Page 162 of 173 FirstFirst ... 62112152160161162163164172 ... LastLast
Results 2,416 to 2,430 of 2581

Thread: Post Of The Day

  1. #2416
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Quote Originally Posted by Amnesiac. View Post
    Το βάζω εδώ για να το δείτε όλοι :

    28/2/2012 Χάσαμε σήμερα 28/2/2012 στην περιοχή του Αιγάλεω, κοντά στην πλατεία Δαβάκη τον Αλ, Είναι μεσαίου μεγέθους χρώματος καφέ μοιάζει λίγο με λυκόσκυλο. Φοράει καφέ δερμάτινο λουράκι. 6932794531
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  2. #2417
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by GG* View Post
    Quote Originally Posted by Shadowking View Post


    στο σκινχαους έχω ακούσει ότι είναι καλά.
    αιμα τιμη και η γιδα μου βραστη
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  3. #2418
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by stevecross View Post
    δεν ειναι τοσο fml αλλα δεν γαμιεται μιας και το φερε η κουβεντα.... ημουνα χτες στην σταση του λεοφωρειου (να σημειωσω οτι εχω μακρια μαλλια) και ηρθε μια γιαγια απο πισω μ με σκουντηξε και μ λεει συγνωμη κοπελα μ αλλα ξερεις αν το ταδε λεοφωρειο πηγαινει περιστερι?....
    Quote Originally Posted by namiroth View Post
    ε καλα δεν εισαι αναγκασμενος να ξερεις ολα τα δρομολογια..

  4. #2419
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    μεγάλη αδικία που δε μπήκε αυτό, σοκαριστικό ποστ, μεγάλη χρήστρια

  5. #2420
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Quote Originally Posted by adam View Post
    Λοιπόν, πήγα πτυχίο και αναλυτική βαθμολογία να μου τα μεταφράσουνε για αιτήσεις μεταπτυχιακών και νευρίασα λίγο με το αποτέλεσμα.

    Έγραψα αυτό το κείμενο και ψήθηκα να τους το πάω να μου το μεταφράσουνε με ψεύτικο όνομα, νομίζω δεν κοίταξε ταυτότητα η αχλάδω στην οποία τα'δωσα έτσι κι αλλιώς.


    Αγαπητοί εργαζόμενοι στη Μεταφραστική Υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών,
    Παρακαλώ απαντήστε μου στις παρακάτω ερωτήσεις:

    1. Yπάρχει κάποιος λόγος που η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείτε και τα κενά που αφήνετε ανάμεσα στις γραμμές είναι ίσα με το κεφάλι μου; Eνοοώ πέρα απ’το προφανές κέρδος που βρίσκεται στο να σας φέρνω μιάμιση σελίδα πρωτότυπο και να πληρώνω για 3μιση σελίδες μετάφραση.
    2. α. Με ποια λογική το “Επιχειρησιακή Στρατηγική” μεταφράζεται σε “Operational Strategy”; Ακόμα και το Google Τranslate το δίνει ως “Business Strategy” και δε χρειάστηκε καν το διακριτικό hint ότι πρόκειται για μάθημα οικονομικής σχολής με τη γαμημένη τη λέξη “BUSINESS” μέσα στο όνομά της.
    β. Πέρα απ'το ότι γενικώς είναι λάθος το να μεταφράσεις το “επιχειρησιακός” ως “operational” , δε νιώσατε ούτε στο ελάχιστο πόσο τραγικά αφηρημένος στα όρια του να μη βγάζει καν νόημα είναι ο συνδυασμός λέξεων “Operational Strategy” ακόμα και έξω απ’το ακαδημαϊκό πλαίσιο, πόσο μάλιστα μέσα σ’αυτό;
    3. “Mέσα Μαζικής Επικοινωνίας” ---> “Communication Media”. Bρείτε τι λείπει.
    4. Πόσο αψυχολόγητο είναι που μεταφράσατε τα Eργαλεία Ηλεκτρονικής Επικοινωνίας 1 και 3 ως “Tools of Electronic Communication” και το Eργαλεία Ηλεκτρονικής Επικοινωνίας 2 ως “Instruments of Electronic Communication” ;
    Απαντήστε σε μια κλίμακα απ’το 1 ως το “ LOL ΣΤ’ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ”.
    5. α. Στην περίπτωση που οι χαζομεταφράσεις σας στα μαθήματα των ερωτήσεων 2 και 3, μου δημιουργούσαν ουσιαστικό πρόβλημα στη δουλειά για την οποία τις θέλω, θα μου ζητούσατε να έρθω και 3η φορά στο βρωμόστενο που βρίσκεται η υπηρεσία σας και να αναρωτιέμαι μετά μήπως κόλλησα αφρικανικό Σκουλαμέντο μόνο και μόνο που ανέπνευσα τον αέρα;
    β. Στην ίδια περίπτωση, θα μου ζητούσατε να ξαναπληρώσω;

    Ευχαριστώ
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  6. #2421
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    προλαβα!

    Quote Originally Posted by distortionofperception View Post


    Επίθεση δέχτηκε ο οικογενειακός κύκλος γνωστού ηθοποιού. Η οικογένεια του βρέθηκε σε δυσμενή θέση, όταν σε κακόφημη ιστοσελίδα αναρτήθηκαν υβριστικά σχόλια και απειλές κατά της ζωής της αδερφής του πετυχημένου ηθοποιού. Η υπόθεση πλέον έχει ακολουθήσει την δικαστική οδό, καθώς το θύμα έχει καταθέσει μήνυση κατά παντός υπευθύνου συμπεριλαμβανομένων και των διαχειριστών της ιστοσελίδας.
    πηγή: Hello
    Last edited by regularpaul; 23-03-2012 at 14:39.

  7. #2422

    Default

    Quote Originally Posted by Pinatero View Post
    προτεινετε λαπτοπ
    θενκς

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post

    Quote Originally Posted by Pinatero View Post
    αυτο γιατι γραφει notebook..δεν ειναι λαπτοπ?

  8. #2423
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    να ένας τύπος που κάνει λάθος ενώ παραδέχεται οτι δεν σκαμπάζει, ας τον κοροιδέψουμε~!
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  9. #2424

    Default

    ntaksei, to katalavaineis pws an enas opoiosdhpote (mh pw pinatero, de to postara me kakia. egw proswpika pethana molis to diavasa, de shmainei oti exw kakes protheseis h otidhpote, an einai dinaton gamw th panagia sou) quotare firestorm me mia malakia Tetoiou velinikous (se ena thema pou eimai ontws asxetos, oxi sta pc) tha simfwnousan oloi etsi? ypokrisia pera apo Kathe orio, mia aperanti koilada me skata kai emeto. kai to apodeikniete me kathe eykairia. aytoi eiste.

  10. #2425
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    yup. φύγε.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  11. #2426
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by Firestorm View Post
    ntaksei, to katalavaineis pws an enas opoiosdhpote (mh pw pinatero, de to postara me kakia. egw proswpika pethana molis to diavasa, de shmainei oti exw kakes protheseis h otidhpote, an einai dinaton gamw th panagia sou) quotare firestorm me mia malakia Tetoiou velinikous (se ena thema pou eimai ontws asxetos, oxi sta pc) tha simfwnousan oloi etsi? ypokrisia pera apo Kathe orio, mia aperanti koilada me skata kai emeto. kai to apodeikniete me kathe eykairia. aytoi eiste.
    Κανε πολλ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  12. #2427
    Senior Member namiroth's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Somewhere sticking my finger in a dike, wearing wooden shoes and smoking tulip bulbs
    Posts
    730

    Default

    Last edited by namiroth; 24-04-2012 at 10:34.
    Quote Originally Posted by Witchkiller View Post
    Α ,και πούστε ,για να μην την πατήσετε ,όσο thrash έπεξε η μπάντα έπεξε ...............

  13. #2428
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by MaX Payne View Post


    Ο Γιάννης Παπαμιχαήλ έχει παράπονα από τον Πρετεντέρη

    Ο υποψήφιος του ΛΑΟΣ θεωρεί ότι ο οικοδεσπότης της Ανατροπής δεν τον άφησε να μιλήσει για το κόμμα του και τις απόψεις του για το πώς θα πάει μπροστά ο τόπος

    Ο Γιάννης Παπαμιχαήλ δίνει την απάντησή του μέσω facebook σε όσους νομίζουν ότι δεν ξέρει καλά τις θέσεις του ΛΑΟΣ και ιδιαίτερα σε αυτούς που σχολίασαν τη δήλωσή του ότι δεν γνωρίζει τον υπεύθυνο οικονομικών του κόμματος του: "Αυτό που έγινε ήταν μια εκπομπή στην οποία επί μια ώρα ο κ.Χαϊκάλης βρισκόταν σε έξαλλη κατάσταση και τσακωνόταν πότε με τον κ. Γιακουμάτο, πότε με τον κ. Παφίλη και πότε με τον κ.Πεταλωτή. Συγγνώμη αλλά έτσι συζήτηση με 9 άτομα δεν μπορούσε να γίνει και κατά τη γνώμη μου ο κ.Πρετεντέρης θα έπρεπε να είχε συντονίσει πολύ καλύτερα την κουβέντα.Εγώ πήγα να συζητήσω και όχι να ακολουθήσω μια τακτική όπως του κ.Χαϊκάλη που πιστεύω ότι κανείς δεν κατάλαβε για ποιό θέμα ακριβώς μιλούσε. Πεταγόταν από το ένα θέμα στο άλλο με αποτέλεσμα να αποσυντονιστεί η όλη συζήτηση.Έχουμε ακόμα δέκα μέρες και θα έχω την ευκαιρία να πω και να τεκμηριώσω τις απόψεις μου.Νάστε καλά".
    και

    Ψάξαμε να βρούμε οπτικό υλικό από την εκπομπή αλλά δεν τα καταφέραμε.Ακούσαμε όμως ότι η παρουσία του Γιάννη ήταν ανεπανάληπτη και παρακαλούμε το Mega να την επαναλάβει,

    Διαβάστε τι έγραψε κάποιος επισκέπτης του φόρουμ electricrequiem.com

    "Θα γίνω λίγο γραφικός, αλλά θα πω δυο πράγματα για τον ΠΥΡΙΝΟ ΛΟΓΟ του Γιάννη Παπαμιχαήλ χτες στην ανατροπή. Έκανε τέσσερις παρεμβάσεις: ...
    Είμαι στο πάτωμα.

  14. #2429
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    EReuters \m/
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  15. #2430
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    taking over the media!
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Getting a life & άλλες ιστορίες (Post Of The Day split)
    By StationEleven in forum General Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 22-11-2010, 14:46
  2. [Cinema] Another Day in Paradise (1998)
    By Raven Lord in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 02-10-2008, 18:29
  3. Posts/Day.
    By Griffith in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 18-06-2008, 14:42
  4. Athletics Post Of The Day
    By S-11 in forum Athletics
    Replies: 28
    Last Post: 07-09-2007, 16:46
  5. Mwst Of The Day
    By UmbilicalResidue in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 30-08-2005, 23:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •