Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Didi Music.

  1. #31
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Γιατί καλέ;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    landslide non stop
    Posts
    2,029

    Default

    αουρτα
    so this is permanence

  3. #33
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    wtf?

  5. #35
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Οτιναναι.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  6. #36
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    Return to last good known configuration...Kataramena Xp

  7. #37

    Default

    το διαλύσανε λέει το μαγαζί ?
    μάλλον ο έτσι κρατάει το ακάντεμυ και η τέτοια το τέρρα βάιμπ.
    sex drugs rawk and roll

  8. #38
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Περσυ, στο ξεφτυλικι με τους Μειντεν, τσακωθηκαν με τον υπευθυνο παραγωγης, ο οποιος, συμφωνα με πολυ φιλη που δουλευε στη παραγωγη, ετρεχε την ολη φαση σε πρακτικο επιπεδο και εφυγε. Η τετοια ξεκινησε δικη της φαση, κι ο ετσι μαλλον κραταει το μαγαζι οπως ειπες, τωρα δεν εχω καταλαβει αν ο μαν της παραγωγης σχετιζεται, πλεον, με το release και για αυτο το release παιζει τετοιες μπαλες εφετο.
    Γενικα ο ετσι να παει να γαμηθει. Μεγαλος καραγκιοζης, βυθισε τη χωρα σε συναυλιακο μεσαιωνα, απαραδεκτες αρπακτες και ξεφτυλικια. Και μην ακουσω ναι αλλα αμα δεν ηταν η Didi μπλα μπλα μπλα. Αν δεν ηταν η Didi θα ηταν καποια αλλη εταιρια που ισως ηταν λιγοτερο (η και περισσοτερο) για τη πουτσα. Περιμενουμε να δουμε αν η τετοια ειναι τοσο γτπ κι αυτη η απλα ειχε μπλεξει με τον αλλο το κοπανο, που μαλλον το πρωτο παιζει αλλιως σιγα μην συνεργαζοταν μαζι του.
    Last edited by Taliban; 12-01-2019 at 04:14.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #39
    Senior Member Dal-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    172

    Default

    Κακό ψόφο στο σιχαμένο.
    Black-and-white TV with the sound turned low.

    —μόλις τελείωσα πήρα βαθειές ανάσες κρατούσα ακόμα τό τσιγάρο μου τό πέταξα στήν μπανιέρα τήν ξέβγαλα απ’ τά ξερατά έριξα νερό στή μούρη μου ξέπλυνα τό στόμα μου άρπαξα μιά πετσέτα που μύριζε Βιθέντε σκουπίστηκα νά δείς τώρα που θά βγώ έξω θά τήν έχει αράξει στήν πολυθρόνα καί θά γελάει ή κουφαλίτσα…

  10. #40
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Συνέντευξη του Λωρίδα σε γνωστή σελίδα.....Μαζέψτε τον, απλά.
    Last edited by Art In Haste; 23-07-2020 at 19:03.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  11. #41
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Την διάβασα τώρα. Αν θες γράψε και σε τι διαφωνείς. Σε κάποια πράγματα πάντως είχε δίκιο. Ενταξει η χολή για τον ανταγωνισμό δικαιολογημένη.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  12. #42
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Πιο πολύ γελάω με αυτά που λέει. Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Το λονγκ μπιτς για όλα τα βαλκάνια, τις τιμές που ανεβάζουν οι ΑΛΛΟΙ, τις ευθύνες για όλα σε άλλους, το πόσο επαγγελματικό/ξεχωριστό/γαμάουα είναι το ροκγουεηβ, το πόσα κακά είναι τα ευρωπαϊκά φεστιβάλ. Πραγματικά όλη η συνέντευξη είναι ψυχεδέλεια και παράνοια.

    Πες μου άτομ σε τι είχε δίκαιο;

    Επίσης πολύ μούρη για την επιστροφή χρημάτων, ο τύπος που λέει επιστροφή χρημάτων 10-12 τις τάδε μέρες μόνο, ο τύπος που λέει μην πετάξτε τα εισιτήρια που κοστίζουν 4200 γιατί θα τους φέρουμε του χρόνου, και 2 χρόνια μετά φέρνει το συγκρότημα σε φεστιβάλ και λέει όσοι έχετε ακόμα το εισιτήριο θα έχετε έκπτωση 1000 δρχ. Ο τύπος που χρεώνει την αγορά εισιτήριο με κάρτα!!!

    Συναυλίες Νιρβάνα γιατί με την μπάντα νεκρή εύκολα τα λέμε....

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nirvana_concerts

    για πες μου πότε θα ερχόντουσαν το 89 και το 92;

    Από παπάτζα άλλο τίποτα.
    Last edited by Art In Haste; 23-07-2020 at 12:29.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  13. #43
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Να προσθέσω και εγώ τα δικά μου;

    Τελευταία φορά μου στο χωράφι ήταν στους Maiden και η προηγούμενη Gojira. Όταν μετά το φιάσκο του 2018 βγαίνεις σε συνέντευξη και ξεκινάς με οτιδήποτε άλλο εκτός του "Συγγνώμη, κάθε μέρα ανάβω κεριά που δεν έγινε μια στραβή και τώρα δεν είμαι φυλακή", είσαι μαλάκας. Όταν μάλιστα αρχίζεις να πετάς μπάλες στην εξέδρα και ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ εκτός από τον ίδιο, ε τότε είσαι και πουτάνας γιος ρε Λώρη. Γιατί έχουμε βγει και άλλοι άνθρωποι στο εξωτερικό για να δούμε φεστιβάλ, δεν είσαι ο μόνος. Οπότε το υφάκι "ακούστε να σας πω τι έχουν δει τα μάτια μου, εμένα που έχω βγει από τα σύνορα και ξέρω, ταπεινοί peasants μου" να το βάλεις εκεί που ξέρεις.

    Γιατί εγώ δεν είδα πουθενά ανηφορικές σκηνές, εκδοτήρια να βγάζουν εισιτήρια φωτοτυπίες και να τα πουλάνε κανονικά τελευταία στιγμή, τουαλέτες χωρίς νερό γαμώ τη μπαναγία σου (Maiden όλα αυτά) ή να τελειώνουν τα μπουκαλάκια νερό από όλα τα κυλικεία και να περιμένουμε μισή ώρα+ για τον ανεφοδιασμό με ζεστά νερά, γιατί ποιος να το σκεφτόταν ρε μαλάκα Λώρη ότι την πιο ζεστή μέρα του καλοκαιριού ο κόσμος θα ήθελε να πιει νερό (Gojira).

    Ξέρω γω, ναι, είχε δίκιο για το πόσο μαλάκες είναι στον ΟΣΕ. Να πάω εγώ να κανονίσω να βάλουν δρομολόγια για τον κόσμο ή να πάω εγώ ρε μλκ να μιλήσω με τον υπεύθυνο για να έχει φως στην έξοδο; Γενικά κάτι πέρα από το "δε φταίω εγώ γι'αυτό, οι άλλοι" δεν είπε.

    Και εννοείται ότι σε όλα τα φεστιβάλ στο εξωτερικό υπάρχουν προβλήματα και ταλαιπωρία κλπ, αλλά όταν αντιμετωπίζεις τον άλλον ως άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι με πόδια θα υπάρξει και κατανόηση.

    τλ;δρ,

  14. #44
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    σάκο γεμάτο φαγητό και παγωμένα νερά στους μειντεν (και τσίπουρα στο διπλό πάτο εννοείται). στους σεκιουριτάδες "ρε παιδιά, τροφή και νερό έχω", "πέρνα και μην ανοίγεις την τσάντα καθόλου". καμιά εμπιστοσύνη στις υποδομές εκεί.
    Rock or Nothing

  15. #45

    Default

    Στην εμπειρία των Maiden το '18, πέρα από τα όσα ήδη αναφέρει ο commissar, να πούμε και για τις κάποιες έξτρα χιλιάδες κόσμο που μπήκε κανονικότατα με εισιτήριο/χαρτί τουαλέτας. Που στο φευγιώ, αυτές οι περίπου 40 χιλιάδες του κόσμου, έβγαινε από ένα άνοιγμα 5 μέτρων και 2-3 πόρτες. Ας ανάψουμε ένα κεράκι, λοιπόν, ναι.

    Να γίνει summon στο thread o Μπέρνης.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

Similar Threads

  1. Music for freedom
    By Sand Merchant in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 19-12-2007, 13:28
  2. Re malakismeni Didi fere ton Ozzy!!Paizei se oli tin Europi
    By mrmaiden in forum Live & Events Talk
    Replies: 66
    Last Post: 30-01-2007, 11:37
  3. Music Blogs
    By H. in forum Music Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2006, 04:19
  4. Music Nerds.
    By Acid Baby in forum Musicians Chat
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2005, 19:07
  5. Cinema vs Music
    By Ghoul in forum Music Discussion
    Replies: 25
    Last Post: 09-01-2005, 01:10

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •