Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132

Thread: Pio yperktimimeno kai pio adikimeno group (metal)

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default Pio yperktimimeno kai pio adikimeno group (metal)

    Evala to metal stin parenthesi gia na eksigoumaste giati an den to evaza tha vlepame xilia dio groups sto topic asxeta me metal.
    To loipon,poio group thewreite perisotero Uperktimimeno kai pio perisotero adikimeno?

    Gia mena pio yperktimimeno group einai xalara oi Metallica kai tha eksigisw tous logous.
    1.Oposdipote exoun 3 megales diskares (Kill,Ride kai Master)
    Apo ekei kai pera arxise to telma.Evgalan ena metrio justice for all me athlia paragwgi kai metries sintheseis,sigritika panta me tis proigoumenes kiklofories tous,eidika se mia epoxi poy auto poy epezan pisteuw mesouranouse.
    2.Deutero telma Black Album.Anamfisvitita einai enas polly kalos diskos me theiki paragwgi ton opoio omos den tha mporousa na katatasw 100% sto metal.Arage exete paratirisei to crossover riff tou Sad But True?
    3.Oi metepeita douleies tous me apokorifwma to teleutaio ksevrasma tous.

    Pio adikimeno group?
    Edw ta pragmata einai diskola..
    Polla groups einai adikimena..Metaxy twn Manilla Road kai Cirith Ungol tha epilexw mallon to proto.
    Manilla Road:12 diskoi,toulaxiston 6 ogolithoi gia to eidos.Exoun pexei apo space rock mexri thrash metal.Foveroi mousikoi,eilikrinis kai timioi,gnwstes autou poy ekanan.Omos kinithikan stin afaneia kai sto underground...Isws fteei i xwra tous isws ftene oi peristaseis isws den xerw kai go ti.An kai oi teleutaies tous douleies den moy lene tpt parola auta sta matia moy sigoura tha einai to pio adikimeno group.


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  2. #2
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    adikimeno group apo olous esas einai oi Nightfall!!!
    Vielen Dank für alles was mal war

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    2.Deutero telma Black Album.Anamfisvitita einai enas polly kalos diskos me theiki paragwgi ton opoio omos den tha mporousa na katatasw 100% sto metal.Arage exete paratirisei to crossover riff tou Sad But True?
    LoL, to manifesto tou kolimenou metalla. Re afou h mousikh, opws les kai sy, einai poly kalh ti se noiazei se poia katigoria empiptei to album???

    Kala, proswpika den mou kegetai karfi. Kako diko sou.

    YperEktimimenoi: oles oi monternes potapes mpantes pou ginontai eksofylla se rocksound, kerrang kai loipa periodika. Apo tous good charlotte kai tin avril lavinge stous linkin park kai tous limp bizkit.

    Ypotimimenoi? Ypotimimenoi apo poion? Apo tous metallades? Grunge, alternative, punk, hc, trip hop etc.



    Cheerz!


    PS: To eida to "(metal)" sto topic alla eimai spasiklas

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default

    Den einai oti to album den mou aresei.Pros theou.Allwste mazi me to kill em all einai ta mona authentika metallica poy exw.Alla pisteuw einai ligo kai ektos nerwn gia ena group poy exei grapsei ena master of puppets.
    As mi meinei i kouventa girw apo tous metallica giati tha arxisoume pali ta flame kai mpla mpla mpla.
    Auti itan i prosopiki moy ypokeimeniki ( ) gnwmi.


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    ποθές
    Posts
    1,818

    Default

    Apo ekei kai pera arxise to telma.Evgalan ena metrio justice for all me athlia paragwgi kai metries sintheseis,sigritika panta me tis proigoumenes kiklofories tous,eidika se mia epoxi poy auto poy epezan pisteuw mesouranouse.
    agaphte mporei ta load-reload-st.anger na apogohtevoun pollous alla oxi oti to and justice einai metrio apla oi metallica panta peiramatizotan me kainouria pragmata ston hxo tous kai sto katw katw ths grafhs yparxei kapoio kako kommati sto and justice..? mono na anaferw to pasignwsto kai theiko ONE ftanei


    2.Deutero telma Black Album.Anamfisvitita einai enas polly kalos diskos me theiki paragwgi ton opoio omos den tha mporousa na katatasw 100% sto metal.Arage exete paratirisei to crossover riff tou Sad But True?
    to black album einai teleio apo kathe apopsh,kai pistevw oti einai metal,ena holier than thou kai ena through the never se ti kathgoria ta katatasoume? se rock?
    OTAN EISAI METALLAS E EISAI METALLAS \M/

  6. #6
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default

    An oi Manilla Road epaiksan mexri kai space rock tote pws einai ypotimhmenh "metal" mpanta? (afou esy epimeneis toso aysthra ston orismo "metal")

    To riff tou Sad But True einai crossover anamesa se soudikh folk kai kinezikh jazz?

    Auti itan i prosopiki moy ypokeimeniki gnwmi.
    now you're talkin'.
    ...you will die like a dog for no good reason.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default

    Eipame einai diki moy prosopiki ypokimeniki gnwmi.Twra apantiseis thelete?

    An oi Manilla Road epaiksan mexri kai space rock tote pws einai ypotimhmenh "metal" mpanta?
    Ela nte!Auto thelw na mathw kai go


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  8. #8
    διασκεδάννυμ cancer's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    sta vouna.
    Posts
    5,572

    Default

    Quote Originally Posted by rincewind2k
    An oi Manilla Road epaiksan mexri kai space rock tote pws einai ypotimhmenh "metal" mpanta? (afou esy epimeneis toso aysthra ston orismo "metal")

    To riff tou Sad But True einai crossover anamesa se soudikh folk kai kinezikh jazz?



    now you're talkin'.
    dinei resta auto to paidi.

  9. #9

    Default

    Metallica kicks ass.

    Yperketimimeno?? xm.... mporei na ferei polles antidraseis, alla emena oi Manowar den mou gemizoun toso poly to mati re gmt. Tous briskw ftoxous mousika. Einai mia poly kali mpanta alla.... den kserw... pote den mou aresan st'alitheia (ektos bebaia apo 3-4 kommatia opws to katapliktiko Hail and Kill kai Courage-kai oxi to Carry On). Tespa, den thelw na arxisoume antilogies gyrw apo manowar, apla einai panta i diki mou ypokeimeniki apopsi (apo allon to pira auto PP ).
    Pio adikimeno? Polla underground groups einai adikimena, afou menoun se sxetiki afanei. Apo ta gnwsta twra, thewrw tous Kamelot adikimenous (oxi aparaitita perissotero apo allous), dioti den eixan tin proboli pou tha eprepe. Pantos yparxoun kai alla adikimena groups pou mou diafeugoun twra.
    PRAY FOR YOUR SOULS. HERE I AM. MERCYFUL FATE.

  10. #10
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Nai, to Justice einai metrio album... Kata tin prosopiki mou upokeimeniki apopsi to Justice einai 65:42 teleiotitas.

    Uperektimimeno: Iron Maiden. Oxi oti exo tipota me to group, isa isa pou mou aresoun para polla kommatia tous, apla diafono me ti nootropia tous i opoia dustuxos apokleiei kathe periptosis kukloforias enos album to opoio tha taraxei ta nera... otan evgazan to Somewhere In Time eixan pragmatika oistro, tora pleon de xero giati, alla ta metriotata Virtual XI kai Brave New World se sunduasmo me to polu kalo X Factor to opoio exei athlia fonitika me exoun apogoiteusei, eidika meta to Fear Of The Dark to opoio einai sigoura polu upotimimeno kai polu kalutero apo kati No Prayer For The Dying ki apo ta prota 3-4 tous kata ti gnomi mou.... Anyway, ousiastika tous theoro polu kalutero group apo alla tis seiras, alla parola auta de tous theoro oso theous oso tous parousiazoun merikoi...

    Upotimimeno: Paradise Lost. Oti exoun kanei gamaei.

  11. #11

    Default

    Uperektimimeno: Iron Maiden
    No comment...

    Upotimimeno: Paradise Lost. Oti exoun kanei gamaei
    Oti exoun kanei ? Poia , ta prwta pou itan san apotyximeno melwdiko death metal h' ta teleytaia pou einai pop-goth ?
    Ena Icon ante kai ena Draconian einai oi Paradise Lost.Ola ta ypoloipa einai apla metriothtes.
    If you wanna die , then I'll teach you to die
    If you wanna fuckin' live , I'll show you revenge

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Agrinio
    Posts
    3,494

    Default

    Polly yperektimimenoi oi iron maiden,exontas epireasei sxedon ta panta.


    Quote Originally Posted by Odonian
    Καλά που υπάρχει και το ER και ενημερωνόμαστε για την ποιοτική μουσική.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Quote Originally Posted by Nile
    Oti exoun kanei ? Poia , ta prwta pou itan san apotyximeno melwdiko death metal h' ta teleytaia pou einai pop-goth ?
    Ena Icon ante kai ena Draconian einai oi Paradise Lost.Ola ta ypoloipa einai apla metriothtes.
    An exaireseis to Lost Paradise (poy den akougetai), to Believe In Nothing (pou einai psilometrio) kai to Symbol Of Life (pou einai apla kalo, an kai periexei to theiko Xavier), ta ypoloipa album ton P.L. einai apsoga. Ta Gothic kai Shades Of God apotyximeno melodiko death metal? Ego toulaxisto den to nomizo... Alla kai ta Host kai One Second poy einai pio electro einai para poly kala albums...
    and light it up forever, and never go to sleep

  14. #14

    Default

    Nai , nai , to Host einai diskara!RESPECT!ROFL!!!
    If you wanna die , then I'll teach you to die
    If you wanna fuckin' live , I'll show you revenge

  15. #15

    Default

    Pio yperektimhmenoi:Iced Earth(mono sthn Ellada prepei na tous akoun tosoi polloi).
    Pio ypotimhmenoi:Eimai dixasmenos metaksy Coroner kai Depressive Age.Dunno.
    Bang that pussy that doesn't bang!

Similar Threads

  1. Pio atmosfairikos metal diskos..
    By Buddy Lackey in forum Music Discussion
    Replies: 92
    Last Post: 29-04-2011, 22:03
  2. Grafte gia gnwsta group pio komati nomizete oti einai...
    By freak brother in forum Music Discussion
    Replies: 79
    Last Post: 30-12-2005, 15:29
  3. H pio apisteuti ermhneia sto metal kai oxi mono
    By Northern_Lights in forum Music Discussion
    Replies: 56
    Last Post: 17-05-2005, 21:42
  4. Pio einai to pio kaula?
    By katwrimos in forum General Discussion
    Replies: 14
    Last Post: 13-06-2004, 20:27
  5. Adikhmenh ellhnikh skhnh? (split from "Pio yperktimimeno kai
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Music Discussion
    Replies: 129
    Last Post: 11-05-2004, 19:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •