Page 251 of 301 FirstFirst ... 151201241249250251252253261 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #3751
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Για μένα σεντονάκι πάρε, εκτός αν το sleeping bag (το οποίο δεν το συζητάμε ότι θα πάρεις) δεν το χρησιμοποιείς ανοιγμένο σαν κουβέρτα (όπως εγώ) και μπαίνεις όλος μέσα (ο ορθόδοξος τρόπος). Αυτό θα σε σώσει στην πρώτη περίπτωση από το να πρέπει να φτιάχνεις φάκελο κάθε μέρα. Αν είσαι σίγουρος ότι θα είσαι κάθε μέρα όλος μέσα στον υπνόσακο, τότε μην πάρεις σεντόνια μέχρι να καλοκαιριάσει.

    Τότε τουλάχιστον ( 2008 ) δίναν λουκάνικο και έναν σάκο. Το λουκάνικο γενικά ξέχασέ το, ελάχιστα θα το χρησιμοποιήσεις και υπόψη δεν επιτρέπεται να βγει εκτός στρατοπέδου. Οπότε, ναι, θα χρειαστείς δεύτερο σάκο (πάρε κανέναν παραλλαγής ή χακί να μη σου σπάνε τα παπάρια, το ίδιο και με παντόφλες που επίσης πρέπει να πάρεις γιατί αυτές που δίνουν δεν είναι τέρατα αντοχής).

    ΛΟΥΚΕΤΑ.ΠΟΤΕ.ΑΠΟ.ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ.ΚΨΜ.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #3752
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    ΛΟΥΚΕΤΑ.ΠΟΤΕ.ΑΠΟ.ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ.ΚΨΜ.
    Αυτό είναι σημαντικό. Λουκετα απο ΚΨΜ είναι καπως γτπ μιας και ανοίγουν εύκολα και με το ίδιο κλειδί. Sleeping bag οπωσδήποτε γιατί μπορεί οι χαζοκουβέρτες να φέρνουν και τίποτε φαγούρες κτλ. Άσε που είναι πάρα πολύ ζεστό οπότε θα τη βγάλεις καλά. Εγώ πήρα και ένα σεντονάκι μαζί το οποίο άπλωνα πανω από το κρεβάτι να μην χαλάσει ο φάκελος και μετά έβαζα απο πάνω το sleeping bag.
    Υπάρχει περίπτωση να πέσεις σε παπάρες, όπως σε εμένα, που δεν επιτρέπουν sleeping bag και σε θέλουν σε οριζόντια προσοχή μέσα από τα στρώματα στην επιθεώρηση, οπότε μπαίνεις προσεκτικα να μην χαλασεις σεντόνια και μετα την επιθεώρηση συμμαζευεις το φακελο στα γρήγορα και απλώνεις τα δικά σου
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  3. #3753
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    12 μηνες δεν εμαθα ποτε να φτιαχνω φακελο υποφακελο... απλα ειχα παρει καβατζα δικο μου μαξιλαρι... 50χ50 και αρχιδιες.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #3754
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Πάρε και μερικές καρφίτσες για τον φάκελο.

  5. #3755
    royally fucked animae's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    2,438

    Default

    Πόρο, Σεπτέμβρη, όπου για να γυρίσεις από το ένα πλευρό στο άλλο ίδρωνες, οι θεούληδες δεν τους απασχολούσε ο φάκελος, οπότενες απλά έπρεπε να μαζεύουμε το σεντονάκι μας, να το διπλώνουμε και να το βάζουμε στο κάτω μέρος του κρεβατιού

    Τις τελευταίες μέρες που είχε βάλει ψωλοκρυο βέβαια, είμασταν με κουβέρτες, κανονικά φάκελα και αυτό που είπε ο σπίριτ με οριζοντίωση κάτω από σεντόνια κλπ.

    Γενικά μην πάρεις πολλά πράγματα όταν θα μπείς, ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θα χεις επισκεπτήριο και θα σου φέρουν τα υπόλοιπα τότε. Αλλιώς την πρώτη μέρα θα κουβαλάς.πολύ.
    Kill the wise one!

  6. #3756
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    ..σε θέλουν σε οριζόντια προσοχή μέσα από τα στρώματα στην επιθεώρηση..
    Αυτο να έχεις στο μυαλό σου.Οσο καλα κ να εχεις προετοιμαστει ενας μαλακας στρατόκαυλος μπορεί να σε γειωσει...

  7. #3757
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default

    αυτά που θα μου δώσουν μέσα σε ποιο σάκο(λουκανικο ή στο δικό μου) θα τα βάλω?
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  8. #3758
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Αυτό που λέμε "λουκάνικο" είναι ο σάκος εκστρατείας, κάτι δηλαδή που σε καιρό ειρήνης (πάντα δηλαδή) δεν χρησιμοποιείται σε τίποτα και το παίρνεις μαζί σου στον πόλελολ. Οπότε τα περιεχόμενα του λουκάνικου είναι συγκεκριμένα, και ποιοτικά και ποσοτικά και στα λένε. Φυσικά αυτό στην πράξη σχεδόν ποτέ δεν τηρείται. Πρακτικά όμως τα χρήσιμα πράγματά σου πρέπει να είναι στους σάκκους σου, γιατί και η όλη διαδικασία βάλε-βγάλε πράγματα στο λουκάνικο είναι μανίκι.

    Μαλάκα Φρικ έκλαψα, ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ, έφτασα άδεια απολύσεως και έχωνα νέους να μου φτιάχνουν φάκελο - υποφάκελο. Πιστεύω ότι είναι ότι πιο καθυστερημένο υπάρχει στον στρατό. Ειδικά ο υποφάκελος. Παράνοια σκέτη.

    Αυτό που λέει ο animae ότι αν πάρεις πολλά την πρώτη μέρα θα κουβαλάς πολύ, είναι κάτι που θα γίνει ΠΑΡΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ πολλά. Οπότε πάρ'τα καλύτερα όλα για να τακτοποιηθείς πλήρως από νωρίς. Γενικά η πρώτη είναι ημέρα απίστευτης ταλαιπωρίας που στο τέλος πέφτεις νεκρός στο κρεβάτι και δεν κοιμάσαι .

    Και σημαντικό. Μην τυχόν παρουσιαστείς πρωί πρωί. Πάνε κατά τις 3 - 4. Κανείς δεν θα σου πει μπα φίλε, δε μπαίνεις, μην ανησυχείς γι' αυτό.
    Last edited by H.; 15-10-2011 at 02:21.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #3759
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ο δικός σου είναι για όταν φεύγεις από την μονάδα, τα πιο πολλά στο λουκάνικο θα τα βάλεις, αυτά που δεν θα χρησιμοποιείς συχνά και τα υπόλοιπα στο σάκο. Ε όπως θα σε βολέψει τέλος πάντων.

  10. #3760

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    δινουν και λουκανικο και σακο
    Όχι πχια. Αλλά τι να τονε κάνεις, και με τις πολιτικές σου τις βαλίτσες μια χαρά θα 'σαι. Απλά φρόντισε να 'χεις χόρο για τα ταπεράκια που θα σου φέρνει η μαμά τσι κυριακές.
    I just posted on ER... Take that, society!

  11. #3761
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default

    μάλιστα... άντε να δούμε! σε 12 μέρες μπαίνω... :/
    α! έχετε να μου προτείνεται τπτ ισοθερμικά?
    απ'ότι μου έχουν πει πιο πολύ για την μονάδα θα μου χρειαστούν αλλά...
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  12. #3762
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Έκανα κατ'αρχήν ένα edit σε ότι είπα πριν και προσέθεσα κάτι σημαντικό στο τέλος, δες το.

    Τα ισοθερμικά είναι πανάκριβα και εν τέλει ποτέ δε με έπεισαν. Δεν έχουν να κάνουν με κέντρο και μονάδα αλλά με το κρύο. Προσωπικά είχα 1 ή 2 ζευγάρια ισοθερμικές κάλτσες και τίποτα άλλο και την πάλεψα και στον μακρινό (αλλά χιονισμένο) Χορτιάτη
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  13. #3763
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δεν ξέρω τι και πόσους παίρνουν εκεί που θα πάει αλλά εμένα δε μου έκατσε καθόλου καλά το "μπες αργά". Πέρα του ότι περιμέναμε τελευταίοι στην ουρά μέσα στον ήλιο για να τελειώσουν όλοι οι προηγούμενοι, για εμάς δεν έμεινε τίποτα για φαγητό, και τελείωσαν και τα νεράκια. Με ζεστή κοκακολα τη βγάλαμε. Στο τέλος δεν είχαν και που να μας βάλουν μιας και είχαν πιάσει τα πάντα όσοι είχαν μπει ήδη και κοιμηθήκαμε στο κτίριο με τα ιατρεία κτλ. σε κάτι κρεβάτια, που ήταν μόνο σκουριά και σκόνη. Τελειώσαμε στις 22:00-23:00.
    Βεβαια εμείς ήμασταν και πάρα πολλά ατομα εκείνη την ΕΣΣΟ

    12:30 καλά είναι για εμένα Μην πω και 11:00-11:30 μιας και στανταρ καποιοι θα πάνε νωρίς οπότε οι θέσεις χωσίματος θα είναι καλυμμένες.
    Last edited by SpiritCrusher; 15-10-2011 at 02:39.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  14. #3764
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by H. View Post
    Και σημαντικό. Μην τυχόν παρουσιαστείς πρωί πρωί. Πάνε κατά τις 3 - 4. Κανείς δεν θα σου πει μπα φίλε, δε μπαίνεις, μην ανησυχείς γι' αυτό.
    Δε ξέρω τις εμπειρίες των υπολοίπων αλλά μόνο να διαφωνήσω μπορώ σε αυτό. Όσοι είχαμε μπει νωρίς είχαμε τελειώσει και νωρίς και μετά τα ξύναμε, όσοι μπήκαν προς το μεσημέρι με το μπούγιο απλά πηγαίναν πέρα δώθε μέχρι αργά το βράδυ και φυσικά δεν είχαν βρει και ρούχα/άρβυλα στο νούμερό τους αφού είχαν τελειώσει.

    Αν νομίζετε πως έτυχε πάω πάσο.

    ΥΓ. Συν τα όσα είπε ο ΣπιριτΚράσερ

  15. #3765
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Όσον αφορά τον θάλαμο τουλάχιστον όσοι μπαίναμε εκείνη τη μέρα δε μπήκαν ποτέ σε θάλαμο αν δεν τελείωνε η απογραφή όλων των νεοσύλλεκτων της ημέρας και πηγαίναμε για φαγητό. Επίσης αυτό με τα τελειωμένα είδη είναι εντελώς τυχαίο, όλοι μένουν λειψοί από κάτι, όλοι όμως. Και χωσιματικές θέσεις βάζαν και άτομα μπροστά μου ακόμα για να αλλάξουν τους πρώτους, γι'αυτό το λέω.

    Όλα αυτά βέβαια σε μεγάλο κέντρο, όπως η Θήβα.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •