Page 76 of 128 FirstFirst ... 2666747576777886126 ... LastLast
Results 1,126 to 1,140 of 1910

Thread: Παιδεία

  1. #1126
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    ρε από ελληνοφρένεια είναι...
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  2. #1127
    χομπίστας Druggernaut's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    on yar six
    Posts
    187

    Default

    Έπεσα θύμα τρολλινγ απο τον ενθουσιασμό..
    the nail that sticks up gets hammered down
    the end of the rope is a noose
    the truth is in the gas chamber

  3. #1128
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ναι να συζητάμε να γίνουμε πολλοί

    καλά την τελευταία πρόταση δεν τη σχολιάζω

    και ναι να μη μιλάει κανείς εξ ονόματος κανενός

    αίσχη της δεθ με τον γούση και παρεάκι να παίρνει το πανώ, να μπαίνει μπροστά στην πορεία και να φωνάζει στ' αρχίδια μου το συντονιστικό και να πάει πρόβατο όλη η πορεία πίσω του να μην επαναληφθούν


    εγώ δεν μπορώ να με κράζει μια γεμάτη πλατεία ΧΑΝΘ μπροστά στη ΔΕΘ "ΠΟΥ ΠΑΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΕΤΕ;"

    αν είναι να κάνουμε συνδικαλιές στα γενικά συντονιστικά και να κάνουμε βόλτες στην πόλη σε μία πορεία όπως αυτή της ΔΕΘ, όπου κάναν συγκρούσεις οι ταξιτζήδες και οι ηρακλειδείς και το φοιτητικό κίνημα απλά πέρασε, χαιρέτησε τη φάση κι έφυγε να μην επαναληφθούν

    δλδ πού το'χετε δει αναρχικοί και ταξιτζήδες δίπλα δίπλα να της παίζουν αμφισβητώντας τις κόκκινες ζώνες με τους μπάτσους κι οι φοιτητές να περνάν και να λέν "heeeeey!" και να φεύγουν

    εγώ σε ένα φοιτητοπατερίστικο κίνημα δε συμμετέχω, αν αυτό έχετε στο μυαλό σας, να ανοίξουν οι σχολές να τελειώσω την εργασία μου να σηκωθώ και να φύγω απ' το μπουρδέλο σας

    να βάλετε καλά στο μυαλό σας, αυτό το κίνημα δε θα'ναι κίνημα ΕΑΑΚ, θα'ναι από τα κάτω.

    θέλουν να συμμετέχουν ΝΑΡ ΑΡΑΝ; επί ίσοις όροις

    και μετά λέτε ότι ναρίτες ναρίτες μεταλλαγμένοι κνίτες είναι τρολλιά
    άμα είσαι μάγκας πάρε τη συνέλευσή σου κι έλα να μας τα πεις αλλιώς καλά να είσαι, τα λέγαμε. δε με νοιάζει τι λέει ο κάθε βλαμμένος, είναι συντονιστικό ΓΕΝΙΚΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΝ και αυτές έχουν συγκεκριμένο κείμενο που πρέπει να μεταφερθεί στην κοινή απόφαση. άμα θες κάνε πανελλαδική συνέλευση φοιτητών και πες ότι μαζευτήκαμε 50.000 και συμφωνήσαμε να πούμε αυτό, εγώ λειτουργώ με συλλόγους κι όχι άτομα. επίσης κανένα συντονιστικό δεν πήρε απόφαση να τις πάιξουμε με κανέναν μπάτσο, και γελάω που τα φρικιά θυμηθήκατε το ΦΚ τώρα που ήσασταν 3 κι ο κούκος και δεν σας έπαιρνε να κάνετε ντου. αράξτε με τους ταρίφες και τις γριές κι αφήστε μας να ασχοληθούμε με τους τσέους όσο θέλουμε, αφού σε νοιάζει τόσο η μαζικοποίηση, τσέκαρε και δες αν τα μπάχαλα συσπειρώνουν κανέναν.

    επίσης γελάω που θες κίνημα από τα κάτω κι όχι ΕΑΑΚ, και προτιμάς να μαζεύονται οι παράγοντες στα συντονιστικά όπως το 06/07 από το να βγάζει η κάθε ΓΣ αντιπρόσωπο. εντάξει δικέ μου, θα το κάνουμε κάτω από το τραπέζι για να μην το παίρνεις πρέφα.

  4. #1129
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    εντάξει δικέ μου, θα το κάνουμε κάτω από το τραπέζι για να μην το παίρνεις πρέφα.
    αυτοί είστε

    κι εμένα κνίτικα "πού ήσασταν όταν" μη μου λες θολώνω

    γελάω με το "εγώ μιλάω με τα συντονιστικά καταλήψεων"

    και ποιος είσαι εσύ, στα @@ μου σε γράφω

    δλδ όταν έρθει η μασ και η πασπ να συμμετέχει σε συντονιστικό για να εκλέξει αντιπροσώπους με τη λογική 1/50 τι θα κάνεις;

    τί θα γίνει με τις σχολές που έχουν συνελεύσεις 50-100 ατόμων, θα εκλέγουν ένα μαλάκα και γεια σας;

    και τελειώνοντας, εγώ δεν έχω κάνα φετίχ με τα μπάχαλα, αν απλά καθόμασταν 10.000+ φοιτητές στη ΔΕΘ αυτά θα άρχιζαν από μόνα τους από την άλλη πλευρά
    Last edited by rat_poison; 14-09-2011 at 03:08.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  5. #1130
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Quote Originally Posted by attila View Post
    σε εμας καποιοι φυτητες με το αναλογο σπρωξιμο του καθηγητικου κατεστημενου κατεβασαν ενα κωλοχαρτο στο προεδρειο που το ονομασαν πλαισιο και ελεγε μεταξυ αλλων εμετικων οτι οι καταληψεις ειναι παρανομες(που εισαι ρε γρυσπολακη) και επειτα εξαφανιστηκαν.
    μετα απο απαιτηση να μην τεθει προς ψηφιση το συγκεκριμενο πλαισιο και μετα απο επανειλλημμενες προσπαθειες απο το προεδρειο να εμφανιστει καποιος να το υποστηριξει εμφανιστηκαν 2 ατομα να το διαβασουν τα οποια και υπεστησαν τον αναλογο χλευασμο απο λαιλαπα επαναστατικων υποκειμενων που ειχε κατακλυσει το αμφιθεατρο.
    τα αποτελεσματα:
    ΚΑΦ (φυτητες-καθηγητες): 31

    Αγωνιστικες Κινησεις: 4

    ΑΡΕΝ: 4

    ΔΑΠ:15

    ΠΑΣΠ:78

    ΕΑΑΚ:198

    καληνυχτα σας
    Τράβα γαμήσου ρε γκρουποσίχαμα. Γελοίε καραγκιόζη.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  6. #1131
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    και για να πω και κάτι ακόμα, εδώ δεν το'χετε λήξει μεταξύ σας στα εαακ και μου το παρουσιάζεις και ως ειλημμένη απόφαση

    α και για τις συγκρούσεις και τη μαζικότητα, κάτι τσέκαρα
    για δες...
    πανελλαδική απεργία + αγανακτισμένοι στο σύνταγμα, 2011

    φοιτητικό κίνημα 2007, άγνωστος στρατιώτης

    φοιτητικό κίνημα χιλής, 2011

    κίνημα κατά δντ στην αργεντινή, 2001

    απεργίες εκπαιδευτικών και επακόλουθο κίνημα κατά της διαφθοράς και της καταστολής στην Οαχάκα του Μεξικού

    Κίνημα για την εθνικοποίηση των δημόσιων αγαθών (και του πετρελαίου) στη Βολιβία


    σε κάλυψα; ή να συνεχίσω; έχω κι άλλα παραδείγματα
    Last edited by rat_poison; 14-09-2011 at 03:48.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  7. #1132
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    Quote Originally Posted by Dythor View Post
    Quote Originally Posted by attila View Post
    σε εμας καποιοι φυτητες με το αναλογο σπρωξιμο του καθηγητικου κατεστημενου κατεβασαν ενα κωλοχαρτο στο προεδρειο που το ονομασαν πλαισιο και ελεγε μεταξυ αλλων εμετικων οτι οι καταληψεις ειναι παρανομες(που εισαι ρε γρυσπολακη) και επειτα εξαφανιστηκαν.
    μετα απο απαιτηση να μην τεθει προς ψηφιση το συγκεκριμενο πλαισιο και μετα απο επανειλλημμενες προσπαθειες απο το προεδρειο να εμφανιστει καποιος να το υποστηριξει εμφανιστηκαν 2 ατομα να το διαβασουν τα οποια και υπεστησαν τον αναλογο χλευασμο απο λαιλαπα επαναστατικων υποκειμενων που ειχε κατακλυσει το αμφιθεατρο.
    τα αποτελεσματα:
    ΚΑΦ (φυτητες-καθηγητες): 31

    Αγωνιστικες Κινησεις: 4

    ΑΡΕΝ: 4

    ΔΑΠ:15

    ΠΑΣΠ:78

    ΕΑΑΚ:198

    καληνυχτα σας
    Τράβα γαμήσου ρε γκρουποσίχαμα. Γελοίε καραγκιόζη.
    για πες μωρη κοτα τι σε πειραζει ακριβως?βλεπεις τον εαυτο σου πουθενα?
    εκανε και η μυγα κωλο εδω μεσα

  8. #1133

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    και τελειώνοντας, εγώ δεν έχω κάνα φετίχ με τα μπάχαλα, αν απλά καθόμασταν 10.000+ φοιτητές στη ΔΕΘ αυτά θα άρχιζαν από μόνα τους από την άλλη πλευρά
    Κάτσε ρε ρατ, και τι θα γινόταν δηλαδή; Το ζητούμενο ήταν δηλαδή να μείνετε μέχρι να αρχίσουν να σας δέρνουν; Για να ανοίξουν μερικά κεφάλια φοιτητών και να συλληφθούν άλλοι τόσοι; Και μετά; Μήπως έχουμε φτάσει να καταλαβαίνουμε ως σύγκρουση μόνο τη φυσική σύγκρουση; Χίλιες φορές ένας μήνας καταλήψεων και απεργιών παρά ένας μήνας μπάχαλων στους δρόμους. Η πορεία/ο δρόμος είναι συμπληρωματικό μέσο πάλης, είναι μια δήλωση και όχι αυτοσκοπός. Άλλωστε όποιος νομίζει ότι μπορεί να νικήσει τους ρόμποκοπ με τα χημικά και τις πλαστικές σφαίρες (και τις κανονικές αν ξεφύγει η κατάσταση) λόγω αριθμητικής υπεροχής είναι εντελώς στην κοσμάρα του.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #1134
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οχι και το φοιτητες με υψιλον ρε παιδια...
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  10. #1135
    凸(╹◡╹)凸
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    WoR
    Posts
    526

    Default

    λογοπαιγνιο βρε κουτο

  11. #1136
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    aaaaaa
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #1137

    Default

    Χίλιες φορές ένας μήνας καταλήψεων και απεργιών ΚΑΙ ένας μήνας μπάχαλων στους δρόμους.
    φιξντ
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  13. #1138
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    και για να πω και κάτι ακόμα, εδώ δεν το'χετε λήξει μεταξύ σας στα εαακ και μου το παρουσιάζεις και ως ειλημμένη απόφαση

    α και για τις συγκρούσεις και τη μαζικότητα, κάτι τσέκαρα
    για δες...
    πανελλαδική απεργία + αγανακτισμένοι στο σύνταγμα, 2011

    φοιτητικό κίνημα 2007, άγνωστος στρατιώτης

    φοιτητικό κίνημα χιλής, 2011

    κίνημα κατά δντ στην αργεντινή, 2001

    απεργίες εκπαιδευτικών και επακόλουθο κίνημα κατά της διαφθοράς και της καταστολής στην Οαχάκα του Μεξικού

    Κίνημα για την εθνικοποίηση των δημόσιων αγαθών (και του πετρελαίου) στη Βολιβία


    σε κάλυψα; ή να συνεχίσω; έχω κι άλλα παραδείγματα
    Σχετικά με τι πράγμα τον κάλυψες;

  14. #1139
    agit-spam attack Agoraphobic_S.I.'s Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    ΣΤΗ ΛΙΤΑΝΕΙΑ
    Posts
    1,929

    Default

    Ρατ, αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι όσοι είμαστε με το κίνημα "από τα κάτω", είναι ότι πρέπει επιτέλους να αποκτήσουμε οργανωτικές δομές, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που τα εαακ κάνουν ό,τι γουστάρουν: έχουν σχήμα σχεδόν σε κάθε σχολή και πουλάνε το επαναστατηλίκι τους άνετα. Όταν το μόνο αντίπαλο δέος στους αριστεριστές είναι 2-3 στέκια που την παλεύουν κι άλλα 2 αυτόνομα σχήματα (αθήνα), τότε κλαφ'τα χαράλαμπε.
    Για το ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΟ που λέτε, εγώ μια φορά πήγα και είδα ΝΑΡ-ΑΡΑΣ να πλακώνονται για ποιά γραμμή θα περάσει και τους ούγκανους εαακ να φωνάζουν ηλίθια συνθήματα κάθε φορά που γινόταν "άλλη" τοποθέτηση. Μεγάλος σεβασμός στο δευτεροβάθμιο όργανο, ε;
    Για τις συγκρούσεις, πραγματικά νομίζω πως δεν υπάρχει κανείς λόγος να γίνουν, πιο πολύ θα διώξουν τον κόσμο αυτή την εποχή. Κανείς δε γουστάρει να τραυματίζεται, πόσο μάλλον αν πιστεύει πως ο αγώνας που δίνει είναι μάταιος, είναι πολλοί αυτοί αλήθεια. Ας οργανωθούμε πρώτα και οι συγκρούσεις έπονται. Κότες εαακίτες, μιλάτε για συγκρούσεις που κάνουν τα "φρικιά", συμφωνώ μαζί σας αλλά δεν έχω πάει σε μια πορεία που να ξυλοφορτώσατε τα κωλόπαιδα. Κλασσικοί μπλαμπλάδες.

  15. #1140
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    @dragonlord
    προφανώς και δεν είναι ζητούμενο η σύγκρουση ως αυτοσκοπός.
    είναι όμως ζητούμενο η αμφισβήτιση των κόκκινων ζωνών της αστυνομίας;
    και δε λέω να πάμε να τις παίξουμε με τους μπάτσους ως πρόβατα επί σφαγή, αλλά όταν μόνο πιχί ο δικός μου ο σύλλογος ηλ.μηχ απθ έχει κατεβάσει 300 παλούκια και αυτό το πράγμα για τις κόκκινες ζώνες είναι στο κείμενο του συντονιστικού, τι να κάνουμε, να το αφήσουμε για μία ακόμα φορά; Δλδ βγάζουμε βόλτα στην πόλη τις μάσκες, τα παλούκια και τα μαλόξ μας; Τι είμαστε, το καρναβάλι του Ρίο, ντυνόμαστε κάνουμε τη βόλτα και φεύγουμε;
    λέμε δλδ τέρμα στις αναθέσεις και το αναθέτουμε στο μέλλον επ' άπειρον

    εν τέλει πώς θα δημιουργηθούν συγκρουσιακές αναπαραστάσεις στον κόσμο;

    Εγώ δε λέω ούτε καν αυτό βέβαια, γιατί στην εποχή αυτής της συστημικής υπεροπλίας, άγριων διαθέσεων για καταστολή με κάθε μέσο και με τους όρους μαζικότητας που το κίνημα τώρα έχει, είναι αυτοκτονικό και γελοίο να πάμε ως οσιομάρτυρες να σκάμε στα ντουβάρια.
    Εγώ το μόνο που λέω είναι: φτάνουμε ΔΕΘ. τι ήρθαμε να κάνουμε εδώ; τη βόλτα μας και να φύγουμε; όταν υπάρχει απόφαση για αμφισβήτιση κόκκινων ζωνών κι εμείς ούτε καν καθόμαστε εκεί με τη μαζικότητά μας να δημιουργήσουμε μία πίεση, να κάτσουμε μαζί με όλα τα κομμάτια της κοινωνίας που βγαίνουν στο δρόμο, τι είμαστε;
    το happy train του ΜΑΣ που κάνει τη βόλτα του μπροστά στη βουλή κι ούτε ένα βλέμμα δε ρίχνουν προς τα κει τα προβατάκια;

    Για μένα τα μπάχαλα δυστυχώς θα έρχονταν από μόνα τους αν εφαρμοζόταν στο ελάχιστο η απόφαση των συλλόγων να κάτσουν στην πλατεία. Αλλά ενώ βγήκε αυτή η απόφαση, ήταν στην πραγματικότητα μόνο στα χαρτιά, γιατί βγαίνει στο συντονιστικό η κάθε γκρούπα και βαυκαλίζεται "εμείς πήραμε συνέλευση με τόόόόσους ψήφους" αντί να μιλήσει για ουσιαστικές δράσεις όπως ορισμός συγκεκριμένων ομάδων περιφρούρησης, αντιπληροφόρησης, μοιράσματος φυλλαδίων και μαλόξ (πιχί) με αποτέλεσμα τα γενικά συντονιστικά να τραβάν σε χρόνο κάνα 6ωρο 7ωρο και να καταλήγουμε σε παραγοντισμούς απ' τους φοιτητοπατέρες που αντέχουν να μείνουν τόσο πολλή ώρα στη διαδικασία. κι έτσι γίνονται τα κομπρεμί των πρώτων εδράνων, κι έτσι καπελώνεται το κίνημα από ένα μασο ναρίτες, κι έτσι αρχίζουν να μπαίνουν κάθετες δομές στα όργανα, κι έτσι χάνουμε μαζικότητα, κι έτσι γινόμαστε καραγκιόζηδες που γράφουν κειμενάρες-ευχολόγια κι από ψωμί τίποτα.

    Στην τελική ας αντιληφθούμε ποιος είναι ο ρόλος μας ως φοιτητικό κίνημα, δεν είναι να κάνουμε μία πορεία κάθε Κυριακή-Γιορτή-και-Σχόλη, να λέμε τα συντεχνιακά μας αιτήματα και να φεύγουμε. Πού είναι ο ρόλος μας ως πρωτοπορία του κινήματος που βρίσκει δράσεις με φαντασία, που ενώνεται με τον κόσμο και επικοινωνεί το μήνυμα της αντίδρασης, όταν όλοι οι άλλοι κάθονται συλλογικά μπροστά στη ΔΕΘ κι εμείς την κάνουμε λαγός;

    Σκατά πρωτοπορία είμαστε και Σκατά στην πρωτοπορία να συμπληρώσω
    Last edited by rat_poison; 14-09-2011 at 12:22.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •