Page 200 of 301 FirstFirst ... 100150190198199200201202210250300 ... LastLast
Results 2,986 to 3,000 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #2986

    Default

    Και συ HEAVY METAL πολεμιστή ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΕ, σκύβε κεφάλι και δίνε κώλο, όπου σου ζητήσουν να σκύψεις κεφαλι και να δώσεις κώλο. Αυτοί είστε μάνα μου, μερικά τίποτα με χέρια, πόδια και άβαταρ σε φόρουμς.

  2. #2987
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    και γω ι4 ορθοπεδικο ημουν και εκανα και αοπλα περιπολα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #2988
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    @car

    Εσύ σηκώνεις κεφάλι δηλαδή με το να παριστάνεις τον μανιοκαταθλιπτικό για να αποφύγεις τις υποχρεώσεις σου ?

    New art form of resistance σε λέω.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  4. #2989

    Default

    @carheart

    Θεωρώ πιο αξιοπρεπές να πάω φαντάρος από το να κάνω τον τρελό σε μια επιτροπή γιατρών. Απλά αυτό.
    Για το I καταλαβαίνω -εγώ προσωπικά- αν κάποιος είναι φυγόπονος. Αν θα κάτσει να ζοριστεί για τη δουλειά ή αν θα ψάξει τρόπο να αράζει. (Προφανώς στη δουλειά σου δεν κάνεις πάντα πράγματα που σου αρέσουν ή συμφωνείς, όπως και στο στρατό)
    Επίσης αν όντως έχει ψυχολογικό πρόβλημα ίσως να μην είναι κατάλληλος για μια θέση.

    edit:

    @minmin

    Γι'αυτό είπα να αναγράφεται και ο λόγος.

  5. #2990
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    για μένα θα έπρεπε να φαίνεται το Ι και ο λόγος (αν είναι Ι3-5) στο πιστοποιητικό που πας στον εργοδότη.
    Μπορείς να καταλάβεις πάρα πολλά για κάποιον από αυτό.
    έλα ρε, ας είμαστε σοβαροί, τι μπορείς να καταλάβεις δηλαδή; το πως βγαίνουν τα εκάστοτε "Ι" είναι τουλάχιστον αστείο. πέρασα απο 1500 γιατρους την πρώτη μέρα που με μαζέψανε, έχω σάπια φυσική κατάσταση, έχω αλλεργίες, και μετά απο 23 μέρες εκπαίδευσης μου κλάταραν τα γόνατα και δεν μπορούσα να περπατήσω και παρ' όλα αυτά είμαι Ι 1 για αυτούς. Τι να λέει; Άσε που είναι μια ακόμη "επίσημη" μαλακία διάκρισης όλο το γιωτοσύστημα. Όσο για τους σμηνήτες, που λέτε, δεν είπε κανεις οτι είμαστε τα πιο μαχήμια που κυκλοφούν στο στράτευμα, αλλά δεν κανούμε και διακοπές ρε φίλε. Ειδικά το να είσαι σε πτερυγα μάχης, λόγω έλλειψης κόσμου έχει πολύ πούτσα πλέον, που συγκρίνεται άνετα με αφηγήσεις κολλητών μου απο τον ΕΣ. Επίσης για όσους δεν ξέρουν εμείς κανουμε ακόμη 12 μηνες. τελος η "κλάψα" μου
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  6. #2991

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    @carheart

    Θεωρώ πιο αξιοπρεπές να πάω φαντάρος από το να κάνω τον τρελό σε μια επιτροπή γιατρών. Απλά αυτό.
    Για το I καταλαβαίνω -εγώ προσωπικά- αν κάποιος είναι φυγόπονος. Αν θα κάτσει να ζοριστεί για τη δουλειά ή αν θα ψάξει τρόπο να αράζει. (Προφανώς στη δουλειά σου δεν κάνεις πάντα πράγματα που σου αρέσουν ή συμφωνείς, όπως και στο στρατό)
    Επίσης αν όντως έχει ψυχολογικό πρόβλημα ίσως να μην είναι κατάλληλος για μια θέση.
    JnB είμαι εργαζόμενος και πραγματικά δουλεύω αρκετά σκληρά ώρες ώρες, κυρίως επειδή θέλω να αποδίδει η δουλειά. Έχω φάει ΠΟΛΥ ελεύθερο χρόνο από τη ζωή μου, απλά και μόνο για να γίνει όσο πιο σωστά γίνεται η δουλειά. Η δουλειά που με πληρώνει.

    Επειδή θα θελήσω να μην φάω ένα χρόνο σε κάτι που δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ, είμαι φυγόπονος;

    Αλήθεια τώρα; Σε ποιόν κόσμο ζεις ψηλέ;

    Κρουξ, ο στρατός είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ για κάτι τυπάκια με τη μούρη σου, εγώ δεν το εκλαμβάνω ως υποχρέωση, στις πραγματικές υποχρεώσεις μου είμαι κύριος.

  7. #2992
    alan turing hyatari's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    167

    Default

    jnb είσαι ό,τι χειρότερο υπάρχει σε αυτή την κοινωνία. είσαι αυτός που θα κράξει τα πάντα με τα λόγια και μετά θα τα υποστηρίξει με τις πράξεις. αυτός που θα υπερασπιστεί το σύνταγμα και την ισονομία αλλά θα δικαιολογήσει το βύσμα και τη φοροδιαφυγή. αυτός που θα το ρίξει πασοκάρα γιατι "δεν έχει άλλη επιλογή". αυτός που θα φάει την ΠΟΥΤΣΑ και μετά θα προσπαθήσει να δει τι θετικό αποκόμισε από αυτή την εμπειρία.
    είσαι αυτός που θα θυσιάσει την τελευταία ρανίδα αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού στο βωμό μιας ομιχλώδους "κοινωνικότητας" από την οποία δεν έχει πρακτικά καμία απολαβή. αυτός που θα δει λαζόπουλο το βράδυ με τη γκόμενα του και θα θαυμάσει τα αυτονόητα ψήγματα λογικής. αυτός που θα ψάξει δικαιολογίες στα μισά και φταίξιμο (αλλωνών φυσικά) σε όλα τα υπόλοιπα. αυτός που πρήζει αρχίδια για την τιμή του ΦΡΑΠΕ αλλά θα πάει καθημερινά στην καφετέρια. αυτός που βρίζει την ποιότητα των τηλεοπτικών εκπομπών αλλά θα πάρει τηλεόραση εκατόνοχτακοσίων ιντσών. αυτός που θα κράξει τα δελτία ειδήσεων και τους δημοσιογράφους αλλά δε θα προσπαθήσει να πληροφορηθεί με οποιοδήποτε άλλο τρόπο. αυτός που θα κατηγορήσει τους κωλοαλβανούς εργάτες αλλά θα δεχτεί να δουλέψει ανασφάλιστος.
    είσαι ο λόγος που μαζί με σένα παίρνουμε όλοι τα παπάρια μας. νιώσε περήφανος.
    Last edited by hyatari; 22-04-2010 at 13:33.

  8. #2993
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Κρουξ, ο στρατός είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ για κάτι τυπάκια με τη μούρη σου, εγώ δεν το εκλαμβάνω ως υποχρέωση, στις πραγματικές υποχρεώσεις μου είμαι κύριος.
    Ενα τυπάκι σαν την μούρη μου ήθελε να κάνει μια επιχείρηση, γιατί είχε και έχει ένα σαχλό όνειρο στην ζωή του να κάνει κάτι.

    Για να κάνει λοιπόν την επιχείρηση αυτή αλλά και για να αδειοδοτηθεί για πολλά πράγματα σφαιρικά με την δουλειά αυτή, χρειάζεται και απολυτήριο στρατού.

    Είμαι κατακριτέος.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  9. #2994

    Default

    Τyler, άμα είναι τόσο δύσκολο να σου βγάλουν I4, φαντάσου τι κάνουν μερικοί για να βγούνε.

    Προφανώς δεν λέω ότι όλοι όσοι έχουν πάρει I4 ή I5 είναι μούφα
    Από τη θέση του εργοδότη όμως, άμα πας να προσλάβεις κάποιον για θέση που ξέρεις ότι θα υπάρχει ψυχολογική πίεση και άγχος, και βλέπεις ότι ο άλλος δεν πήγε φαντάρος από "αγχώδεις εκδηλώσεις, αδυναμία προσαρμοστικότητας" και άλλα συναφή;

  10. #2995

    Default

    Quote Originally Posted by hyatari View Post
    jnb είσαι ό,τι χειρότερο υπάρχει σε αυτή την κοινωνία. είσαι αυτός που θα κράξει τα πάντα με τα λόγια και μετά θα τα υποστηρίξει με τις πράξεις. αυτός που θα υπερασπιστεί το σύνταγμα και την ισονομία αλλά θα δικαιολογήσει το βύσμα και τη φοροδιαφυγή. αυτός που θα το ρίξει πασοκάρα γιατι "δεν έχει άλλη επιλογή". αυτός που θα φάει την ΠΟΥΤΣΑ και μετά θα προσπαθήσει να δει τι θετικό αποκόμισε από αυτή την εμπειρία.
    είσαι αυτός που θα θυσιάσει την τελευταία ρανίδα αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού στο βωμό μιας ομιχλώδους "κοινωνικότητας" από την οποία δεν έχει πρακτικά καμία απολαβή. αυτός που θα δει λαζόπουλο το βράδυ με τη γκόμενα του και θα θαυμάσει τα αυτονόητα ψήγματα λογικής. αυτός που θα ψάξει δικαιολογίες στα μισά και φταίξιμο (αλλωνών φυσικά) σε όλα τα υπόλοιπα.
    είσαι ο λόγος που μαζί με σένα παίρνουμε όλοι τα παπάρια μας. νιώσε περήφανος.
    φχαριστώ

  11. #2996
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    @carheart

    Θεωρώ πιο αξιοπρεπές να πάω φαντάρος από το να κάνω τον τρελό σε μια επιτροπή γιατρών. Απλά αυτό.
    Για το I καταλαβαίνω -εγώ προσωπικά- αν κάποιος είναι φυγόπονος. Αν θα κάτσει να ζοριστεί για τη δουλειά ή αν θα ψάξει τρόπο να αράζει. (Προφανώς στη δουλειά σου δεν κάνεις πάντα πράγματα που σου αρέσουν ή συμφωνείς, όπως και στο στρατό)
    Επίσης αν όντως έχει ψυχολογικό πρόβλημα ίσως να μην είναι κατάλληλος για μια θέση.

    edit:

    @minmin

    Γι'αυτό είπα να αναγράφεται και ο λόγος.
    ναι...να γραφει οτι ο τυπος ειναι ψυχικα ασθενης...και?
    να τον πεταξουμε στα σκλια λοιπον?
    και να το λεει αυτο ενα χαρτι απο στρατιωτικο ψυχηγιατρο που ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι σκατα ειναι...λολ και δεος δικε μου

  12. #2997
    Custom User Title ari-m's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    PTR/PL3KL
    Posts
    1,352

    Default

    auti i selida (201 min tyxon ki allaksei ) mou ekane trelo deja vu (den apokleietai psaxnontas paliotera na exoun ksanapostaristei paromoies apantiseis se paromoia seira )

    pantws hyatari egw eimai mazi sas. efoson den to goustarete protimw na kanete oti tarzania mporeite kai na min ypiretisete ka8olou apo to na ypiretoume mazi kai na mou ta kanete karpouzia me tis apalepsies sas.


    mporeite na synexisete ...
    When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
    Hi, I 'm a signature Virus. Plz add me to your sig and help me conquer the world.
    ALERT! Signature Infected by Unknown Virus.
    Click Me

  13. #2998

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Κρουξ, ο στρατός είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ για κάτι τυπάκια με τη μούρη σου, εγώ δεν το εκλαμβάνω ως υποχρέωση, στις πραγματικές υποχρεώσεις μου είμαι κύριος.
    Ενα τυπάκι σαν την μούρη μου ήθελε να κάνει μια επιχείρηση, γιατί είχε και έχει ένα σαχλό όνειρο στην ζωή του να κάνει κάτι.
    Έτσι είναι οι ΟΝΕΙΡΟΠΟΛΟΙ άνθρωποι κρουξ, τι να κάνουμε. Έχουν υψηλά όνειρα και θυσιάζουν τα πάντα για να ανοίξουν μια επιχείρηση, έτσι είναι ο σύγχρονος ονειροπόλος. Όπως στρώσεις θα κοιμηθείς. Απλά όσοι στρώνουν αλλιώς, μπορεί να μην είναι μαλάκες, μπορεί απλά -και αυτή είναι ξεκάθαρα η περίπτωσή μας- να είναι καλύτεροι από την μούρη σου.

  14. #2999
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    Quote Originally Posted by carheart View Post
    Κρουξ, ο στρατός είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ για κάτι τυπάκια με τη μούρη σου, εγώ δεν το εκλαμβάνω ως υποχρέωση, στις πραγματικές υποχρεώσεις μου είμαι κύριος.
    Ενα τυπάκι σαν την μούρη μου ήθελε να κάνει μια επιχείρηση, γιατί είχε και έχει ένα σαχλό όνειρο στην ζωή του να κάνει κάτι.

    Για να κάνει λοιπόν την επιχείρηση αυτή αλλά και για να αδειοδοτηθεί για πολλά πράγματα σφαιρικά με την δουλειά αυτή, χρειάζεται και απολυτήριο στρατού.

    Είμαι κατακριτέος.
    ε φυσικά και είσαι , ο σκοπός ξέρεις δεν αγιάζει τα μέσα , (τουλάχιστον στον δικό μου κόσμο)
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #3000
    alan turing hyatari's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by JnB View Post
    Τyler, άμα είναι τόσο δύσκολο να σου βγάλουν I4, φαντάσου τι κάνουν μερικοί για να βγούνε.

    Προφανώς δεν λέω ότι όλοι όσοι έχουν πάρει I4 ή I5 είναι μούφα
    Από τη θέση του εργοδότη όμως, άμα πας να προσλάβεις κάποιον για θέση που ξέρεις ότι θα υπάρχει ψυχολογική πίεση και άγχος, και βλέπεις ότι ο άλλος δεν πήγε φαντάρος από "αγχώδεις εκδηλώσεις, αδυναμία προσαρμοστικότητας" και άλλα συναφή;
    γιατί φυσικά κάποιος που έχει αδυναμία προσαρμοστικότητας στο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ του στρατού (πράγμα που μου φαίνεται απόλυτο φυσιολογικό για έναν λογικό αξιοπρεπή άνθρωπο που δεν είναι ΖΩΟ) θα έχει αδυναμία προσαρμοστικότητας και στη δουλειά του

    παρακαλώ. το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι ότι είσαι όλα αυτά που ανέφερα. είναι ότι δεν το καταλαβαίνεις.

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •