Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88

Thread: Infected Mushroom

  1. #76

    Default

    VyrnaObama

    Random METALHEAD says
    "Άσε ρε οι Μετάλλικα πουληθήκανε μετά το Justice",
    "Από Rotting Christ φίλε μόνo μέχρι Satanas Tedeum, μετά φλώροι"
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  2. #77
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by distortionofperception View Post
    "Άσε ρε οι Μετάλλικα πουληθήκανε μετά το Justice"
    Τι Justice ρε? Έχεις ακούσει ολόκληρο το Ride?
    Life begins at 45°.

  3. #78

    Default

    τιεγινεπαναΐαμουπροχτες
    ΜΑΜΑ ΜΟΥ
    Πολυ κομπλέ φάση. Παίζαν 2,5 ώρες. μας αφήσαν σέκους.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  4. #79
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by distortionofperception View Post
    VyrnaObama

    Random METALHEAD says
    "Άσε ρε οι Μετάλλικα πουληθήκανε μετά το Justice",
    "Από Rotting Christ φίλε μόνo μέχρι Satanas Tedeum, μετά φλώροι"
    Καμμια σχεση δεν το βλεπω σαν 'φαν', δεν εχω προβλημα πχ με την μεταστροφη των X-Dream σε πιο clubiστικο ηχο με electro στοιχεια, γιατι το κανανε καλα και διατηρησαν ποιοτητα, εχω προβλημα με τα ξεφτιλικια ομως.
    Let The Freak Flag Fly!

  5. #80
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    χαχαχαχχαχ
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  6. #81
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Βασικά, από Η. και φιψερ που ακούνε τις ίδιες 5 μπάντες και έχουν άποψη για το σύμπαν και λένε ΜΟΝΟ ΜΑΛΑΚΙΕΣ προτιμώ τον άλλο μαλλιά που ακούει 50000 μπάντες και έχει άποψη για το σύμπαν και δε λέει καθόλου μαλακίες (για μουσική).

    Φέρτε πίσω μιμιν στο music. Να γίνει πολλ.

  7. #82
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    ορθά ομίλησε ο ικόνο.
    Καράφλες, δρόμο από το music discussion.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  8. #83
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Spoiler








    Καλή χώνεψη.
    Last edited by H.; 20-03-2012 at 19:04.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  9. #84
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    Έλεος με αυτήν την ειρωνεία.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  10. #85

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    ορθά ομίλησε ο ικόνο.
    Καράφλες, δρόμο από το music discussion.

    Γιατί ρε φίλε?

    Vydna,
    αν μιλάμε για το U r so fucked συμφωνώ απόλυτα μαζί σου περι ξεφτύλας, όλοι παίξαν ντάπστεπ, αυτοί να μείνουν απ'έξω?
    Αμα μιλάς για τις μεταστροφές του Black Παστουρμά και του Vicious Delicious τότε δε συμφωνώ. Θεωρώ ότι το άνοιγμα τους το κάναν με αξιοπρέπεια και σοβαρότητα.
    Τα λες μ'ένα παράπονο λές και ο Μάξ Στίρνερ άρχισε(?) να γράφει άρλεκιν κάνοντας τα προμόσιον στο MAD.
    Κοίτα να δεις (?) όμως, αυτό το κλίμα ξεφτύλας του Ursofucked και του βίντεο κ.λ.π. δεν μεταφέρθηκε επουδενί για παράδειγμα απάνω στη σκηνή προχτές.
    Μπήκαν παίξαν τα σπάσαν φύγαν. Ούτε μα μου σου του, ούτε τίποτα.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  11. #86
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    distortionofperception,

    Μπορω να δεχτω οτι το Vicious Delicious ηταν το τελευταιο τους που κραταγε μια αξιοπρεπεια,απο κει και περα ...

    Εχεις δικιο οτι βγαζω ενα παραπονο,το οποιο ομως δεν ειναι παρολογο αν προσπαθησεις να φανταστεις διαφορα διαμαντια καποιας αγαπημενης σου μουσικης σκηνης να μενουν λιγο πολυ στην αφανεια και να προβαλλουνται τα συχνα pop σκουπιδια ως τα διαμαντια της.

    Με αλλα λογια, υπαρχει το ΚΑΤΣΑ-punk, υπαρχουν και οι Zero Boys, και οταν αντιστρεφεται η αντικειμενικη (βλ. "συνολο υποκειμενικοτητων") 'αξια' τους , ειναι αναμενομενη η απογοητευση

    Απο κει και περα ο καθενας ακουει οτι γουσταρει, θες να τα σπας με ΙΜ, σπαστα, θες να τα σπας με 50 cent, καντο, αλλα αφησε καποιους να εχουν διαφορετικη αποψη να τα σπανε με αλλα και να θεωρουν τα δικα σου σκουπιδια,χωρις παρεξηγηση, ΕΙΔΙΚΑ αν καποιος γνωριζει τον 50 cent χωρις να γνωριζει τον Big L ή τους Infected Mushroom χωρις να γνωριζει τους X-Dream ή τους MFG ...

    Με λιγο διαφορετικα λογια εγω οταν ειμαι καινουριος σε ενα ειδος κανω τουμπεκι και λεω απλα τι γουσταρω και τι οχι και γιατι, παραμενοντας ανοιχτος σε προτασεις η αποψεις απο ατομα που το χουν ψαξει περισσοτερο.
    Last edited by VidnaObmana; 20-03-2012 at 19:50.
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #87

    Default

    οκ ρε συ, τι να πω.... χάνω πάσα ιδέα....
    λοκ θρεντ, ξεκίνα καινούριο γράφε μόνος και διάβαζε τα.
    Ποιος σου την είπε για x-Dream για παράδειγμα? Εγω γουστάρω Xdream.
    Δε ξέρω τι προηγούμενα έχεις με τον H, αλλά δε νομίζω να φταίει για την δημοτικότητα των IM. Ούτε εγώ δηλαδή. Στο κάτω κάτω πουστομπούτσο να μιλήσω για αυτό που μου αρέσει αμα δε μιλήσω στο θρεντ που λέγεται INFECTED MUSHROOM. Μπες κράξε και θα κάνουμε κουβέντα, γιαυτό εκανα ρέτζιστερ, γι'αυτό έκανες ρέτζιστερ. Άμα ήταν να μη μιλάω, δε θα εκανα.
    Δε θες να πεις περαιτέρω γιατί είναι για το μπούτσο, πάλι αδέρφια είμαστε, είπες τη γνώμη σου στο καλό, περιμένουν κι άλλοι από πίσω.

    Δε σε άφησα εγω να έχεις τη δική σου άποψη? Μα τι λες ρε αδερφε, δε σε χάκεψα το ακάουντ να αλλάξω τη γνώμη σου. Ξεκόλλα, μη κομπλεξάρεσαι.

    Και σορρυ κιόλας

    Με λιγο διαφορετικα λογια εγω οταν ειμαι καινουριος σε ενα ειδος κανω τουμπεκι και λεω απλα τι γουσταρω και τι οχι και γιατι, παραμενοντας ανοιχτος σε προτασεις η αποψεις απο ατομα που το χουν ψαξει περισσοτερο.
    Αυτό είναι λίγο γυμνασιακό μεταλλάδικο περί πατέρων και τιμή στους πρωτεργάτες του μέταλ, και στον μεγάλο μου ξάδερφο που είναι 30 και ακούει βένομ από την κούνια και έσκισε την μπλούζα Iron Mάιδεν του Βασιλάκη που δεν ήξερε ποιος ήταν ο πρώτος τραγουδιστής κ.λ.π.


    Εσύ σα γνώστης γιατί απλά είπες ότι οι IM είναι για γιαούρτια, κι έφυγες χωρίς να μας δωσεις τα φώτα σου?


    Parasense θα πάμε?

    Τράβα τώρα στο psychedelic βάλε κανά τρακ, κι ασε το θρεντ τούτο λοιπόν, τη Δ. Βανδή της trance (?ούτε καν).

    Ή κάνε τοπικ για το παράπονο του άντεργκράου και τις υποτιμιμένες μπάντες να τα πουμε εκεί.
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  13. #88
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Νομιζω παρεξηγησες το υφος,α , και το για γιαουρτια ηταν προβοκατορικο για να ξεκινησει συζητηση

    Επισης οταν λεω να ακους τον πιο 'ψαγμενο' δεν εννοω σε φαση αυθεντια ουτε απαραιτητα βασει του ποσο διαστημα ακουει, ισος προς ισο πρεπει να η συζητηση,οχι αυθεντιες,ουτε να μιμηθεις το γουστο του

    Δεν ειπα πουθενα οτι εσυ συγκεκριμενα δεν με αφησες να εχω αποψη , αυτα ειναι δικα σου λογια, δεν παιζει τετοιο θεμα

    Οι Ιnfected Mushroom ειναι για γιαουρτια επειδη χρησιμοποιησαν ποπ φορμες : ποπ ρυθμοι,ποπ φωνητικα, η ψυχεδελεια εχει πεσει σε ενα μινιμουμ και ετσι προκυπτει ο κιτσοτρεντυ αχταρμας που ταιζουν το κοινο τους. Σου ξαναλεω δεν παιζει θεμα του στυλ 'αγαπημενη μπαντα που το γυρισανε' , δεν εχω προβλημα με καλλιτεχνες που διαλεγουν νεες κατευθυνσεις, δεν εχω προβλημα με The Delta πχ που απο psytech/tech-trance γραφουν minimal techno .

    Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι πρωτοποροι της Psytrance εριξαν νερο στο κρασι τους γιναν πιο εμπορικοι και κονφορμιστηκαν με χαρακτηστικοτερο το ρευμα του fullon (που αρχισε αρκετα πρωτοτυπο και επαναστατικο απο GMS , Logic Bomb αλλα εκφυλιστηκε πολυ γρηγορα) στο οποιο μεσες ακρες χαθηκε μεγαλο ποσοστο μουσικης δημιουργιας και πρωτοτυπιες με αποτελεσμα πλεον το focus να μην ειναι σε μια πρωτοτυπη μπασσογραμη,μια μελωδια, ενα ρυθμο, κατι, αλλα στο "ξοδευουμε-απειρο-χρονο να κανουμε Kick & bass να ακουγονται οσο καλυτερα γινεται και σταρχιδια μας ολα ταλλα". Επισης χαθηκε Η εννοια του Trance-dance και αρχισε η καγκουριαση ...
    Let The Freak Flag Fly!

Similar Threads

  1. Infected Disarray / Cerebral Bore @8ball 06/03/09
    By Impure in forum Live & Events Talk
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-2009, 10:36
  2. Shakra - Infected
    By psychotron in forum Albums
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2007, 17:50
  3. Infected Mushroom - Vicious Delicious
    By enitharmon in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-2007, 00:42
  4. Infected Vinyl mail-order
    By Infected in forum Self-Promotion
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2006, 13:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •