Page 398 of 398 FirstFirst ... 298348388396397398
Results 5,956 to 5,967 of 5967

Thread: LOST (me spoilers e)

  1. #5956
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Κι όχι τπτ άλλο αλλά άφησα στη μέση τα τελευταία Battlestar Galactica για να το δω.
    Μα, κι αυτά είναι filler!
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  2. #5957
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Quote Originally Posted by Kelldorain View Post
    Και συνεχίζει ακάθεκτο

    Spoiler

    Σημαντικό ότι πέρασε την εικόνα του 78 και πήγε στου 77, σημαίνει ότι μέσα στο χρόνο κάτι θα συμβεί και θα φύγουν.

    Όχι.


    Spoiler
    Η φωτογραφία είναι φωτογραφία των νεοσύλλεκτων οπότε ακόμα και αν είναι εκεί το 78, δε θα είναι στην αντίστοιχη φωτογραφία. Είναι άσχετο το ένα με το άλλο.
    oxi.

    Spoiler
    i fotografia einai fotografia twn neosullektwn tou 77.
    o tzin omws den einai neosullektos to 77, einai 3 xronwn melos. ara an itan akoma sti darma to 78 tha pozare me tin kainouria omada opws pozare kai me auti kai tha itan kai sto kadro tou 78.

    to kseagxwtiko pantws einai oti afou ipirksan neosullektoi to 78 simainei oti den eimaste polu konta sto purge to opoio fainetai etsi k alliws apo tin ilikia tou ben, prepei natan toulaxisto 18-19 otan tous skotwse kai liga lew kai to 77 fainetai gurw sta 14-15.

    gia peite, i poutana i juliet epitides mperdepse ta xartia tis keit kai toswse teleutaia stigmi?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  3. #5958
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    Spoiler
    ρε παιδιά, στη φωτογραφία του 77 που της δείχνει δεν είναι ο τζιν, της λέει ο Κρίστιαν "είναι με τους φίλους σου" και της δείχνει τη φωτό με τους φίλους. εξάλλου πιο μετά που γυρνάμε στο '77, κάμουν τσιζ οι χερλιδες, βγαίνει το πουλάκι, κλακ η φωτό, τους λέει ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος να φάνε ένα μεζέ και να πιούνε για το καλό ένα ντρινκ και μετά σκάνε Τζιν, Λαφλούρ και Σαγίντ με το δατσωλλφολξβάγκεν.
    α, και πιο μικρός από 15 μου μοιάζει ο Μπεν. μικρή σημασία βέβαια

    ωραίο επεισόδιο.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  4. #5959
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Το season finale θα λέγεται The Incident...οπότε πάνω κάτω αρχίζει να ξεκαθαρίζει σε τι ρυθμούς θα κινηθεί η σεζόν. Πάρτε και μια ενδιαφέρουσα άποψη για το επ που βρήκα:

    Spoiler

    Examining LOST right now, this very episode, it's almost a mirror image of the original show. The 815'ers have now become the outsiders, sneaking into camp (almost in an Ethan-like way), with Sayid even having to flat-out admit that he's one of the Others. Sawyer's in charge, a character who originally used to shirk any responsibility whatsoever. Jack's role is now unimportant and carefree... not even his skills as a doctor are required. The change even trickles down to Kate; at one time such a vital character... yet anything important that she did seems such a very long time ago, in a galaxy far, far away.
    Sawyer and Sayid have even physically switched roles: Sayid is now Sawyer's prisoner where once, during the torture episode, it was the other way around. The Swan hatch and the Flame Station - both with a lockable storage room, both harboring a captured 'Other'. Benjamin Linus has gone from omniscient super-character to getting blindsided by a woman with a canoe paddle... but hey, at least the island is helping heal up his arm. It's almost as if this 1977 Dharma setting is nothing more than an image we're watching through the mirror of LOST.

  5. #5960
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Τι φιλλερ ρε, τι έλειψη πλοκής, σοβαρευτείτε. Έχουμε καλομάθει μου φαίνεται και θέλουμε κάθε βδομάδα νέο χαρακτήρα κι ένα θάνατο. Θυμηθείτε τι βλέπαμε στις πρώτες σεζόν.

  6. #5961
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Pixies με πρόλαβε ο nothingman.

    Βασικά κι εγώ όταν τελείωσε το επεισόδιο ήμουν κάπως "αυτό ήταν;" αφενός γιατί δεν κατάλαβα πότε περάσανε 40 λεπτά, αφετέρου επειδή είχα ρίξει μια ματιά στο θρεντ και είδα ποστ αμπρούτζι του στυλ "γάμησε [σπόιλερς]" και περίμενα ότι θα έχει κάτι κουλό.


    Τώρα που το σκέφτομαι σε όλα τα επ τέτοια ποστς κάνει, έπρεπε να το είχα καταλάβει.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #5962
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Αυτο που λεει Φαντομ Ντακ, αν και με τιτλο Namaste και υποθεση Νταρμα ισως θα περιμενε κανεις κατι παραπανω, το επεισοδιο μια χαρα ηταν, απλα δεν ειχε τιποτα εξωφρενικο. Η εκκαθαριση παιδια θα γινει το 1992 και ειναι γνωστη ως "the purge", το ειχα σαν σκεψη παλιοτερα, καποιοι στιγμη νομιζω ο Μπακουνιν αναφερεται σε κατι αλλο ως "the incident", το οποιο ειναι αρκετα πιθανο να ειναι διαφορετικο απο τα γεγονοτα του 1992, και διαφαινεται ως τωρα να ειναι το season finale οπως εγραψε αλλωστε κι ο Kelldorain.

    Η Σαν ειναι μεγαλο μυστηριο και η μονη λογικη (?) εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι γιατι δεν ακουσε καλα τις εντολες της Χοκιν και δεν "αναπαραστησε" την επανοδο της στο νησι καλα, με αποτελεσμα να μην πεσει στο 1977, αλλα στο παρον μαζι με τους αλλους τους παπαρες που γυρνανε τροχους. Η Κειτ πηδηχτηκε με Τζακ και μπορει να εμεινε εγκυος το βραδυ πριν, ο Χερλι ειχε την κιθαρα, ο Σαιντ ηταν κρατουμενος, ο Τζακ ειχε παλι φερετρο αλλα του Λοκ αυτη τη φορα, ολοι πηραν το ρολο καποιου αλλου, η Σαν εκανε κατι? Ηλιθια θεωρια μου φαινεται, αλλα η μονη πιο προσιτη, δε νομιζω να εχει γεννηθει στο νησι, ουτε να εχει γυρισει τον τροχο, πολυ κουλο.

    Μην ψαρωνετε με τη φωτογραφια ε, ειναι ενα απλο λαθος, αν θελαν να μας εχουν δειξει την Κλερ θα ημασταν σιγουροι, δε θα χρειαζοταν να κανουμε εφταπλο ζουμ σε μια μικρη ομαδα πιξελς για να δουμε κατι που ενας πωρωμενος χριστιανος θα εβλεπε ως τον Χριστο να δακρυζει.

  8. #5963
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δεν ξέρω, δεδομένου ότι έχουν προσλάβει άτομα των οποίων η μόνη δουλειά είναι να κάθονται και να σιγουρεύονται ότι δεν γίνονται λάθη μου φαίνεται κάπως κουλό που απλά δεν το ξαναγύρισαν. Άσε που λογικά (λέω εγώ) το σκηνικό ήταν πιο φωτεινό για να τραβηχτεί η σκηνή κάτι που το κάνει ακόμα πιο δύσκολο να μην το είδαν ξέρω'γω.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  9. #5964

    Default

    Δεν είναι λάθος στη συνέχεια, είναι production error και δύσκολα έγινε επίτηδες. Είναι σαν τις παλιές ταινίες, που φαίνεται το μικρόφωνο από πάνω καμιά φορά.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  10. #5965
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    Τώρα που το σκέφτομαι σε όλα τα επ τέτοια ποστς κάνει, έπρεπε να το είχα καταλάβει.
    ε αφου τετοια αξιζει μαναρι,καλα σας τα λεει ο φαντομντακ

  11. #5966
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Η Κειτ πηδηχτηκε με Τζακ και μπορει να εμεινε εγκυος το βραδυ πριν, ο Χερλι ειχε την κιθαρα, ο Σαιντ ηταν κρατουμενος, ο Τζακ ειχε παλι φερετρο αλλα του Λοκ αυτη τη φορα, ολοι πηραν το ρολο καποιου αλλου, η Σαν εκανε κατι?
    Είχε το δαχτυλίδι του Τζίν. Πάντως δεν ξέρω, όσο το σκέφτομαι τόσο περισσότερο μου αρέσει η θεωρία που έγραψα πιο πάνω ^^. Κάτι που επίσης θα μπορούσε (?) να ισχύει είναι το νησί να "θεώρησε" τη συμφωνία της με Γουίντμορ σαν μια μορφή προδοσίας και γι αυτό να μην την μετέφερε. Ή πολύ απλά μπορει να έχει ήδη μετακινήσει τον τροχό και αυτό να 'ναι το incident

  12. #5967

    Default

    Locked, η συνέχεια εδώ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. [TV] Prison Break
    By Numark in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1422
    Last Post: 06-04-2017, 18:56
  2. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  3. Lost (spoilers)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2005, 15:40
  4. [Cinema] Spider (2002)
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2005, 00:26
  5. Ju-on I katara (elpizw me spoilers)
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-2004, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •