Page 4 of 44 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 650

Thread: Περί Δημοκρατίας

  1. #46
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    τον κυβερναυτη μην τον παρεξηγατε...απλα εχει φαει πορωσις με τους LP4 και γενικα TEXAS RE MOYNIA!! ε και το εχει παραχεσει ολιγον,και γαμω τους μαλλιαδες ειναι

    καρχαρτ εχεις κλειστο το μσν...ακουει και μπλακμεταλς ρε

  2. #47

  3. #48
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    ο ναύτης είναι από το χωριό?
    Last edited by asimoulis; 28-08-2010 at 15:01.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  4. #49
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    οχι αλλα δηλωνει οπαδος και ψαχνει για νυφη απο δω

  5. #50
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Και μένα ο πατέρας πλεύρης είναι ο αγαπημένος μου φασίστας. Ευφράδεια, πάθος, ευφυία, θράσος, κάτασπρος σα το πανί και λεπτεπίλεπτος στις κινήσεις, ένας σωστός αξιωματούχος των ναζι. Θα έστελνε στο φούρνο μια πενταμελή οικογένεια εβραίων με την ίδια έκφραση με την οποία θα χάιδευε τα εγγονάκια του.
    τον αδικείς. εγγονάκια για χάιδεμα μπορεί να κάνει ο καθένας, να στείλει στο φούρνο εβραίους θέλει δουλειά, θα ήταν πιο ευχαριστημένος με τον εαυτό του με το τελευταίο.
    απο την άλλη, τον είχα ακούσει τα χρόνια τα παλιά να λέει σε εκπομπη του ότι μετά την καταστροφή του μινωικού πολιτισμού, οι Μινωίτες πήραν τις ιπτάμενες μηχανές τους, φτάσαν μέχρι το Θιβέτ και το ίδρυσαν κιολας. Πόση ευφυία καταδεικνύει αυτό;
    Vielen Dank für alles was mal war

  6. #51
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Μπόλικη ευφυία ενός ανθρώπου που ξέρει ότι μιλάει σε βλάκες.

    Πώς στο μπούτσο βάζω διαλυτικά + τόνο, όλο το ξεχνάω αυτό.

  7. #52
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ευφυΐα

    shift+w και μετά το γράμμα
    Vielen Dank für alles was mal war

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Πώς στο μπούτσο βάζω διαλυτικά + τόνο, όλο το ξεχνάω αυτό.
    shift+w

    edit: με πρόλαβαν.

  9. #54
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    εναλλακτικά, πατάς τόνο, shift τόνο και το φωνήεν
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  10. #55
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    αλτ + τόνο πατάω πάντα εγώ.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #56
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default


    Αυτό γαμάει πάντως.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  12. #57
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Στο θέμα μας, δε μπορώ να αποφασίσω αν τρολλάρεις γιατί μου είσαι και εξαιρετικά συμπαθής σα χρήστης. Είσαι φιλοναζι, φιλοχουντικός ή φιλοβασιλικός πχ;
    χαχα η αληθεια ειναι πως ειμαι μπερδεμενος! συμπαθω πολυ τον πλευρη κ τον ψαριανο απο αυτους που γνωριζω στην σημερινη πολιτικη σκηνη, απλα θα προτιμουσα να σταματησουμε να σκεφτομαστε με ορους αριστερος, δεξιος, φιλοναζι ή συντροφος, να μην αποριπτουμε 'by default' κ να παρουμε οποιαδηποτε ιδεα μας κανει απ οπου κ αν προερχεται.
    σε τελικη αναλυση ολοι πιστευουν πως πραττουν κ λενε το σωστο,αν βασιζονται σε μια ιδεολογια, απο την παπαρηγα μεχρι τον χιτλερ ( εκτος αν ειναι ανηθικοι κ πουλημενοι - η τεραστια πλειοψηφεια των πολιτικων δηλαδη- και κατ εμε ο Πλευρης δεν ανηκει εκει)
    επισης τα τελευταια χρονια εχω πραγματικα πιστεψει πως η γλωσσα μας, η ιστορια μας κ ο τοπος που ζουμε μας καθιστουν 'ικανοτερους' αρκει να το πιστεψουμε !
    flame on !
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  13. #58
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  14. #59

    Default

    cybernaut, χαίρομαι που έρχεσαι και συ επιτέλους σε επαφή με τις πραγματικές αριστοκρατικές ιδέες των παλαιών και σύγχρονων συνελλήνων μας, και ενδιαφέρεσαι να συμπράξεις στην οικοδόμηση μιας καινούργιας αξιοκρατικής και ιεραρχικής κοινωνίας, μακριά από τη σήψη και παρακμή της νεωτερικότητας.

    Βγάλε μου το σκύλο βόλτα και πήγαινε για ψώνια και εφημερίδα για αρχή.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Στο θέμα μας, δε μπορώ να αποφασίσω αν τρολλάρεις γιατί μου είσαι και εξαιρετικά συμπαθής σα χρήστης. Είσαι φιλοναζι, φιλοχουντικός ή φιλοβασιλικός πχ;
    χαχα η αληθεια ειναι πως ειμαι μπερδεμενος! συμπαθω πολυ τον πλευρη κ τον ψαριανο απο αυτους που γνωριζω στην σημερινη πολιτικη σκηνη, απλα θα προτιμουσα να σταματησουμε να σκεφτομαστε με ορους αριστερος, δεξιος, φιλοναζι ή συντροφος, να μην αποριπτουμε 'by default' κ να παρουμε οποιαδηποτε ιδεα μας κανει απ οπου κ αν προερχεται.
    σε τελικη αναλυση ολοι πιστευουν πως πραττουν κ λενε το σωστο,αν βασιζονται σε μια ιδεολογια, απο την παπαρηγα μεχρι τον χιτλερ ( εκτος αν ειναι ανηθικοι κ πουλημενοι - η τεραστια πλειοψηφεια των πολιτικων δηλαδη- και κατ εμε ο Πλευρης δεν ανηκει εκει)
    επισης τα τελευταια χρονια εχω πραγματικα πιστεψει πως η γλωσσα μας, η ιστορια μας κ ο τοπος που ζουμε μας καθιστουν 'ικανοτερους' αρκει να το πιστεψουμε !
    flame on !
    δε σκεφτόμαστε με όρους αριστερός/δεξιός/φιλοναζί ή σύντροφος αλλά με όρους όπως η γλώσσα μας η ιστορία μας και ο τόπος μας; τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει.

Similar Threads

  1. Τα όρια της Δημοκρατίας ?
    By Gabriel in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 20
    Last Post: 27-08-2010, 00:30
  2. Περί Τυφλότητος
    By neverdie in forum Literature
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-2010, 19:21
  3. Περί ζωδίων..
    By Lethargica in forum General Discussion
    Replies: 91
    Last Post: 08-07-2006, 18:12
  4. Περί TV-Tuners
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2005, 01:03
  5. Replies: 3
    Last Post: 26-01-2005, 19:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •