Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 245

Thread: "Narkwtika"

  1. #151
    Guest

    Default

    Είπα να τους προκλειδώνουμε;

    Απλά, στη μαλακία που θα κάνουν, ήταν δεν ήταν χοντρή, να πέφτει βαριά ποινή. Και όχι τα αστεία που γίνονται σήμερα.

  2. #152

    Default

    Ναι, δε διαφωνεί κανείς. Αλλά τι σχέση έχει αυτό με το πόσο επικίνδυνοι είναι για την κοινωνία. Επίσης, δε νομίζω ότι έχουν κάποια ιδιαίτερη μεταχείριση από τα δικαστήρια τα πρεζάκια. Το αντίθετο μού φαίνεται πιο πιθανό.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Athens(GR)-Brighton(U.K.)
    Posts
    1,397

    Default

    to xorto apagoreythke opou apagoreythke se opoia xwra gia na thn mpei to kratos se diafores koinwnikes takseis etsi wste na askhsei pieseis.
    amerikh:mayroi-hippides-70s klp
    ellada:rempetes-magkes
    agglia:exoume aberta
    ollandia:no comments
    gallia:epanastates - artistes klp pou den ta xan kala me kybernhsh tote.
    germania:den kserw...
    klp






    an exei anaferthei hdh ayto sorry, den diabasa ola ta prohgoumena.

  4. #154

    Default

    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Εγώ απλά αυτό που είπα είναι τους δημόσιους κίνδυνους να τους κλειδώσουν κάπου. Στην ιστορία που ανέφερα μάντεψε ποιος είναι. Μπορεί να είναι και ο αλκοολικός οδηγός. Να τον κλειδώσουν κι αυτόν. Αυτό.
    Ωραία, οπότε όταν χωνέψεις ότι δε χρειάζεται να είσαι ναρκομανής/αλκοολικός/net addict για να αποτελέσεις "δημόσιο κίνδυνο" μπορούμε να καταλήξουμε στο ότι όσοι αποτελούν δημόσιο κίνδυνο (αν και αυτό χωράει πολλή συζήτηση, αλλά τέσπα στο επίπεδο που μιλάμε τώρα) πρέπει να τιμωρούνται, είτε είναι πρεζόνια, είτε αλκοόλες, είτε παπάδες, είτε πρέσβεις καλής θελήσεως της ουνέσκο; Και πως όσα πρεζόνια δεν αποτελούν δημόσιο κίνδυνο πρέπει τουλάχιστον να τα αφήνουμε στην ησυχία τους; Και άρα πως αυτά που λες δεν έχουν να κάνουν με τους ναρκομανείς αλλά με οποιονδήποτε που κάνει κάτι επικίνδυνο για τους άλλους; Φχαστώ.

    ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι, και όσοι καπνίζουν σε δημόσιους χώρους είναι επικίνδυνοι για τους άλλους. Έχω ξαναγράψει πως είχα στα 22 μου σκιά στους πνεύμονες από το παθητικό κάπνισμα. Θα είναι φυσική εξέλιξη στα 40-50 μου να έχω αναπνευστικά προβλήματα επειδή κάποιοι μαλάκες δεν μπορούν να καπνίσουν σπίτι τους. Αν δεν κάνω λάθος είσαι καπνιστής. Ελπίζω να κλειδωθείς κάπου πάραυτα, κι επειδή δε θα σε κλειδώσει κανείς κάντο μόνος σου. Practice what you preach.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #155
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by soulless9
    to xorto apagoreythke opou apagoreythke se opoia xwra gia na thn mpei to kratos se diafores koinwnikes takseis etsi wste na askhsei pieseis.
    amerikh:mayroi-hippides-70s klp
    ellada:rempetes-magkes
    agglia:exoume aberta
    ollandia:no comments
    gallia:epanastates - artistes klp pou den ta xan kala me kybernhsh tote.
    germania:den kserw...
    klp






    an exei anaferthei hdh ayto sorry, den diabasa ola ta prohgoumena.
    des to ntokymantair "weed" na katalaveis giati apagoreuthke to xasisi.. auta po les den paizoune apla an skefteis oti to xasis apagoreuthke sthn amerikh prwta (thn periodo ths potoapagoreusehs) kai meta apo polla xronia h amerikh katafere gia oikonomikous logous na to apagorepsei pantou.

    kai to gamato einai oti h jamaica exei apo tous pio sklhrous nomous kata tou xasis
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  6. #156
    Guest

    Default

    @Dragonlord: Αυτό που δε θες να καταλάβεις και ποτέ δεν αναφέρεις είναι ότι τα πρεζάκια ειδικά φτάνουν σε μια κατάσταση που γενικά κάνουν μαλακίες γρήγορα και πιο εύκολα από τους υπόλοιπους, με χρήση(ή μη-χρήση ενίοτε) από κάτι. Θολώνει το μυαλό τους, δεν σκέφτονται τι κάνουν. Τσακ μπαμ πράγματα. Κάτι που ο αλκοολικός πχ πρέπει να περιμένει να κατεβάσει 2 μπουκάλια για να κάνει(και μη μου πείτε πως έχετε δει αλκοολικό να μεθάει με μισό μπουκάλι Ursus πχ).

    Αλλά τέσπα, το ένα και το αυτό είναι όλα για σας. Άλλωστε εγώ πρέπει να χωνέψω "ότι δε χρειάζεται να είσαι ναρκομανής/αλκοολικός/net addict για να αποτελέσεις "δημόσιο κίνδυνο", όχι εσείς ότι κάποιοι είναι ένα βήμα πιο κοντά στη μαλακία από κάποιους άλλους.

    Τέλος, fyi, δεν καπνίζω πια, πάνε χρόνια που κόπηκε. Και καλύτερα, αλλά είναι οφτόπικ.

  7. #157

    Default

    Κάτσε ρε μάστορα, αφού λες
    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Είπα να τους προκλειδώνουμε;
    τότε τι μας το λες ότι τους θεωρείς πιο πιθανό να γίνουν επικίνδυνοι από τους άλλους; Δηλαδή έστω ότι ισχύει. Τι να κάνουμε; Να τους κοιτάμε με μισό μάτι; Εκτός αν το όλο point σου είναι το
    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Απλά, στη μαλακία που θα κάνουν, ήταν δεν ήταν χοντρή, να πέφτει βαριά ποινή. Και όχι τα αστεία που γίνονται σήμερα.
    , το οποίο και πάλι είναι άκυρο, γιατί αν κάποιοι έχουν ευνοϊκή μεταχείριση από το νόμο αυτοί σίγουρα δεν είναι οι ναρκομανείς. Αντί να λες για τους αστυνομικούς, που πραγματικά τους κλάνουν τ'αρχίδια ό,τι και να κάνουν, κάθεσαι και λες για τα πρεζόνια. Οριζμός του ρατσισμού ορ γουα;
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #158
    Guest

    Default

    Για το μισό μάτι, αν εσύ δεν είσαι προκατειλημένος σε οτιδήποτε, τότε μπράβο σου. Εγώ επειδή είμαι, έχοντας δει πράγματα και καταστάσεις, θα δέχομαι ως de facto κάτι πράγματα και αν δεν είναι έτσι, ας μου το αποδείξουν.

    Και ναι, το 2ο quote λέω. Και αν με θεωρείς άκυρο, δες λίγο πόσοι ναρκομανείς είναι μέσα στη φυλακή για όλη την ποινή που τρώνε και πόσοι βγαίνουν νωρίτερα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Και μετά μίλα για μεταχειρήσεις.

    Το γιατί συμβαίνει αυτό, ή για το αν το σύστημα είναι σκατά, είναι άλλη ιστορία. Στο σωστό σύστημα θα τρώγαν φυλακή και θα την κάναν όλη την ποινή τους.

    Τέλος, γιατί πραγματικά το κουράσαμε, απλά πες μου έτσι για να ξέρω εγώ γενικά τις απόψεις σου, πιστεύεις "ότι τα πρεζάκια ειδικά φτάνουν σε μια κατάσταση που γενικά κάνουν μαλακίες γρήγορα και πιο εύκολα από τους υπόλοιπους, με χρήση(ή μη-χρήση ενίοτε) από κάτι";

    Ε απλά απάντησε, και μετά δες πάλι τι συγκρίσεις κάνεις ε;

    Καληνύχτα.

  9. #159

    Default

    Έχεις δίκιο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #160

    Default

    Quote Originally Posted by Steel Assassin
    Για το μισό μάτι, αν εσύ δεν είσαι προκατειλημένος σε οτιδήποτε, τότε μπράβο σου. Εγώ επειδή είμαι, έχοντας δει πράγματα και καταστάσεις, θα δέχομαι ως de facto κάτι πράγματα και αν δεν είναι έτσι, ας μου το αποδείξουν.

    Και ναι, το 2ο quote λέω. Και αν με θεωρείς άκυρο, δες λίγο πόσοι ναρκομανείς είναι μέσα στη φυλακή για όλη την ποινή που τρώνε και πόσοι βγαίνουν νωρίτερα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Και μετά μίλα για μεταχειρήσεις.

    Το γιατί συμβαίνει αυτό, ή για το αν το σύστημα είναι σκατά, είναι άλλη ιστορία. Στο σωστό σύστημα θα τρώγαν φυλακή και θα την κάναν όλη την ποινή τους.

    Τέλος, γιατί πραγματικά το κουράσαμε, απλά πες μου έτσι για να ξέρω εγώ γενικά τις απόψεις σου, πιστεύεις "ότι τα πρεζάκια ειδικά φτάνουν σε μια κατάσταση που γενικά κάνουν μαλακίες γρήγορα και πιο εύκολα από τους υπόλοιπους, με χρήση(ή μη-χρήση ενίοτε) από κάτι";

    Ε απλά απάντησε, και μετά δες πάλι τι συγκρίσεις κάνεις ε;

    Καληνύχτα.
    Ρε συ, έλεος.

    Πώς είναι άσχετο ότι το σύστημα είναι σκατά; Λες να συπαθούν τόσο πολύ τους χρήστες και να τους αφήνουν έτσι; Επίσης, δες πόσα μη πρεζάκια δεν μπαίνουν καν φυλακή και μετά μίλα για μεταχειρίσεις.

    Για το τελευταίο που ρωτάς... όχι απαραίτητα. Εξαρτάται πάλι από το άτομο. Άλλος στην πρώτη μέρα στέρησης μπορεί να βγει για να ληστέψει... άλλος πάλι, όχι. Το ίδιο και με το ποτό. Διαφορετικά αντιδράει ο καθένας όταν μεθάει.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι, και όσοι καπνίζουν σε δημόσιους χώρους είναι επικίνδυνοι για τους άλλους. Έχω ξαναγράψει πως είχα στα 22 μου σκιά στους πνεύμονες από το παθητικό κάπνισμα. Θα είναι φυσική εξέλιξη στα 40-50 μου να έχω αναπνευστικά προβλήματα επειδή κάποιοι μαλάκες δεν μπορούν να καπνίσουν σπίτι τους. Αν δεν κάνω λάθος είσαι καπνιστής. Ελπίζω να κλειδωθείς κάπου πάραυτα, κι επειδή δε θα σε κλειδώσει κανείς κάντο μόνος σου. Practice what you preach.
    Ακυρο ως παραδειγμα αν δεν δινεις περισσοτερες πληροφοριες...σκια στους πνευμονες απ το παθητικο καπνισμα χωρις συμπτωματα δεν υπαρχει..κι αν ειχες συμπτωματα θα ειχες και διαγνωση για να χρησιμοποιησεις ως παραδειγμα αντι της σκιας.
    Κατα τ αλλα μεσες ακρες συμφωνω.
    Πονος Μυαλου!

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,855

    Default

    tetoio viasmo tis logikis eixa na do apo ton kairo tou wotan.
    an parousiazotan kai entonos viasmos ekfrasis kai orthografias tha pisteua oti postarei autos me to account tou avenger.

  13. #163
    Guest

    Default

    ...

    Τελευταίο ποστ εδώ. Εσείς ξεκινάτε με δεδομένο πως είναι καλά παιδιά(από αυτά που έχετε δει τόσο καιρό), εγώ όχι(από αυτά που έχω δει γενικά).

    Δε λέω πως δεν μπορείτε εσείς να καταλάβετε πως ένας είναι κωλόπαιδο, ή εγώ πως ένας παίζει να μην είναι έτσι όπως τον θεωρώ όταν τον γνωρίζω.

    Και ξανασκεφτείτε λίγο λέω πάλι τη σύγκριση ε; Αλλιώς ο Ορέστης ο Μακρής θα πρωταγωνιστούσε στην Στροφή και θα έφερνε λαθραίο ουίσκι στη χώρα ξέρω εγώ(σαν το Βόγλη στον πανικό).

    Συγγνώμη που δεν κουβαλώ την ανοιχτομυαλιά σας.

    Αν την είχα, μπορεί να γούσταρα και ISIS.

  14. #164
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Ευτυχώς επικράτησε ο Κόναν.

  15. #165
    Guest

    Default

    Ε ψιλοχοροπήδαγα πάνω κάτω σα μαϊμού για να με δουν αλλά τα κατάφερα.

Similar Threads

  1. ti einai to "epic metal"? (split from "Doomsw
    By Martyan Druyd in forum Music Discussion
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-2013, 18:08
  2. τα νεα "hypes" στo "metal"
    By Pastor_Of_Muppets in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 20-02-2012, 06:02
  3. "Sklhra" h "skoteina" akousmata?
    By no-celebration in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-12-2011, 17:37
  4. "x -wing" kai "tie-fighters" wanted
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2005, 11:54
  5. CHRIS CAFFERY - "Faces" + bonus "God Damn War
    By rockavlon in forum Albums
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2004, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •