Page 288 of 301 FirstFirst ... 188238278286287288289290298 ... LastLast
Results 4,306 to 4,320 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #4306
    Senior Member Gamopanagy's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    120

    Default

    πρωτη αναβολη ενος χρονου λοιπον. η εξεταση του ψυχιατρου ηταν "δεν εισαι για στρατο εσυ ε" - "τσου"

  2. #4307
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    3KΣ για αδεια απολύσεως κ η ζωη δε γινεται πιο βαρετη
    Licenced to Chill.

  3. #4308
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    ναύπλιο, λουτράκι, σάμος, αθήνα.
    και σήμερα λελέ
    άντε γεια σας
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  4. #4309
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Η μητέρα ενός στρατεύσιμου έστειλε επιστολή στο iefimerida.gr υποστηρίζοντας πως το παιδί της που υπηρετεί στην Πολεμική Αεροπορία, κινδυνεύει επειδή κάνει σκοπιές στην οδό Μακρυγιάννη στο Νέο Ψυχικό της Μοίρας ΓΕΑ/ΣΕΕΠ. Συγκεκριμένα μιλάει για επικίνδυνες σκοπιές, τις οποίες χαρακτηρίζει ως σκοπιές θανάτου.

    «Είμαι η μητέρα ενός υποψηφίου θύματος. Το παιδί μου και πολλά άλλα παιδιά υπηρετούν στις δύο πιο επικίνδυνες σκοπιές για τη σωματική τους ακεραιότητα στην Ελλάδα. Οι σκοπιές Σ5 και Σ6 μπροστά από την οδό Μακρυγιάννη στο Νέο Ψυχικό της Μοίρας ΓΕΑ/ΣΕΕΠ στην Αθήνα είναι γνωστές στους κύκλους των Σμηνιτών και στους χαιρέκακους στρατιωτικούς που μάλλον ηδονίζονται όταν οι Σμηνίτες, τα παιδιά μας δηλαδή, υποφέρουν, ως "Σκοπιές Θανάτου".

    Αμέσως θα ρωτήσει κάποιος, μα καλά κυρία μου... στην Αθήνα σκοπιές θανάτου;;;; Ακούστε με λοιπόν πατεράδες και μανάδες για να καταλάβετε που πάνε και τι κάνουν στα παιδιά μας άνθρωποι επικίνδυνοι!!!!!

    Τα βάζουν να ανεβαίνουν σε σκοπιές ύψους 8 ολόκληρων μέτρων!! Είναι δεδομένο ότι εάν κάποιο από τα παιδιά μας τσακιστεί και πέσει από εκεί πάνω το καλύτερο που θα του συμβεί είναι κάποιο σοβαρό ή μόνιμο κουσούρι από παραλυσία μέχρι και ο Θεός φυλάξοι τι άλλο!!! Τα παιδιά μας κάνουν 8 με 9 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ σκοπιές με ελάχιστα διαλείμματα μεταξύ των ωρών!! Σε αυτές τις ώρες τα πάντα μπορούν να συμβούν. Παιδιά που μπορεί να πιεστούν μπορούν ακόμα και να αυτοκτονήσουν από τις εξαντλητικές ώρες και μέρες που πηγαίνουν σε αυτόν τον Γολγοθά!!!

    Το τραγικότερο αυτής της υπόθεσης είναι ότι αυτές οι σκοπιές δεν χρειάζονται!!!!!!!!!!! Υπάρχουν κάμερες με κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης που επειδή οι μόνιμοι εκεί βαριούνται να κοιτάξουν βάζουν τα παιδιά μας να εξαντλούνται μέχρι τελικής πτώσης! Βάζουν τα παιδιά μας να κάνουν ακόμα και με 40 βαθμούς σκοπιές μέσα στον ήλιο! Τον οποιοδήποτε γιατρό και να ρωτήσετε, απλό ακόμα φοιτητή θα σας εξηγήσει το πόσο επικίνδυνο είναι αυτό! Θυμάστε πριν που ανάφερα ότι οι σκοπιές είναι ύψους 8 μέτρων;;; Εάν κάποιο παιδί λιποθυμήσει, που θα λιποθυμήσει με αυτή την πολύωρη έκθεση στη ζέστη ιδίως από τη στιγμή που φοράει χειμωνιάτικη παραλλαγή αναγκαστικά, αλεξίσφαιρο 10 κιλών, κράνος και κουβαλάει στον ώμο του άλλα 6 κιλά όπλο τί θα γίνει;;; Τί θαγίνει κύριοι της αεροπορίας εάν πέσει το παιδί μου από εκεί ή του οποιουδήποτε το παιδί;;;;;; Ήδη αρκετά παιδιά έχουν παραπονεθεί ότι ζαλίζονται και είναι στα όριά τους και εσείς συνεχίζετε να διατηρείτε αυτές τις σκοπιές;;

    Αυτές οι σκοπιές επίσης έχουν μόνο μία έξοδο κινδύνου! Εάν πιάσει φωτιά από κάτω τα παιδιά μας δεν μπορούν να διαφύγουν!

    Στην Ελλάδα της οικονομικής κρίσης όπου τα παιδιά μας υποσιτίζονται επειδή εμείς οι γονείς τους είμαστε άνεργοι χωρίς να είναι επιλογή μας ο στρατός αντί να καταλαβαίνει τα παιδιά μας τα βασανίζει χειρότερα και από σκυλιά!! Εάν δήθεν δεν μπορείτε χωρίς σκοπιές να βάλετε τους μόνιμους να τις κάνουν.

    Έχω μιλήσει και με άλλους γονείς και εάν δεν καταργηθούν αυτές οι σκοπιές είμαστε έτοιμοι ακόμα και να πάμε στα δικαστήρια!!! Σας παρακαλώ αναρτήστε το για να σώσετε τα παιδιά μας!

    Η μάνα ενός πιθανού θύματος!!!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #4310
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    τραγικες συνθηκες. συμφωνει και ο ξαδερφος που ειναι στο φαρμακονησι

  6. #4311
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ειναι τρολλαρισμα απο τυπο που χει πηξει στο σκοπετο σε κανα τριεθνες , δε παιζει .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #4312
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Να σας πω εγώ που ήμουν στην αεροπορία πρόσφατα (πέρσι):
    Όσοι γνωστοί μου πήγαν ΓΕΑ και έβγαιναν μέρα παρά μέρα, ναι μεν είχαν μεγαλύτερο βύσμα από μένα (στην πορεία έμαθα οτι δεν μπήκε ποτέ) αλλά πέρασαν πολύ χειρότερα από μένα που πήγα Σκύρο κ με πήγαινε 20-10 στην αρχη 30-7 στη συνέχεια.

    Αυτά πέρι επικινδυνότητας προφανώς και δεν ισχύουν πάντως σε ένα 3ωρο σκοπιάς γέμιζαν μια κόλλα Α4 με υπογραφές από εφόδους. Κάθε φορά, κάθε μέρα.
    Εμένα σε εννιά μήνες μου τυχε μία (1) έφοδος όλη κι όλη. Κράνος, αλεξίσφαιρο κλπ δε φόρεσα ποτέ.

    Γενικά η αεροπορία δεν είναι τόσο βυσματική πλέον όσο πιστεύει ο κόσμος, όσο ήταν πριν 10 χρόνια ξερωγω (ούτε μαύρη έιναι, είπαμε οκ). Δηλαδή το δικό μου 30 μέσα 7 έξω δεν υπάρχει πουθενα για δεδομένα αεροπορίας πάντα. Εκεί που έπαιρνε 2000 άτομα σειρά τώρα παίρνει 200-300. Οι θέσεις που θέλουν να καλύψουν είναι πάρα πολλές και οι φαντάροι λίγοι, κι αν θεωρήσουμε οτι όλοι όσοι πάνε τώρα είναι βύσματα γίνεται της καραπουτανάρας.


  8. #4313
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    οπότε σκέψου τι γίνεται έβρο που έχει μειωθεί αντίστοιχα η υποδοχή φαντάρων.

  9. #4314
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    στην αθήνα πάντως γκρινιάζαν πολύ περισσότερο από τη σάμο που ήταν προφανώς παράνοια η κατάσταση
    άνετα ακούς πράγματα όπως του άρθρου και πιο αστεία
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  10. #4315

    Default

    σάμο που αν επτρέπεται?

  11. #4316
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    Στο μηχανικό στο Καρλόβασι, 79 ΤΜΧΕΘ.
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  12. #4317

    Default

    ε δεν πρέπει να πέρασες και τελείως μαυρίλα, συγκριτικά με κάτι 298 και κατι 79 εαρμεθ.

  13. #4318
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    αυτά που περιγράφεις + 239 κλπ είναι κυριολεκτικά ο πάτος του ελληνικού στρατού
    εμάς ήταν σαφώς χαλαρότερα και με τους καραβανάδες κλπ αλλά κλασσικά όπως παντού στη σάμο, δεν είχε φαντάρους με αποτέλεσμα 10 μήνες το χρόνο να βαράει εμπλοκή
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

  14. #4319
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Θεέ μου, έγινες ένας Steel Assassin.

  15. #4320
    mad max bara Skalani Caveman's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Στο βρακί της
    Posts
    516

    Default

    χαχαχαχ
    Kαλά ρε, τόσο ξεφτίλα είσαι, στο φορουμ του Firestorm γράφεις;
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΛΕΚΤΑΝΗ!

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •