Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 137

Thread: Twin Peaks

  1. #121

    Default

    για πείτε προτείνετε να δω πρώτα τα παλιά ή να παω κατευθείαν στα καινούρια?

  2. #122

    Default

    Ευχαριστώωω

  3. #123
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Λοιπον η ταινια με χαωσε περισσοτερο απο οτι η σειρα. Τεσπα εχει κανεις κανα καλο λινκ για ολη τη τριτη σεζον μαζεμενη η κατι τετοιο; Η ειναι ευκολη στο ψαξιμο, γιατι τελευταια φορα που τσεκαρα εβρισκα μονο σκορπια επεισοδια.
    Επισης να πω πως στην αρχη τη laura την εβρισκα τη λιγο πιο μαπα, σα γκομενα, απο ολες τις αλλες αλλα στη ταινια εχει κατι εκφυλο τελειως.
    Spoiler
    ειδικα στη σκηνη με τον πατερα της που την παιρνει ενα πλανο μουρη καυλωμενη λεω ΠΩ ΜΑΛΑΚΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ. Και στη σκηνη που δειχνει με το δαχτυλο προς τα κατω με αρρωσταινουν κατι τετοια.

    Ισως ακριβως επειδη απο τις αλλες της σειρας ηταν αυτη που το περιμενες λιγοτερο να ειναι ετσι.
    Spoiler
    επισης καλυτερη η νεα ηθοποιος στη θεση της κακιας απο MIB ΞΕΚΑΘΑΡΑ




    Spoiler
    υ.γ. (παιζει να το εχω πει και σε αλλο comment) εχω μια γνωστη/φιλη που μοιαζει ΤΡΑΓΙΚΑ με laura palmer φαση θα μπορουσε να ειναι αδερφη της η κατι.
    inb4 γιατι δε τη βγαζεις γκομενα
    >ειναι κακομαθημενη και μου τη σπαει
    >εχει παιξει φαση με φιλο μου και θα μου λεει miu miu
    >εχει παιξει φαση με φιλη της και θα μου λενε και οι δυο miu miu
    >εχει γκομενο εναν που τη πηγε διακοπες απο μαιο μεχρι προχθες ξερω γω η κατι τετοιο
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #124
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Όσοι έχετε τελειώσει τη σειρά και είστε χαωμένοι, το παρακάτω link είναι μια ενδιαφέρουσα προσέγγιση πάνω στο τι ίσως παίζει. warning: major spoilers, για όσους δεν έχουν δει έως και την 3η σεζών.
    https://www.waggish.org/2017/twin-peaks-finale/

  5. #125
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Λοιπον εχω θέμα, το site που βλέπω τα επεισοδια δεν εχει ηχο στο 12 (δε ξερω για τα υπολοιπα). Εχει κανεις να προτεινει κατι;


    Edit: εννοω κανα αλλο site ή κατι τελοσπαντων.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  6. #126
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    piratebay

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Kelldorain View Post
    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Αυτος ο πρωταγωνιστης εντωμεταξυ δεν επαιζε και στο dune; Και μοιαζει και με τον "Μεγαλο" γκομενο της Καρι Μπραντσο απο το sex and the city η ειναι ο ιδιος;
    Ναι και ναι. Επίσης στο Blue Velvet του Lynch και στο (τέλειο) Showgirls, γενικά είναι εκπληκτικός.
    Ο τουϊνπικσικός Ντέιλ Κούπερ είναι ο σεξινδεσιτικός ζάμπλουτος Μακντούγκαλ, πρώτου συζύγου της Σάρλοτ, πριν φυσικά παντρευτεί τον υπέροχο Χάρι - όλες οι καρδούλες του κόσμου.
    Όσο για το ιδανικότερο ταίρι της Κάρι - σόρρυ για το οφφτοπικ - με διαφορά Έινταν.

    Θα επανέρθω σε 3 επεισόδια.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #128
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Νταξ το τελειωσα, γενικα η τριτη σεζον πολυ βαρια με δυσκολεψε και τα εβλεπα σε δυο δοσεις. Δε μου αρεσε

    Spoiler

    -πολυ χαος
    -πολλοι χαρακτηρες που απλα εμφανιστηκαν και εξαφανιστηκαν χωρις λογο
    -ο τυπος με το γαντι ηταν αστειο το οτι υπηρξε για να δωσει αυτου του ειδους τη λυση
    -προτελευταιο επεισοδιο ολα λυνονται σε 5 λεπτα
    -τελευταιο επεισοδιο κανενα απολυτως νοημα για μενα, εκτος κι αμα βγει κι αλλη σεζον (κατα προτιμηση 3-4)
    -Audrey κλαμα, ηταν η καλυτερη απο ολες εγινε μια ξενερωτη γιαγιακα που παντρευτηκε ενα πυγμαιο και τον κερατωνε (δε καταλαβα με ποιον) και τσιριζε σα δευτερατζα
    -Δημιουργια υπαρξιακων γιατι ολοι ειναι κακογερασμενοι
    -Ο κακος κουπερ εμοιαζε υπερβολικα με ινδιανο

    Γενικα ξενερωσα που χαθηκε αυτη η ζεστη χαλαρη ατμοσφαιρα που υπηρχε στις πρωτες σεζον (που ενταξει ηταν λογω εμπορικων σκοπων ας πουμε γιατι ηταν κανονικη σειρα οχι ψαγμενια κ φαση). Στη σημερινη κατασταση που μαστιζομαστε απο σειρες ειτε πολυ βαριες και σκοτεινες, ειτε low budget, κρυα αστεια, χιουμορ κοντα στα σεναρια του jack black, υπερμετρη χρηση ναρκωτικων, κλπ κλπ, πιστευω οτι αυτη η ατμοσφαιρα θα το διαφοροποιουσε αρκετα.
    Γενικα ωραια σκηνογραφια κλπ, αλλα δε μου αρεσε. Δεν εβγαζε νοημα. Ο μαυρος redneck πχ τι φαση; Ωραια η ατακα this is the water and this is the well, αντιστοιχα δυνατη με is it the future or is it the past αλλα μεχρι εκει. Οι πρωτοι τυποι πχ; Εκτος κι αν μας λεει οτι και ο κουπερ ειναι κακος οταν εμφανιζεται αλλα δε το καταλαβαινει (παλι λογω του οτι πεθαναν με τον ιδιο τροπο που πεθανε ο δασκαλος οποτε υποθετω οτι επαιξε κατι τετοιο). Ατελειωτες αναφορες στον Major Briggs εχω αρχισει να πιστευω οτι ηταν ο Νικος Λυγερος της φασης (κρυο off topic αστειο) ο γιος του κλασσικος κοπανος του σχολειου κατεληξε υπαξ. της αστυνομιας. Low level plebian. Το πρεζακι με την αλλη σερβιτορα αλλη φαση ο,τι ναναι. Ο Brother Jer που εγινε χασικλας ενω ο Ben εχει την επιχειρησαρα παλι ο,τι να 'ναι. Παω να διαβασω κανα forum να δω τι παιζει και επανερχομαι. Κραχτε ελευθερα.

    inb4 Λιντς ειναι φιλε τι περιμενες. Δεν απανταω καν σε τετοιες ατακες, sorry

    Last edited by Taliban; 23-01-2018 at 15:21.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  9. #129
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Δεν κατάλαβες απολύτως ΤΙΠΟΤΑ. Προφανώς η σειρά δεν απευθύνεται σε εσένα. Γίνε άνθρωπος και ξαναπροσπάθησε.

  10. #130
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son View Post
    Γίνε άνθρωπος.
    Είπε ο τύπος με τον κόκκορα στο κεφάλι, στον πιο αγαπητό νέο γιουζερ του φόρουμ!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #131
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Συγγνωμη παω πισω στη τρυπα μου να ακουσω proggressive rock.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  12. #132
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Δεν έχω δει την τελευταία σεζόν Ανχόλη, απλά ζηλεύω τον Good Son που έχει μαλλιά ακόμη και τα κάνει ό,τι θέλει. :'( :'( :'(

    Και αγαπώ και τον Ταλιμπάν, εντάξει; Είμαστε ζευγάρι κανένα χρόνο τώρα, με εμένα ήταν μέσα σε εκείνο το αυτοκίνητο!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Δεν έχω δει την τελευταία σεζόν Ανχόλη, απλά ζηλεύω τον Good Son που έχει μαλλιά ακόμη και τα κάνει ό,τι θέλει. :'( :'( :'(

    Και αγαπώ και τον Ταλιμπάν, εντάξει; Είμαστε ζευγάρι κανένα χρόνο τώρα, με εμένα ήταν μέσα σε εκείνο το αυτοκίνητο!
    Κι εγώ είμαι καραφλός και είμαι άριστος οδηγός, να σαι καλά

  14. #134

  15. #135
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by _UnHoLy^MaRtYr_ View Post
    θα πρεπει να δεις σεζον 1, 2, την ταινια fire walk with me, (και μετα προτεινω και τα missing pieces στο youtube), αλλιως πιθανοτατα δε θα καταλαβεις χριστο απ την τριτη.
    ενώ αν τα δεις καταλαβαίνεις...
    μετά από 2μηνο μαραθώνιο με επανάληψη των 2 πρώτων σεζον και της ταινίας και μετά 3η σεζόν έμεινε το αναμενόμενο WTF! στο τέλος. τώρα διάβασμα μπας και βγει καμιά άκρη.
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. Aphex Twin.
    By Amnesiac. in forum Music Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 12-04-2013, 03:31
  2. Twin Peaks
    By Third_EyE in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 6
    Last Post: 24-09-2008, 03:23
  3. 27, Twin Zero - 27:00
    By Dragonlord in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 14-11-2005, 20:00
  4. Twin users
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 45
    Last Post: 16-06-2004, 06:03
  5. Twin Peaks
    By Ithilmir in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2004, 22:39

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •