1) Enemy Within
2) The Empires Of The Worlds
3) Assaulter
4) Relinquished Destiny
5) Long Time Dead
6) Regenerated
7) DNA Metastasis
Survival
9) Existenz
10)Truth Denied
Absolution (Parts 1-4)
11) Part 1 Final Offence
12) Part 2 From The Abyss
13) Part 3 Absolution
14) Part 4 Disintegration

To αγόρασα χθες και το άκουσα 4 φορές συνολικά. Το θέμα είναι ότι μετά την πρώτη ακρόαση, το άκουσα άλλες 3 φορές μόνο και μόνο γιατί ήθελα να το κάνω μου αρέσει..Η πρώτη εντύπωση που μου άφησε το Enemy Within ήταν ότι η παραγωγή βελτιώθηκε λίγο σε σχέση με το 8 moons, όμως τα φωνητικά είναι πιο χαμηλά. Δν επιμένω, μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Στη συνέχεια, και ενώ περίμενα για ένα κομμάτι που θα με πορώσει/που θα με κάνει να νιώσω κάτι τέλος πάντων, αυτό αργούσε ανησυχητικά.

Όταν άρχισε το DNA Metastasis ήταν η πρώτη φορά που κοίταξα τον τίτλο του τραγουδιού για να το θυμάμαι σαν "καλό". Και η 4λογία στο τέλος ήταν..ενδιαφέρουσα αλλά δεν παθαίνεις και πλάκα.

Δεν ξέρω, λείπει ένα Awakening, ένα Do you think you know me, και φυσικά δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι με το συναίσθημα που έβγαζε το ομώνυμο του Eight moons. Ίσως να βιάζομαι να κρίνω, ίσως να θέλω άλλες τόσες ακροάσεις για να έχω πιο σαφή άποψη. Όχι ότι περίμενα κανα εύπεπτο άλμπουμ, αλίμονο δλδ, αλλά εγω ήθελα κάτι άλλο.

Στην τελική, το cd είναι πολύ κατώτερο των προσδοκιών. Τουλάχιστον των δικών μου.

Υ.Γ. Η φωνή του Γιάννη όπως πάντα γαμάει.