Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 47 of 47

Thread: Rot news.

  1. #46
    Senior Member Zarou City Rider's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Εκεί που γίνονται όλα!
    Posts
    173

    Default

    Δυστυχώς ο Παναγιώτης έχασε χθες την πολυετή μάχη που έδινε με τον καρκίνο. Τον γνώριζα προσωπικά για περίπου δέκα χρόνια και πραγματικά θυμάμαι ένα πάρα πολύ ευγενικό παιδί γεμάτο ενέργεια, ενθουσιασμό και χαμόγελο. Τον είδα πρώτη φορά με τους Dirt Spawn Disease στο Rockwave Festival του 2007 και μου είχε κάνει εντύπωση αυτός ο τόσο "ταλαντούχος" τραγουδιστής. Μετά αρχίσαμε να μιλάμε στο Myspace και δημιουργήσαμε μια πολύ καλή φιλία. Είχαμε να ιδωθούμε από κοντά από τον Μάρτιο του 2017 και φέτος τον Φεβρουάριο που μιλήσαμε μου είχε πει ότι ταλαιπωρείται ακόμα με την υγεία του. Μετανιώνω που δεν τον πήρα ένα τηλέφωνο να δω τι κάνει τον τελευταίο καιρό... Είμαι συντετριμμένος πραγματικά...

    Το ταλέντο του στο τραγούδι ήταν ξεχωριστό και η χροιά της φωνής του πάρα πολύ ιδιαίτερη, αλλά κυρίως ήταν ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ και χαμογελαστό παιδί. Γειά σου ρε Πάνο, καλό ταξίδι φίλε...

















    Last edited by Zarou City Rider; 20-12-2019 at 22:34.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    111

    Default

    Όχι, ρε φίλε... Δεν το ήξερα προσωπικά το παιδί, αλλά πραγματικά ΛΑΤΡΕΨΑ τις ερμηνείες του στους ROT, ειδικά στο "Provocativ". Απλησίαστη προφορά για Έλληνα τραγουδιστή, τεράστιο ταλέντο και στα growls και στα πάντα, ψαλμωδίες, έμπνευση, όλα. Και τους Dirt Spawn Disease τους είχα πετύχει επίσης στο Rockwave τότε, χωρίς να έχω ιδέα ότι πρόκειται για τον ίδιο, και κατευθείαν αναγνώρισα αυτήν τη χροιά.

    Λυπήθηκα πραγματικά με το νέο, κουράγιο στους δικούς του και σε όσους το γνώριζαν. Αν έχει κάποια σημασία, ας ξέρουν ότι υπάρχουν άτομα που δεν το γνώρισαν ποτέ κι ακόμα ακούν και θα ξανακούν τη μουσική του με συγκίνηση.

Similar Threads

  1. Cathedral news.
    By Ghoul in forum Music Discussion
    Replies: 40
    Last Post: 28-11-2005, 15:16
  2. News news news (εκ Νορβηγίας)
    By Kveldssanger in forum Music Discussion
    Replies: 3
    Last Post: 19-06-2005, 18:27
  3. THORNS news
    By TheHeartcollector in forum Music Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 01-05-2005, 22:40
  4. Devil Lee Rot
    By rockavlon in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 01-03-2004, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •