Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Sony PSP

  1. #1
    鬼目 jimid's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    London - UK
    Posts
    6,566

    Default Sony PSP

    Osoi to exete peite kana2 logakia.
    Entypwseis, pros, cons klp.

    Episis, paroteinete paixnidakia.

    Danke na 'oum.
    "Duty is heavier than a mountain, death lighter than a feather"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,199

    Default

    Χμου..


    Καλό είναι.

    Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή, έχει καλή ευκρίνεια και είναι αρκετά μεγάλη ώστε να παίζεις/βλέπεις ταινίες/φώτοζ άνετα.

    Τα mp3 παίζουν μια χαρά και από το ηχείο (που είναι αρκετα καλό για φορητή συσκευή) ενώ αν ακούς από τα ακουστικά η ποιότητα ήχου είναι πάρα πολύ καλή (ίσως τέλεια αλλά επειδή δεν έχω mp3 player για να το συγκρίνω δεν μπορώ να πω).

    Τα κουμπιά είναι σε σχετικά καλές θέσεις, παρόλα αυτά μπορεί να γίνει κουραστικό αν βλέπεις καμιά ταινία (να το κρατάς για 2 ώρες ώστε να δεις μια ταινία είναι κάπως).

    Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι αρκετά καλή αν σκεφτούμε τι κάνει (νομίζω με πολύ βαριά χρήση είναι γύρω στο 6ωρο).

    Τα menu φορτώνουν γρήγορα και γενικα δεν έχει πολλά delays στο να το γυρνάς από την μια λειτουργία στην άλλη.

    Μέσα στο κουτί έχει ακουστικά και ένα memory stick duo 256MB, όμως τα ακουστικά καλύτερα άλλαξε τα μιας και έχουν πολύ χαμηλή ένταση (αυτόν τον περιορισμό στην ένταση για να "μην κανεις ζημιά στα αυτιά σου" της Sony).

    Επίσης μπορεί να σε ενοχλήσει το μέγεθος/σχήμα/βάρος αλλά οκ, όπως του κάθεται του καθενός.

    Α ναι, έχει Wi-Fi για multiplayer οπότε είναι

    Από παιχνίδια βγήκε πριν απο μερικές μέρες το PES 5 και γαμάει. Είναι ίδιο με όλες τις άλλες εκδόσεις του.
    Το Wipeout Pure είναι πάρα πολυ καλό (racing με pods και όπλα) και το Virtual Tennis (ναι το γνωστό) γαμάει. Τώρα θα βγεί και αρκετό πράμα από beat 'em ups κτλ.

    Τώρα που το σκέφτομαι αν θες στο φέρνω όταν βρεθούμε να του ρίξεις μια ματιά.

    PS: Ναι ξέρω, μπορούσα να στα πω και από MSN αλλά βαριέμαι και είπα να ανεβάσω το postcount μου
    And I am nothing of a builder, but here i dreamt i was an Architect

  3. #3
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Η μπαταρία πιο κοντά στο 3ωρο είναι, άντε 4ωρο με τη φωτεινότητα τέρμα κάτω. Για mp3 player δεν έχει νόημα να το χρησιμοποιήσεις, εκτός αν σου βρίσκεται ούτως ή άλλως memory stick τεράστιο(ή το πάρεις και για ταινίες/παιχνίδια). Αν σε ενδιαφέρουν homebrew/pirated παιχνίδια η κατάσταση δεν είναι και η καλύτερη (κάθε 3 και λίγο νέο firmware, βρισκόμαστε στο 2.5 και σπασμένο είναι μόνο το 1.5 ουσιαστικά) αλλά κάτι έχει ακουστεί για modchip στο κοντινό μέλλον. Κατά τα άλλα προς το παρόν τα παιχνίδια είναι λίγα (imo) αλλά τουλάχιστον υπάρχει ένα grand theft auto και 1-2 rpg's (βέβαια θέλουν fw 2.0 οπότε εγώ δεν μπορώ να τα παίξω ) και πολλά racers και sports.
    Γενικά πάντως αν σου αρέσουν έστω και λίγο τα handhelds, μόλις το πιάσεις στα χέρια σου θα θέλεις να το αγοράσεις... Η οθόνη είναι πραγματικά τόσο εντυπωσιακή όσο λένε όλοι.
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    οσοι εχετε psp και κάποτε λιώνατε με το mega drive ,για δείτε αυτό

    http://play.com/Games/PSP/MCRPR/3-/1125 ... oduct.html

  5. #5
    Senior Member wraithgr's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Ελονδίνο
    Posts
    1,268

    Default

    Υπάρχει δωρεάν homebrew emulator για mega drive, όπως επίσης και για super nes, και τώρα με το τελευταίο σπασμένο firmware μπορείς να παίζεις και παιχνίδια από το playstation 1...
    Shall I say I was wrong, if I'm right?

  6. #6
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default Re: Sony PSP

    Έχει κάτσει φάση και βρήκα PSP σε τιμή-τζάμπα και μάλλον θα το πάρω. Έχω τσεκάρει τεχνικά χαρακτηριστικά κλπ, αλλά πείτε όσοι το έχετε ή γενικά έχετε εμπειρία. Έχει κανονικό wi-fi για σύνδεση στο internet; Ο net browser του είναι εύχρηστος; Από επιπλέον μνήμες πώς πάει; Παίρνει SD, κάτι άλλο; Τα games σε τι μέσο κυκλοφορούν, κάποιο δισκάκι λίγων ιντσών; Συνδέεται με PC μέσω USB εύκολα ή έχει μπελά; Με το περιβάλλον του τι παίζει; Μπορείς να μεταφέρεις γενικά αρχεία (ταινίες κλπ) και να τις δεις χωρίς κάποιο πρόβλημα; Γενικά ξεράστε όσοι ξέρετε ό,τι ξέρετε.

  7. #7
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default Re: Sony PSP

    Quote Originally Posted by Parasight
    Έχει κανονικό wi-fi για σύνδεση στο internet; Ο net browser του είναι εύχρηστος; Από επιπλέον μνήμες πώς πάει; Παίρνει SD, κάτι άλλο; Τα games σε τι μέσο κυκλοφορούν, κάποιο δισκάκι λίγων ιντσών; Συνδέεται με PC μέσω USB εύκολα ή έχει μπελά; Με το περιβάλλον του τι παίζει; Μπορείς να μεταφέρεις γενικά αρχεία (ταινίες κλπ) και να τις δεις χωρίς κάποιο πρόβλημα; Γενικά ξεράστε όσοι ξέρετε ό,τι ξέρετε.
    Ναι.
    Όσο εύχρηστος μπορεί να είναι ο browser μιας συσκευής χωρίς πληκτρολόγιο.
    Χμ, δεν ξέρω που έχουν φτάσει.
    Θα σε γελάσω για SD (νομίζω η Sony τα υποστηρίζει τώρα αλλα δεν ξέρω αν ισχύει για PSP). Memory Stick DUO παίρνει.
    Ναι, το ίδιο και ταινίες.
    Εύκολα.
    Έχει το γνωστό GUI της Sony που χρησιμοποιήθηκε και στο PS3, σχετικά εύχρηστο και την κάνει καλά τη δουλειά του.
    Χμ, εγώ προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν χρειάζονται μετατροπή ή αν την κάνει μόνο του.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #8
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default Re: Sony PSP

    Thanks!
    Το format video που υποστηρίζει απ'ό,τι ξέρω είναι mp4, το ίδιο με των ipod δλδ, άρα βρίσκω εύκολα και άπειρες έτοιμες ταινίες για download. Τεσπα, με 50 ευρώ που το βρήκα, το παίρνω έτσι κι αλλιώς και τα βρίσκω όλα μετά

  9. #9
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default Re: Sony PSP

    Parasight σφύρα ρε κάνα prive που το βρίσκουμε με τόσο ρε. Θα είναι χρήσιμο στη θητεία.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  10. #10
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default Re: Sony PSP

    Είναι πολύ ειδική περίπτωση (μέσω γνωστού με άκρες) και βασικά μόνο Αθήνα στάνταρ
    Να ρωτήσω βέβαια, αλλά το τελευταίο είναι λίγο καθοριστικό, δεν είναι;

  11. #11
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default Re: Sony PSP

    Τι καθοριστικό ρε? Headshot ήτανε..
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  12. #12
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: Sony PSP

    Δίνω το δικό μου για 50 ευρώ μαζί με μερικά παιχνίδια, 4-5 είναι δε θυμάμαι ποια. Το είχα πάρει και γω για τη θητεία, το χρησιμοποίησα για 3 μήνες και από τότε το δάνεισα στον αδερφό μου ο οποίος μου χάλασε το μοχλό σε μια βδομάδα και το παράτησε. Άρα χρειάζεται αλλαγή του μοχλού, ο οποίος πρέπει να κοστίζει γύρω στα 30 ευρώ, τουλάχιστον τόσο είχαν πει στον αδερφό μου όταν είχε πάρει τηλ. στην αντιπροσωπεία.

    Κάπου είναι χωμένο στο δωμάτιο μου, αν μου πάρει ώρα να το βρω θα ανέβει η τιμή του

    Δεκτές και οι ανταλλαγές με μπύρες.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  13. #13
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default Re: Sony PSP

    Τρακαρισμένο αμάξι πας να μας πουλήσεις ρε, εδώ μιλάμε για καινούριο

  14. #14
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default Re: Sony PSP

    Ε νόμιζα ότι και το δικό σου μεταχειριζμένο είναι. Δε θέλω να βγάλω λεφτά, να το ξεφορτωθώ θέλω, με 4-5 παιχνίδια δεν είναι εξωφρενική τιμή. Στην τελική αν κάποιος το θέλει απελπισμένα του το χαρίζω κιόλας αρκεί να μη μπλέξω με ταχυδρομικά κτλ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    τοπογραφικό σχέδιο φάντασμα
    Posts
    1,163

    Default Re: Sony PSP

    to pairnw gia 3-4 mpyres ektos an o parasight me entypwsiasei.
    MORTUARY DRAPE - INTO THE DRAPE LP 1STPRESS 1992 decapitated records 130E

Similar Threads

  1. Cracked PSP
    By Deggial in forum PC & Games
    Replies: 6
    Last Post: 04-01-2009, 15:12
  2. Sony Ericsson T280
    By X in forum The Marketplace
    Replies: 9
    Last Post: 26-12-2008, 21:09
  3. Πωλείται Sony NW-A3000, 20 GB
    By Atheist in forum The Marketplace
    Replies: 7
    Last Post: 25-04-2006, 14:31
  4. Sony patents simsense?
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2005, 01:20
  5. Sony Sucks
    By OrioN in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 22-03-2005, 12:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •