Page 272 of 301 FirstFirst ... 172222262270271272273274282 ... LastLast
Results 4,066 to 4,080 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #4066
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Αυτή τη μαλακία με τον ΔΣΕ και τον ΕΛΑΣ την έχω ξανακούσει και τραβούσα τα μαλλιά μου. Δηλαδή εκεί είναι το μόνο πρόβλημα του στρατού: στον ιδεολογικό του προσανατολισμό. Δεν υπάρχουν πιο δομικά προβλήματα. Δεν υπάρχει ο μιλιταρισμός, ο κίνδυνος εκτροπής και το στρατιωτικό-βιομηχανικό σύμπλεγμα ως "φυσικές" απολήξεις του στρατού.
    this is radio freedom.

  2. #4067
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    για αυτό που είπε ο πάνκης
    εξαρτάται τι κύκλο έχεις
    εμένα όλοι μου οι φίλοι που έχουν πάει επικροτούν την επιλογή μου για Ι5 και σχεδόν όλοι όσοι δεν έχουν πάει ακόμα θα κάνουν το ίδιο
    με τους γονείς είχα ένα θέμα, είναι αλήθεια, αλλά είμαστε ώριμοι άνθρωποι, το συζητήσαμε και βγήκε πλέον άκρη, με στηρίζουν 1000%.
    οι υπόλοιποι όλοι στα αρχίδια μου, ούτως ή άλλως με το που πεις σε αυτά τα ατομάκια ότι είσαι οτιδήποτε αριστερότερο του σύριζα ή α/α/α σε κοιτάνε σαν ούφο.
    ή είναι και οι απολιτίκ που απλά δεν τους νοιάζει και το βλέπουν ως "μαγκιά σου, καλά έκανες και τους την έφερες"

    επί του πρακτικού αυτό κάνεις βέβαια, αλλά τα'χετε πει αυτά δεν έχω να προσθέσω κάτι
    Last edited by rat_poison; 11-10-2012 at 23:34.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  3. #4068
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Ακόμα και αν οι γονείς σου το δεχθούν το Ι5 rat, υπάρχουν πάντα καλοθελητές οι οποίοι θα τους στεναχωρήσουν...
    Στα αρχίδια μας για το τι λένε οι άλλοι, απλά κάποιες φορές, στεναχωριούνται άνθρωποι δικοί μας.

    Α ναι,
    Και το Ι5, δεν παίρνεται μόνο αν έχεις βύσμα γιατρό...
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  4. #4069
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    παντως εγω εχω και 1 φιλο και 2 γνωστους μου αναρχοκομμουνιστες που πηγα αλεξιπτωτα γιατι θελαν να μαθουν 5 πραγματα σε περιπτωση αναγκης , και απο οσο εχω ακουσει μετα την μεταπολιτευση πολλοι ΚΚΕ καναν το ιδιο πραμα .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #4070
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ...όπως πιχί στην περίπτωσή μου
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  6. #4071
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    δηλαδη η εννοια "υπροχρεωτικη θητεια" μονο εμενα ενοχλει?
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

  7. #4072
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Εγώ το βασικό θέμα που βρίσκω στο Ι5 είναι ότι για να το πάρει ο μέσος αβύσματος φτωχομπινές θα πρέπει να κάθεται να κάνει τον καραγκιόζη σε ένα μάτσο στρατιωτικούς γραφειοκράτες, δηλαδή το θεωρείτε αυτό λίγοτερο υποτιμητικό ή και ιδεολογικό; Δε λέω ότι καλώς ή κακώς το κάνατε, ξα σας, αλλά μην το βαφτίζουμε και πολιτική πράξη δηλαδή.

  8. #4073
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Πω, sfinotouvlaki ΚΑΙ εκτός τόπου και χρόνου, ΚΑΙ σε greeklish
    antiethnikistikh praktikh ta greeklish. mhn eisai ethnozouraris?!



    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post

    όχι, λέω ότι αν όλοι όσοι διαφωνούμε με το θεσμό του κρατικού στρατού γίνουμε αρνητές στράτευσης και ταχθούμε υπέρ αυτού, σε περίπτωση που κερδίσουμε το δικαίωμά μας να μπορούμε να μην κάνουμε θητεία λόγω ιδεολογίας, θα γεμίσει ο στρατός εθνίκια. Πράγμα που κατά τη γνώμη μου δυσκολεύει και τον αγώνα μας για μια κοινωνία χωρίς στρατούς, εαν το θες. Γι'αυτό λοιπόν και θεωρώ σοβαρή την άρνηση στράτευσης σαν ιδεολογία που προασπίζεται μια κοινωνία χωρίς στρατούς, αλλά δεν την εστερνίζομαι.

    emena sxizofrenikh taktikh mou fainetai auth, alla opws voleuetai katheis. pantws epimenw pws an theleis na gineis to systhma, gine to meros tou systhmatos pou diatazei. epishs, mia pou exw kanei kai 8hteia kai phra kai giwtapente, enw esy apoti exw katalavei den exeis paei akoma opote yparxei mia mikrh pithanothta na eisai perissotero ektos topou kai xronou, ennia sta deka atoma sto strateuma einai eite ethnikia eite ellhnares eite partakhdes pou 8a edernan aneta diadhlotes gia na mhn mpleksoun. xwris na thelw na se tromaksw.


    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Δεν θα συμβεί απαραίτητα αυτό. Ειδικά αν είναι πολύς απλός λαός που κάνει τη θητεία του, και ξέρει τι εστί στρατός, αν έχει το δικαίωμα να διαφωνήσει σε εντολή αξιωματικού κλπ. Άρα καλύτερα να μάχεσαι να κάνεις αυτόν τον κόσμο να αποκτήσει τέτοια συνείδηση (που θα τη χρειαστεί και μέσα στο στρατό και σε πολλές άλλες περιπτώσεις)
    afenos kai den exei dikaiwma na diafwnhsei, afeterou kai na diafwnhsei starxidia tou tu aksiomatikou, den einai anagkh na paei me to gramma tou nomou. epishs, nai yparxei polys aplos laos. moirazetai peripou stis kathgories pou anefera parapanw. oso gia th syneidhsh, sigoura den tha apokth8ei sto stratopedo.



    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    Όταν μιλάμε για πολιτική/ιδεολογική πράξη σήμαινει ότι καλείς και τον κόσμο να κάνει το ίδιο. Άμα βαφτίζεις πολιτική πράξη τύπου άρνηση στράτευσης το να παίζεις τον τρελό για να πάρεις Ι5 είναι αστείο. Θεωρώ πολύ πιο ειλικρινές αυτό που είπε ο reject ότι απλά ΔΕ ΘΕΛΩ, δε μπορώ ρε παιδί μου πώς το λένε, προτιμώ να την σκαπουλάρω αν είναι να μου μείνουν ψυχολογικά ή να φάω 68276878 μέρες φυλακή. Όχι όμως και να το ντύνουμε πολιτικά αυτό το πράγμα.
    katarxas prosexe ti les. trelous den mas eipe oute h epitroph. epishs den epaiksa tipota, eipa pws eniw8a kai me ediwksan! den vaftisa kanena theatro politikh praksh, alla to na mhn afiseis ena kratos na se tromokratei kai na sou dhmiourgei provlhmata (kapritsio ta psyxologika, malista!) enw auth einai h pagia taktikh tou kai pianei se para pollous, einai politikh praksh estw kai akousia. kalh 8hteia btw.

  9. #4074
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Quote Originally Posted by Comte de Saint-Germain View Post
    Εγώ το βασικό θέμα που βρίσκω στο Ι5 είναι ότι για να το πάρει ο μέσος αβύσματος φτωχομπινές θα πρέπει να κάθεται να κάνει τον καραγκιόζη σε ένα μάτσο στρατιωτικούς γραφειοκράτες, δηλαδή το θεωρείτε αυτό λίγοτερο υποτιμητικό ή και ιδεολογικό; Δε λέω ότι καλώς ή κακώς το κάνατε, ξα σας, αλλά μην το βαφτίζουμε και πολιτική πράξη δηλαδή.
    Δεν θέλει να κάνεις τον καραγκιόζη...
    Αν γυρίσει λίγο το μυαλό, δεν θέλει πολύ.
    Γαμοσταυρίζεις, σε βγάζουν "επικίνδυνο" και τελείωσες.

    Επίσης και ο στρατός, σε πολλές περιπτώσεις, είναι 9 μήνες ηθοποιίας.Αυτό δηλαδή είναι λιγότερο υποτιμητικό?
    Τέλος πάντων, ευτυχώς που δεν συνέχισα την θητεία μου γιατί α) Ακόμα εκεί θα ήμουν και β) Βλέπω έναν καλό φίλο, που του μένουν περίπου 35 μέρες, και το μόνο που κάνει, είναι να ΒΡΙΖΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. Α, και γενικά είναι ήσυχος και υπομονετικός άνθρωπος.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #4075
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    στα χαζά πάντως, έτσι όπως οδεύει η κατάσταση, θα χρειαστούν εκπαιδευμένοι αριστεροί
    Rock or Nothing

  11. #4076
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by steve View Post
    δηλαδη η εννοια "υπροχρεωτικη θητεια" μονο εμενα ενοχλει?
    κυρίως μας ενοχλεί η κυπροχρεωτική

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Επίσης και ο στρατός, σε πολλές περιπτώσεις, είναι 9 μήνες ηθοποιίας.Αυτό δηλαδή είναι λιγότερο υποτιμητικό?
    τέλος κλειδώστε η μάλλον συνεχίστε με το αν και που παρουσιάζεστε
    Last edited by asimoulis; 12-10-2012 at 00:35.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #4077
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Comte de Saint-Germain View Post
    Εγώ το βασικό θέμα που βρίσκω στο Ι5 είναι ότι για να το πάρει ο μέσος αβύσματος φτωχομπινές θα πρέπει να κάθεται να κάνει τον καραγκιόζη σε ένα μάτσο στρατιωτικούς γραφειοκράτες, δηλαδή το θεωρείτε αυτό λίγοτερο υποτιμητικό ή και ιδεολογικό; Δε λέω ότι καλώς ή κακώς το κάνατε, ξα σας, αλλά μην το βαφτίζουμε και πολιτική πράξη δηλαδή.
    Ρε σοβαρά, θα σταματήσετε να διαδίδετε ηλίθιες φήμες; Κανέναν καραγκιόζη δεν χρειάζεται να κάνεις ούτε βύσμα να έχεις, ντάξει, έγινε το πιάσαμε, δεν έχετε επαφή με την πραγματικότητα και ο στρατός για σας είναι μια υποχρέωση που πρέπει να βγει, μείνετε εκεί. Επίσης, δεν ξέρω ποιος γκασμάς έφερε το "Ι5 = πολιτική πράξη", αλλά δεν συζητούσαμε ποτέ γι'αυτό.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  13. #4078
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    αναφέρεσαι στην ΕΛΔΥΚ;
    είναι ένα (ακόμα) άθλιο ψέμα που λένε στους φαντάρους
    ισχυρίζονται ότι είναι υποχρεωτικό, ότι είναι γαμάτα, ότι θα παίρνεις τα λεφτά σου, θα κάνεις τις βόλτες σου θα έχεις τα αεροπορικά σου και θα παντρευτείς 72 παρθένες ενώ θα κάθεσαι κάτω από ένα δέντρο που ένα άλογο θα πηλαλάει 9 μέρες για να βγει απ' τη σκιά του

    η αλήθεια είναι ότι η ζωή είναι πανάκριβη, δε βγαίνεις ποτέ και δεν είναι υποχρεωτικό να πας, αρκεί να επιμείνεις αν κάτσει σε σένα.

    σου κάνουν μία ενημέρωση στο κέντρο για τη θητεία και σου λένε να πας εθελοντικά ενώ μερικοί τυχεροί θα κληρωθείτε (sic) να πάτε στην κύπρο και θα πάτε θέλετε δε θέλετε
    στις φωνές που λένε ότι δεν μπορείτε να λέτε ψέματα στον κόσμο και ότι δεν μπορούν να σε στείλουν σε ξένη χώρα αν δε θες, σε μας απάντησαν "καλά σε όσους τύχει να παν θα το συζητήσουμε αν δε θέλουν"

    3,5 μήνες χαμένοι απ' τη ζωή μου γαμώ το χριστό την παναγία τον αηγιώργη την αγία βαρβάρα τον άγιο νικόλαο και το μουνί της μάνας τους
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  14. #4079
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Quote Originally Posted by rat_poison View Post
    ισχυρίζονται ότι είναι υποχρεωτικό, ότι είναι γαμάτα, ότι θα παίρνεις τα λεφτά σου, θα κάνεις τις βόλτες σου θα έχεις τα αεροπορικά σου και θα παντρευτείς 72 παρθένες ενώ θα κάθεσαι κάτω από ένα δέντρο που ένα άλογο θα πηλαλάει 9 μέρες για να βγει απ' τη σκιά του

    η αλήθεια είναι ότι η ζωή είναι πανάκριβη, δε βγαίνεις ποτέ και δεν είναι υποχρεωτικό να πας, αρκεί να επιμείνεις αν κάτσει σε σένα.

    σου κάνουν μία ενημέρωση στο κέντρο για τη θητεία και σου λένε να πας εθελοντικά ενώ μερικοί τυχεροί θα κληρωθείτε (sic) να πάτε στην κύπρο και θα πάτε θέλετε δε θέλετε
    στις φωνές που λένε ότι δεν μπορείτε να λέτε ψέματα στον κόσμο και ότι δεν μπορούν να σε στείλουν σε ξένη χώρα αν δε θες, σε μας απάντησαν "καλά σε όσους τύχει να παν θα το συζητήσουμε αν δε θέλουν"

    3,5 μήνες χαμένοι απ' τη ζωή μου γαμώ το χριστό την παναγία τον αηγιώργη την αγία βαρβάρα τον άγιο νικόλαο και το μουνί της μάνας τους
    inb4 καταταγείτε μας λέγανε
    this is radio freedom.

  15. #4080
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Επίσης, δεν ξέρω ποιος γκασμάς έφερε το "Ι5 = πολιτική πράξη", αλλά δεν συζητούσαμε ποτέ γι'αυτό.
    Ε νταξ εμένα αυτό με ενόχλησε μόνο, πάσο λοιπόν. Από εκεί και πέρα ποια σκατά θα επιλέξει να φάει ο καθένας, της θητείας ή των ψυχιάτρων, όπως είπα ξα του.

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •