Page 76 of 78 FirstFirst ... 26667475767778 LastLast
Results 1,126 to 1,140 of 1160

Thread: ανήκουστο

  1. #1126
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Taliban View Post
    Να πω εδω οτι αυτο τον τυπο τον ειχα ακουσει παθητικα. Δηλαδη εχω ακουσει μουσικη του σε φασεις που δεν ηξερα καν οτι ειναι δικια του η κατι τετοιο, και εχω ακουσει απο φιλους. Ακουσα την αρχη απο το from her to eternity, τα πρωτα 20 λεπτα γιατι ειπα να τα παρω με τη σειρα. Μου φανηκε χλιαρο. Επισης μου θυμησε darkwave-αδες φιλους μου απο ΑΣΚΤ σε επιπεδο επιτηδευσης για μαυριλα κλπ. Τελος η λεξη grotesque μου βγαζει δηθενιλα. Οχι απο τον Νικο Σπηλια, απο οποιονδηποτε.
    Οποτε εβαλα το Tender Prey και το ακουσα ολο. Οκ καλο για να το ακουσεις αλλα οχι τιποτα τρελο. Μεσες ακρες, ωραιος μουσικος, θεωρω πολυ hype για τη φαση του. Θα ακουσω και τα αλλα εννοειται γιατι εχω μπει σε ψυχολογια ερευνητικη αυτη τη περιοδο οποτε τα ακουω και προσπαθω να βρω τι εκανε μπαμ. Παντως νευρο και τετοια δεν επιασα, ισως γιατι εχω κατι τελειως διαφορετικο στο μυαλο μου για αυτο.
    μαλακία δικιά μου εξ αρχής , ο μινμιν έχει δίκιο
    άκου το show no mercy
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #1127
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    ε αφου ξερω αφου

  3. #1128
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    magkess de vriskw to show no mercy
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  4. #1129
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default



    άκου και γάμα τα αυτά τα καταθλιπτικά
    Rock or Nothing

  5. #1130
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Γιατί είμαι σίγουρος πως έψαχνες Show No Mercy από Cave;
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  6. #1131
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    ε γιατι δεν εχω επαφη με τη δουλεια του για αυτο αχαχαχαχαχα.

    Δηλαδη δεν ειμαι αρκετα νταρκ; Πως θα αρεσω τωρα στα κοριτσια;
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  7. #1132
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ...σώθηκες
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #1133
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    654

    Default

    Κοίταξε Ταλιμπάν, γιατί είσαι ο μόνος που δεν κατάλαβε τί έγινε.
    Αυτό που είπες για τον Κέιβ, είναι σαν να ρωτάς να σου πούνε τί να ακούσεις από Παγκανίνι, να σου απαντάει ο ένας αυτό που πρέπει και ο άλλος άκου καλύτερα το και όπως θα παίρνω τις στροφές. Να απαντάς εσύ ποιος Παγκανίνι ναουμε και σιγά τα καπρίτσια, πολύ ποζερας που να βγάλεις γκόμενα με Παγκανίνι, και έπειτα να ψάχνεις το και όπως θα παίρνω τις στροφές σε παρτιτούρα του Παγκανίνι.
    Με άλλα λόγια, εκφράστηκες λίγο επιπόλαια για μια μεγάλη μορφή της μουσική που ναι μεν δεν αρέσει σε όλους, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.
    Last edited by Λασπόνερα; 22-11-2017 at 02:26.

  9. #1134
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Μωρέ, άκου 'κεί το ΤΟΡΜΕΕΕΝΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΡ!!!! και στα καπάκια βάλε κι αυτή τη γροθιά ΜΕΤΑΛΛΙΚΗΣ ΠΩΡΩΣΗΣ.

    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  10. #1135
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Rock or Nothing

  11. #1136
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by Λασπόνερα View Post
    Κοίταξε Ταλιμπάν, γιατί είσαι ο μόνος που δεν κατάλαβε τί έγινε.
    Αυτό που είπες για τον Κέιβ, είναι σαν να ρωτάς να σου πούνε τί να ακούσεις από Παγκανίνι, να σου απαντάει ο ένας αυτό που πρέπει και ο άλλος άκου καλύτερα το και όπως θα παίρνω τις στροφές. Να απαντάς εσύ ποιος Παγκανίνι ναουμε και σιγά τα καπρίτσια, πολύ ποζερας που να βγάλεις γκόμενα με Παγκανίνι, και έπειτα να ψάχνεις το και όπως θα παίρνω τις στροφές σε παρτιτούρα του Παγκανίνι.
    Με άλλα λόγια, εκφράστηκες λίγο επιπόλαια για μια μεγάλη μορφή της μουσική που ναι μεν δεν αρέσει σε όλους, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

    μαν μαλλον δε καταλαβες τι ειπα. Εγω nick cave εχω ακουσει σε φαση που καποιος αλλος εβαζε μουσικη. Και αυτο το συνειδητοποιησα βαζοντας φουλ αλμπουμ και λεγοντας ωπ αυτο το ξερω. Και στο κατω κατω δεν ειπα τι μαλακιες ειναι αυτες, απλα τον θεωρω υπερεκτιμημενο. Θεωρω υπερεκτιμημενα αρκετα πραματα γενικα, οπως τη καρμποναρα για παραδειγμα (ανοιγω ανοιχτα πολεμο). Οχι μονο τον Nick Cave. Επιπολαιο ειναι να ακουσεις τα πρωτα 2 βιντεο στο youtube και να πεις σιγα το μαλακα. Εγω απλα κατεληξα οτι μαλλον δε θα τον προτιμησω αμα θελω να ακουσω κατι. Διατηρω δικαιωμα να εκφερω αποψη οπως και κωλοτρυπιδα.
    Το παραδειγμα paganini ειναι πολυ ακυρο, ο paganini, και ολοι οι κλασσικοι συνθετες in general, ειναι σεβαστοι για τελειως διαφορετικους λογους απο ο,τι οι συγχρονοι μουσικοι. Ειναι σα να συγκρινεις μικελατζελο με ai weiwei.
    Τις στροφες τις παιρνω με κωλο και καιω μετζελερ.
    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  12. #1137
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Taliban καυλιάρη, σε ειρωνεύτηκε ο 00ι00 κι ο κοιλιασαμπρέλας κι ασχολείσαι να εξηγήσεις; Είσαι ακόμα πιο λατρείας, τελικά!
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #1138
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    σοου ας σαμ μερσι ταλιμπαν!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #1139
    Mujahideen Taliban's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Παρατηρητήριο Άγριων Αρτιγώνων
    Posts
    800

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    σοου ας σαμ μερσι ταλιμπαν!
    ΠΟΤΕ


    "Καλό ταξίδι Ντέζο... Μπορεί πλέον να έγινες "Τέζος" αλλά η εκδίκηση είναι κοντά... Τον ξέρω τον πούστη που σου προσέφερε φόλα... Ούτε πινακίδες δεν έχει στα κωλάμαξά του... Και έχει και κληρονόμες δυο αγελάδες κόρες... Θα μου το πληρώσει.. Να μου φιλήσεις τη μαμά Ντέζη και το φίλο Αρμάν..."

  15. #1140
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Bauhaus.

    Πείτε από πού ξεκινάει κάποιος, και χονδρικά πώς κυμαίνονται ηχητικά οι περίοδοί τους.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •