Page 68 of 78 FirstFirst ... 18586667686970 ... LastLast
Results 1,006 to 1,020 of 1160

Thread: ανήκουστο

  1. #1006
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Καλά, κάποιος μπλακμεταλάς τώρα ίσως την άποψή του?
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  2. #1007
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    To "Nattestid" είναι πιο καθαρό, old-school bm. Τα δυο επόμενα είναι τίγκα επικο-bathor-ικά black metals. Το τέτατρο μ' αυτά και με αυτά δεν το έχω ακούσει, αλλά γενικά το αυτί μου έχει πάρει μέτρια σχόλια. Στηρίζω ξεκίνημα με το δεύτερο που είναι μάλλον το αγαπημένο μου.
    Can't get it down without crying

  3. #1008
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Λοιπον εδω και καποιο καιρό εχω πάθει τεράστιο σοκ με το "Stormcock" του Roy Harper. Πείτε τα 2-3 επόμενα που πρέπει να ακούσω από αυτόν και, αν έχετε, και μερικές παραπλήσιες προτάσεις.
    Can't get it down without crying

  4. #1009

    Default

    david bowie?
    μόνο το lodger έχω ακούσει ολόκληρο. με τι ξεκινάω?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  5. #1010
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    γενικά ο μάστορας είναι ιδική περίπτωση , και όποιος έχει ασχοληθεί 90% θα σου πει κάτι διαφορετικό, χωρίς να είναι και λάθος.
    Εγώ γούσταρα πολύ το The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars και το Scary Monsters (and Super Creeps).
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  6. #1011
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    η ερωτηση " με ποιο ξεκιναω" δεν εχει τοσο νοημα για τον μπαουι, εχει παιξει χιλια δυο πραματα τελειως διαφορετικα μεταξυ τους. μιας και επιασες το lodger, ειναι το τρίτο μέρος της λεγόμενης βερολινέζικης τριλογίας μαζί με τα heroes και low που έχει πλάσει το μαγικό χεράκι του brian eno. οπότε πιάσε οπωσδηποτε αυτά και οπωσδήποτε το station to station που τα συντροφευει.

    απ'τα πιο ψυχεδελοφολκικά του, η κατάταξη για μένα ειναι hunky dory > space oddity > the man who sold the world αλλά όποιο και να επιλέξεις απ'τα τρία δεν θα σου κάτσει άσχημα.

    απ'τα πιο RAWK του εννοείται πως το κλασσικότερο είναι το ziggy stardust, το young americans είναι ευχάριστο fun-kaaay άκουσμα και να σου πω την αληθεια, το aladdin sane και το diamond dogs εμενα δεν μου λενε κατι φοβερό ως δίσκοι.

    δίσκος του που θεωρώ εγώ φοβερό, αν και κάπως αουτσάιντερ είναι το scary monsters. ακου οπωσδηποτε. τα υπόλοιπα των 80ς μπορείς και να τα προσπεράσεις.

    απ'τα μεταγενέστερα, το outside και το earthling είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σ' αρέσουν πολύ, παίζει με έναν πιο electronica ήχο. το hours είναι το αποτυχημένο αδερφάκι αυτών των δύο ενω τα heathen και reality είναι καλά αλμπουμάκια αλλά δεν θα πάθεις και κανα πατατρακ.

    γενικά όμως, ζήτω ο μπάουι.
    Last edited by metamelia3; 21-07-2011 at 10:59.
    this is radio freedom.

  7. #1012
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ας το πω κι εγω ομως, μιας και κατεχω σχεδον ολοκληρη την δισκογραφια οριτζιναλ:
    καθομουν εγω κι εχυνα ιδρωτα να τρεχω να αγοραζω απ'το μοναστηρακι μπαουι και θα παει ο αλητης να ακουσει τα παντα σε μια μερα. θα το σβησω ρε το ποστ ρε. θα το σβησω ρε.

    κι επισης στο γυμνασιο οι φιλοι μου με ανεβοκατεβαζαν ΠΟΥΣΤΗ επειδη ακουγα μπαουι ενω αυτοι ακουγαν κρεηντλ οφ φιλθ και τσιλντρεν οφ μποντομ. =/
    Last edited by metamelia3; 21-07-2011 at 11:08.
    this is radio freedom.

  8. #1013

    Default

    θα μελετήσω θα μελετήσω τ'ορκίζομαι!


    και στους 2!
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  9. #1014
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    τσοπ τσοπ
    this is radio freedom.

  10. #1015
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    ΈΝΤΙΤ: ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΚΑΛΚΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑ.
    Last edited by rat_poison; 21-07-2011 at 11:18.
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  11. #1016
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    τωρα εσυ εισαι εξυπνος ε; εισαι εξυπνος; ε; ε; γαβ. αφου τα λεω κι εγω~! εξυπνακια~!
    this is radio freedom.

  12. #1017
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    sorry, είμαι απλά αγουροξυπνημένος και δεν πολυένιωσα με το ποστ σου
    κάνω έντιτ
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  13. #1018
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    justice is served.
    this is radio freedom.

  14. #1019

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji View Post
    ας το πω κι εγω ομως, μιας και κατεχω σχεδον ολοκληρη την δισκογραφια οριτζιναλ:
    καθομουν εγω κι εχυνα ιδρωτα να τρεχω να αγοραζω απ'το μοναστηρακι μπαουι και θα παει ο αλητης να ακουσει τα παντα σε μια μερα. θα το σβησω ρε το ποστ ρε. θα το σβησω ρε.

    κι επισης στο γυμνασιο οι φιλοι μου με ανεβοκατεβαζαν ΠΟΥΣΤΗ επειδη ακουγα μπαουι ενω αυτοι ακουγαν κρεηντλ οφ φιλθ και τσιλντρεν οφ μποντομ. =/
    τουλάχιστον οι φίλοι σου τον έλεγαν Μπόουι;

  15. #1020
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    γιατι μποουι γαμω το κερατο, μπαουι προφερεται.
    this is radio freedom.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •