Page 88 of 128 FirstFirst ... 3878868788899098 ... LastLast
Results 1,306 to 1,320 of 1910

Thread: Παιδεία

  1. #1306
    Senior Member coolhipster's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    avramiotou st.
    Posts
    249

    Default

    γελαω με κατι χαρακτηρισμους του στυλ φυτα. συπερ επιχειρημα.

  2. #1307
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    εμενα απλα μου φαινεται γελοιο να ασκει κριτικη στα τεκτενομενα σαν καυλωμενο νεοκοπο εαακιτικο πρωτοετο ενας 25χρονος. και θελω να σκοτωσω τον μανδραβελη.
    this is radio freedom.

  3. #1308
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Ποιός είναι ο αυτός εικοσπεντάχρονος;
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  4. #1309
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    βλεπεις πολλους σ'αυτο το θρεντ να ειναι σε φαση "ΠΩ, ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΙΣΙΑΡΑ ΕΑΑΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΜΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΡΟΥΦΙΑΝΑΚΟ, ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ";
    this is radio freedom.

  5. #1310
    Defunct Economist
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Skåne Θρησκεία Ανεξαρτησία
    Posts
    6,135

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    Quote Originally Posted by katwrimos View Post
    να κρατάτε τις σχολές/σχολεία κλειστά (δεν λεω οτι σας φτύνω γι'αυτό, κι εγώ το εκανα)
    "ενταξει βρε παιδια, κι εγω τα εκανα αυτα, καταλαβαινω, ειστε νεοι, το αιμα σας βραζει, θα πιασετε κι εσεις μια μερα δουλεια, θα κανετε οικογενεια και θα καταλαβετε οτι δεν γινεται ετσι η δουλεια"

    ανυπαρκτε.
    Τι λε ρε γελοίε αυτό κατάλαβες?? Προσεξε, μικρός εκανα ΠΟΛΛΕΣ μαλακιες για τις οποίες θα μπορούσα να πω το παραπάνω "ημουνα μικρός και έκανα μαλακιες", το κλείσιμο των σχολών δεν είναι ψηλά στη λίστα. Το Ποιντ μου είναι οτι τι σχολή δεν την πληρώνεις εσύ, την πληρώνει κόσμος η πλειοψηφία του οποίου δεν πηγε σε καμία και που λογικά δεν γουστάρει να πληρώνει για να αράζεις εσύ/εγώ στην κατάληψη (btw δεν ειμαι γενικώς κατά των καταλήψεων, απλως εσύ δεν μπήκες στον κοπο να διαβάσεις το ποστ μου σαν ανθρωπος). Το πρόβλημα μου δεν είναι το αν θα κάνεις κατάληψη η αν θα καταλαβεις την ΕΡΤ, το πρόβλημα μου είναι οτι οταν κανεις κατι απο τα παραπάνω πρεπει να μπορείς να δικαιολογήσεις γιατι το κάνεις, στον κόσμο που πληρώνει τη σχολή σου (και την ΕΡΤ). Οταν κανεις δεν μπαίνει στον κόπο να εξηγήσει το τι ακριβώς παίζει στα πανεπιστήμια και με ποιές διαδρομες του χρήματος πλουτίζουν διάφοροι και γενικώς να δώσει μια εικόνα του τι γινεται στις σχολες πέρα απο τα προφανή, ε σορρυ αλλα δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις.
    Last edited by katwrimos; 28-09-2011 at 17:51.
    Practical men, who believe themselves to be quite exempt from any intellectual influences, are usually the slaves of some defunct economist.
    J. M. Keynes.

  6. #1311
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    πληρώνουμε τα πανεπιστήμια για να τα τρώνε κάποιοι, κι επειδή δεν κάνουμε τον κόπο να το εξηγήσουμε στον κόσμο ποιοι τα τρώνε, απαγορεύεται να εκφραζόμαστε και πρέπει να βλέπουμε στα ΜΜΕ μόνο αυτούς που τα τρώνε.

    κράζει το φοιτητικό κίνημα επειδή ο πάγκαλος είναι μαλάκας, όσα reboot κι αν γίνουν δεν μπορεί να βγει απάντηση.

  7. #1312
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ο μεσος φορολογούμενος πληρώνει πολύ λιγότερα για τα πανεπιστήμια μέσω του φορολογικού συστήματος (σχεδόν τπτ), αποτι θα πληρώσει ο φοιτητής (ή η οικογένεια του) με άμεσες διαδικασίες για χ χρόνια σπουδών. επαρχιακές πόλεις θα λιμοκτονούσαν δίχως πανεπιστήμια. το επιχείρημα περί ενημέρωσης της κοινής γνώμης χάνει στο ''ο κόσμος που τις πληρώνει'' ειδικά δε όταν βλέπεις αρμόδιους (συγκεκριμένα ο προεδρος του τει σερρών) να κάνει μια εξαίρετη δήλωση που τιμά την πανεπιστημιακή κοινότητα όπως η παρακάτω :



    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  8. #1313
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    για την ιστορία, αλλαξε το προγραμμα σπουδών μας (οι αλλαγές επηρέασαν παλιους/νεους), ανοιξαν νέα τμήματα, τα δικαιώματα των στεφ επί πανάρετου απορίφθηκαν απτο συμβούλιο επικρατείας, εχουμε καθηγητή που για διπλωματικές σε βάζει να βγάζεις φωτογραφίες τις σέρρες και να του πηγαίνεις τα ψώνια, μη καταρτισμένους καθηγητές σε εργαστηριακά μαθήματα, μέχρι να βγει η πατέντα με το ευδοξος παίρναμε δεν παιρναμε βιβλία, τα λεωφορεία στις σέρρες είναι 80 λεπτά το φοιτητικό και επειδή είναι ιδιωτικά πλερώνουν και οι φαντάροι, τον πρόεδρο του τει μας τον είδατε, στην παρουσίαση της διπλωματικής μου έφυγε ο ενας απτους τρεις της εξεταστικής επιτροπής επειδή είχε δουλίτσα στο σπίτι και μετά μου λέτε να καθόμαστε να εξηγούμε


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  9. #1314

    Default

    Quote Originally Posted by attila View Post
    ...παρα γιουσουφακι του υπουργειου και των απανταχου πρετεντερηδων μανδραβεληδων και σια.
    Spoiler
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  10. #1315
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    εμενα απλα μου φαινεται γελοιο να ασκει κριτικη στα τεκτενομενα σαν καυλωμενο νεοκοπο εαακιτικο πρωτοετο ενας 25χρονος. .
    Σταυροφορος ειναι. Μεταλαμπαδεύει την εαακιτη κουλτουρα
    Let The Freak Flag Fly!

  11. #1316
    φτερησλέξ Tispanagias tamatia's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ψυγείο προς ταβάνι
    Posts
    1,754

    Default

    Σε άλλα νέα, χθες, μαζικότερη συνέλευση στη σχολή μου (δασολογία απθ), με κνίτες 6ο- 7ο έτος να σκάνε και να ψηφίζουν κατάληψη και μετά στο συντονιστικό συμμετείχαν αρκετά άτομα. 115 κοινό πλαίσιο- 81 δαπίτες. Έσκασε και ο "ανεξάρτητος βλάκας" να μιλήσει για ανοιχτές σχολές με αποκορύφωμα πως "..αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να διαβάσουμε και αργότερα θα απορροφηθούμε από το σύστημα".. εν τέλει ψήφισε δαπ ενώ παρόμοιο τυπάκι προχθές στους γεωπόνους δήλωσε "φέησμπουκ" όταν ρωτήθηκε "τίνος είσαι συ".

    Γενικότερα μεγάλες στιγμές, με τη δαπ να αυτοξευτιλίζεται μιλώντας για συμμετοχή σε πορείες κτλ.
    It is known.

  12. #1317
    Senior Member rottenside's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    273

    Default

    Και ναι, παει κ το δικο μας καστρο, ανοιξαμε για 17 ψηφους, σε ενα ψηφισμα ΝΑΙ - ΟΧΙ που οι κνιτες εβαλαν κ τριτη επιλογη ( ΔΡΑΣΗ ΜΑΣ) για να μην ξευτιλιστουν ψηφιζοντας ΟΧΙ μαζι με τη ΔΑΠ. Στιγμες αφθονου γελιου. Και απο αυριο εξεταστικη , 2 εβδομαδες, για ενα προγραμμα που κανονικα διαρκει 5 εβδομαδες. Περαστικα μας.
    Οπου με θελουνε φυτο, εγω θα κανω σαματα.

  13. #1318
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  14. #1319

    Default

    Το παραπάνω, σε συνδυασμό με αυτό:

    Quote Originally Posted by Tispanagias tamatia View Post
    Γενικότερα μεγάλες στιγμές, με τη δαπ να αυτοξευτιλίζεται μιλώντας για συμμετοχή σε πορείες κτλ.


    Σχετικά με την πορεία, ίσως ένα από τα πιο αναίτια πεσίματα μπάτσων.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  15. #1320
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    12

    Default

    Μια χαρα θα γοσυταρα να δινα τώρα εξεταστική. κ ας ήταν 3 βδομάδες. τοοσ θα ταν αν εχθές ανοίγαμε βάσει ανακοίνωσης σχολης. αλλα θελαν ν κλείσει. αγωνίζονται για τα πιστεύω? ας μην υπήρχε διάταξη για ενιαίο ψηφοδέλτιο κ κατάργηση παρατάξεων και θα σ λεγα που θα ταν όλος ο παλμός.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •