View Poll Results: Ο λόγος που τα διαβάζετε είναι..

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Τα βρίσκω ενδιαφέροντα και σημαντικά

    4 12.50%
  • Βαριέμαι να ανοίγω news sites για να ενημερωθώ

    1 3.13%
  • Βαριέμαι να ανοίγω το indymedia για να δώ τι τρέχει

    2 6.25%
  • Έχουνε πλάκα

    2 6.25%
  • Έχω διαβάσει όλα τα υπόλοιπα θρέντς και δεν έχω τί να κάνω

    7 21.88%
  • Μπαίνω να την πώ στον Candiru

    1 3.13%
  • Μπαίνω για να δώ πώς θα την πούν οι άλλοι στον Candiru

    15 46.88%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Threads Candiru στο Politics.

  1. #16
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    μπορείτε να απαντάτε με επιχειρήματα και όχι με παβλοφικά εθνοπατριωτικά ανακλαστικά;

    είτε σας αρέσει είτε όχι η δική μου θεώρηση είναι η πιό φιλελληνική, διότι στοχεύει στην ειρήνη και την αλληλεγγύη των λαών, αυτής της καχυποψίας και της εθνικής υπεροψίας δυνητικά οδηγεί στον όλεθρο και την καταστροφή και της χώρας μας και των γειτόνων μας
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    Ναι, δε βλέπεις τι γίνεται, τώρα ακούω την πυρηνική να σφυρίζει πάνω απ' το κεφάλι μου.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  3. #18

    Default

    Λοιπόν ok, όσο κάπως κι αν είναι το post του DM (και όσο κι αν προβάλλει λάθος imo λόγους για περιορισμό του Candiru), νομίζω είναι καιρός να μπει ένα σχετικό φρένο. Candiru, θα φτιάξεις ένα topic "Εναλλακτική Ενημέρωση" ή κάτι τέτοιο και από εδώ και στο εξής θα βάζεις όσα αποσπάσματα θέλεις εκεί μέσα. Ok, έχουν καταλάβει όλοι τις απόψεις σου, πλέον είναι κούραση. Ας τα περιορίσεις σε ένα topic και όποιος ενδιαφέρεται ας έρχεται εκεί να συζητάτε. Thank you
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #19
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Ό,τι είπε ο κυρ. Αντμινιστράτορας. Το πρόβλημα με τα threads του Candiru δεν είναι οι απόψεις καθ'αυτές (αν σας ενοχλούν ή θίγεστε από απόψεις, ξαναπροτείνω να πάρετε μια βαθιά ανάσα και να χτυπάτε το κεφάλι σας στον τοίχο μέχρι να διορθωθεί η κατάσταση).

    Το πρόβλημα είναι πως όλα τα threads του περιτρυγιρίζουν τις ίδιες ιδέες και απόψεις, με απλώς διαφορετικές αφορμές.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  5. #20
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Λοιπόν ok, όσο κάπως κι αν είναι το post του DM (και όσο κι αν προβάλλει λάθος imo λόγους για περιορισμό του Candiru), νομίζω είναι καιρός να μπει ένα σχετικό φρένο. Candiru, θα φτιάξεις ένα topic "Εναλλακτική Ενημέρωση" ή κάτι τέτοιο και από εδώ και στο εξής θα βάζεις όσα αποσπάσματα θέλεις εκεί μέσα. Ok, έχουν καταλάβει όλοι τις απόψεις σου, πλέον είναι κούραση. Ας τα περιορίσεις σε ένα topic και όποιος ενδιαφέρεται ας έρχεται εκεί να συζητάτε. Thank you
    πρώτα πρώτα κατανόησα τις αρχικές αντιδράσεις και τα έχω περιορίσει κατά πολύ, περίπου 1-2 τη βδομάδα, οπότε δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα, απλώς μάλλον προκαλούν πολύ θόρυβο λόγω των ανοίκειων θέσεων.

    Ας δείξουμε λοιπόν αλληλοκατανόηση, διότι οι περισσότεροι τα βρίσκουν ενδιαφέροντα, είτε για ενημέρωση (ελάχιστοι) είτε για χαβαλέ (οι περισσότεροι). Το δείχνουν καθαρά οι στατιστικές Και στο κάτω κάτω σχεδόν όλα είναι άρθρα από mainstream εφημερίδες και ελάχιστα από indymedia πλέον.

    Αλλωστε αυτό είναι πολιτική: η σύγκρουση κάθε υπαρκτής ιδεολογίας, θεωρίας, κλπ, όχι να ευλογάμε ο καθένας τα γένια του σε "περιχαρακωμένα" φόρουμς.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  6. #21

    Default

    Το politics όμως δεν είναι forum για χαβαλέ. Εμμένω στην ως άνω άποψή μου (γουαο).
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #22
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Ό,τι είπε ο κυρ. Αντμινιστράτορας. Το πρόβλημα με τα threads του Candiru δεν είναι οι απόψεις καθ'αυτές (αν σας ενοχλούν ή θίγεστε από απόψεις, ξαναπροτείνω να πάρετε μια βαθιά ανάσα και να χτυπάτε το κεφάλι σας στον τοίχο μέχρι να διορθωθεί η κατάσταση).

    Το πρόβλημα είναι πως όλα τα threads του περιτρυγιρίζουν τις ίδιες ιδέες και απόψεις, με απλώς διαφορετικές αφορμές.
    το τελευταίο μπορεί να αντιστραφεί και να πω και εγώ πως όσα "μη-candiru threads" διάβασα και αυτά περιστρέφονταν γύρω από το ίδιο θέμα, ανάλογα με τον πρωταγωνιστή και ειδικά για σένα έχω να πω το ίδιο: απολογητής του υπάρχοντος συστήματος που απλολώς θέλει μερικές μικροδιορθώσεις για μα λειτουργήσει τέλεια . Μόνο που αυτό δεν πρέπει να ενοχλεί, διότι ο καθένας έχει τα πιστεύω του που στις διάφορες συζητήσεις τα ανακυκλώνει με διαφορετικό τρόπο. Δεν ξέρω κανέναν που να μην ανακυκλώνει τα ίδια πράγματα, ακόμα και σε έναν καλλιτέχνη ή στοχαστή.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  8. #23
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Το politics όμως δεν είναι forum για χαβαλέ. Εμμένω στην ως άνω άποψή μου (γουαο).
    μόνο που τον χαβαλέ δεν τον προκαλώ εγώ

    Αντιθέτως κάνω έκκληση για επιχειρήματα
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  9. #24
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Προφανώς, εφόσον ο καθένας έχει κάποιες συγκεκριμένες πεποιθήσεις, είναι αρκετά πιθανό να εκφράζει τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά, χωρίς κατ'ανάγκην να το κάνει συνειδητά.

    Όμως, εγώ δεν ανοίγω 345232 θέματα που προβάλλουν και διαφημίζουν τις απόψεις των οικολόγων και της ακροαριστεράς. Διότι στα περισσότερα threads που έχεις ανοίξει, δεν εκφράζεις τις απόψεις σου, αλλά κείμενα από πάνω-κάτω τις ίδιες πηγές, οπότε, ευλόγως δημιουργείται η εντύπωση (ασχέτως αν αυτή είναι η πραγματική πρόθεση ή όχι), πως δε προσπαθείς να ανοίξεις θέματα για συζήτηση, αλλά να προωθήσεις την ιδεολογία συγκεκριμένων χώρων.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  10. #25
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Προφανώς, εφόσον ο καθένας έχει κάποιες συγκεκριμένες πεποιθήσεις, είναι αρκετά πιθανό να εκφράζει τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά, χωρίς κατ'ανάγκην να το κάνει συνειδητά.

    Όμως, εγώ δεν ανοίγω 345232 θέματα που προβάλλουν και διαφημίζουν τις απόψεις των οικολόγων και της ακροαριστεράς. Διότι στα περισσότερα threads που έχεις ανοίξει, δεν εκφράζεις τις απόψεις σου, αλλά κείμενα από πάνω-κάτω τις ίδιες πηγές, οπότε, ευλόγως δημιουργείται η εντύπωση (ασχέτως αν αυτή είναι η πραγματική πρόθεση ή όχι), πως δε προσπαθείς να ανοίξεις θέματα για συζήτηση, αλλά να προωθήσεις την ιδεολογία συγκεκριμένων χώρων.
    προβάλλουν απόψεις ναι, όχι δα ότι τις διαφημίζουν κιόλας! Ο χώρος αριστεράς, οικολογίας, αναρχίας είναι τόσο ευρύς και ετερόκλητος που μόνο όσοι δεν ενδιαφέρονται καθόλου για αυτούς θα τους τσουβάλιαζαν όλους μαζί σε μια κατηγορία για να ξεμπερδεύουν. Η μόνη μου πραγματική πρόθεση είναι να ανοίξω συζήτηση και να πλουτίσω όσο μπορώ το πόλιτικς. Βρίσκω πολύ πιό ενδιαφέρον ένα φόρουμ σαν το ER με κάθε λογής πολιτικη κοινωνική θέση να εκφράζεται.

    Αν αυτό εκλαμβάνεται σαν promomarketing συγκεκριμένων πολιτικών χώρων τότε σε λίγο να αναμένετε και καταιγισμό candiru-PM με προκυρήξεις για την επικείμενη αναρχο-οικο-κομμουνιστική επανάσταση
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default


  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    ΕΛΛΑΣ Η ΤΕΦΡΑ
    Posts
    412

    Default ΛΕΤΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ;

    Τα βρίσκω ενδιαφέροντα και σημαντικά

  13. #28
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    προβάλλουν απόψεις ναι, όχι δα ότι τις διαφημίζουν κιόλας! ......
    Η μόνη μου πραγματική πρόθεση είναι να ανοίξω συζήτηση και να πλουτίσω όσο μπορώ το πόλιτικς. Βρίσκω πολύ πιό ενδιαφέρον ένα φόρουμ σαν το ER με κάθε λογής πολιτικη κοινωνική θέση να εκφράζεται.
    ...
    Σας πήρε χαμπάρι μαλάκες μου φαίνεται, τι αμόρφωτοι / ανίδεοι είστε όλοι σας και λέει "που θα βρω άλλους τόσο βλάκες να πάρω με το μέρος μου? "....

    Αμ δε candiru.......
    Σε γελάσανε.
    Μπορεί οι er χρήστες προς τα έξω να φαίνονται τελείως ηλίθιοι αλλά κατά βάθος είναι όλοι πανέξυπνοι....
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    hehehaehaheaea
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  15. #30
    A1DDJZZ Magellan's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    at work
    Posts
    5,491

    Default

    Μπαίνω για να δώ πώς θα την πούν οι άλλοι στον Candiru
    I swear on tomorrow, if you take this chance
    Our lives are this moment, the music - the dance
    And here in this labyrinth of lost mysteries
    I close my eyes on this night and you're all that I see

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 29-04-2007, 17:12
  2. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  3. Politics vs Personal Opinion???
    By NeedleFeast in forum General Discussion
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2004, 22:28
  4. Threads
    By president in forum General Discussion
    Replies: 18
    Last Post: 18-01-2004, 01:39
  5. Merge Threads?
    By rincewind2k in forum Forums Help/Suggestions
    Replies: 1
    Last Post: 06-12-2003, 09:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •