Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Jimmy's Rock Stuff.

  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Athens
    Posts
    21

    Default

    για τον τύπο από τη doremi (ιπποκράτους δε-θυμαμαι-ποσο) τι γνώμη έχετε?

  2. #17
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by VirusXI
    2 φορές είχα πάει στον τζίμμη και μου κάνε οκ δουλειά, με προβληματίζετε.
    Πάντως όσα έγραψα έγιναν ακριβώς όπως τα είπα, ήταν και η chrome μαζί μου. Επίσης για το setup του μπάσου μπορεί να επιβεβαιώσει κι ο necropethamenos, που το είδε μια βδομάδα αφού το πήρα από τον jimmy.
    Δεν είπα ότι δε σε πιστεύω, απλά προβληματίζομαι για το αν θα ξαναπάω κιεγώ =P




    ■■

  3. #18
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    pio palia eixa paei duo kithares(bcrich kai mia ibanez) sto rock pile- de thimamai pounai akrivws(ipokratous mallon) kai mou kane wraia douleia o tupos me 70 euro ti mia alla mou fanikan upervolika pola mias kai gia to pigaine ela 2 fores eftasa ti 200 aneta!! pantws ekane wraia douleia!!
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by VirusXI
    Δεν είπα ότι δε σε πιστεύω, απλά προβληματίζομαι για το αν θα ξαναπάω κιεγώ =P
    γιε γιε, ως αφορμή περισσότερο πήρα το ποστ σου
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    169

    Default

    kai egw thn eixa paei 2-3 fores ston jimmy,kai den emeina euxaristhmenos....kai dokimasa ton Dimou sthn emmanouhl mpenaki pou eixa akousei polu kala logia....otan thn phra pragmatika h kithara petage...dokimaste ton opwsdhpote...polloi lene gia to kalytero service sthn athina..kai fthnotera apo jimmygyrw sta 35 € to service...me 150 € allazei ola ta tasta..kai kanei polu kalh douleia..einai apenanti ap'ton kagmaki.

  6. #21

    Default

    Kai egw ston dimou tin pigainw tin kithara mou pleon...Endeiktika ehw mia ibanez pou EIHE FAEI PATHMA sto bratso sto ypsos tou 2ou tastou..Milame eihe ginei troboni i kithara... , mono to sidero eihe meinei sti thesi tou. E mou tin epanefere KANONIKOTATA, se simeio pou to katalavaines mono apo ta spasimata pou fainodousan apo pisw...Rwtiste kai ton soulless....

    ps: Kai episis einai kai san antrwpos mia hara, hwris na ta xerei ola kai mlkies...
    All men are pigs! I'm just trying to conform!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Athens(GR)-Brighton(U.K.)
    Posts
    1,397

    Default

    ontws paroti mexri prin 3 lepta den iksera pou eixe kanei o dream catcer to service tote kai kakws, o anthrwpos exei kanei kataplhktikh douleia. upopteyomai pws polla katasthmata mporei kai na tou xan pei dwse lefta na sou paraggeiloume kainourgio mpratso. pragmatika polu kalh douleia. to mono shmeio opws eipe pou fenetai oti kapote eixe ginei ayto einai to spasimo sto mpratso(klain).

  8. #23
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    που -ακριβώς- είπαμ ότι είναι;




    ■■

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by soulless9
    upopteyomai pws polla katasthmata mporei kai na tou xan pei dwse lefta na sou paraggeiloume kainourgio mpratso.

    GIEAA! Mou to he pei o Trimis afto sti stegna...Gia Jimmy den xerw giati den ekana kan ton kopo na tin paw...I toulahiston tha tin pigaina an den ginotan douleia alliws. Twra vevaia skeftomai na allaxw bratso kai na valw kana prestige, alla mehri twra mia hara me volepse! Kai oute logos gia to paramikro triximo

    O dimou einai emmanouhl bennakh, apenadi apo kagmakh kai anamesa se akadimias kai solonos
    All men are pigs! I'm just trying to conform!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1

    Default

    Επιτρέψτε μου να καταθέσω κι εγώ την άποψη που διαμόρφωσα πηγαίνοντας πολύ αραια (διότι δεν παίζω και πολύ) τις κιθάρες μου στον jimmy (κατάστημα rock stuff - απέναντι από τα παλιά γραφεία του πασοκ στην Χ.Τρικούπη)

    Καταρχίν κάτι γενικό....

    Eπειδή κάποιοι λένε ότι δεν έμειναν ευχαριστημένοι. απο΄τον χ ή τον ψ τεχνικό..μια ερωτησούλα...Βεβαίως κάθε ένας μας γουστάσει συγκεκριμένο setup στο όργανο...αυτό είναι κάτι το οποιο το τονίζουμε στον τεχνικό και δεν τον αφήνουμε να κάνει του κεφαλιού του 100% έτσι δεν είναι? τωρα επειδη και οι τεχνικοί με τη σειρά τους έχουν κι αυτοί και γνώμη και αρχές που ελάχιστα ίσως αλλά διαφέρουν...αν καθόμαστε...ΙΝΔΙΑΝΟΙ όταν τους δίνουμε τις κιθάρες...δεν καταλαβαίνω το...δεν έμεινα ευχαριστημένος μετα...πότε μετά ? δεν δοκιμάζουμε έστω και ακουστικά το όργανο όταν το παραλάβουμε κύριοι? δεν λέμε στον τεχνικό επί τόπου ξέρεις γιατί αυτό και δεν μου αρέσει το άλλο?...τι γίνεται? κάνουμε μώκο ενώ πληρώνουμε και μετά ξεκατινιαζόμαστε εδώ μέσα και σε forums γενικότερα?
    .......
    Περιμένω συγκεκριμένα παραδείγματα...

    Ο τζίμης για την ιστορία είναι από τους παλαιότερους στο χώρο από την εποχή του Λυρικόν που θα θυμούνται οι παλαιότεροι. Εμπειρία εξασφαλισμένη.

    Με την ίδια ευγένεια όπως τότε παραλαμβάνει το μπάσσο ή την κιθάρα και προς απογοήτευση πολλών ανακοινώνει ότι χρειάζεται τουλάχιστον 1 εβδομάδα κι αυτό όχι από ψώνιο ή και ...καλά φόρτο εργασίας..αλλά από αληθινό ΦΟΡΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ο οποίος εξάλλου φαίνεται κιόλας,...συχνά από τις κιθάρες που περιμένουν τη σειρά τους δεν χωράνε οι πελάτες μέσα στον ούτως ή άλλως μικρό χώρο του εργαστηρίου.

    Ξέρεις ή όχι από σετ απ ηλεκτρικής δεν μπορείς να μην αναγνωρίσεις ότι όταν παραλαμβάνεις όργανο από το τζίμη..βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή παικτική κατάσταση. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ....


    Άριστη δουλειά με 45 ευρώ για το κλασικό service - setup (πολλά χρόνια σταθερή τιμή...προσοχή διότι ακούστηκαν αλλού κάτι 70άρια)

    Την εργασία του εμπιστεύονται ούτως χιλιάδες αθηναίοι τα τελευταία χρόνια, επώνυμοι και μη.

    Η φιλική διάθεση με την οποία αντιμετώπιζε την μάλλον συχνή (και ενοχλητική κάποιοες φορές λόγο ασχετοσύνης μου) παρουσίας μου στο εργαστήριο χωρίς να έχω από την άλλη κάποιο όργανο να του πάω με κάνει να σας πω με σιγουριά ότι δεν κοιτάει κανέναν σαν ευρώ (όπως εσφαλμένα αναφέρεται κάποιες φορές.)

    Η στάση του αυτή πέρα από το αποτέλεσμα της πολύ καλής δουλειάς του θέλω να πιστεύω ότι δημιούργησε μια κάποια φιλία μεταξύ μας γεγονός που με κάνει πολύ χαρούμενο να μπω να πω 2 λόγια γι αυτόν σε forum.

    Πάντως ...(και αυτό με όρκισε να μην το αναφέρω πουθενά για να μην του ζητάνε φίλοι και γνωστοί λαγούς με πετραχείλια - αλλά τέτοια πράγματα πρέπει να μαθαίνονται)...
    όταν από ατύχημα ένας φίλος χτύπησε σε κάτι αιχμηρό 3 τάστα της ολοκαίνουριας fender masterbuilt john cruz 62 strat moy κι έπεσα να πεθάνω μου έτριψε τα τάστα και μου την παρέδωσε δωρεάν Κυριακάτικα ...έτσι λέει επειδή με είδε και στεναχωρήθηκα.....
    Αυτός είναι ο Τζίμης..και μακάρι να προσέχει τις κιθάρες μας για πολλά χρόνια ακόμα.
    Άριστα από μένα σε τεχνική επαγγελματισμό και πάνω απ όλα ανθρωπιά της οποίας όλα τ άλλα είναι συνεπαγωγές.
    Δημήτρης.
    Last edited by bokos; 27-01-2010 at 13:06.

  11. #26
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord View Post
    Εμένα την επόμενη φορά μάλλον για Μιχάλη στο Διαμαντόπουλο με βλέπω πάντως
    Ξεκίνησα κ εγω για το τζίμη αλλά ήταν κλειστός και το πήγα στο Διαμαντόπουλο. Ενώ του είπα ότι σάββατο έχω Live, το παίρνω μεσημέρι ακριβώς πριν το soundcheck αφού με γείωσε 2 φορές γιατί δεν ήταν έτοιμο. Το σετάρισμα... άστο καλύτερα.
    Απο ότι έχω καταλάβει η μόνη λύση είναι να μάθω να το σετάρω μόνος μου.

    Καλά λόγια έχω ακούσει για Οικονομάκη, δεν εχω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος ομως.
    Licenced to Chill.

  12. #27
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Αλάνια μου κανάς Περιστεριώτης εδώ μέσα;

    Θέλω να μου πείτε γνώμη για τον παλλήκαρο που δουλεύει στον ΚΑΓΜΑΚΗ/ΝΑΚΑ στο Περιστέρι, στον πεζόδρομο της Αιμ.Βεάκη.

    35€ παίρνει για τα τυπικά, είναι ευγενικός, γρήγορος και από εμπειρία/εργασία καλός.
    Το "καλός" παρακαλώ σχολιάζεται, αν έχετε και άλλοι εμπειρίες.


    Spoiler
    Ξαναδιαβάστε το ποστ μου.
    Λες και συζητάμε για μπουρδέλα.

    Deafening, painstaking, BB King

  13. #28
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Dr.Gonzo View Post
    Αλάνια μου κανάς Περιστεριώτης εδώ μέσα;

    Θέλω να μου πείτε γνώμη για τον παλλήκαρο που δουλεύει στον ΚΑΓΜΑΚΗ/ΝΑΚΑ στο Περιστέρι, στον πεζόδρομο της Αιμ.Βεάκη.

    35€ παίρνει για τα τυπικά, είναι ευγενικός, γρήγορος και από εμπειρία/εργασία καλός.
    Το "καλός" παρακαλώ σχολιάζεται, αν έχετε και άλλοι εμπειρίες.


    Spoiler
    Ξαναδιαβάστε το ποστ μου.
    Λες και συζητάμε για μπουρδέλα.
    ρε Γκότζε? είσαι πατριωτάκι ρε?
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #29
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    βσκ για πείτε οι γουέστερν που πάτε για σέρβις κ μικροαγορές εκτός από κέντρο κ βρωμονάκες

    καλύτερα στο οφτόπικ βέβαια
    τεσπα
    I must have some booze. I demand to have some booze

  15. #30
    Senior Member jezuz's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    1,005

    Default

    Επισης ξερει κανεις καποιον γιατρο της κιθαρας που να κανει επισκεψη κατ'οικον?
    Eχω καμια δεκαρια οργανα που θελουν σεταρισμα! X-D
    http://www.myspace.com/cerberarec


    http://www.High-Gain.com/ Your source for High-gain, Boutique, Handmade and Rare guitar amplifiers in Europe.

Similar Threads

  1. Classic Stuff (70's prog κυρίως)
    By psychomaverick in forum The Marketplace
    Replies: 13
    Last Post: 19-09-2006, 16:38
  2. Free Stuff
    By bleeding in forum The Marketplace
    Replies: 20
    Last Post: 28-02-2006, 10:31
  3. Stuff for Sale.
    By Darkling in forum The Marketplace
    Replies: 3
    Last Post: 09-10-2005, 23:33
  4. Funny Stuff
    By Lethargica in forum General Discussion
    Replies: 12
    Last Post: 24-09-2004, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •