Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Orange Fuckin' Goblin - Underworld - 24.09.05

  1. #1
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Orange Fuckin' Goblin - Underworld - 24.09.05

    ο Ben Ward έφτυσε νερό πάνω μου
    ήταν κάτι παραπάνω από απλά ggg (c)
    για πείτε



    αδιάφορες pix


    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  2. #2
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    Ειναι 9 και 25 το βραδυ, η Μπολτον εχει ληξει 1-0 με την Πορτσμουθ (κρατηστε το για μετα, εχει σημασια) μπαινω στον Κατωκοσμο (κλινεται οπως το Κατωριμος) και εχω χασει τους Ινφιντελ για χαρη του Διαμαντιδη.. Πουτσα στους Γαλλους λοιπον και χαιρετουρες με τους λιγους ΑΛΛΑ ΛΕΟΝΤΕΣ ER users που διαλεξαν τα ουισκια απ τα βαρβιτουρικα και σκανε μυτη οι Lord 7 (σορυ, αλλα δε μου παει να γραψω 13).. Δεν τους ειχα ακουσει ποτε live..ουτε κι απο cd, αλλα το παιζω εμπειρος με την ελληνικη σκηνη. Παιξανε κανα 45 λεπτο περιπου, εχουν ορισμενα γαματα κομματια και ορισμενο χαλια (σε σημεια) ηχο.. Μαλλον φταινε οι δυο κιθαρες αλλα κριμα για τον ντραμμερ τους που εδωσε ενα γαματο live για τον εαυτο του μονο, αφου εμεις δεν ακουγαμε και τιποτα... λιγο με ενοιαξε ομως καθ οτι μετα απο λιγο και εν μεσω του cd των Violet Vortex με την ΤΡΑΓΟΥΔΑΡΑ-ΕΠΟΣ-ΔΙΣΟΛΙΑ-ΧΕΛ ΓΙΕΑ, σκασανε μυτη οι Θεοι.



    Οραντζ Φακιν Γκομπλιν ειπε ο Λατρουζο απο πανω μου και θα επαυξησω λιγο ακομα. Της πουτανας στον Κατωκοσμο, ο Ben Ward δεν ειναι στη σκηνη, ο Ben Ward EINAI η σκηνη η ιδια, τρελο παθος, πορωση, ακομα λιγο πορωση, 80 λεπτα μοςπιτ, διασκευη ZZ Top, η πρωτη στροφη του Seek and Destroy, ραφτα Mayhem, μπλουζακια High on Fire (τo Hellhammer δε το λεω, φαινεται στις φωτος), τραγουδαρες απο δω, επη απο κει, σε φασεις περναγαν απο κοντα ο Νικοδιμος κι ο γκουχουγκουχου καποιος_πιο_σοβαρος_γιουζερ αλλοφρονες και με εκπληκτικη εμφανιση στο δευτερο ημιχρονο με ανταποκριση απο δυο γηπεδα, στην Αθηνα ειχαμε Underworld - An ασσος τελικο, και στο Μεσταγια, Βαλενθια - Σοσιεδαδ 2-1 και επιανα και 60 ευρω στοιχημα οποτε κλεισαμε και τη βραδια με ενεργητικο.


    Παλι πισω. Κριμα που αυτη η μπαντα δεν ειναι ελληνικη, να παιζει σε τετοια κλαμπς καθε 3 μηνες...


    υ.γ. Κλου, ο κομματιασμενος road crew των Γκομπλιν που δεν εβαζε γλωσσα μεσα, εκανε και δυο stage diving, και που μονο σε μενα εμοιαζε με τον Mark Shelton με ολικη ξουρα.


    υ.γ. 2 Κλου νο 2, στο τελος εχω ξεμεινει λιωμα μπροστα, ο κιθαριστας φευγει, καποια παιδια του λενε, "Well done", "You rule", κλπ εκτος απο εναν που ηρεμα τον πλησιαζει και του λεει σε απταιστα ελληνικα "Μου δινεις μια πενα"...εννοειται οτι εισεπραξε το ολο απορια βλεμμα του Horri. εχεχε.. Γουελ Νταν.

    υ.γ. 5 ...Η Βαλαντα του Λουκυ Λουκ.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  3. #3
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    αφήστε τις μλκίες και πείτε για Infidel.




    ■■

  4. #4

    Default

    Πονάω παντού = η συναυλία γάμησε. Τουλάχιστον μια ώρα στο μόσπιτ έχουν καιρό να νιώσουν τα γέρικα κοκαλάκια μου. Με κάλυψε ο Μιτς (μερικές φορές και κυριολεκτικά, πολύ ξύλο λέμε).

    Είδα και σύμπο, του έδωκα και φιλάκι.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #5
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by VirusXI
    αφήστε τις μλκίες και πείτε για Infidel.
    kai peite to setlist twn goblin.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  6. #6
    Senior Member Buddy Lackey's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Sahara
    Posts
    6,504

    Default

    kai pws einai to underworld san live-adiko ..
    YOU ARE NOT SPECIAL. YOU ARE NOT BEAUTIFUL OR UNIQUE SNOWFLAKE. YOU'RE THE SAME DECAYING ORGANIC MATTER AS EVERYTHING ELSE. YOU ARE THE ALL-SINGING, ALL-DANCING CRAP OF THE WORLD.

    HIPPIE METAL OR NO METAL AT ALL


  7. #7
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    σετλιστ...χμ...δε το θυμαμαι με τη σειρα, αν δε το θυμαται κι ο ναθινμαν θα ποσταρω χυμαδιο.


    Μπαντυ, ο Κατωκοσμος, λεει για τετοιου ειδους live. μια χαρα.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  8. #8
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    ektos apo bathory foresan kai hellhammer gia na me peisoun!
    thn epomenh fora...
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  9. #9
    Senior Member Dimitra's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Sky Valley
    Posts
    936

    Default

    Apo hxo pws einai to Unerworld se sxesi me to An?

    Peite gia Infidel

    Oso gia tous Goblin, anamenomena pragmata... Einai mpanta pou aksizei na ti vlepeis live!! No doubt about it! Lupamai pou tous (ksana)exasa
    YOU DONT FIND YOUR WAY, THE WAY FINDS YOU...

  10. #10
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    -καλύτερος ήχος σε σχέση με το ΑΝ, αλλά τπτ τρομερό (κρίνοντας όμως μόνο από τα προχθεσινά ε, δεν είχα ξαναπάει)... πολύ καλός ήχος στους Infidel, κακός στους Λόρδους και καλούλης στους Goblins
    -οι Infidel μου άρεσαν, δεν με εντυπωσίασαν αλλά μου άρεσαν. Περίμενα ένα παραδοσιακό doom συγκρότημα να πω την αλήθεια, αυτή την εντύπωση είχα, αλλά είχαν πολλά άλλα στοιχεία στη μουσική τους. Ήταν λέει κρυωμένοι οι 2 από τους 4 (ο τραγουδιστής και άλλος ένας) αλλά ήταν όπως πρέπει για να να αρχίσει η βραδιά. Μάλλον θα πλήρωνα για να τους δω και μόνους τους.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Πάντως όσες φορές έχω δει live στο Underworld είχε πολύ πολύ καλύτερο ήχο σε σχέση με το Αν.
    and light it up forever, and never go to sleep

  12. #12
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    btw, το "άγνωστο" κομμάτι εκτός της αρχικής setlist με το οποίο έκλεισαν τη συναυλία οι Goblins ήταν η διασκευή τους στο "Freelance Fiend" των Leafhound και περιέχεται στο split 7'' με τους Alabama Thunderpussy που είχαν στο merch τους και πωλούσαν αντί 10 ευρώ. Η πλευρά των ATP περιέχει τη διασκευή στο "Can't feel nothing" των Captain Beyond


    πάρ'τα μαλάκα που δεν το αγόρασες
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    cyberia
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Darkling
    κριμα για τον ντραμμερ τους που εδωσε ενα γαματο live
    τον γαματο αυτον drummer θα εχετε την ευκαιρια να τον δειτε (δουμε) κ στην συναυλια των wizard, με την αλλη του μπαντα,
    τους Heavier Than God


    και απο το : http://www.avopolis.gr/core/live/default.asp?ID=15


    Γύρω στις 21:40 σε ένα γεμάτο κατά το ήμισυ An club και με το πανέμορφο συναίσθημα που αιωρείται στην ατμόσφαιρα των hxc shows να γίνεται αντιληπτό από τον καθένα οι Heavier than God ανέβηκαν στη σκηνή. Όσοι δεν ήταν υποψιασμένοι για το τι θα ακολουθούσε έμειναν να παρακολουθούν αποσβολωμένοι.Τι θα περίμενε κανείς από μία μπάντα αποτελούμενη από μέλη των 6 tongue,One block society,Skindread και Lord 13?Μάλλον κάτι παράξενο, πρωτότυπο και απρόβλεπτο. Έτσι και είναι. Όταν ο τσαμπουκάς του hxc αναμιγνύεται με την ευαισθησία του nu metal και αγκαλιάζεται από την αλητεία του stoner rock έρχεται το πολυδιάστατο sludge-doom-core των HTG.Φανταστείτε τους Iron monkey,Raging Speedhorn και Down σε μία πιο hxc έκδοση και είστε...περίπου μέσα. Πρόκειται για μία υπέροχη μπάντα που κάθε οπαδός του ακραίου ήχου πρέπει να τσεκάρει.



    / προσωπικα τους παω με 1000

  14. #14
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #15

    Default

    Ανταπόκριση Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Similar Threads

  1. Orange Goblin - Healing Through Fire
    By Harvestman in forum Albums
    Replies: 6
    Last Post: 06-07-2007, 07:43
  2. Orange Goblin
    By Neuroscar in forum Live & Events Talk
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-2007, 03:05
  3. Primordial vs Orange Goblin
    By Kuolema in forum Live & Events Talk
    Replies: 44
    Last Post: 24-09-2005, 18:02
  4. Orange Goblin - Thieving from the house of god
    By nothingman in forum Albums
    Replies: 13
    Last Post: 20-01-2005, 22:48
  5. Blow That Fuckin' Harp
    By Witchkiller in forum Musicians Chat
    Replies: 9
    Last Post: 14-01-2005, 20:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •