Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 143

Thread: παρελάσεις

  1. #31
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by symposium_lexotanil
    Quote Originally Posted by Candiru
    Ελεος ρε Deggial, χιούμορ έκανα

    Σαφώς προτιμότερο από το ιντυμεντια όπου ακόμα και υποψία σεξισμού κινδύνευε να κοπεί
    eno sto er pou vrithei seksiston/ratsiston/akrodeksion akougontai oles oi apopseis kai ginetai gamati syzitisi
    πάντως δεν υπάρχει πολιτική δημοσίευσης τέτοιου τύπου, οπότε ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα και άμα λάχει τα ακούει.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  2. #32

    Default

    e?

  3. #33
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    ρου.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by UmbilicalResidue
    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by MeLinDa
    μην τους βαζεις ιδεες γαμω το 8εο σου...εδω μεσα τα παιρνουν ολα πατριωτικα
    Όχι και όλοι κούκλα!
    οκ σκάσε.

    προβοκάτσια μου μυρίζει εδώ
    μπε προσπα8ούσα να βρώ ένα τρόπο για να μην αστειευτείς με το παραπάνω. Επίσης νοιώ8ω οτι πρέπει να σου πω και πάλι οτι τουλάχιστον σε οτι αφορά εμένα ( πιστεύω ισχύει καί για άλλους ) οι διαφωνίες μου μαζί σου δεν είναι πολιτικής φύσεως αλλα κυρίως ζήτημα ιστορικής ή επιστημονικής αλή8ειας, επίσης αισ8ητικής ίσως. Για παράδειγμα το να μιλάμε για τις παρελάσεις και να ποστάρουμε φώτος κοριτσιώνε με μίνι και το κοντάρι της σημαίας στα μουνιά τους είναι μαλακοκαφρίλα γνώριμη στο περι8ώριο κά8ε πολιτικής τοπο8έτησης απο τους πεδινούς μέχρι τους ορεινούς. Εγώ την σιχαίνομαι έτσι κιαλλιώς.

    Ακόμα το προφίλ του ψιλοκατατρεγμένου πόστερ του ιντυμέντια που γνωρίζει την αντιπά8εια απο αντιδραστικούς μη το πολυζορίζεις. Αφ' ενός γιατι το ιντυμέντια παρα την πολύ ενδιαφέρουσα ανοιχτή πολιτική του σε 8έματα ανωνυμίας και ελευ8ερίας και την χρησικμότητα του σε ζητήματα ενημέρωσης σφύζει απο κα8υστερημένους. Οπότε το να είσαι ποστερ του δε σημαίνει και πολλά. Αφ' ετέρου γιατι το ερ είναι, όπως είπαν κιαλλοι, όντως ένα αρκετά ελεύ8ερο φόρουμ όπου η οποιαδήποτε μαλακία ακούγεται και συνή8ως υπάρχει και αρκετά ποιοτικός αντίλογος. Και μάντεψε, το τελευταίο δε σημαίνει οτι υπάρχει παντα τέτοιος. Οπότε μη πολυπατρονάρεις τον κα8ένα εδω μέσα.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  5. #35
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    ELEOOOOOS!!!

    Βρε διαβάστε αυτά που γράφω σχετικά με την αντιμετώπισή μου πιό χαλαρά και με χιουμοριστική διάθεση!

    Για μένα ER-παλιό indymedia είναι ισότιμοι χώροι ανταλλαγής σοβαρών απόψεων, χαβαλέ και καφρίλας.

    Ελα τώρα U.R. που δεν σου άρεσαν οι φωτό, ούτε ανέραστη indyάνα φεμινίστρια νάσουν (By the way, από εκεί τις κατέβασα και τόσα χρόνια δεν τις κόψαν)


    το e; της sympo-lexo δεν το έπιασα.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Ελα τώρα U.R. που δεν σου άρεσαν οι φωτό, ούτε ανέραστη indyάνα φεμινίστρια νάσουν (By the way, από εκεί τις κατέβασα και τόσα χρόνια δεν τις κόψαν)
    Ξέρεις η ευαισ8ησία σε κάμερες και φωτογραφίες με πρόσωπα υπο δημοσίευση και γενικά οι απόψεις τέτοιου τύπου 8έλουν κάποια ορισμένα αρχίδια. Έχουν κοπεί ποστς στο indymedia; Αν ναι, απο ποιόν;
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  7. #37
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    το ψαλίδι στο ιντυμέντια έχει παράδοση, άλλωστε η νέα του φόρμα, που εκμηδένισε την ποιότητα των συζητήσεων παραμερίζοντάς τες, δεν είναι τυχαία.

    Τώρα αν νομίζεις ότι θίγω προσωπικά δεδομένα, τι να πω: Αυτές οι φωτό δημοσιεύτηκαν στον τύπο στοχεύοντας στο μοναδικό πλέον περιεχόμενο των μαθητικών παρελάσεων στο κοινό: Αυτό του "κολύριου" .

    Εγώ τις χρησιμοποιώ σατυρίζοντας αυτήν την κατάσταση, όπως και με την ίδια διάθεση μπήκαν και παραμένουν ακόμα στο παλιό ιντυμέντια.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  8. #38
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Οι φωτό αυτές έχουν βγει προ ετών σε εφημερίδες (η πρώτη σίγουρα στο Βημαγκαζίνο πριν 2-3 έτη), δε περίμεναν εμάς να τις δημοσιεύσουμε.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    το ψαλίδι στο ιντυμέντια έχει παράδοση, άλλωστε η νέα του φόρμα, που εκμηδένισε την ποιότητα των συζητήσεων παραμερίζοντάς τες, δεν είναι τυχαία.
    Δε μπαίνω στο φόρουμ του οπότε δεν έχω ιδέα αλλα ποιός είναι υπεύ8υνος για το moderating; δεν υπήρξαν αντιδράσεις;

    Quote Originally Posted by Candiru
    Τώρα αν νομίζεις ότι θίγω προσωπικά δεδομένα, τι να πω: Αυτές οι φωτό δημοσιεύτηκαν στον τύπο στοχεύοντας στο μοναδικό πλέον περιεχόμενο των μαθητικών παρελάσεων στο κοινό: Αυτό του "κολύριου" .

    Εγώ τις χρησιμοποιώ σατυρίζοντας αυτήν την κατάσταση, όπως και με την ίδια διάθεση μπήκαν και παραμένουν ακόμα στο παλιό ιντυμέντια.
    Για να είμαι ειλικρινής δε δίνω μια (ενδεχομένως και οι ίδιες), αλλα το ζήτημα είναι λίγο πιο λεπτό. Με βάση τη λογική της παρέλασης (δείτε μας πόσο γαμάμε κτλπ) είναι απολύτως λογικό να δημοσιεύονται φωτογραφίες στον τύπο. Η απομόνωση και το ζουμάρισμα είναι η καφρίλα. Τώρα αν δημοσιεύονταν φωτογραφίες απο μια οποιαδήποτε πορεία όπου φαίνονται πρόσωπα 8α γινόταν της πουτάνας (και είναι λογικό). Αν και είναι σαφώς αλλο επίπεδο σοβαρότητας είναι μάλλον καλό να δείχνεις τις ίδιες ευαισ8ησίες παντού όμως. Εγώ ας πούμε δε 8α γούσταρα να περιφέρεται η μαπα μου οπουδήποτε χωρίς την άδεια μου.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  10. #40
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by UmbilicalResidue
    Εγώ ας πούμε δε 8α γούσταρα να περιφέρεται η μαπα μου οπουδήποτε χωρίς την άδεια μου.
    Αρα δεν θα έκθετες τον εαυτό σου σε μια τέτοια πασαρέλα. προφανώς η κοπελιά την καταβρίσκει και με την παρούσα αμφίεση και με τη σημαία: Είμαι Η Κάποια και όχι απλώς κάποια. Τώρα άμα εμείς την προσγειώσουμε απότομα αλλάζοντας το πλαίσιο θέασης κάνουμε μια πολιτική πράξη, ανάλογης αλλά κατά πολύ δημιουργικότερης υφής με το να την πετούσε κάποιος κέρματα.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by UmbilicalResidue
    Εγώ ας πούμε δε 8α γούσταρα να περιφέρεται η μαπα μου οπουδήποτε χωρίς την άδεια μου.
    Αρα δεν θα έκθετες τον εαυτό σου σε μια τέτοια πασαρέλα. προφανώς η κοπελιά την καταβρίσκει και με την παρούσα αμφίεση και με τη σημαία: Είμαι Η Κάποια και όχι απλώς κάποια. Τώρα άμα εμείς την προσγειώσουμε απότομα αλλάζοντας το πλαίσιο θέασης κάνουμε μια πολιτική πράξη, ανάλογης αλλά κατά πολύ δημιουργικότερης υφής με το να την πετούσε κάποιος κέρματα.
    Κάνεις λά8ος. Το να ζουμάρεις στο μουνί της είναι ξεκά8αρα πολιτική πράξη και είμαι σίγουρος οτι η κοπελιά βρίσκεται εκει πέρα για αυτόν ακριβώς το λόγο. Είναι ξεκά8αρο οτι επιχείρησε να πρωτεύσει όλη τη χρονιά ώστε να μπορέσει ο υπεύ8υνος παρελάσεων του σχολείου της να της δώσει την ευκαιρία να αποτελέσει υλικό για μαλακία σε αν8ρώπους με ανεπτυγμένες ευαισ8ησίες γύρω απο τα προσωπικά δεδομένα.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  12. #42
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Ποιά προσωπικά δεδομένα; Είναι φωτογραφία από δημόσια εκδήλωση. Η δε δεύτερη δε δείχνει πρόσωπο με το οποίο θα μπορούσες να το συνδυάσεις και να λες "χαχα, την είδα αυτή στο Requiem". Αν δε σου αρέσουν αισθητικά, πρόβλημα σου, αλλά τα περί προσωπικών δεδομένων είναι ασυνάρτητα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Ποιά προσωπικά δεδομένα; Είναι φωτογραφία από δημόσια εκδήλωση. Η δε δεύτερη δε δείχνει πρόσωπο με το οποίο θα μπορούσες να το συνδυάσεις και να λες "χαχα, την είδα αυτή στο Requiem". Αν δε σου αρέσουν αισθητικά, πρόβλημα σου, αλλά τα περί προσωπικών δεδομένων είναι ασυνάρτητα.
    Δε νομίζω οτι κατάλαβες τι λέω.
    πούτσα μπάλα και καράτε.

  14. #44
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Καταλαβαίνω τι λες, αλλά δε το θεωρώ βάσιμο.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Netzah.
    Posts
    2,472

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial
    Καταλαβαίνω τι λες, αλλά δε το θεωρώ βάσιμο.
    Δεδομένου οτι δεν αναφέρω που8ενά οτι τί8εται νομικό ζήτημα καταπάτησης προσωπικών δεδομένων (νομίζω οτι αυτό κατάλαβες), πιστεύεις οτι το οτι είναι δικαίωμα της κοπελίτσας να μη γουστάρει είναι αβασιμο;
    πούτσα μπάλα και καράτε.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •