View Poll Results: Να κλείσει το off topic thread στο politics και το "τελευταία ταινία που είδατε" σ

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Να κλείσουν

    7 20.59%
  • Να κλείσει μόνο του politics

    8 23.53%
  • Να κλείσει μόνο του cinema

    2 5.88%
  • Να κλείσουν και να κλείσει και το off topic thread του general

    4 11.76%
  • Να μείνουν όπως είναι

    13 38.24%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Off topic threads

  1. #1

    Default Off topic threads

    Κάνω c/p από post μου στο politics:

    Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν είναι καλό. Δηλαδή οκ, έχει ανταπόκριση κλπ αλλά είναι καλύτερα να υπάρχει ένα τόπικ για κάθε θέμα. Το ίδιο πράγμα με προβληματίζει στο cinema με το "τελευταία ταινία που είδατε". Κάνει και δυσκολότερο το να ψάξεις αργότερα τα σχόλια για κάποια ταινία (ή θέμα στο politics). Πάω να κάνω poll
    Αναφέρομαι λοιπόν κυρίως στο politics off topic και στο "τελευταία ταινία που είδατε" και όχι στου general. Σκεφτείτε επίσης ψηφίζοντας ότι, μπορεί για κάποιον που μπαίνει καθημερινά να μην είναι μεγάλο πρόβλημα να παρακολουθήσει τις συζητήσεις, για κάποιον_πιο_περιστασιακό_επισκέπτη όμως φαντάζομαι είναι αρκετά αχταρμάς.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  2. #2

    Default

    Όπως είπα και στο άλλο thread, ναι.

  3. #3
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Gia to politics sumfwnw.
    Gia to cinema diafwnw giati anaferonta kai palies tainies. Einai ligo duskolo na anoixtoun diaforetika topik gia suzhthsh se toses tainies.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Neronas
    Gia to politics sumfwnw.
    Gia to cinema diafwnw giati anaferonta kai palies tainies. Einai ligo duskolo na anoixtoun diaforetika topik gia suzhthsh se toses tainies.
    Ναι, βασικά σκεφτόμουν να μπει κανόνας "μόνο παλιές ταινίες", αλλά υποθέτω δε θα το τηρούν όλοι. Αν κλείσει μπορεί να ανοίξει ένα τόπικ "Παλιότερες ταινίες που είδατε τώρα" ή κάτι τέτοιο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #5
    Won't Bow Neron's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Between
    Posts
    2,059

    Default

    Nai. Kati tetoio kalo 8a einai.
    "Don't sweat the petty things and don't pet the sweaty things".
    George Carlin

  6. #6
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Να κλεισουν ολα. Στο διαολο να πανε.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  7. #7
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Δε νομίζω πως υπάρχει λόγος. Αν το off topic thread στο politics (το οποίο, κατά την άποψη μου, είναι πράγματι κάπως ανούσιο) δε γνωρίσει ιδιαίτερης απήχησης, απλά θα φτάσει σύντομα στην δεύτερη σελίδα και κανείς δε θα ξαναποστάρει εκεί.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  8. #8
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    ε, ναι, καπως ετσι. Αν δεν ειναι προβλημα χωρου, δεν εγινε και τιποτα.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  9. #9

    Default

    Όχι, είναι θέμα διαχωρισμού των posts. Δηλαδή σε κάποια φάση θα βαριούνται οι περισσότεροι να ανοίξουν νέο topic για κάποιο θέμα (κάνοντας την εισαγωγή που χρειάζεται κλπ) και θα ποστάρουν στο off topic απλά "είδατε τι έγινε με το τάδε;". Είναι ωραίο πράγμα ο διαχωρισμός των θεμάτων σε ξεχωριστά topics, νομίζω πως μόνο πλεονεκτήματα έχει και με αυτό τον τρόπο τα ακυρώνουμε.

    edit: ειδικά στο politics, όπου γίνεται και καμιά συζήτηση, θα'ναι ακόμα μεγαλύτερη μαλακία
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    χμμ στο πόλιτικς έχει κάποιο νόημα, σε άρθρα , quotes κλπ που είναι ψιλοανούσια και άσχετα, αλλά έχουν κάποιο ενδιαφέρον(ή κάποιος νομίζει ότι έχουν), και που η μόνη πιθανή απάντηση είναι
    "αχα. καλή φάση" . Ξέρεις τα κλασσικά 2 posts threads. Εναλλακτικά θα ήταν η λύση στα αρχικά candiruposts που όλα λέγανε τα ίδια. Αλλά οκ δεν έχει και τρελό νόημα και εεε πόλιτικς είναι. Οι συζητήσεις διαφωνίες θέλουν απλά ηλίθιες απρόβλεπτες αφορμές συνήθως, οπότε ποτέ δεν ξέρεις. Βέωαια θα είχε πλάκα ένα θρεντ με πόλιτικς που όταν ψιλοκουράζεται το ενα θέμα συζήτησης ή/και διαφωνίας να περνάει στο άλλο.


    Ε στο cinema είναι περισσότερο "για να δούμε τι παίζει τώρα τελευταία" ή "χμμμ καμιά καλή ιδέα για καμιά ταινία?". Δλδ όσοι είναι να γράψουν κάτι για κάποια ταινία το κάνουν και στο αντίστοιχο θρέντ της ταινίας. ΚΑι οκ δε πιστεύω κανείς να κάθεται να ψάχνει το θρέντ για παλιά πόστς. Σαν το now playing μια φάση δλδ.

  11. #11
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Οπως ειναι μια χαρα ειναι.
    Αν προκυψει καποια συζητηση ιδιαιτερου ενδιαφεροντος, κυριως στο πολιτικς, ας γινει σπλιτ. Διαφορετικα ο,τι ειναι να ψοφησει, θα ψοφησει αναποφευκτα καποια στιγμη στην ωρα του.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  12. #12

    Default

    Του politics είναι εντελώς ανούσιο.

    Προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα και του Cinema, αλλά δεν μου πέφτει λόγος επειδή δεν μπαίνω συχνά εκεί.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  13. #13
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Του πολιτιξ είναι κάπως ανούσιο (αν και έχει δίκιο ο ithilmir με τα 2-ποστς-θρεντς) ενώ στο θέμα του Cinema/DVD θα συμφωνήσω με την ιδέα του "παλιότερες ταινίες που είδατε"

    Quote Originally Posted by HAVOC
    Οπως ειναι μια χαρα ειναι.
    Αν προκυψει καποια συζητηση ιδιαιτερου ενδιαφεροντος, κυριως στο πολιτικς, ας γινει σπλιτ.

    E; Δεν θα τρέχουμε τους mods να κάνουν split κάθε φορά που κάποιος βρίσκει ένα θέμα ενδιαφέρον. Μην βαριέστε.

    Α ναι, θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα Candiru Thread (sticky) στο Politics όπου θα ποστάρει μόνο εκεί μέσα τα θέματα του. Είναι και πιο οικολογικό για το forum.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    Ιμο το μόνο οφφ τοπικ που έχει πειράξει κάποιο σέξιον, είναι το μιούζικ. Δλδ πλέον θρεντς γιά μπάντες δεν γινονται και τα μόνα που δημιουργούνται είναι "μπεστ κάτι", "τα αγαπημένα σας...". Τεσπα, οτιναναι.
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  15. #15
    Senior Member Dark_Angel's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    942

    Default

    egw tha elega Να μείνουν όπως είναι.

Similar Threads

  1. best / worst threads.
    By rockavlon in forum General Discussion
    Replies: 14
    Last Post: 10-02-2005, 16:17
  2. 2-3 mpantes, gia na mhn kanw polla threads :P
    By V0lcaN0 in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 16-11-2004, 01:38
  3. Ta pente xeirotera threads ever sto E.R
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 7
    Last Post: 18-06-2004, 01:08
  4. Me ti kleidaries kleidwnontai ta threads?????
    By president in forum General Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-2004, 18:33

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •