Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: "Πάρτη με 6 ευρώ"

  1. #1
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default "Πάρτη με 6 ευρώ"

    http://athens.indymedia.org/image.php?articleId=6757
    Είμαι πραγματικά σοκαρισμένος από αυτή την αφίσα της ΔΑΠ. Κοιτώντας την δεν έχω καν την ψυχραιμία να αναλύσω ήρεμα το πόσο και σε πόσα επίπεδα είναι φασίζουσα. Είμαι πραγματικά εξοργισμένος και δεν βρίσκω λόγια να το εκφράσω.

    Θα προσπαθήσω όσο μπορώ. Το πρώτο που με τρελαίνει είναι αυτή η άνεση διαφήμισης της πορνείας χωρίς πορνεία. Δηλαδή η οικειοθελής υιοθέτηση της θέσης του νταβατζή, προαγωγού, χωρίς καν πραγματικό αντικείμενο. Ο θα ήθελα να είμαι προαγωγός, ο εκπαιδεύομε για καλός προαγωγός. Ή μήπως κάποιοι είναι κιόλας.

    Δεύτερο ο εκμηδενισμός της γυναικείας υπόσταση, ο μηδενισμός της γυναίκας, η μετατροπή του γυναικείου σώματος σε απόλυτο αντικείμενο, αλλά όλα αυτά όχι από ανθρώπους που πραγματικά είναι έμποροι σάρκας, αλλά από μία «πολιτική» παράταξη σε πανεπιστημιακό χώρο. Αυτοί θα είναι οι δικηγόροι του μέλλοντος?

    Τρίτον η υποκρισία αυτών που εκλέγονται σαν θεματοφύλακες του έθνους της ηθικής και της οικογένειας. Θα μου πείτε «χαζός είσαι, δεν τους ξέρεις?». Αλλά ρε παιδιά κάποια πράγματα πάνε πέρα και από την πιο αρρωστημένη φαντασία. Πάντα τους ήξερα και έχω περάσει από πανεπιστημιακούς χώρους και έχω δει ελεεινές αφίσες, αλλά πρώτη φορά είδα κάτι που με εξόργισε τόσο.

    Τέταρτον αυτό το παιχνίδι με την φαντασίωση του κάθε μίζερου μαλακάκου που αναζητά να ψωνίσει sex η να φαντασιωθεί ότι το κάνει. Είναι η απόλυτη υποτίμηση για τα έτσι κι αλλιώς ζώα που θα πήγαιναν σε ένα τέτοιο πάρτι.

    Πέμπτον σοκάρομε στην ιδέα ότι κοπέλες έστω της ΔΑΠ μπορούν να συνυπάρχουν και να διασκεδάζουν δίπλα σε μια τέτοια αφίσα. Ξέρω ότι μπορεί να είναι αφελές αυτό που λέω αλλά η δικιά μου φαντασίωση είναι να μην συνέβαινε κάτι τέτοιο.

    Τέλος με τρελαίνει αυτή η φτήνια, αυτή η μιζέρια που μου μεταδίδετε όταν περπατώ στην πόλη μου και βλέπω κάτι τέτοιο. Δεν μπορώ να το ανεχτώ.

    Έχω τρομακτικά βίαιες σκέψεις για τους παραγωγούς και διακινητές αυτής της αφίσας.
    Afisa ths foithtikhs parataths DAP, gia ta gnwsta party pou diorganwnoun oi foithtikes parata3eis apantaxou.
    Sxoliaste.
    [to keimeno apo panw den einai diko mou, uparxei sto indy apo opou kai to ar8ro]
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  2. #2
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    άρα το άρθρο της θητειας πιπίνια και ξέκωλα είναι γνήσιο

    ελεεινή όντως
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  3. #3
    Funeral Frog Mayhem's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rue morgue
    Posts
    1,180

    Default

    an pas na tin katevaseis tha se poun fasista.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    εδώ
    Posts
    890

    Default

    Μέχρι τώρα οι απαράδεκτές τους αφίσες στην χειρότερη άφηναν σεξουαλικά υπονοούμενα... ε τώρα πια το γαμήσανε το ζήτημα, να τηνε βλέπουνε και να τηνε χαίρονται την κατάντια τους.

  5. #5
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Αυτοί θα είναι οι δικηγόροι του μέλλοντος?
    αυτοί θα είναι οι δικηγόροι του παραδικαστικού κυκλώματος, έγραψε ένας στα σχόλια αυτής της είδησης και συμπληρώνω, αυτοί θα είναι και οι δικαστές που θα αθωώνουν νταβατζήδες, συνεχίζοντας την παράδοση των σημερινών.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    H κρυστάλλινη σφαίρα μίλησε.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  7. #7
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    vgazete apo thn myga xugki..
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #8
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother
    vgazete apo thn myga xugki..
    Ό,τι είπε. Είναι γνωστές οι τακτικές της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ. Τώρα, αν ποζάρει επιπλέον και μία γκόμενα στα ποστερ τους, κάτι τρέχει στα γύφτικα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  9. #9
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Aparadekth h afisa.
    Aisxos.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  10. #10
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Μου αρέσει που το σώου αρχίζει στις 23:02.

    Νταξ, τι περιμένατε από τα κομματόσκυλα. Άμα δε σκέφτονταν τέτοιες μαλακίες ακόμα ένας κι ένας θα ήταν.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    Καλός ΔΑΠίτης είναι ο νεκρός ΔΑΠίτης (aka νιώθω πολύ δημοκρατικός και συζητήσιμος σήμερα)
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  12. #12
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Quote Originally Posted by freak brother
    vgazete apo thn myga xugki..
    Ό,τι είπε. Είναι γνωστές οι τακτικές της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ. Τώρα, αν ποζάρει επιπλέον και μία γκόμενα στα ποστερ τους, κάτι τρέχει στα γύφτικα.
    Den einai etsi.
    Dhladh epeidh einai monimh taktikh ths dap auth 8a stamathsoume na asxoloumaste mazi ths?
    Pragmatika anarwtiemai pws ais8anontai oi dapitises..
    To epipedo einai anupervlhta xamhlo.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Ace
    Quote Originally Posted by Deggial
    Quote Originally Posted by freak brother
    vgazete apo thn myga xugki..
    Ό,τι είπε. Είναι γνωστές οι τακτικές της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ. Τώρα, αν ποζάρει επιπλέον και μία γκόμενα στα ποστερ τους, κάτι τρέχει στα γύφτικα.
    Den einai etsi.
    Dhladh epeidh einai monimh taktikh ths dap auth 8a stamathsoume na asxoloumaste mazi ths?
    Pragmatika anarwtiemai pws ais8anontai oi dapitises..
    To epipedo einai anupervlhta xamhlo.
    monos sou rwtas monos sou apantas
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,993

    Default

    ontws aparadekth ,

    h gkomena eprepe na einai gumnh

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    variemai
    Posts
    423

    Default

    se mas exoyn vgalei xeiroteres, opws afhste thn ylh kai piaste ton vavylh (tote me to dikastiko-eklisiastiko skandalo), mia allh me ena kati san raso kai enan typo mprosta poy ekane to gnwsto shmataki toy dio kai na leei, o anamarthtos prwtos sto party elthetw. ntaks den einai thema gia syzhthsh ta party-praktikes twn Deksiwn APovrasmatwn(diladi einai h gia thn poly plaka h gia poly sovarh)
    poios eisai esy, poy irthes edw, se mas na kaneis plaka, ante spase re malaka.

    eisai zhmia den pairneis mia, alloy na pas gia traka, ante spase re malaka (spase, spase)

    vasika na poyme h megalh fash ginete sto ante spase re malaka, poly stixos etsi?

Similar Threads

  1. ti einai to "epic metal"? (split from "Doomsw
    By Martyan Druyd in forum Music Discussion
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-2013, 18:08
  2. τα νεα "hypes" στo "metal"
    By Pastor_Of_Muppets in forum Music Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 20-02-2012, 06:02
  3. "Sklhra" h "skoteina" akousmata?
    By no-celebration in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-12-2011, 17:37
  4. "x -wing" kai "tie-fighters" wanted
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2005, 11:54
  5. CHRIS CAFFERY - "Faces" + bonus "God Damn War
    By rockavlon in forum Albums
    Replies: 23
    Last Post: 26-09-2004, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •