Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Edge of Nowhere
    Posts
    99

    Default Me pairnoun fantaro

    xaxa!hr8a edw na pw ton pono mou stous filous metallades..
    Stis 6 flebarh mpainw!!
    Mpouxaxaxa :aahh:
    8a mpoun kai oi Mystic Moon ston pago..
    Panw pou arxisan na anebainoun...
    ALLA RE MOUNIA SOLITUDE AETURNUS DEN 8A XASW!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Σε λίγες ώρες μπαίνω Θήβα. Καλά κουράγια και στους υπόλοιπους.

  3. #3
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    ευχαριστώ αγαπημένο μας φόρουμ, ελπίζω να είναι όντως τυπική διαδικασία. υπομονή φίλε χρήστη Beyond Within.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  4. #4
    Senior Member Telepetel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    214

    Default

    Η αναβολή που είχα πάρει για το πανεπιστήμιο τέλειωσε 31/12 και τώρα είναι να παρουσιαστώ το Μάρτιο. Ξέρουμε πώς μπορώ να πάρω ακόμα ένα χρόνο αναβολή;
    Με άτομα που έχω μιλήσει, μου είπαν πως πρέπει να παρουσιαστώ και να ζητήσω αναβολή μέσα και υπάρχουν δύο επιλογές: είτε θα πάω μόνος μου όπου πρέπει για να εξεταστώ με συνοδό(με δικό μου μέσο), την ίδια μέρα που παρουσιάζομαι, ή αλλιώς θα πάω την επόμενη μέρα μαζί με όλους όσους θέλουν αναβολή με λεωφορείο του στρατού.
    Κατ'αρχάς ισχύουν αυτά ή μου τα παν λάθος;
    Επίσης, άλλο παιδί μου πε για ένα σκηνικό που παίρνεις στο φρουραρχείο (δεν έχω ιδέα τι είναι) και κανονίζεις από εκεί να περάσεις από επιτροπή αναβολών, οπότε γλυτώνεις το τράβηγμα του να μπεις και να παρουσιαστείς, το πέρα δώθε κέντρο κατάταξης-νοσοκομείο-κέντρο κατάταξης συν το ότι δεν τραβάς μαζί σου κάποιον από τους γονοείς σου. Παίζει αυτό το σενάριο; Το χει κάνει κανείς για να πει λεπτομέρειες;
    Μένω και είμαι από Πάτρα, σε περίπτωση που έχει κάποια σημασία για το φρουραρχείο/κέντρο κατάταξης.
    Αυτά, cheers!

  5. #5
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    θα πας/πάρεις τηλέφωνο το στρατόπεδο της πάτρας (ΚΕΤΧ πρέπει να λέγεται) που λογικά είναι και το φρουραρχείο της πάτρας (εσένα σε νοιάζει ο γιατρός, αν μπορείς μιλα μαζί του). θα πεις το και το, θέλω να εξεταστώ από ψυχίατρο και θα σε στείλουν να πας πριν την ημερομηνία της κατάταξης στην τρίπολη όπου θα σε εξετάσει γιατρός και θα περάσεις από την επιτροπή απαλλαγών. παίζει και να μη χρειάζεται τρίπολη αλλά έχω την εντύπωση ότι έτσι είναι.

    αν δε γίνεται αυτό ή δεν προλαβαίνεις, μπαίνεις κανονικά στην κατάταξη και πάλι ότι θες να δεις γιατρό. αν είσαι με συνοδό φεύγετε στα μπαμ για το πλησιέστερο νοσοκομείο (τρίπολη ή 401 λογικά) με αμάξι και κάνεις τα ίδια. αν είσαι μόνος, ίσως κάτσεις 1-2 βράδια στο στρατόπεδο μέχρι να σε στείλουν οι ίδιοι. η κατάληξη είναι πάλι η ίδια.

    θα σου πρότεινα τη λύση με το φρουραρχείο αν γίνεται για πιο γρήγορα και να γλυτώσεις τη μέρα της κατάταξης.

  6. #6
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    Λοιπόν

    Την πρώτη μέρα στο κέντρο ρωτάνε "είναι κανείς για αναβολή;" άμα πεις ναι σε πάνε για αναβολή έχεις δεν έχεις συνοδό. είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. ο συνοδός δεν είναι καν απαραίτητος αλλά θα σε βοηθήσει.

    όσο για το φρουραρχείο. σε κάθε νομό ένα στρατόπεδο είναι το φρουραρχείο. πάρε τη στρατολογία να μάθεις.

    καλό είναι να έχεις ήδη χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο. θα σε πάνε σε στρατιωτικό νοσοκομείο για εξέταση. σε μένα τη δεύτερη φορά που είχα ήδη πάρει αναβολή μετά από 3.5 μήνες θητεία και είχα και χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο, η εξέταση αυτή ήτανε τυπική διαδικασία.

    καλή υπομονή.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  7. #7
    Senior Member Telepetel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    214

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ήσασταν κατατοπιστικότατοι!
    ER delivers

  8. #8
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Πριν 2 μηνες το λλλλλοιπόν σκάει χαρτί για πολεμο λέει στη Λαμία (υλικό πολέμου έλεγε αλλά έτσι το κατάλαβα όταν το πρωτοδιάβασα).Για αρχη να προσθέσω ότι με παρακολουθεί γιατρός εδώ και 3 χρόνια περίπου (ψυχίατρος) και μου έδωσε χαρτί,φάρμακα (το ένα το αντιψυχωσικό το παίρνω λόγω θεραπείας) και τα γράφω κιόλας στο βιβλιάριο υγείας.Γενικά ο ψυχίατρος αποδείχτηκε κλειδί στο θέμα με τον στρατό και το Ι5 .Γράφω κανονικά το χαρτί που έλεγε να παρουσιαστώ στα μπρίκια μου και πριν 1 μηνα πάω στο φρουραρχείο Αθηνών επειδή "δεν μπορούσα να παρουσιαστώ στο στρατόπεδο λόγω προβλήματος υγείας".Φτάνω εκεί κατά τις 8-8.30 το πρωί και γινόταν ο πανικός από κόσμο που ήθελε να πάρει παραπεμπτικό για το 414 νοσοκομείο.Με πόνο,θλίψη και μιζέρια οι ώρες κυλούσαν ΑΡΓΑ και κατά τις 2 το μεσημέρι βγαίνει η φρουραρχίνα η και καλά αρμόδια και λέει "όποιος έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας να περάσει μέσα για παραπεμπτικό".Ο κόσμος σύσσωμος μαζεύτηκε γύρω από την είσοδο μπροστά της έτοιμος να την λιντσάρει σχεδόν και περάσαν από ανάμεσα στο πληθος άνθρωποι με 80%++++ αναπηρία για να μπούνε μέσα για παραπεμπτηκό.Όταν λοιπόν η φρουραρχίδα είπε "να περάσουν μέσα οι ανάπηροι" η μάνα μου άρχιζε να με τραβάει και καλά και να με σπρώχνει και να λέει ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ,περνάμε με τα βίας και με το ζόρι από το μπουλούκι και καταφέρνουμε να μπούμε μέσα για παραπεμπτικό (αποδείχτηκε καλη λαμογια από μέρους της γριάς).Εγώ κάνω τον Αλέκο,κρύβομαι ανάμεσα στους ανθρώπους με σοβαρά προβληματα υγείας και μέσα σε 2 λεπτά μπαίνω μέσα,σε 1 λεπτό μου δίνουν το χαρτί και την έκανα.Να μην λέω ψέμματα άφησα εννοείται μερικά άτομα που είχαν σοβαρό θέμα υγείας νσ μπούνε πρωτοι και μετά μπούκαρα κι εγώ.Εννοείται ότι δεν ηταν βάσει ονόματος η σειρά μου εκείνη την ώρα αλλά και να προσθέσω ότι πηγα με φτωχικά ρούχα,παραπάνω φάρμακο (δεν έβλεπα καλά από την δόση και ζαλιζόμουν) και 1 μηνα μούσιας όντας τριχάντρας ωσάν τον Ησαύ.Στους γιατρούς και στους γραφειάδες δεν είπα τίποτα και με κοιτούσαν καλά καλά,με απορία και οίκτο.Εκείνη,η πρώτη μέρα ηταν και η πιο δύσκολη.Τις επόμενες φορές δεν είχε κόσμο και ηταν τα πράγματα χαλαρά με τα υπόλοιπα χαρτιά και έστειλα τους δικούς μου άλλες 3 φορές για να ξεμπερδέψω.Πραγματικά τρέξανε πάααααρα πολύ για αυτη την υπόθεση και τους ευχαριστώ.

    Με αυτά και με τ' άλλα η αναβόλα που μου δώσανε έλεγε 2 χρόνια αλλά επειδη στο βιβλιάριο και στο χαρτί του γιατρού έλεγε ότι είχα νοσηλευτεί σε κλινική μερικές φορές δεν χρειάστηκαν να περάσουν τα 2 χρόνια αλλά το πήρα άμεσα το απολυτήριο.Αν κάποιος πάρει σύνολο 18 μήνες 'η παραπάνω αναβολή τότε την επόμενη φορά που θα πάει παίρνει το "πτυχίο".

    Αυτό που θέλω να μείνει σε όσους σκοπεύουν να πάρουν Ι5 (κάτι που λέω με χίλια να το κάνετε) είναι τα εξης:

    1)Πάρτε χαρτί ψυχίατρου.Βοηθάει τρελά για να μην πω κάνει όλη τη δουλειά.Όποιος θέλει έχω γιατρό να τον παραπέμψω και να τον βοηθήσω ο οποίος είναι χρόνια στο κουρμπέτι και έχει βοηθήσει πολύ κόσμο να πάρει το γιωτόχαρτο χαλαρά.
    2)Please,please,please ακούστε με εδώ με προσοχή :Όσο κι αν θεωρείτε ξενέ και δεν ξέρω κι εγώ τι τους γονείς σας,πάρτε τους μαζί 'η έστω τον ένα από τους δύο όταν θα πάτε όλες τις φορές επειδή έτσι θα δουν οι γιατροί και λοιποί ότι έχετε ανάγκη και σοβαρό θέμα υγείας.ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΜΕ ΦΙΛΟ 'Η ΜΟΝΟΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
    3)Προετοιμάστε χαρτιά,σούξου μούξου καιρό πριν.Και όταν λέω καιρό πριν εννοώ 1-2 'η και περισσότερα χρόνια.ΜΗΝ το αφήσετε για τελευταία στιγμη γιατί μπορεί να σας νοσηλέψουν σε δικό τους νοσοκομείο (στρατιωτικό) και δεν θέλετε κάτι τέτοιο.
    4)Πάρτε λίγο φαρμακάκι (θα σας πει ο γιατρός δοσολογία) να είστε ολιγον τι κοτόπουλα.Βοηθάει και αυτό.Και μην πάει κανείς μοδάτος 'η σαν βλαξ ντυμένος.
    5)Καλό είναι να πετύχετε κόσμο επειδη αυτοί που υπογράφουν τα χαρτιά είναι σε φάση "άντε να τους περάσουμε όλους να την κάνουμε" και θα σας θεωρησουν άλλον έναν στο ποσοστό και δεν θα σας κάνουν ερωτησεις ούτε θα ασχοληθούν μαζί σας.

    Αυτά λοιπόν.Απορίες,κτλ 'η βοηθεια σχετικά με το πώς να το πάρετε στείλτε μου Inbox.
    Last edited by Doomsayer; 02-04-2014 at 23:38.
    It's all based on fear....

  9. #9
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    ...αλλά και να προσθέσω ότι πηγα με φτωχικά ρούχα,παραπάνω φάρμακο (δεν έβλεπα καλά από την δόση και ζαλιζόμουν) και 1 μηνα μούσιας όντας τριχάντρας ωσάν τον Ησαύ.
    Με αυτο λυγισα ε

  10. #10
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    4)Πάρτε λίγο φαρμακάκι (θα σας πει ο γιατρός δοσολογία) να είστε ολιγον τι κοτόπουλα.Βοηθάει και αυτό.Και μην πάει κανείς μοδάτος 'η σαν βλαξ ντυμένος.
    μη συγχέεις αυτούς που έχουν όντως πρόβλημα με αυτούς που προσπαθούν τα τσιμπήσουν απλά Ι5. αυτά που λες ισχύουν για άτομα (απ' ό,τι κατάλαβα όπως εσύ) που έχουν θέμα, αν προτείνεις όντως σε κάποιον υγιή να πάρει κατασταλτικό φάρμακο και μάλιστα από γιατρό (έχω περιέργεια να δω ποιος ψυχίατρος θα το πει αυτό) τότε δεν ξέρω τι να πω. πιες έναν μπάφο πριν πιεις και φύγε εγγυημένα στα 3'' από τη στιγμή που θα δει ο γιατρός το τεστ ούρων.

    ιρελίτζε, κάποιος που παίρνει διπλοκόκκινη (ναρκωτικό φάρμακο) πιστεύω πως θα είναι Ι5 οπότε εξ' ορισμού δε θα μπει στο στρατό. τώρα για αντικαταθλιπτικά ας πούμε φαντάζομαι ότι μπορεί να έχει υπάρξει κόσμος που έχει μπει με κάποιο Ι4, παρόλαυτα παίρνουν απαλλαγή οι μούφες, δε θα δίνουν στους ασθενείς και με το ζόρι μάλιστα;
    Last edited by Phantom Duck; 03-04-2014 at 11:37.

  11. #11
    Senior Member landy's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    314

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post

    Αυτό που θέλω να μείνει σε όσους σκοπεύουν να πάρουν Ι5 (κάτι που λέω με χίλια να το κάνετε) είναι τα εξης:

    1)Πάρτε χαρτί ψυχίατρου.Βοηθάει τρελά για να μην πω κάνει όλη τη δουλειά.Όποιος θέλει έχω γιατρό να τον παραπέμψω και να τον βοηθήσω ο οποίος είναι χρόνια στο κουρμπέτι και έχει βοηθήσει πολύ κόσμο να πάρει το γιωτόχαρτο χαλαρά.
    2)Please,please,please ακούστε με εδώ με προσοχή :Όσο κι αν θεωρείτε ξενέ και δεν ξέρω κι εγώ τι τους γονείς σας,πάρτε τους μαζί 'η έστω τον ένα από τους δύο όταν θα πάτε όλες τις φορές επειδή έτσι θα δουν οι γιατροί και λοιποί ότι έχετε ανάγκη και σοβαρό θέμα υγείας.ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΜΕ ΦΙΛΟ 'Η ΜΟΝΟΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
    3)Προετοιμάστε χαρτιά,σούξου μούξου καιρό πριν.Και όταν λέω καιρό πριν εννοώ 1-2 'η και περισσότερα χρόνια.ΜΗΝ το αφήσετε για τελευταία στιγμη γιατί μπορεί να σας νοσηλέψουν σε δικό τους νοσοκομείο (στρατιωτικό) και δεν θέλετε κάτι τέτοιο.
    4)Πάρτε λίγο φαρμακάκι (θα σας πει ο γιατρός δοσολογία) να είστε ολιγον τι κοτόπουλα.Βοηθάει και αυτό.Και μην πάει κανείς μοδάτος 'η σαν βλαξ ντυμένος.
    5)Καλό είναι να πετύχετε κόσμο επειδη αυτοί που υπογράφουν τα χαρτιά είναι σε φάση "άντε να τους περάσουμε όλους να την κάνουμε" και θα σας θεωρησουν άλλον έναν στο ποσοστό και δεν θα σας κάνουν ερωτησεις ούτε θα ασχοληθούν μαζί σας.

    Αυτά λοιπόν.Απορίες,κτλ 'η βοηθεια σχετικά με το πώς να το πάρετε στείλτε μου Inbox.
    το μόνο που σε βοήθησε και σου δωσε την απαλλαγή είναι το χαρτί του γιατρού.τ άλλα είναι στο μυαλό σου.εγώ και μόνος πήγα, και χωρίς έξτρα κακομοιριά, χωρίς μούσια εβραίου προφήτη, χωρίς 10 ζάναξ για πρωινό και ξεμπέρδεψα και τις δύο φορές (αναβολή και απαλλαγή) σε 2 λεπτά.

  12. #12
    Senior Member landy's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    314

    Default

    και κάτι ως συμπλήρωμα. ξέρουν στα στρατιωτικά νοσοκομεία ποιοι γιατροί δίνουν αληθινά χαρτιά και ποιοι μούφα.οπότε, αν όντως έχει κάποιος πρόβλημα που δικαιολογεί το Ι5, δεν υπάρχει περίπτωση να μη του το δώσουν.γι αυτό άλλωστε υπάρχει το Ι5

  13. #13
    Bongripper Extraordinaire Om's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Schrödinger's Box
    Posts
    770

    Default

    99κσ το κακόγουστο αστείο στην τελική 100ρα
    Licenced to Chill.

  14. #14
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αριθμος διψηφιος πολιτης υποψηφιος
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #15
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Quote Originally Posted by landy View Post
    το μόνο που σε βοήθησε και σου δωσε την απαλλαγή είναι το χαρτί του γιατρού.τ άλλα είναι στο μυαλό σου.εγώ και μόνος πήγα, και χωρίς έξτρα κακομοιριά, χωρίς μούσια εβραίου προφήτη, χωρίς 10 ζάναξ για πρωινό και ξεμπέρδεψα και τις δύο φορές (αναβολή και απαλλαγή) σε 2 λεπτά.
    Αυτό.

    Deafening, painstaking, BB King

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •