Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Savvas Kofidis and Hard Rock

  1. #31
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Ε σ αυτή την ηλικία ναι.
    Τόσα χρόνμια να ασχολείται και ακόμη ανεπίδεκτος????

    Θεός.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  2. #32

    Default

    Καλά, το μπλουζάκι mindcrime δεν λέει τίποτα μπροστά σε ένα παμπάλαιο Helstar με το οποίο είχε φωτογραφηθεί πέρυσι σε μια συνέντευξη στο GoalNews.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  3. #33
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Den paizetai o Savas. Thymamai eixe dosei palia kai mia synenteyksi sto Hammer, ston Poysio nomizo kai elege poso gamane oi Theater kai poy toys eixe dei live.Simeioteon oti tote den eixan paiksei akoma Ellada. Nomizo epaize ston Ari tote.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  4. #34

    Default

    Το βρήκα τυχαία το ένθετο στη δουλειά και τη διάβασα τη συνέντευξη. Ο γνωστός καλός Σάββας. Και τον ζηλεύω που δεν αλλάζει τα πιστεύω του κι ας τον ειρωνεύονται αρκετοί.
    Deep in the night
    underneath the darkest skies
    searching for a sign or some distant light
    Screaming yet unheard
    repeating every line
    and every final word

    They remain, they remain
    you still remain
    All these words and memories
    and everything you were to me
    they remain, they remain
    you still remain

  5. #35
    Oljeselger Zoonchild's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    On a Desperate Moon
    Posts
    2,107

    Default

    πλάκα πλάκα, αν και δεν ξέρω αν ευθύνεται ο Σάββας για αυτό, στο Καυτατζόγλειο, πριν, στο ημίχρονο και μετά το ματς τα μεγάφωνα παίζουν ροκιές. Με το Αιγάλεω πχ την προηγούμενη Κυριακή έπαιζε Bon Jovi, Def Leppard κλπ ενώ το πιο χαλαρό που ακούσαμε ήταν Cure & Smiths. Το καλύτερο το κράτησαν για το τέλος που έβαλαν powerια 80s εντελώς-δεν ξέρω τι ήταν ακριβώς αλλά κάτι από Liege Lord μου θύμισε, δεν παίρνω και όρκο όμως....
    τέλος για το ματς Ηρακλής - Αιγάλεω η ΕΤ3 είχε λεζάντα "HEAVY METAL Ηρακλής"

    ΑΕΛ τρακτερ και Love is in the air /

  6. #36
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    "Ο Ηρακλής είναι όπως οι Metallica"

    20/4/2006 11:18

    "Λίγα λόγια, πολλή μουσική" ακουγόταν σε ένα διαφημιστικό σποτάκι ραδιοφωνικού σταθμού. Κάπως έτσι φαίνεται ότι λειτουργεί και ο Σάββας Κωφίδης, που μαζί με τους παίκτες του ρίχνουν πολλή δουλειά μετά μουσικής και όπως εξομολογείται στη συνέντευξη-ανάκριση που τον υπέβαλλαν οι αναγνώστες του Sportime.gr, "κάθε Κυριακή ακούμε το Victory is mine γιατί αντιπροσωπεύει την εφετινή πορεία του Ηρακλή". Ενός συγκροτήματος που είναι μόνιμα τον τελευταίο καιρό στο Top 5 του ελληνικού ποδοσφαιρικού... πενταγράμμου. Ο "διευθυντής ορχήστρας" του γηραιού παρομοιάζει την ομάδα του "με τους παλιούς Μetallica, που έμπαιναν δυναμικά και επιθετικά με ντραμς στα κομμάτια τους" και σίγουρα οι τρεις μεγάλοι του κέντρου γνωρίζουν καλά το... ρεπερτόριο του Σάββα και της μπάντας του.

    Οι ερωτήσεις στο γραμματοκιβώτιο του Sportime.gr έφτασαν με ρυθμούς καταιγίδας! Ο Σάββας Κωφίδης ήταν το κατάλληλο πρόσωπο για να μείνει ανοικτός ο δίαυλος επικοινωνίας που άνοιξε μεταξύ των αναγνωστών και ανθρώπων του αθλητισμού με τη συνέντευξη του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, διότι ο προπονητής του Ηρακλή είναι ένας προπονητής κοινής αποδοχής! Ο προπονητής του Ηρακλή είναι ο προπονητής της χρονιάς στο ποδόσφαιρο, αλλά είναι και μία προσωπικότητα που δεν περιορίζεται στις τέσσερις γραμμές του γηπέδου. Χωρίς άλλες... καθυστερήσεις, Σάββας unplugged.

    Demos Ioakeim [demosioakeim@hotmail.com]
    - Ποιο είναι το καλύτερο συγκρότημα heavy metal στα χρονικά;

    «Είναι δύσκολη η ερώτηση, αλλά θα απαντήσω. Dream Theater».

    Harry Fitrakis [harry_fyt@yahoo.gr]
    - Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν παιζει καποιο μουσικο οργανο.

    «Δεν παίζω, αν και στο παρελθόν προσπάθησα να παίξω, χωρίς επιτυχία, ντραμς».

    Κώστας Παπανικολάου [lalaki2@gmail.com]
    - Αγαπητέ Σαββα,
    Έχω μια light ερωτηση. Βαζεις στους παιχτες σου να ακουν μουσικη?ποσο σε εχει βοηθησει η μουσικη γενικοτερα και ποσο η μουσικη που αγαπας, η μεταλ?

    «Όχι, δεν μπορώ να τους επιβάλω να ακούσουν μουσική. Η μέταλ μουσική με βοήθησε να είμαι ήρεμος».

    Enter Πληροφορική [eliastaf@hol.gr]
    - Σου αρέσουν οι Wishbone Ash; Ηλίας Νέα Φιλαδέλφεια

    «Όχι».

    Alexis Arvanitis [alexingo1977@yahoo.com]
    - Ποιο metal τραγούδι θα αντιπροσώπευε την φετινή πορεία του Ηρακλή;

    «Το ακούμε κάθε Κυριακή (γέλια). Το Victory Is Mine από τους Virgin Steel. Επίσης και το In Union We Stand των Overkill».

    - Συγχαρητήρια για την εκπληκτική πορεία στο ελληνικό πρωτάθλημα. Πιο Rock συγκρότημα είναι το αγαπημένο σου;

    «Αν και ακούω μόνο heavy metal, μου αρέσουν πολύ οι Pink Floyd».

    Angelo Phillips [elninio7@hotmail.com]
    - Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό το Heavy Metal που έχετε μέσα σας το παίρνετε και μέσα στην ομάδα και αν είναι αυτό που δίνει τη μαγκιά στον Ηρακλή να παίρνει τόσο σημαντικά αποτελέσματα.

    «Η μουσική είναι ανεξάρτητη από το ποδόσφαιρο. Δεν έχει σχέση».

    Christos [christaras_83@hotmail.com]
    - Ξέρεις τίποτα για το rockwave;

    «Δεν έχουν βγει ακόμα τα ονόματα. Θα είναι μάλλον διήμερο. Περιμένουμε. Είναι πολλά που θέλω να έρθουν».

    kostas [loulock@ath.forthnet.gr]
    - Ποιες είναι οι αγαπημένες μπάντες του Σάββα Κωφίδη;

    «Πόσο χώρο έχεις για να γράψεις; (γέλια). Λοιπόν...Metallica, Megadeath, Iron Maiden, Nevermore, Helloween, Gammaray, Black Sabbath, Blind Guardian, Queensyrche, Virgin Steel, Slayer, Dream Theater, Overkill και άλλα πολλά».

    apostolos ek [apostolos_ek@yahoo.com]
    - Χαίρεται κύριε Σάββα. Έχοντας κερδίσει τον απόλυτο μου σεβασμό και σαν παίκτης και σαν προπονητής μα κυρίως σαν άνθρωπος, θα ήθελα να σας ρωτήσω μια λιγάκι ανορθόδοξη ερώτηση. Γνωρίζοντας την αγάπη σας για τη μουσική, θα ήθελα να μου πείτε με ποιο μουσικό συγκρότημα θα παρομοιάζατε την φετινή ομάδα που προπονείτε και τα κριτήρια για την επιλογή σας. Σας ευχαριστώ και καλή συνέχεια, Απόστολος.

    «Επειδή παίζουμε επιθετικό ποδόσφαιρο, θα παρομοίαζα τον Ηρακλή με τους παλιούς Metallica, καθώς έμπαιναν επιθετικά και δυνατά με ντραμς στα κομμάτια τους».

    Γ Π [vupatge@yahoo.gr]
    - Ο.Κ. χάσαμε αλλά τουλάχιστον ακούσαμε το "victory is mine" στο τέλος του ματς. Μετά απο κάθε νίκη του Ηρακλή αυτό ακούμε. Γιατί όμως το συγκεκριμένο Σάββα?Γιωργος Παναθηναικος.

    «Γιώργο (σ.σ. απευθύνεται στον ανταποκριτή του Sportime.gr στη Θεσσαλονίκη) πες την αλήθεια! Εσύ θα πρέπει να απαντήσεις σε αυτήν την ερώτηση, αφού μετά την μουσική εκπομπή που είχαμε κάνει μαζί και είχα αναφέρει το αγαπημένο μου τραγούδι, φρόντισες να φτάσει στα χέρια του Dj του Καυτανζογλείου το συγκεκριμένο cd».

    Kallithea Security [intersec-kli@forthnet.gr]
    - Αν ο ΟΣΦΠ είναι οι Iron Maiden και ο ΠΑΟ οι Metallica o Ηρακλής ποιο γκρουπ είναι στη heavy metal σκηνή?Δημήτρης από Λαμπρινή.

    «Ε, οι Dream Theater (γέλια)».

    Drosos, Nikos [NikDro@delta.gr]
    - Ως οπαδός της ίδιας μουσικής με τον Σάββα Κωφίδη θα ήθελα να ρωτήσω αν η φιλοσοφία και τα χαρακτηριστικά της metal μουσικής έχει επηρρεάσει τον τρόπο σκέψης του τόσο στην προσωπική του ζωή όσο και στον τρόπο που σκέφτεται ως προπονητής.

    «Μπορεί να έχω επηρεαστεί. Έχω πάρει πολλά στοιχεία από την μουσική».

    Christos Barmparis [barmparischristos@hotmail.com]
    - Συγχαρητήρια Κύριε Κωφίδη για την πορεία της ομάδας σας. Αν ο Ηρακλής παίξει στο κύπελλο Ουέφα ή αν εσείς προσωπικά πάρετε μεταγραφή σε μεγάλη ομάδα θα το κόψετε το μαλλί; Μπαρμπαρής Χρήστος

    «Όχι. Δεν υπάρχει λόγος να το κόψω».

    Leonidas Arvanitis [Leonidas.Arvanitis@LEOBURNETT.GR]
    - Σάββα, όταν έπαιζες στον Άρη είχες δηλώσει στο Metal Hammer ότι αν σου ετίθετο το δίλημμα «ο Άρης στο UEFA ή συναυλία Dream Theater”, απάντησες (με δισταγμό έστω) το δεύτερο. Επανέρχομαι λοιπόν. Τριπλή συναυλία Opeth-Dream Theater-Queensryche ή Ήρα στο Champions League;
    Λεωνίδας, Αθήνα

    «Δεν έγινε αυτό που αναφέρεις με την δήλωση μου. Ανά πάσα στιγμή πάντως αυτά τα συγκροτήματα τα βλέπω. Το Τσάμπιονς Λιγκ όμως είναι πιο σημαντικό. Δεν μπορώ να το έχω κάθε φορά».

    Ανδρέας Ματσάνγκος
    - Χαίρετε, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εκτός ποδοσφαίρου... Μιλήστε μας λίγο για τη rock-metal μουσική και ιδιαίτερα για τους Pink Floyd. Βάζετε στα αποδυτήρια;

    «Είναι από τα μεγαλύτερα συγκροτήματα και νομίζω το πιο σημαντικό, με ποιότητα στη μουσική και δυνατό στίχο».
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #37
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    «Το ακούμε κάθε Κυριακή (γέλια). Το Victory Is Mine από τους Virgin Steel. Επίσης και το In Union We Stand των Overkill».
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  8. #38
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    «Το ακούμε κάθε Κυριακή (γέλια). Το Victory Is Mine από τους Virgin Steel. Επίσης και το In Union We Stand των Overkill».

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,605

    Default

    Ton eida proxtes to theo, na vgainei apo Alone me sakoulaki sto xeri...distaktika stamatisa kai ton rotisa " ....ti pires"?

    Operation mindcrime II


    ETSI

  10. #40

    Default

    malaka.
    einai theoz
    -> http://www.odes.gr <-
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


  11. #41
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    «Επειδή παίζουμε επιθετικό ποδόσφαιρο, θα παρομοίαζα τον Ηρακλή με τους παλιούς Metallica, καθώς έμπαιναν επιθετικά και δυνατά με ντραμς στα κομμάτια τους».
    Γιατι οι αλλοι επαιζαν drum 'n' base?
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bourbo(n)s
    Posts
    2,447

    Default

    - Ξέρεις τίποτα για το rockwave;

    «Δεν έχουν βγει ακόμα τα ονόματα. Θα είναι μάλλον διήμερο. Περιμένουμε. Είναι πολλά που θέλω να έρθουν».

    ORISMOS MALAKA

  13. #43
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    - Συγχαρητήρια για την εκπληκτική πορεία στο ελληνικό πρωτάθλημα. Πιο Rock συγκρότημα είναι το αγαπημένο σου;

    «Αν και ακούω μόνο heavy metal, μου αρέσουν πολύ οι Pink Floyd».
    ΟΡΙΣΜΟΣ ΕΠΟΥΣ
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  14. #44
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ton atimo tha protimouse Champions League me Irakli.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bourbo(n)s
    Posts
    2,447

    Default

    ginontai ayta

Similar Threads

  1. Madonna - Hard Candy
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 65
    Last Post: 09-06-2008, 20:59
  2. Hard alternative
    By Marillion in forum Music Discussion
    Replies: 11
    Last Post: 01-10-2007, 07:30
  3. Rock Hard Festival sto Gelsenkirchen / Germany
    By Othon in forum Live & Events Talk
    Replies: 26
    Last Post: 05-06-2006, 13:03
  4. Hard to find
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Musicians Chat
    Replies: 15
    Last Post: 25-10-2004, 19:33
  5. Kavvouras vs Savvas
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 78
    Last Post: 30-04-2004, 00:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •