View Poll Results: Aksizei to podxt gia ton sygxrono mousiko?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Nai, exei kalous hxous kai einai eukolo

    1 33.33%
  • Oxi, einai digitalia kai katanta kourastiko

    1 33.33%
  • Kapou endiamesa, den einai kako alla nothing special

    1 33.33%
Results 1 to 5 of 5

Thread: Final Line6 PodXT thread

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Athens(GR)-Brighton(U.K.)
    Posts
    1,397

    Default Final Line6 PodXT thread

    thelw na kanw ena grhgoro thread gia ayto to ergaleio kai oxi apla na ksethapsw ena palio. exoun perasei merika xronia pia kai polloi kserw pws to exoun gia toulaxiston enan xrono sta xeria tous. etsi ystera apo ayto exw na kanw thn ekshs erwthsh.

    telika to Pod kai sygkekrimena ton Xt h to Xtpro h to XTlive aksizei? poso digital einai oi hxoi? ti problhmata synantate? kataferate na apokthsete to tone pou thelate?

    opoios apanthsei na pei kai ti eidous hxous katafere kai epikentrwthike. genika opoios exei estw kai mikrh empeiria apo to pod na pei thn gnwmh tou. egw ws karmirhs pou paizei mprosta sto kompiouter monos kai thelontas na hxografhsw sobara pia kapoia pragmata thelw na mathw an aksizei na to parw. shmeiwsh: to topiko katasthma to exei 190lires dld 280 eyra pou nomizw pws einai polu kala.

    fxastw.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Athens
    Posts
    59

    Default

    Tha eimai sintomos. To exo, to latrevo, tha to ksanagoraza. Sigoura iparxoun kalitera na agoraseis alla einai mia lisi sxetika ikonomiki kai ola se ena. Psifiako i oxi, ligoi tha to katalavoun as min koroidevomaste, kata tin gnomi mou exei apisteftes dinatotites. Exo to Pod XT Pro kai mporo na po oti vrika oti ithela. Thelo tora na to anavathmiso ligo me nea montela gia na paikso ki allo alla kai auta pou exei einai polla. To mono kako einai oti thelei poli ora gia na to matheis, arketi ora gia na peis oti exeis ena ixo san vasi gia na ksekiniseis kai oti o compresoras tou den exei toso megalo evros rithmiseon oso tha eixe enas rack compresoras. Gia recording to XT Pro exei toses polles eksodous pou mporeis na kaneis oti skata theleis. Stamatao edo gia na min telioso.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Xanthi-Edessa
    Posts
    115

    Default

    To exw enamisi xrono kai akoma psaxnomai. Ka8oloy eykolo giati apla oi syndiasmoi amp-cab-mic einai ateleiwtoi kai gi'ayto psaxnomaste aiwniws. Episis ka8e epaggelmatiko studio exei kai apo ena PODxt PRO, ayto kati leei. O andy sneap to xrhsimopoiei pantws. Gia home recording einai poly kalh periptwsh. Egw agorasa to mikro (bean) me 380 eyrw. Karfwnw to usb kai kanw hxografhseis aksioprepeis, an kai exw poly dromo akomh.

    Gia to PODxt LIVE den kserw. Se live einai entelws diaforetikh h fash kai fysika dyskoloterh. Pantws kserw oti to xrhsimopoioyn live oi My dying bride, o Daniel twn Pain of Salvation...

    Oso gia to zhthma psifiakouras sigoura den exei th zestasia tou tonelab ths Vox, alla ean xrisimopoih8ei prosektika mporei na paragei hxous poly konta stous analogikous.

    Twra an mou les oti mporeis na to breis me 280 eyrw aporw giati perimeneis akoma...
    Gia na eisai plhrws kalymenos prepei afou to agoraseis na kaneis ola ta anagkaia updates mesw usb kai tou site ths line6 kai na agoraseis me visa ta paketa me epipleon metal/klassika amp models ka8ws kai to paketo me ta epipleon FX. Ta tria pakcs mazi ta xrewnoun san prosfora 100 dolaria.


    Gia na parete mia geysh tsekarete th selida enos typa poy exei to PODxt (bean) kai exei grapsei ena swro tragoudia sto styl twn meshuggah, para poly kala kata th gnwmh mou. http://www.soundclick.com/pro/view/0...&content=music

    TIP: kante scroll down kai breite to tragoudi tou 'The Walk (new version with vocals)'

    tis ki8ares tis grafei me to POD kai ta tympana me to DFH2. An den kanw la8os kai ta fwnhtika ta pernaei apo to POD.

    mporei na xreiastei na kanete ena aplo register sto soundclick gia na katevasete ta mp3.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,605

    Default

    Loipon os xristis tou Flextone II ( san na leme pod diladi alla se enixiti) exo na po oti den einai tpt idiaitero. I timi pou to vrikes einai kali, alla min perimeneis thavmata. Nai gia home recording einai apsogo, alla gia live oute sizitisi. Exo ton enisxiti 4 xronia kai ton telefteo thelo diakaos ena lampato, teleios diaforetiki fasi.
    Alla an einai na dineis 1500 gia 3 xronia mono, den nomizo oti simferei. Etsi tin "patisa" ego. Mia fora ton evgala live iperdinata kai itan POLI psofios

  5. #5
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Exw pai3ei kai me POD 2 kai me POD XT kai mporw na pw oti o XT moy fanhke pio digitalia kai psofio. Egw proswpika exw ena V-amp2, to opoio einai mia apo ta idia, kai gi'ayto to trwei h skonh...
    oso afora to XT, einai pio polyploko sto xeirismo apo ta alla, me ton kairo omws to synh8izeis... gia apla pragmata, opws direct home recording, einai mia poly kalh epilogh, oyte enisxytes, hxeia, oyte mikrofwna/kalwdia/proenisxytes/ry8miseis ktl, apla mia syndesh me ton pologisth kai telos... bebaia den einai kai o kalyteros hxos, alla einai o pio aplos kai f8hnos POIOTIKOS hxos.
    Egw plewn den xrhsimopoio tetoia, pantws einai mia poly kalh lysh gia pla poiotika apotelesmata me liga xrhmata, kai an apofasiseis na anaba8miseis mporeis na breis na to poylhseis poly eykola!
    opote, go for it and tell us what u think of it!
    polla magazia exoyn akoma stock POD 2 PRO se poly kales times, gia akoy kai ayto kai des pio protimas
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

Similar Threads

  1. The Final Countdown - RULEZ
    By Loader in forum Music Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 19-02-2008, 21:23
  2. Jesu - Final @ AN 27/05/06, 8ball 28/05/06
    By solution_AK-47 in forum Live & Events Talk
    Replies: 67
    Last Post: 28-05-2006, 01:00
  3. Πωλείται Κιθάρα Line6 Variax 300
    By morbidalex666 in forum The Marketplace
    Replies: 3
    Last Post: 22-02-2006, 00:51
  4. Line6 Pod XT Pro
    By X-Piral in forum Musicians Chat
    Replies: 4
    Last Post: 24-10-2005, 15:26
  5. Final 8
    By ConJoined Thighs in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 08-04-2005, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •