Page 227 of 249 FirstFirst ... 127177217225226227228229237 ... LastLast
Results 3,391 to 3,405 of 3730

Thread: A Blast from the past!

  1. #3391
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    3

    Default

    χμμ δεν νομιζω. εσυ ποιο λες?

  2. #3392

    Default

    Τι φλασιά μου'ρθε... Θυμάστε μια διαφήμιση προ 10ετίας ενδεχομένως (κάπου εκεί), φάση πρόμο του Υπουργείου Εργασίας λογικά, που μιλούσε για τη νομιμοποίηση τον λαθρομεταναστών. Και στην διαφήμιση υποτίθεται μιλούσε ένας μάστορας και εξηγούσε οτι τα αλλοδαπά που απασχολούσε είχαν φτιάξει κομπλέ τα χαρτιά των και δεν ήτανε παράνομα...και τελείωνε με τη φράση ''Ξέρει ο Χασάν....'' (ο ένας εκ των αλλοδαπών). Δεν μπορώ να την βρώ στο νετι, τη θυμάται ωστόσο κανείς?

  3. #3393
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Κάπταιν Τζίμη View Post
    Τι φλασιά μου'ρθε... Θυμάστε μια διαφήμιση προ 10ετίας ενδεχομένως (κάπου εκεί), φάση πρόμο του Υπουργείου Εργασίας λογικά, που μιλούσε για τη νομιμοποίηση τον λαθρομεταναστών. Και στην διαφήμιση υποτίθεται μιλούσε ένας μάστορας και εξηγούσε οτι τα αλλοδαπά που απασχολούσε είχαν φτιάξει κομπλέ τα χαρτιά των και δεν ήτανε παράνομα...και τελείωνε με τη φράση ''Ξέρει ο Χασάν....'' (ο ένας εκ των αλλοδαπών). Δεν μπορώ να την βρώ στο νετι, τη θυμάται ωστόσο κανείς?
    φυσικά .... και είχε βγει ο Βορίδης και είχε κάνει σημαία του το "Κόκκινη κάρτα στον Χασάν"
    επίσης υπήρχε και η επιθεώρηση εκείνη την εποχή "εμείς χασάν και αυτοί μασαν" ή κάπως έτσι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  4. #3394
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστάκης Ανάν
    Δημοτικό. Η μάνα του Νίκου είναι χωρισμένη. δείχνει δυναμική, είναι πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Δαιμόνων και βάφεται έντονα. Η δική μου δεν είναι τίποτα από όλα αυτά. Ο Νίκος έχει πάρει έγχρωμη μαμά και εγώ βολεύομαι ακόμα με την ασπρόμαυρη. Ζηλεύω. Σκέφτομαι και γράφω. Συμπυκνωμένος χυμός ροδάκινο. Κυρούλα. Αύριο ανθολόγιο. Γυμνάσιο. Η Ιστορία ανακατεύεται και θα ξεράσει μεγάλες στιγμές. Η μισή Ευρώπη γκρεμίζεται αλλά εγώ θέλω παπούτσια με αερόσολα. Τί να κλάσει ο Λεχ Βαλέσα μπροστά στον Φάνη Χριστοδούλου. Το πρωί στο σχολείο γελάω με ανέκδοτα σόκιν, και το απόγευμα στο σπίτι ανοίγω τη 'Μεγάλη Εγκυκλοπαίδεια του Σώματος' και προσπαθώ να καταλάβω τί σημαίνουν. Λύκειο. Όποιος δεν ψηφίσει κατάληψη είναι φυτό. Idiotic television. Η Μακεδονία είναι ελληνική και όποιος δεν γαμήσει στην πενταήμερη είναι αδερφή. Enter Sandman. Δύο στυλό διαρκείας και ο θεός βοηθός. Όχι blanco, απαγορεύεται. Φοιτητής. Μεγάλα σχέδια, μεγάλα όνειρα, μεγάλα λόγια, με όλα τα έξοδά σας πληρωμένα. Φέρτε μου μια χούντα να την ρίξω αμέσως, και ένα καινούριο καλσόν, να μην κυκλοφορώ με το σκισμένο. Εμπρός, λαέ;....ωπ, με συγχωρείτε λάθος νούμερο. Στρατός. Πεζικό. Ο μπαμπάς, ο παχύς κώλος του βουλευτή, το φιλί, και ως εκ θαύματος Αεροπορία. Θητεία είκοσι μηνών, έξι μήνες στα σύνορα (λέγε με Λάρισα). Έμπειροι καθηγητές διδάσκουν λούφα, ευθυνοφοβία και πισώπλατο μαχαίρωμα. Αποφοιτώ με άριστα. Μπορώ πλέον και συμμετέχω σε συζητήσεις τύπου 'και μπαίνει μέσα ο επισμηνίας, και τί με λέει ρε μαλάκα;...'
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #3395
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Ναύλιο είδα σήμερα σε τοίχο
    Από Γενιά του Χαους, στην γενιά του House.
    Θυμήθηκα πιτσιρικάς που έπαιζαν τέτοια συνθήματα στην "μάχη" αλλόθρησκων οπαδών μουσικής.
    I don't do drugs. I am drugs.

  6. #3396
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default





    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  7. #3397
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    το λοιπον. καπως εκει καθως περναγα τη μερα μου, θυμηθηκα ενα βιβλιο που διαβαζα πιτσιρικας. Ειχα την εντυπωση πως λεγοταν το αρχαιοσατανικοψευτομεγαλοφυες μαγικο φιλτρο. Το γκουγκλ ομως, που πρωτη φορα δεν ειναι φιλος μου, μου λεει πως τιποτα δε λεγοταν ετσι.

    Η πλοκη ειχε ενα κορακι και ενα γατο που προσπαθουσαν να σταματησουν εναν μαγο και μια μαγισσα απο το να φτιαξουν το εν λογω φιλτρο και να κανουν κατι κακο στον κοσμο (πριν τα μεσανυχτα νομιζω).

    Επισης, νομιζω πως ειχε γινει και καρτουν, με αθλιο ανιμεησιο. Αν μπορουσε καποιος να βοηθησει, θα εκτιμησει. Επισης, για αδιευκρινιστους λογους, θαθελα και τον αγγλικο τιτλο.

    Τα σεβη μου.

  8. #3398
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default

    Το Aλκοολικοσαταναρχαιολογικοψευτομεγαλοφυες Μαγικό Φίλτρο.

    Der Satanarchaolugenialkohollische Wunschpunsch του Michael Ende.
    I don't do drugs. I am drugs.

  9. #3399
    αισθηματίας Κέβιν Σόρμπο's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    468

    Default

    sagapo

  10. #3400
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Πω ρε φίλε. Με το που διάβασα την περιγραφή, το μυαλό μου πήγε σε αυτό το εξώφυλλο, αλλά είναι τελείως ανεξήγητο το πως μου ήρθε. Δεν το έχω διαβάσει ποτέ.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  11. #3401
    Senior Member dionysosz's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    173

    Default

    Δεν ειναι πολυ παλιο Blast from the Past αλλα το ποσταρω γιατι αυτη η σειρα ηταν βαθεια θαμμενη στο μυαλο μου κ ξαφνικα εμφανιστηκε χωρις κανενα λογο..

    Λεγεται Early Edition. Και ειναι με τον τυπο που του ερχοταν καθε πρωι η αυριανη εφημεριδα (μαζι με μια γατα!) και πασχιζε να αποτρεψει ολα τα ασχημα γεγονοτα που θα συνεβαιναν. Star ΣΚ μεσημερι κιετς.

    http://www.imdb.com/title/tt0115163/.
    http://www.youtube.com/watch?v=WgQmS...feature=relmfu
    Why do you love alcohol? :

  12. #3402
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default


  13. #3403
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    ήταν ένα επιτραπέζιο που παίζαμε μικρά
    ήταν σαν το Μονόπολι μόνο που αγόραζες αεροπορικές εταιρίες και γυρνούσες τον κόσμο
    δε θυμάμαι κάτι άλλο αλλά γαμούσε!

    edit:
    το βρήκα,Aeromonopoly,εύκολο
    κλαίω

    Last edited by geologiko_karoto; 05-10-2012 at 01:31.

  14. #3404
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    τεράστιο παιχνίδι, κόλλαγα μόνο στην κάρτα με τις πτήσεις τσάρτερ γιατί δεν είχα ιδέα τι είναι.

  15. #3405
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default




    97-99 πρέπει να είναι και όχι 2000 που γράφουν τα βίντεο, κατά τα άλλα σκάσε βακάρο σίχαμα βλάκα.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

Similar Threads

  1. Another blast from the past
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 28-01-2009, 18:35
  2. Replies: 38
    Last Post: 19-07-2006, 13:20
  3. Replies: 1
    Last Post: 14-11-2005, 21:31
  4. Replies: 15
    Last Post: 22-05-2005, 15:22
  5. Nuclear Blast Shop
    By Axeman in forum Music Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 13-12-2004, 15:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •