Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: GIATROI PANTOU

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Για τον Dr Death ψάξε, πριν 2 μήνες κάναμε σχετική συζήτηση μόνο για την ομοιοπαθητική. Δοκίμασε τις 4 μεθόδους που πρότεινα σε χρόνια προβλήματα (άμα έχεις) και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ που μπορείς να πάθεις είναι να ΜΗΝ έχεις κανένα αποτέλεσμα.
    den pianoun se mena ta placebo epeidh gnwrizw pws douleyoun ...malakia.

    tespa..anyway..
    mias kai milas gia xroniothta kai genikws den mou apantas alla mou les na psa3w..exeis anarwth8ei MHPWS ..giati antimetwpizei tis xronies as8eneies opws mou les kai oxi tis o3eies?

    giati stis o3eies na fwnazoume "giatre mou swse me" ..enw stis xronies na leme "na pa na gamh8oune oi giatroi ..paw ston belonisth mou egw na me kanei sourwthri"?

    Milas gia xroniothta ..8a sou pw 5 xronies pasignwstes pa8ologikes katastaseis kai bres mou apodedeigmena ENAN opoiondhp[ote "mh symbatiko giatro" pou na tis ka8ysterei/kanei kala xwris symbatikes 8erapeies kai stamataw na milaw.

    1)xronia nefrikh aneparkeia
    2)sakxarwdhs diabhths typou 1 (insoulinoe3artwmenos)
    3)kardiakh aneparkeia
    4)Hwsinofilikh pneymonia
    5)xronia pagkreatitida

    Opoios mporei kai kanei kala kammia ap tis parapanw h estw mporei na tis ka8ysterei xwris farmaka (alla na mas dinei mia logikh e3hghsh gia tou pws to kanei) tou pernw pipa sto syntagma kai me ta kanalia na me bgazoun ston aera.

    Ayta bebaia pou akouw peri "nai alla aytos giatrepse ton karkino" klp e einai ligo geloia alla den peirazei..synh8ismena ta bouna sta xionia.
    An eiani dynaton ..dhladh oi omoiopa8htikoi stamatane ta neoplasmata me skones ...ti egxeirhseis kai malakies ...ti farmaka kai 3a 8erapeytika sxhmata...pare to skonaki sou kai eisai OK.

    kai milame kai sobara
    Πονος Μυαλου!

  2. #32
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    ήδη έχω γράψει πολλές φορές ότι αυτά δεν αποδεικνύονται με συζήτηση, παρά μόνο με προσωπική επαφή με το αντικέιμενο. Οχι δεν ήταν κλάουντμπάστερ, ήταν ντορμπάστερ, κάτι σαν μικρογραφία του για ιατρική χρήση. Οταν δεν λειτουργούσε, δηλ. οι σωλήνες ήταν βυθισμένοι σε νερό σε ημερία δεν ένιωθες κάτι ιδιαίτερο πέρα από μια απαλή αύρα που μπορέι να ήταν μπορει και όχι κάτι. Οταν το νερό αναδεύονταν με αντλία, τότε ένιωθες σαφώς αισθήσεις που θύμιζαν την αίσθηση όταν πλησιάζεις το χέρι σου σε κάτι με στατικό ηλεκτρισμό, πχ νάιλον.

    Ο,τι και να μου πει κάποιος, τις αισθήσεις που είχα και εγώ και άλλοι δεν μπορούν να μου τις διαψεύσουν. Και τυχαινει να μην έχουν όλα αυτά καμιά σχέση με γκουρου και νιουέητζερς, παρά μόνο την αυθαίρετη χρήση της οργονικής θεωρίας από αυτούς.

    τα πρωτόκολα, κλπ για έρευνα ταιριάζουν σε συγκεκριμένο είδος έρευνας, το μηχανιστικό, και μέσω αυτής της κεντρικής σκέψης συγκροτήθηκαν και αυτήν μόνο μπορούν να επιβεβαιώνουν.

    Αν πσιτεύεις ότι ο ντεμέο είναι απατεώνας και βάζει λίπασμα στο δέιγμα του οργονοθάλαμου και κάνει επιχειρήσεις μόνο όταν οι μετεωρλόγοι έχουν προβλέψει βροχή την επόμενη μέρα, δικαίωμά σου. Αν και τα μετεωρολογικά στοιχέια που χρησιμοποιεί ο ντεμέο σε διαψεύδουν.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  3. #33
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Dr Death, υπαρχουν ένα σωρό χρόνιες αρρώστιες, μόνο μερικές που αναφέρεις δεν λέει τίποτα, πχ ο βελονσιμός θαραπεύει χρόνιες παθήσεις σε μέση, σβέρκο, κλπ, η οστεοπαθητική άκανθους (ακανθώδεις προεξοχές στα οστά των πελμάτων που δεν μπορείς να περπατήσεις), η ομοιοπαθητική έχει και επιτυχίες σε οξεία περιστατικά, όμως δεν λειτουργούν όπως τα συμβατικά΄φάρμακα, υπάχει ο παράγοντας της εξατομίκευσης, πχ κάθε άτομο αντιδρά με διαφορετικό τρόπο στην θεραπεία. Το μόνο περιστατικό που γνωρίζω για θεραπεια καρκίνου με ομοιοπαθητική είναι η εξαφάνιση ενός νεοπλάσματος σε γάτα γνωστού μου με κτηνιατρικά ομοιοπαθητικά, για ανθρώπους δεν έχω ακούσει τίποτα, ούτε το υποστηρίζει κανένας ομοιοπαθητικός, όμως δεν αποκλείεται να συμβεί και κανένα τέτοιο περιστατικό, όμως δεν θα προσφέρεται για γενίκευση, θα έιναι εξατομικευμένο.

    Δοκίμασε λοιπόν και το μόνο που μπορεί να πάθεις είναι να μην έχεις κανένα αποτέλεσμα και το πολύ πολύ να χάσεις κανένα 50ευρω
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    ήδη έχω γράψει πολλές φορές ότι αυτά δεν αποδεικνύονται με συζήτηση, παρά μόνο με προσωπική επαφή με το αντικέιμενο. Οχι δεν ήταν κλάουντμπάστερ, ήταν ντορμπάστερ, κάτι σαν μικρογραφία του για ιατρική χρήση. Οταν δεν λειτουργούσε, δηλ. οι σωλήνες ήταν βυθισμένοι σε νερό σε ημερία δεν ένιωθες κάτι ιδιαίτερο πέρα από μια απαλή αύρα που μπορέι να ήταν μπορει και όχι κάτι. Οταν το νερό αναδεύονταν με αντλία, τότε ένιωθες σαφώς αισθήσεις που θύμιζαν την αίσθηση όταν πλησιάζεις το χέρι σου σε κάτι με στατικό ηλεκτρισμό, πχ νάιλον.

    Ο,τι και να μου πει κάποιος, τις αισθήσεις που είχα και εγώ και άλλοι δεν μπορούν να μου τις διαψεύσουν. Και τυχαινει να μην έχουν όλα αυτά καμιά σχέση με γκουρου και νιουέητζερς, παρά μόνο την αυθαίρετη χρήση της οργονικής θεωρίας από αυτούς.
    Μαγκα μου αυτό δε το ήξερα!!
    DOR είναι η Deadly ORgone. Κακιά οργόνη που δημιουργείται απο καλή οργόνη οταν αυτή αλληλεπιδρά με σήματα τηλεόρασης, μολυσμένη ατμόσφαιρα, πυρηνικές δυνάμεις, ακτίνες χ και άλλα. Έτσι υπαρχει και ένας δυισμός όταν πλέον μιλάμε για τα καλά PA βιόνια και τα κακά Τ-Baccili!! DOR-buster λέει έιναι κάτι τέτοιο, σκάει ο ασ8ενής με μπλοκαρισμένη DOR μέσα στο σώμα του που δεν επιτρέπει να ρέει η καλή οργόνη και έτσι έχει ψυχολογικά, καρκίνο, λέπρα και αγκώνα του τενίστα και μπαίνει σ`αυτό και είναι ΟΚ. Μάγκα μου! Αυτό που έσύ ένοιωσες 'σαν ηλεκτρισμό' είναι η Deadly Orgone (DOR) μέσα στο χέρι σου που άρχισε να παίρνει πούλο.

    Καλά ρε, ούτε στιγμή δε νοιώ8εις μαλάκας οταν τα λές αυτά; Λές μια μαλακία. Για να τη στηρίξεις λές ακριβώς τα ίδια πράγματα που λέει ο κουτσός που περπάτησε όταν έκανε τάμα στο χαρδαβέλλα και ταυτόχρονα ντύνεις τις δικές σου εμπειρίες με φάσμα επιστημονικότητας, απορρίπτεις το new age και ούτε στιγμή δε νοιώ8εις τη λογική ασυνέπεια; Αυτό το "Ο,τι και να μου πει κάποιος, τις αισθήσεις που είχα και εγώ και άλλοι δεν μπορούν να μου τις διαψεύσουν." έιμαι σίγουρος οτι το έχω ακούσει κατα λέξη τουλάχιστον δέκα φορές.

    Quote Originally Posted by Candiru
    τα πρωτόκολα, κλπ για έρευνα ταιριάζουν σε συγκεκριμένο είδος έρευνας, το μηχανιστικό, και μέσω αυτής της κεντρικής σκέψης συγκροτήθηκαν και αυτήν μόνο μπορούν να επιβεβαιώνουν.
    αχαχα δεν υπάρχει πι8ανότητα να με αναγκάσεις να μιλήσω και για το μηχανιστικό μοντέλο. Αποδέξου οτι η ουσιώδης διαφορά έιναι αυτή της ύπαρξης 8εμελιώδους με8οδολογίας στο πείραμα και απουσίας αυτής και σταμάτα να πετάς όρους που έιδες σε βιβλία.


    Quote Originally Posted by Candiru
    Αν πσιτεύεις ότι ο ντεμέο είναι απατεώνας και βάζει λίπασμα στο δέιγμα του οργονοθάλαμου και κάνει επιχειρήσεις μόνο όταν οι μετεωρλόγοι έχουν προβλέψει βροχή την επόμενη μέρα, δικαίωμά σου. Αν και τα μετεωρολογικά στοιχέια που χρησιμοποιεί ο ντεμέο σε διαψεύδουν.
    Μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο και πετάγεσαι να μας πέις για τα μετεωρολογικά στοιχεία. Ποια μετεωρολογικά στοιχεία; Υπο8έτεις οτι επειδή έζησες κάτι και επειδή οι γνώσεις σου γύρω απο το 8έμα είναι οι λιγότερες δυνατές, είναι αυτό που σου είπαν επειδή απλώς σου φαίνεται πιο πιστευτός ο DeMeo γιατι δε φοράει σακκάκι - δε φαίνεται τεχνοκράτης - δεν είναι mainstream - νοιώ8εις ξεχωριστός, τι; Υπάρχει στιγμή της μέρας σου που να συνειδητοποιείς οτι χτίζεις ένα δικό σου φαντασιακό και μια δική σου μυ8ολογία στην αγωνιώδη σου προσπά8εια να καταρρίψεις το φαντασιακό που διάβασες οτι υπάρχει; Μαγκα μου με τις μαλακίες που λές ντροπίαζεις την αριστερά και την επιστήμη. Δηλαδή δε γίνεται να υπάρχεις. ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  5. #35

    Default

    Για την αριστερά και την επιστήμη λοιπόν.
    Quote Originally Posted by ERιτισσα
    Ton h8ela ntaba kai dunato kai mou bghke blakakos.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    αντε ρε γαμήσου και συ κωλόγατα.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  7. #37

    Default

    Διακρίνω έναν μικρό ρατσισμό έναντι στα συμπαθή τετράποδα;
    Quote Originally Posted by ERιτισσα
    Ton h8ela ntaba kai dunato kai mou bghke blakakos.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default



    Είμαι το ψευτοιντελέκτσουαλ φέηκ ακάουντ του μίτσμανν.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by UmbilicalResidue


    Είμαι το ψευτοιντελέκτσουαλ φέηκ ακάουντ του μίτσμανν.
    Άμα με ξαναπείς " ψευτοιντελέκτσουαλ" θα σου γαμήσω το μουνί που σε πέταγε ...
    Quote Originally Posted by ERιτισσα
    Ton h8ela ntaba kai dunato kai mou bghke blakakos.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Όχι, εγώ έιμαι ο ψευτοιντελέκτσουαλ αγόρι μου.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by UmbilicalResidue
    Όχι, εγώ έιμαι ο ψευτοιντελέκτσουαλ αγόρι μου.
    όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται
    Quote Originally Posted by ERιτισσα
    Ton h8ela ntaba kai dunato kai mou bghke blakakos.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    κάλκι!
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Dr Death, υπαρχουν ένα σωρό χρόνιες αρρώστιες, μόνο μερικές που αναφέρεις δεν λέει τίποτα, πχ ο βελονσιμός θαραπεύει χρόνιες παθήσεις σε μέση, σβέρκο, κλπ, η οστεοπαθητική άκανθους (ακανθώδεις προεξοχές στα οστά των πελμάτων που δεν μπορείς να περπατήσεις), η ομοιοπαθητική έχει και επιτυχίες σε οξεία περιστατικά, όμως δεν λειτουργούν όπως τα συμβατικά΄φάρμακα, υπάχει ο παράγοντας της εξατομίκευσης, πχ κάθε άτομο αντιδρά με διαφορετικό τρόπο στην θεραπεία. Το μόνο περιστατικό που γνωρίζω για θεραπεια καρκίνου με ομοιοπαθητική είναι η εξαφάνιση ενός νεοπλάσματος σε γάτα γνωστού μου με κτηνιατρικά ομοιοπαθητικά, για ανθρώπους δεν έχω ακούσει τίποτα, ούτε το υποστηρίζει κανένας ομοιοπαθητικός, όμως δεν αποκλείεται να συμβεί και κανένα τέτοιο περιστατικό, όμως δεν θα προσφέρεται για γενίκευση, θα έιναι εξατομικευμένο.

    Δοκίμασε λοιπόν και το μόνο που μπορεί να πάθεις είναι να μην έχεις κανένα αποτέλεσμα και το πολύ πολύ να χάσεις κανένα 50ευρω
    me kalypses plhrws ..stamatw edw
    Πονος Μυαλου!

  14. #44
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    και η μεθοδολογία είναι διαμεσολαβημένη από το ευρύτερο μηχανιστικό σκεπτικό.

    κακώς μπήκα σε τέτοια συζήτηση, μια και δεν βγαίνει νόημα.

    Μπορεί η θεωρία να είναι απλοϊκή, όμως τα ποτελέσματα είναι εκεί και απαιτούν ερμηνεία και ο καθένας ανάλογα με το φαντσιακό του τα ερμηνεύει, εγώ τουλάχιστον δεν είπα ότι βγάινει η ντορ από μέσα μου, είπα απλώς αυτό που αισθάνθηκα και δεν το ερμήνευσα, ούτε και έχω προσωπική εμπειρία από οργονική θεραπεία, παρά μόνο 3 γονείς γνωστών μου. Αντιθέτως για τις άλλες εναλλακτικες θεραπείες έχω προσωπική εμπειρία και μίλησα πολύ πιο συγκεκριμένα. Και εγώ εδώ σταματάω, ο καθένας που διαβάζει το θρεντ μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Αναπτύχθηκαν ικανοποιητικά και οι δυο απόψεις.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  15. #45
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Archville surreal o dialogos pou molis ekanes 0.o
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •