http://athens.indymedia.org/image.php?articleId=6757
Είμαι πραγματικά σοκαρισμένος από αυτή την αφίσα της ΔΑΠ. Κοιτώντας την δεν έχω καν την ψυχραιμία να αναλύσω ήρεμα το πόσο και σε πόσα επίπεδα είναι φασίζουσα. Είμαι πραγματικά εξοργισμένος και δεν βρίσκω λόγια να το εκφράσω.

Θα προσπαθήσω όσο μπορώ. Το πρώτο που με τρελαίνει είναι αυτή η άνεση διαφήμισης της πορνείας χωρίς πορνεία. Δηλαδή η οικειοθελής υιοθέτηση της θέσης του νταβατζή, προαγωγού, χωρίς καν πραγματικό αντικείμενο. Ο θα ήθελα να είμαι προαγωγός, ο εκπαιδεύομε για καλός προαγωγός. Ή μήπως κάποιοι είναι κιόλας.

Δεύτερο ο εκμηδενισμός της γυναικείας υπόσταση, ο μηδενισμός της γυναίκας, η μετατροπή του γυναικείου σώματος σε απόλυτο αντικείμενο, αλλά όλα αυτά όχι από ανθρώπους που πραγματικά είναι έμποροι σάρκας, αλλά από μία «πολιτική» παράταξη σε πανεπιστημιακό χώρο. Αυτοί θα είναι οι δικηγόροι του μέλλοντος?

Τρίτον η υποκρισία αυτών που εκλέγονται σαν θεματοφύλακες του έθνους της ηθικής και της οικογένειας. Θα μου πείτε «χαζός είσαι, δεν τους ξέρεις?». Αλλά ρε παιδιά κάποια πράγματα πάνε πέρα και από την πιο αρρωστημένη φαντασία. Πάντα τους ήξερα και έχω περάσει από πανεπιστημιακούς χώρους και έχω δει ελεεινές αφίσες, αλλά πρώτη φορά είδα κάτι που με εξόργισε τόσο.

Τέταρτον αυτό το παιχνίδι με την φαντασίωση του κάθε μίζερου μαλακάκου που αναζητά να ψωνίσει sex η να φαντασιωθεί ότι το κάνει. Είναι η απόλυτη υποτίμηση για τα έτσι κι αλλιώς ζώα που θα πήγαιναν σε ένα τέτοιο πάρτι.

Πέμπτον σοκάρομε στην ιδέα ότι κοπέλες έστω της ΔΑΠ μπορούν να συνυπάρχουν και να διασκεδάζουν δίπλα σε μια τέτοια αφίσα. Ξέρω ότι μπορεί να είναι αφελές αυτό που λέω αλλά η δικιά μου φαντασίωση είναι να μην συνέβαινε κάτι τέτοιο.

Τέλος με τρελαίνει αυτή η φτήνια, αυτή η μιζέρια που μου μεταδίδετε όταν περπατώ στην πόλη μου και βλέπω κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να το ανεχτώ.

Έχω τρομακτικά βίαιες σκέψεις για τους παραγωγούς και διακινητές αυτής της αφίσας.
Afisa ths foithtikhs parataths DAP, gia ta gnwsta party pou diorganwnoun oi foithtikes parata3eis apantaxou.
Sxoliaste.
[to keimeno apo panw den einai diko mou, uparxei sto indy apo opou kai to ar8ro]