Page 26 of 128 FirstFirst ... 1624252627283676126 ... LastLast
Results 376 to 390 of 1910

Thread: Παιδεία

  1. #376
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Τωρα ειδα τους χρηματοδοτες και τους συντελεστες αναλυτικα. Νταξει η συνδεση με τα αποτελεσματα της ερευνας ειναι παραπανω απο προφανης.
    Απλα απο τους συντελεστες, ειχα ηδη υποψη μονο τους ακαδημαικους και δε μπηκα στον κοπο πριν να κοιταξω και τους υπολοιπους.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  2. #377
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Είχα πέσει για ύπνο.

    Επίσης τράβα μοίρασε κανά φυλλάδιο που να εξηγεί γιατί γουστάρετε να συμμετέχετε στα όργανα συνδιοίκησης, εμένα δε με συγκινείς.

  3. #378
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ποιά είναι αυτή; Ποιός είσαι συ;

    Φίλε τσούτσουνε, έχω όλη την καλή διά8εση να εξηγήσω σε κάποιονα την 8έση της εαακ (γιατί φαντάζομαι οτι σαν εκπρόσωπα ταύτης με εγκαλείς) για την συνδίοικηση, έστω και αν αυτός είναι κρετίνος περίπου-κνίτης ή κρετίνος που κάνει παρέα με κρετίνους περίπου-κνίτες. Θα πρέπει να μου εξηγήσεις όμως πρώτα αυτό που σε ρώτησα πιότερα, για να έχω κάτι να μα8αίνω απο την κουβεντούλα!

  4. #379
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Η καραμέλα με τη ΠΚΣ καλά κρατεί ε. Το ότι είστε υγιέστεροι πολιτικά δε σας κάνει απαραιτήτως λιγότερο τρόμπες.

    Αυτά.

    Edit: Επίσης, πλάκα έχει που μιλάς για κνίτες, τη στιγμή που όταν αναφέρεται η συνδιοίκηση οι θέσεις σας είναι κοινές.

  5. #380
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Υπήρξε μια περίοδος στο πολιτιξ, όπου τέτοιες στιχομυ8ίες μπορεί να μην οδηγούσαν που8ενά αλλα τουλάχιστον δεν ήσαν τόσο αφόρητα κουραστικές.

    ps. δεν ξέρεις τι σου γίνεται ψηλέ.

  6. #381
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Έχω χάσει τίποτε;

  7. #382
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Βρηκα ενα μπρελοκ. Λες να ναι δικο σου;
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  8. #383
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Φίλε τσούτσουνε, έχω όλη την καλή διά8εση να εξηγήσω σε κάποιονα την 8έση της εαακ (γιατί φαντάζομαι οτι σαν εκπρόσωπα ταύτης με εγκαλείς) για την συνδίοικηση, έστω και αν αυτός είναι κρετίνος περίπου-κνίτης ή κρετίνος που κάνει παρέα με κρετίνους περίπου-κνίτες. Θα πρέπει να μου εξηγήσεις όμως πρώτα αυτό που σε ρώτησα πιότερα, για να έχω κάτι να μα8αίνω απο την κουβεντούλα!
    πε μου εμενανε
    Vielen Dank für alles was mal war

  9. #384
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ε, όλα τα σχήματα της εαακ λειτουργούν απέναντι στα διοικητικά συμβούλια, τις φοιτητικές εκλογές και τα όργανα συνδιοίκησης με τον ίδιο τρόπο. Συμμετοχή κε παρέμβαση με σκοπό την διάλυση τους -λόγω του αντιπροσωπευτικού, γραφειοκρατικού χαρακτήρα των- κε πρόκριση του ρόλου των γενικών συνελεύσεων συλλόγων στην λειτουργία του ιδρύματος. Ειδικώς για τα όργανα, έχουν σπάσει εκατον οχτακόσες συνεδριάσεις συγκλήτων με βάση αποφάσεις γενικών συνελεύσεων που ήσαν πλαίσια σχημάτων της εαακ ή άλλων ανεξάρτητων αριστερών σχηματισμών. Να, τα πρόσφατα περιστατικά στην ξάνθη ή στα χανιά είναι μάλλον χαρακτηριστικές περιπτώσεις αναφορικά με την στάση απέναντι στα όργανα.

    Απο κει και πέρα, η ΠΚΣ έχει τις δικές τις οργανωτικές δομές και την δική της λογική παρέμβασις και λειτουργεί σε ΔΣ, ή συνεδριάσεις συγκλήτων με φοιτητική αντιπροσώπευση χωρίς να επιχειρεί να αλλάξει κάτι τέτοιο. Επιζητά την μέγιστη παρέμβαση της ίδιας στα όργανα αυτά και απο την άλλη περιστασιακά στηρίζει -τελευταία περισσότερο- αποφάσεις γενικών συνελεύσεων για παραστάσεις διαμαρτυρίας/σπάσιμο συγκλήτων κτλπ.

    Εν κατακλείδι, αυτά όλα δεν κόφτουν απολύτως κανένα και ούτε εμένα στην τελική, όταν η συζήτηση μπορύ να στραφεί σε καίρια ζητήματα όπως το λίνκ που έδωσα σαν έκανα bump ή κάτι ακόμια πιο καυτό! Το κατα πόσο η εκπαιδευτική μεταρρύ8μιση αφορά εμάς ή όχι. Here's Stam with the witches:

  10. #385
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Όχι δεν είναι.

  11. #386
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default


  12. #387
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Το οτι απαξιωνεται η εννοια της γενικης συνελευσης δεν ειναι και τεραστιο ψεμα, στο λεγα και στο irc.
    Τα υπολοιπα της παραγραφου θενε κουβεντα, μα σκεψου τη μη συγκεντρωτικη δραση των εαακ, παραδειγματος χαριν στα χανια οποτε επαιρναν τις εκλογες σπαγαν το ΔΣ, ενω οι αναφη παντα συγκροτουσαν ΔΣ.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  13. #388
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Τι αηδίες... η συμμετοχή με ατομική ψήφο δεν αναιρεί το δικαίωμα της συμμετοχής σε παρατάξεις και τον συντονισμό δράσεων μέσω αυτών.

    Η παρούσα κατάσταση δημιουργεί χειρότερα προβλήματα στην εκλογή προέδρων και πρυτάνων, καθώς είναι ευκολότερη η εξαγορά της ψήφου (κι αυτό δυστυχώς δεν είναι καθόλου σπάνιο περιστατικό) και η ψήφος καθορίζεται από πολιτικά συμφέροντα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #389
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Ο εκφυλισμός έγκειται κυρίως στην μείωση της φοιτητικής εκπροσώπησης κε στην νομιμοποίηση της αποχής. Τα περι ατομικής ψήφου κατ' εμέ δεν 8α πρέπει να ειδω8ούν χόρια απο το γενικότερο ιδεολογικό πρίσμα του νόμου πλαισίου, που ειν αυτό της απεμπόλισης του φοιτητικού συνδικαλισμού απο την εκπαιδευτική διαδικασία. Και έτσι και αλλέως οι αλλαγές στην εκλογική διαδικασία δεν περισώζουν οτιδήποτε κάνει σε πελατειακές σχέσεις μεταξύ φοιτητών και κα8ηγητικού κατεστημένου. Τουναντίον ισχύει ό,τι είπαμε παραπάνω.

    Φίλε χρήστη spam and the witches, καλό 8α ήσαν, αμα 8ές και το νιώ8εις, να δείξεις λίγη συμπώνυα κε κατανόηση στην πολιτική συγκρότηση του αλλουνού και να μη τονε γειώνεις έτσι τον άλλο γιαιτ είναι αφιλότιμο. Τουτέστιν, δεν ειν πίσω απο την εαακ κάνα επιτροπάτο εβραίων που την υποχρεώνι να δρα παγκοσμίος με ενιαία πλαίσια, γραφτά και φετίχ. Ειν ενα αλλο πράμα αρα, τσουτσέκι, υπο κανονικές συν8ήκες δε 8α μου μοστράρις εμένα -στο σπυρέτο- τι σου μοίρασε η ανάφη και 8α περιμένεις να το ασπάζομαι σα να ειν έγγραφο της κομινφόρμ, ναι; Επειδή σε σέβομαι και σ' αγαπάω όμως 8α το κάνω: Απο ότι διαβάσαμε, πιστεύω εγώ ο ταπεινός οτι δε προκύφτει οτι οι φίλοι μας οι ηλεκτρολόγοι ειν με τη συνδιοίκηση. Προκύφτει οτι υπερασπίζονται ένα -αρχίδια- δημοκρατικό κεκτημένο έναντι υποχωρήσεων κι άλλων κε αντιδραστικών δεινών που εκπορεύονται απο σκοτεινά κέντρα. Αμα έρχομαι εγώ και σε κλέβω τη γαλέτα και εσύ μου σπας τη μούρη, αυτό δε σημαίνει οτι δεν παλέυεις για το παντεσπάνι. Έτσι είναι.

    Τώρα 8έλετε να μιλήσουμε για κάνα πιο ωραίο;

  15. #390

    Default

    ela tora.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •