Results 1 to 13 of 13

Thread: X-MAS EXPLODE FESTIVAL, 23 Δεκ

  1. #1
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default X-MAS EXPLODE FESTIVAL, 23 Δεκ

    Το live μουσικά ήταν super. Θα ποστάρω αρκετές φωτογραφίες αργότερα σχετικά.

    Από εκεί και πέρα, οι πόρτες άνοιξαν 2 ώρες αργότερα από ό,τι έγραφε στην αφίσα. Αυτό σημαίνει ότι κάποιοι όπως ο Kveld και ο NothingMan έφυγαν ή ότι κάποιοι άλλοι έφαγαν όλο το κρύο για 1 ως 3 ώρες. ΟΚ, αυτά τα live πάντα παρουσιάζουν μια καθυστέρηση και αυτό είναι ανεκτό ως ένα σημείο. Αυτό που έγινε χτες όμως ήταν απαράδεκτο. Ο ρυθμός εισόδου ατόμων από την πόρτα ήταν βασανιστικά και ανεξήγητα αργός. Η νοοτροπία του μαγαζιού είναι νοοτροπία παραλιακού club μάλλον ή εγώ κακώς έχω στο μυαλό μου το ANother ως το μεγαλύτερο αδερφάκι του AN.

    Το bar από κάθε άποψη ήταν ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ. Αναρωτιέμαι αν στην συναυλία των Arcturus δεν έπινε ο κόσμος ή δεν υπήρχε ανάλογο πρόβλημα. Η άποψη των διοργανωτών για DJ set σημαίνει βάζω το sky valley και το 1ο qotsa να παίζουν ανάμεσα από τα set των συγκροτημάτων.

    Κάτι τελευταίο. Επειδή το μαγαζί είχε πολύ κόσμο (~500), κι επειδή οι εμφανίσεις και των 3 συγκροτημάτων ήταν εξαιρετικές, ίσως τελικά να έμεινε σε πολλούς μια θετική εικόνα για την χτεσινή βραδιά. Αν όμως την επόμενη Παρασκευή πολύς κόσμος προτιμήσει να απέχει από το live των Lord 13, Semen of the Sun, Planet of Zeus, Liquidust, Acolytes στον ίδιο χώρο, ας μην αρχίζουν όλοι να αναρωτιούνται τι παίχτηκε.

  2. #2
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    -η αφίσα εκτός από ώρα έναρξης 21:00 έλεγε επίσης και για dj set ανάμεσα από τα συγκροτήματα, χαχα, τώρα κατάλαβα τι εννοούσαν
    -ειδικά τους Nightstalker τους αγαπώ πολύ και περίμενα να τους ξαναδώ μετά από ένα χρόνο, αλλά δυομιση ώρες στο ψοφόκρυο δεν αντέχονται ε. Φτάσαμε 9 και φύγαμε 11:30 (....) και τη βγάλαμε με λίτρα μπύρας από τα τριγύρω περίπτερα, τσιγάρα και γαμωσταυρίδια. Αν δεν ήμουν τόσο κουρασμένος ήδη θα καθόμουν και θα περίμενα, γιατί οκέι, είναι οι 'Stalker μαζί με δυο πολύ καλά ελληνικά γκρουψ, αλλά ρε γμτ πρέπει να σε φτάσουν στο φιλότιμο;
    -ραντεβού στις 11 (στην καλύτερη περίπτωση) την άλλη Παρασκευή
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  3. #3

    Default

    xm katsate 2+ ores apokso kai meta fygate..?

  4. #4
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Egw 8a perimena meta na ri3w toulaxiston kamia moutza....
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  5. #5
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    ναι ρε συ γιατί έτσι όπως πήγαινε η δουλειά δεν τους είχα καμία εμπιστοσύνη ότι το πρώτο συγκρότημα θα έβγαινε πριν τις 12. Αυτό σε συνδυασμό με ότι το κάθε σετ σύμφωνα με ό,τι είχαν πει (και την αφίσα btw) θα διαρκούσε μία ώρα, σήμαινε ότι οι 'Stalker θα έβγαιναν 2:30 (και τελικά βγήκαν 2 από ό,τι μου είπε ο Παύλος). Ε, ήμουν πολύ κουρασμένος για να πληρώσω 15 ευρώ και να μην το χαρώ. Σε διαφορετική περίπτωση πάλι θα έβριζα αλλά θα περίμενα, χθες αυτό ήταν πρακτικά αδύνατο.
    oh well, ελπίζω οι καλοί μου οι Στόκοι να μην είχαν ευθύνη για την καθυστέρηση
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  6. #6
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Κι εμείς στο τσακ δεν φύγαμε. Μόνο και μόνο επειδή είχαμε μαζευτεί αρκετοί για το συγκεκριμένο event.

    Στις 11.30 που μπήκαμε είχαν ήδη αρχίσει οι Engine, 12.30 περίπου βγήκαν οι Deus και κατά τις 2 μέχρι τις 3.15 οι στόκοι.

    Δεν ξέρω ποιος ευθύνεται για την καθυστέρηση πάντως. Μπορεί το club, μπορεί και οι μπάντες. Πάντως όχι ο κόσμος που ήταν πολύς και στην ώρα του απο έξω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Tokyo
    Posts
    241

    Default

    stis 2 oi Nightstalker??
    gia ton Mazonaki tous perasan?
    den pame kalaaaa... after hours tha ginontai ta live mou fainetai...
    'Napoleon Dynamite, dont be jealous at me that i've been chatting on-line with babes all day'

    The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There's also a negative side. [Hunter S. Thompson]

  8. #8
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default
















  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    deusxmachina

  10. #10
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό σε όλα τα lives.

    Ειδικά στο συγκεκριμένο, όπως τα λέτε, ήταν τελείως απαράδεκτο. Δε λυπάμαι λοιπόν που δεν ήμουν εκεί - παρόλο που και οι 3 μπάντες θα ταν γκαύλα - γιατί στάνταρ θα την είχα κάνει, ίσως κ πιο νωρίς απ'τον nothingman.




    ■■

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Δεν έχω τίποτα παραπάνω να προσθέσω από ό,τι είπε ο Παύλος και ο Μανώλης. Δηλαδή, οκει, καλό το χύμα και ο χαβαλές, αλλά 2,5 ώρες στο ψοφόκρυο με προοπτική να μας πάρει το πρωί εκεί πέρα δεν παλεύεται. Λίγο έλεος. Στην τελική ας έλεγαν ότι το live θα ξεκινούσε 12 για να ξέρουμε τι θα γίνει.
    and light it up forever, and never go to sleep

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul


    Το παλικάρι παίζει και στη μπάντα του Πανούση ή κάνω λάθος?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    cyberia
    Posts
    880

    Default

    ΕΙΝΑΙ ο Πανούσης μεταμφιεσμενος

Similar Threads

  1. X-MAS EXPLODE FEST
    By fleshdiver in forum Live Reports
    Replies: 17
    Last Post: 24-01-2007, 13:13
  2. Replies: 3
    Last Post: 05-01-2007, 01:04
  3. X-MAS EXPLODE FEST
    By fleshdiver in forum Live & Events Talk
    Replies: 15
    Last Post: 23-12-2006, 12:56
  4. X-MAS EXPLODE FESTIVAL, 23 Δεκ
    By nothingman in forum Live & Events Talk
    Replies: 10
    Last Post: 28-12-2005, 06:19
  5. Replies: 53
    Last Post: 22-10-2003, 12:43

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •