Page 301 of 301 FirstFirst ... 201251291299300301
Results 4,501 to 4,511 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #4501
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δεν υπάρχει κανένα θέμα πια, αλλά τυπικά θα πρέπει να έχεις πάρει οριστική απαλλαγή.
    Rock or Nothing

  2. #4502
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Αυτό είναι είναι προφανές και ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί με τρόμαξε μια χθεσινή συζήτηση που είχα με μια παρέα. Αλλά έχω ρωτήσει άπειρο κόσμο και όλοι μου λένε ότι δεν υπάρχει θέμα. Απλά η άγνοια και το άγχος με καταβάλλουν και είπα να ζητήσω και μια γνώμη παραπάνω...

  3. #4503
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    η τελευταία πληροφόρηση που έχω είναι ότι εξαιρείσαι από τα σώματα ασφαλείας μην κλαις και πολύ γι' αυτό
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  4. #4504
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ότι εξαιρείσαι από τα σώματα ασφαλείας
    το θεώρησα προφανές, γι'αυτό δεν το ανέφερα, όπως θεώρησα και προφανές ότι κάποιος που δε θέλει να υπηρετήσει, λογικά δεν ενδιαφέρεται για διορισμό σε σώματα ασφαλείας
    Rock or Nothing

  5. #4505
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ναι το κάνω σαφές γιατί νομίζω ότι ο μύθος ξεκινάει από κει - συν απ' το γεγονός ότι οι πληροφορίες που παίρνεις για το θέμα από τον στρατό είναι ξεκάθαρα ΨΕΥΔΕΙΣ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #4506
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ότι εξαιρείσαι από τα σώματα ασφαλείας
    το θεώρησα προφανές, γι'αυτό δεν το ανέφερα, όπως θεώρησα και προφανές ότι κάποιος που δε θέλει να υπηρετήσει, λογικά δεν ενδιαφέρεται για διορισμό σε σώματα ασφαλείας

    διπλοπόστ γιατί ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ και ας μη βιαζόμαστε να πούμε "αφού δε θέλει το ένα πώς γίνεται να θέλει το άλλο"

    στο 3.5άμηνο που εν τέλει υπηρέτησα στο ερίτιμο Σώμα του Μηχανικού (με σύνθημα ΑΜ' ΕΠΟΣ ΑΜ' ΕΡΓΟΝ που με έχει σημαδέψει φιλοσοφικά από τότε) είχα την πλήρη εμπειρία από τα εκπαιδευτικά Nτιβερτισσ'μάν που μπορεί να προσφέρει ο ΕΣ στους φαντάρους του που δε θέλουν κάποιο αξίωμα ή δεν χρίζονται υποψήφιοι αξιώματος θέλουν δε θέλουν (σα να λέμε ΛΥΒ)

    Ένα από αυτά τα quest που μου ανετέθησαν από τα όργανα υπερασπίσεως της πατρογονικής γης στον 33ΛΜΧ ήταν και το φυλάκιο.

    κι όμως δεν ήμουν εγώ ο τυχερός στην αρχή, αλλά εκλήθην από φανταρική αλληλεγγύη να καλύψω κάποιον που απλά δεν μπορούσε να πάει.

    "Σειρούλα" κατά το φανταρικώς λεγόμενον λοιπόν, μαζί απ' το ΚΕΝ Ναυπλίου, κλαιγόταν που ήταν μηχανικό και δεν τον είχαν πάρει Μεγάλο Πεύκο και ήταν ο καημός του οι ειδικές δυνάμεις κτλ κτλ. Χωρίς ουδεμία διάθεση body shaming, τον έριχνα ενάμιση κεφάλι και δεν είμαι και ο παναγιώτης φασούλας και αν και δεν είμαι και ο σοφοκλής σχορτιανίτης όσο μπόι το έριχνα μου το έριχνε εις διπλούν σε περιφέρεια μπάκας.

    Αυτός ο απολλώνιος κούρος και φέρελπις Μικρός Ήρως λοιπόν όπως καταλάβατε ήταν και που εκλήθη να προστατεύσει τα πυρομαχικά της Ταξιαρχίας Πολυκάστρου Κιλκίς στην αποθήκη Αχλαδοχωρίου Πέλλης. Κι ενώ ειλικρινά καμωνόταν πόσο θα ήθελε να είχε πάει ειδικές δυνάμεις με το που μαθαίνει το φυλάκιο μπήγει τα κλάματα γιατί είχε μάθει απ' τους προηγούμενους πως "ΕΙΧΕ ΦΙΔΙΑ" (που είχε όπως διαπίστωσα, αλλά ακίνδυνα)

    τώρα πώς είναι δυνατόν να θες να πας ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ και η κοιλιά να ακουμπάει πάτωμα στην όρθια θέση της κάμψης και να φοβάσαι και να πας φυλάκιο γιατί έχει φίδια βρείτε το εσείς, πάντως εγώ προσφέρθηκα να τον καλύψω

    ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ
    (μια που δεν είχε τίποτα καλύτερο να κάνεις εκεί πέρα απ' το διάβασμα)
    Last edited by rat_poison; 05-06-2020 at 18:51.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  7. #4507

    Default

    Quote Originally Posted by Zarou City Rider View Post
    Γειά σας,

    Ήρθα κ' εγώ σε αυτό το thread για να τον πόνο μου. Είμαι 28, πρόκειται σύντομα να πάρω το διδακτορικό μου και φαντάζομαι του χρόνου θα μου έρθει το καταραμένο χαρτί. Φυσικά και δεν θέλω με τίποτα να παω, ο ψυχίατρος μου είπε ότι, παρόλο που στο χαρτί λεεί εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις με απαλλαγή, δεν υπάρχει θεμα διορισμού στο δημόσιο εκτός και αν έχεις κάποιος προηγούμενα μαζί σου και το ψάξει επί τούτω και σε στοχοποιήσει - μια στο εκατομμύριο δηλαδή. Παρ' όλα αυτά, έχεις κάποιος από σας εμπειρία ή κάποια παραπάνω άποψη πάνω αυτό το θέμα; Με αγχώνει πάρα πολύ και δεν θέλω να παω με τίποτα.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Φίλε Zarou City Rider

    Spoiler


    και πάμε για την απαλλαγή σε έναν χρόνο
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  8. #4508
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Κέντρο είναι αυτό ή στρατόπεδο συγκέντρωσης?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  9. #4509
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ότι εξαιρείσαι από τα σώματα ασφαλείας
    το θεώρησα προφανές, γι'αυτό δεν το ανέφερα, όπως θεώρησα και προφανές ότι κάποιος που δε θέλει να υπηρετήσει, λογικά δεν ενδιαφέρεται για διορισμό σε σώματα ασφαλείας

    διπλοπόστ γιατί ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ και ας μη βιαζόμαστε να πούμε "αφού δε θέλει το ένα πώς γίνεται να θέλει το άλλο"

    στο 3.5άμηνο που εν τέλει υπηρέτησα στο ερίτιμο Σώμα του Μηχανικού (με σύνθημα ΑΜ' ΕΠΟΣ ΑΜ' ΕΡΓΟΝ που με έχει σημαδέψει φιλοσοφικά από τότε) είχα την πλήρη εμπειρία από τα εκπαιδευτικά Nτιβερτισσ'μάν που μπορεί να προσφέρει ο ΕΣ στους φαντάρους του που δε θέλουν κάποιο αξίωμα ή δεν χρίζονται υποψήφιοι αξιώματος θέλουν δε θέλουν (σα να λέμε ΛΥΒ)

    Ένα από αυτά τα quest που μου ανετέθησαν από τα όργανα υπερασπίσεως της πατρογονικής γης στον 33ΛΜΧ ήταν και το φυλάκιο.

    κι όμως δεν ήμουν εγώ ο τυχερός στην αρχή, αλλά εκλήθην από φανταρική αλληλεγγύη να καλύψω κάποιον που απλά δεν μπορούσε να πάει.

    "Σειρούλα" κατά το φανταρικώς λεγόμενον λοιπόν, μαζί απ' το ΚΕΝ Ναυπλίου, κλαιγόταν που ήταν μηχανικό και δεν τον είχαν πάρει Μεγάλο Πεύκο και ήταν ο καημός του οι ειδικές δυνάμεις κτλ κτλ. Χωρίς ουδεμία διάθεση body shaming, τον έριχνα ενάμιση κεφάλι και δεν είμαι και ο παναγιώτης φασούλας και αν και δεν είμαι και ο σοφοκλής σχορτιανίτης όσο μπόι το έριχνα μου το έριχνε εις διπλούν σε περιφέρεια μπάκας.

    Αυτός ο απολλώνιος κούρος και φέρελπις Μικρός Ήρως λοιπόν όπως καταλάβατε ήταν και που εκλήθη να προστατεύσει τα πυρομαχικά της Ταξιαρχίας Πολυκάστρου Κιλκίς στην αποθήκη Αχλαδοχωρίου Πέλλης. Κι ενώ ειλικρινά καμωνόταν πόσο θα ήθελε να είχε πάει ειδικές δυνάμεις με το που μαθαίνει το φυλάκιο μπήγει τα κλάματα γιατί είχε μάθει απ' τους προηγούμενους πως "ΕΙΧΕ ΦΙΔΙΑ" (που είχε όπως διαπίστωσα, αλλά ακίνδυνα)

    τώρα πώς είναι δυνατόν να θες να πας ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ και η κοιλιά να ακουμπάει πάτωμα στην όρθια θέση της κάμψης και να φοβάσαι και να πας φυλάκιο γιατί έχει φίδια βρείτε το εσείς, πάντως εγώ προσφέρθηκα να τον καλύψω

    ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ
    (μια που δεν είχε τίποτα καλύτερο να κάνεις εκεί πέρα απ' το διάβασμα)
    μα τι ιστοριάρα

    τσιμπούκλανε άντε καλή λευτεριά
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  10. #4510
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ήμουν τυχαιρός (και βύσμα) και πήγα ναυτικό. Θα μου άρεσε(ίσως και όχι) να είχα πάει κάνα άλλο σώμα να δώ καμία άλλη πόλη πέραν του Πειραιά και το μέσα των καραβιώνε, αλλά έχω κάτι ωραία σκηνικά απο φυλάκια σε καταιγίδες διαβάζοντας Lovecraft (νομίζω το έχω ξαν'αναφέρει).

    Στο ναυτικό, πέραν απο των μάχιμων (χαχ) πλοίων, έχεις και τα πολιτκά (πλοία υποστήρηξης με πολιτικό προσωπικό μέσα). Δύο απο αυτά ήταν και τα Ωκαιανογραφικά/Υδρογραφικά Πυθέας και Στράβων.

    WBRB λοιπόν, στο φυλάκιο, διβάζει για πολλοστή φορά το "Στα Βουνά της Τρέλας" και πού και πού χαζεύει τον μακρύ (άδειο) δρόμο μπροστά του. Απο το υψωματάκι που βρίσκεται το φυλάκιο, μπορείς να δείς το λιμάνι των ταχυπλόων σκαφών και τη Θάλασσα γενικά (απο την πίσω μεριά της Σαλαμίνας) και να χαζέψεις τον καιρό να έρχεται απο τα Γεράνια όρη στην Πελλοπόνησο. Καταιγίδα προ των πυλών, σκοτάδι, και το φώς στο φυλάκιο αναμένο. Ψυχή στο νάυσταθμο (ή ηταν Σ/Κ ή κάποια αργία, δεν θυμάμαι). Πόσο γαμάτο σκηνικό, απόλαυση με ζεστό καφέ και τσιγάρο, ανάγνωση κοσμικού τρόμου μέσα στο πραϊμόρντιαλ σκοτάδι.

    Και καθώς αγναντεύω την θάλασσα, πικροθάλασσα, κάποιος χτυπάει το τζάμι του φυλακίου. Και μου έπεσε η καρδιά στο στομάχι. Γιατί είχα σβήσει το φώς, και έξω στο δρόμο δεν φαινόταν τίποτα, παρόλα τα λιγοστά φώτα. Το παράθυρο ακριβώς μπροστά μου (εγώ καθόμουν σε μία ανασηκωμένη καρέκλα).

    Μερικά δευτερόλεπτα περνάνε (που μοιάζαν με ώρες) και εγώ να κοιτάω σαν ΧΑΝΟΣ και να προσπαθεί το μυαλό μου να κάνει contain τον τρόμο και πώς θα πώ μετά εγώ στη μάνα μου "μαμά, ΤΕΚΕΛΙ - ΛΙ ΤΕΚΕΛΙ - ΛΙ", βλέπω ένα χέρι να βγαίνει απο το κάτω μέρος του παραθύρου, και να χτυπάει το τζαμάκι. Χάνω το sanity check, 1d10 sanity points με τη μία, και σκύβω πάνω απο το παράθυρο για να αντικρύσω με λύπη το τέλος μου.

    Και βλέπω τον νάνο ΠΑΙΔΙΑ, ΤΟΝ ΝΑΝΟ, ΤΟΝ ΜΑΓΕΙΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΥΘΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΞΩ ΜΙΝΙ-ΜΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΕΞΩ.



    Γι'αυτό ήταν οι καλύτερες διακοπές που πήγα.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  11. #4511
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Ελα ρε. Τα φυλακια σαλαμινα γαμουσανε. Ο καλυτερος μου μηνας.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 16:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 01-02-2011, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •