Page 3 of 44 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 650

Thread: Περί Δημοκρατίας

  1. #31
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    δυστυχώς αφορούν το 10% του πλανήτη περίπου (και πολύ λέω).
    Rock or Nothing

  2. #32
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    αυτο ακριβως, μονο κατ ονομα τα πραγματα εχουν καλυτερεψει, δημοκρατια με μασκα, η shell αφανιζει ολοκληρα χωρια στην Αφρικη για να εξορυξει το πετρελαιο τους, εχουμε μαυρο πλανηταρχη (οχι πως ειναι κακο αυτο καθ αυτο, απλως αυτος εκτελει διαταγες κ με σκυμμενο κεφαλι συν τοις αλλοις) κ το εβραικο λομπυ κυβερνα με αποκλειστικο γνωμονα το κερδος κ εχουν κανει το χρημα παγκοσμιο θεο, ξερω πως ακουγεται πολυ κονσπιρασι θεορυ αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου, κ σε τελικη αναλυση ρε σεις μπορουν ολοι να γινουν πχ γιατροι ή ολοι να τρεξουν το καστοταρι σε 10 δευτερα, γιατι ολοι να μπορουν να ψηφιζουν? ειναι απλα θεμα ικανοτητων..
    Αν καποιος μου λεγε, φιλε ΜΑΛΑΚΙΕΣ λες, κοιτα , η ανθρωποτητα ζει σε μια δημοκρατικη ευδαιμονια κ ολα πανε τελεια, πως ερχεσαι συ να μας πεις τις αηδιες σου, θα συμφωνουσα, η διαφορα ειναι πως παμε απ το κακο στο χειροτερο με αυτην την ψευδαισθηση πως επιλεγεις, ενω απλα ειναι η μαριονετα στα αριστερα ή η μαριονετα στα δεξια.
    ο Σωκρατης ελεγε πως αν σπασεις το ποδι σου θα πας στον ειδικο, απο ποτε γιναμε ολοι ειδικοι στην πολιτικη ?
    ο φασισμος ειναι οι πολυεθνικες που πηραν το πανω χερι κ οι λαοι παιζουν το παιχνιδι τους.
    Για μενα το ιδανικο διακυβερνησης μιας χωρας θα ταν ο συνδυασμος των ιδεων Ψαριανου και του Πλευρη, κ επιτελους σταματηστε το μισος, αν παρατηρησετε τα σχολια στο utube (θα σας δωσω λινκς αν θελετε) 'ΠΟΥΤΑΝΑ η μανα του πλευρη' κ αυτο ειναι ολο, καμια ιδεα προς συζητηση,77 likes διπλα, ποιοι, αυτοι κ καλα που υποστηρίζουν την ελευθερια του λογου, ο καθε γαμωσπιτος Παγκαλος που αρνειται τον διαλογο επειδη ο αλλος ειναι κ καλα φασιστας κ ουτω καθ εξης..
    επισης στην αρχαια ελλαδα ολοι ζουσαν ευτυχισμενοι, οι δουλοι κ οι γυναικες που δεν ειχαν ισα δικαιωματα, αλλα η πικρη αληθεια ειναι πως δεν μπορει να υπαρξει δημοκρατια χωρις την καταλληλη ΠΑΙΔΕΙΑ κ εδω ειναι που πασχουμε πολυ, σε παγκοσμιο επιπεδο.
    πηγα με μια Εβραια φετος το καλοκαιρι, εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν μου λεγε 'ποιος ειναι ο Διας, πρωτη φορα ακουω το ονομα' της ελεγα δηλαδη ουτε τα διαστημοπλοια που πηγαν στο διαστημα δεν γνωριζεις απο που ονομαστηκαν '-οχι APOLLO νομιζα πως ειναι απλα μια λεξη..'
    πολλα μεζεμενα κ τεραστια κουβεντα, χανω κ τον οιρμο μου οταν πληκτολογω, καθοτι παιδι της παλαιας σχολης εμαθα να γραφω στο χερι.
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  3. #33
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    Χωρίς να θέλω να σχολιάσω το ποστ σου κάθε σου πρόταση φαίνεται σαν να την έκανες copy paste απο blog με conscious-yo περιεχόμενο και descriptions από videos στο youtube χωρίς να βγαίνει κάποιο νόημα εκτός ίσως από το πόσο καργιόλα ήταν η Εβραία που γνώρισες

  4. #34
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    ο Σωκρατης ελεγε πως αν σπασεις το ποδι σου θα πας στον ειδικο, απο ποτε γιναμε ολοι ειδικοι στην πολιτικη ?
    Έλα ντε λολ, εγώ δε κατάλαβα γιατί -εμείς οι ειδικοί- πρέπει να διαβάσουμε τα κατεβατά σου και να τα σχολιάσουμε κιόλας. Ένας φασισμός σας χρειάζεται, μια χούντα με μας αφεντικά.

    οντοπικ: το χιουμοριστικό του κειμένου -πέρα από το ύφος, τα πολλά εισαγωγικά και τις αναλαμπές καθαρεύουσας και παλαιάς γραμματικής τύπου "της γλώσσης" μη μας πούνε και αγράμματους- είναι η φοβερή άνεση να μπορεί να υποστηρίζει κάποιος ταυτόχρονα έναν χαωτικό εξισωτισμό, την ακροδεξιά ομογενοποίηση της "ελληνικής φυλής", του διιστορικού "ελληνισμού", του "Έθνους" -με το Ε κεφαλαίο- και να "εξαίρει" και την "αξία της προσωπικότητας έναντι της μάζης", να είναι αντίθετος με την αρχή της πλειοψηφίας. Να είναι ταυτόχρονα αγράμματος, χαζούλης και ταπεινός και να επαινεί έναν κόσμο όπου άρχονται μεγάλοι ηγέτες, μεγάλες προσωπικότητες και σκληρές ολιγαρχίες λες και θα χώραγε ποτέ αυτός σε όλα αυτά και δεν θα ήταν χωμένος στο λάκκο της πλειοψηφίας που βρίζει με τους άλλους αγράμματους χαζούληδες και ταπεινούς, υμνητές μιας αρχαίας γραμματείας που ποτέ δε γνώρισαν, γιουχάρωντας διανοητές και ιδεολογίες που ποτέ δε προσέγγισαν και εν τέλει πλήρως καλυμμένους με τα 17 zeitgeist και τις συνωμοσίες που τους άξιζαν.

    Ρε χουντάρα λέμε.
    Last edited by ikonoklast; 26-08-2010 at 21:52.

  5. #35
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    πάντως αυτό το er θέλουμε,αυτές τις μέρες το πιο ακραίο είναι οτι ο κρουξ γουστάρει στρατό.

  6. #36
    ηλίθιο μουνί Cookie Monster's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    682

    Default

    Quote Originally Posted by kas View Post
    tha se vroume ki emeis..
    I was just in your kitchen. I didn't see no god damn pig.

  7. #37

    Default

    Δεύτερο χοντρό τρολλάρισμα σε μια βδομάδα πάει πολύ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #38
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    δεν καταλαβα τπτ (για αλλη μια φορα)
    ikonoklast ποιος ειπε πως πρεπει να διαβασεις ή να σχολιασεις ? λες πως σιγα μην το κανεις, κ μετα το κανεις !
    Χαρακτηριζεις αγραμματους κ ταπεινους ποιους? τον τυπο που εγραψε το κειμενο δεν τον γνωριζω, απλα καποιοι σπευδουν να χαρακτηρισουν ακυρο, απο κατω ακριβως ο σολο καριερα : πηγη στοχος ! δηλαδη τι σημαινει αυτο ? αν ηταν του ριζοσπαστη θα ηταν εγκυροτερο, ετσι απλα ? αυτος που γουσταρω πολυ (Πλευρης) ειναι απιστευτα μορφωμενος, μιλαει με τρομερη ευφραδεια, εχει χιλιαδες εγκυκλοπαιδειες στο κεφαλι του, ειναι μεγας γνωστης της ιστοριας κ δεν μασαει τα λογια του σε κανενα θεμα.. μαλιστα φτανει να πει πως το μονο κομμα που σεβεται ειναι το ΚΚΕ,παρολο που ειναι αντιθετος, διοτι ειναι το μονο που στηριζεται σε ιδεολογια, ενω ολοι οι αλλοι ειναι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ, κ σε αυτο συμφωνω πληρως.
    εστεμπαν, σε διαβεβαιω πως τπτ δεν ειναι κοπυ πειστ, απλα ετσι μου βγαινει να γραφω στα φορα. αν δεν βγαινει νοημα, συγνωμη, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου! Η Εβραια κατα τ αλλα ηταν γαμω τα παιδια κ πολυ αστεια. οπως οι περισοτεροι αβραιοι που εχω γνωρισει.
    το 'θα σε βρουμε μεις' απλα αποδυκνυει του λογου το αληθες.. παιδακια .. αλλωστε ποτε δεν κρυφτηκα απο κανεναν, κ πολλοι εδω μεσα με γνωριζουν κ προσωπικα.., γουατεβερ.
    peace !
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  9. #39
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    ...
    Last edited by rudie; 31-08-2010 at 19:37.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  10. #40
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ο πλευρης ειναι καθαρος σαν το γαργαρο νερο...συμφωνω Ακη...
    Spoiler

    τωρα σοβαρα...
    περνας καμια μυστηρια φαση?
    τι παπαριες γραφεις ρε?

    τι επαθες?

  11. #41
    σεξιστής cybernaut's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    cyberia
    Posts
    2,030

    Default

    ρε μικε μονος του το χει πει πως εχει λαβει αμοιβη απο την κυπ, γνωστο ειναι ! επισης
    1. τον εχω πετυχει στο κεντρο κοντα στο γραφειο του να συνομιλει με οικοδομους..
    2. τα χωνει ασχημα σε παγκαλους κ λοιπους γαμωσπιτους πουλημενους
    3. ενδιαφερεται ειλικρινα να μεταδωσει γνωση
    ρε κραζετε χωρις να εχετε ασχοληθει, κ γω το ιδιο εκανα, μετα καθησα κ τον ακουσα.. κ στην τελικη δεν λεω πως ειναι καθαρος ή otidhpote, πως συμφωνω με ΠΟΛΛΑ απο αυτα που λεει, ειπα.. μην αρχισει μονο για ναρκωτικα κ αστυνομιες.. εκει τα χαλαμε.. αλλα ποια ηταν η παπαρια που ειπα, πες με.
    (κ ναι , περναω περιεργη φαση!)
    "I am Ubik. Before the universe was, I am. I made the suns. I made the worlds. I created the lives and the places they inhabit; I move them here, I put them there. They go as I say, then do as I tell them. I am the word and my name is never spoken, the name which no one knows. I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."


    www.monolith.gr

  12. #42

    Default

    αυτός μεταξύ άλλων λέει πως όποιος δεν είναι εθνικιστής έχει ψυχολογικά προβλήματα ε.

  13. #43

    Default

    ζομγκ δεν έχω δει άνθρωπο που να μπορεί να μιλήσει την άγνωστη αρχαία διάλεκτο των οικοδόμων, νόμιζα ότι ήταν αστικός μύθος ότι κάποιοι μπορούν και τους μιλάνε
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #44
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    δυστυχώς αφορούν το 10% του πλανήτη περίπου (και πολύ λέω).
    Ίσως. Αλλά κάποτε αφορούσε ένα πολύ, πολύ μικρότερο ποσοστό.

    Υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια, όπως το προσδόκιμο ζωής, από τα οποία μπορούμε να αξιολογήσουμε την βελτίωση των κοινωνιών μας. Και δεν είναι τεχνολογικό ζήτημα ή μόνο θέμα γνώσης, γιατί η πρόσβαση σε καθαρό νερό, καθαρή τροφή, στέγαση και υπηρεσίες υγείας θα μπορούσαν κάλλιστα να αφορούν αποκλειστικά μία κοινωνική τάξη. Ούτε επαρκεί π.χ. η τεχνολογία του Διαδικτύου για να υπάρχει ελεύθερη έκφραση, γιατί υπάρχουν και χώρες όπως η Κίνα που, παρά την τεχνολογία, εμποδίζουν τον πολιτικό λόγο στο Διαδίκτυο.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  15. #45
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by cybernaut View Post
    δεν καταλαβα τπτ (για αλλη μια φορα)
    ikonoklast ποιος ειπε πως πρεπει να διαβασεις ή να σχολιασεις ? λες πως σιγα μην το κανεις, κ μετα το κανεις !
    Χαρακτηριζεις αγραμματους κ ταπεινους ποιους? τον τυπο που εγραψε το κειμενο δεν τον γνωριζω, απλα καποιοι σπευδουν να χαρακτηρισουν ακυρο, απο κατω ακριβως ο σολο καριερα : πηγη στοχος ! δηλαδη τι σημαινει αυτο ? αν ηταν του ριζοσπαστη θα ηταν εγκυροτερο, ετσι απλα ? αυτος που γουσταρω πολυ (Πλευρης) ειναι απιστευτα μορφωμενος, μιλαει με τρομερη ευφραδεια, εχει χιλιαδες εγκυκλοπαιδειες στο κεφαλι του, ειναι μεγας γνωστης της ιστοριας κ δεν μασαει τα λογια του σε κανενα θεμα.. μαλιστα φτανει να πει πως το μονο κομμα που σεβεται ειναι το ΚΚΕ,παρολο που ειναι αντιθετος, διοτι ειναι το μονο που στηριζεται σε ιδεολογια, ενω ολοι οι αλλοι ειναι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ, κ σε αυτο συμφωνω πληρως.
    εστεμπαν, σε διαβεβαιω πως τπτ δεν ειναι κοπυ πειστ, απλα ετσι μου βγαινει να γραφω στα φορα. αν δεν βγαινει νοημα, συγνωμη, δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου! Η Εβραια κατα τ αλλα ηταν γαμω τα παιδια κ πολυ αστεια. οπως οι περισοτεροι αβραιοι που εχω γνωρισει.
    το 'θα σε βρουμε μεις' απλα αποδυκνυει του λογου το αληθες.. παιδακια .. αλλωστε ποτε δεν κρυφτηκα απο κανεναν, κ πολλοι εδω μεσα με γνωριζουν κ προσωπικα.., γουατεβερ.
    peace !
    Και μένα ο πατέρας πλεύρης είναι ο αγαπημένος μου φασίστας. Ευφράδεια, πάθος, ευφυία, θράσος, κάτασπρος σα το πανί και λεπτεπίλεπτος στις κινήσεις, ένας σωστός αξιωματούχος των ναζι. Θα έστελνε στο φούρνο μια πενταμελή οικογένεια εβραίων με την ίδια έκφραση με την οποία θα χάιδευε τα εγγονάκια του.

    Στο θέμα μας, δε μπορώ να αποφασίσω αν τρολλάρεις γιατί μου είσαι και εξαιρετικά συμπαθής σα χρήστης. Είσαι φιλοναζι, φιλοχουντικός ή φιλοβασιλικός πχ;

Similar Threads

  1. Τα όρια της Δημοκρατίας ?
    By Gabriel in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 20
    Last Post: 27-08-2010, 00:30
  2. Περί Τυφλότητος
    By neverdie in forum Literature
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-2010, 19:21
  3. Περί ζωδίων..
    By Lethargica in forum General Discussion
    Replies: 91
    Last Post: 08-07-2006, 18:12
  4. Περί TV-Tuners
    By Ithilmir in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 04-10-2005, 01:03
  5. Replies: 3
    Last Post: 26-01-2005, 19:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •