Results 1 to 12 of 12

Thread: Ludmila/Sugah Galore/Action Ladies/Goya's Dream 7/6 Club 22

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    back and forth, forever
    Posts
    1,120

    Default Ludmila/Sugah Galore/Action Ladies/Goya's Dream 7/6 Club 22

    Πρώτα από όλα γαμώ την οργάνωση των ελληνικών συναυλιών που λένε 9:30 (όταν θα έπρεπε να έλεγαν 8:30) και ξεκινάνε 11 παρά μεσοβδόμαδα. Και στο ενδιάμεσο έχει και 2343435 καθυστερήσεις. Σκατά τα έκαναν πάλι. Γκρίνια τέλος...

    Πρώτη φορά ήταν στο Summer in the city, όχι ιδανική αλλά είχε πλάκα σε φάσεις.

    Goya's Dream: Δεν με ενθουσίασαν, ψιλοβαρετοί και υπερβολικά χλιαροί, όταν ανέβαζαν τους τόνους γίνονταν ενδιαφέροντες. Γενικά μέτρια πράγματα, αν και σε ένα φίλο που είχαμε πάει παρέα άρεσε (σε φάσεις μου θύμισαν και λίγο Walkabouts).

    Action Ladies: Αυτοί δεν παλεύονταν με τίποτα. Μετριότατο rock n roll με έναν εκνευριστικά κακό τραγουδιστή και με διασκευές στο "The Letter" (δεν είμαι 100% σίγουρος για τον τίτλο, το ποζεράδικο), Ramones και καναδυο άλλες, δοκίμασαν την υπομονή μας.

    Sugah Galore: Αυτοί ήταν ωραίοι όμως. Αρκετά funk αλλά rockάροντας πολύ σε σημεία και με μια τραγουδίστρια με πολύ καλή φωνή και γενικότερη παρουσία. Θετικότατες εντυπώσεις.

    Ludmila: Γι' αυτούς είχα πάει αλλά δεν έμελλε να τους ευχαριστηθώ. Είδα 2-3 τραγούδια που ήταν πολύ όμορφα αλλά η ώρα είχε παει ήδη μιάμιση και δεν την πολυπαλεύαμε άλλο. Ελπίζω να τους ξαναπετύχω σύντομα και θα φροντίσω να προμηθευτώ το demo τους.
    Is it any wonder that my joke’s an iron and the joke’s on you

  2. #2
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    np anal cunt - ypostirizeis tin elliniki skini
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Pepperland
    Posts
    2,353

    Default

    Πω γαμώτο όλα τα χάνω

    Η τραγουδιάρα των Σούγκαρ πρέπει να ναι κουκλάκι.
    And what exactly is a dream
    And what exactly is a joke.



    Οι άνθρωποι σου φάνηκαν ωραίοι σήμερα,
    μα δεν άλλαξαν.
    Απλά εσύ δεν είσαι πια ο ίδιος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    post piX!

  5. #5
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Άτιμε μπρόκολε, δεν διαβάζεις τα reports μου? Δεν βλέπεις ότι όσους φεύγουν πριν το τέλος του live τους βάζω στο σημάδι? Αν επαναληφθεί, δεν σε σώζει ούτε ο Mitsman!

    Σοβαρά τώρα, αυτή την φορά δεν θα κατηγορήσω τον κόσμο που έφυγε νωρίτερα κι ας έπαιξαν οι αγαπημένοι μου Ludmila μπροστά σε 10 άτομα. Με τέτοιες καθυστερήσεις σε καθημερινή, και πολλοί ήταν.

    Λοιπόν άγνωστες οι 3 από τις 4 μπάντες. Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον Broccoli. Οι Goya's Dream υπέρ του δέοντος υποτονικοί. Πάνω που πήγαιναν να κάνουν κάτι εκεί με το βιολοντσέλο, και περίμενες ένα ξέσπασμα, ξαναέριχναν τους τόνους. Κούραση. Για τους Action Ladies θα έγραφα τα χειρότερα (ότι επιβεβαιώνονται κάποιοι Μπάρκες με τέτοιες μπάντες) αφού όχι μόνο ήταν απαράδεκτοι μουσικά αλλά σκότωσαν το The Letter (give me a ticket for an airplane...), Ramones, Doors κατά σειρά. Έλα όμως που έπαιξαν και Dead Moon και μάλιστα ένα από τα πιο αγαπημένα μου κομμάτια (βλ. Theikoi Stixoi thread) το It's OK, οπότε μίλησαν κατευθείαν στην καρδιά μου . Για τους Sugah Gallore ωραία τα είπε ο Broccoli. Είχαν και κάτι από Detroit στον ήχο τους, η τραγουδίστρια ήταν προικισμένη και σε φωνή και σε σκηνική παρουσία συνδυάζοντας soul, r'n'b και rock'n'roll. Ωραίοι, θα τους ξαναδούμε σίγουρα.

    Για τους Ludmila τι να πω? Όσο ωραίοι κι αν ήταν, είναι άχαρο για μια μπάντα να παίζει σε έναν μεγάλο αλλά απελπιστικά άδειο χώρο. Το ίδιο set στo κατάμεστο Rodeo πριν μερικούς μήνες είχε απίστευτο κέφι, σήμερα δεν έλεγε πολλά παρά μόνο στους φανατικούς

    Για τον χώρο τα είπαμε. Ο ήχος πολύ καλός και βοηθάει τις μπάντες. Αλλά αν διαβάζει κάποιος από εκεί, κάντε κάτι με την ώρα έναρξης. Και κάτι για τις μπύρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Pepperland
    Posts
    2,353

    Default

    Ναι αλλα δε μας είπες αν είναι ωραία τελικα. Εντιτ: Η τραγουδιάρα των Σούγκαρ λέω.
    And what exactly is a dream
    And what exactly is a joke.



    Οι άνθρωποι σου φάνηκαν ωραίοι σήμερα,
    μα δεν άλλαξαν.
    Απλά εσύ δεν είσαι πια ο ίδιος.

  7. #7
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Nαι, ομορφούλα είναι. Κάτι σε Lisa Kekaula στο πιο γλυκό, λευκό και νέο έφερνε. Χωρίς το θεϊκό στοιχείο όμως

    Ο manosg τραβούσε photos, θα του ζητήσω 1-2 να εκτιμήσει η κριτική επιτροπή.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    on the wings...
    Posts
    690

    Default

    kai meis se 10-15 atoma paiksame th pempti.a emeinan kai oi kinetic ws arga....
    Hell Toupee

  9. #9
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    jolly, εχω ηδη απολογηθει για την απουσια μου Αν δεν ειχα υψηλο πυρετο θα ειμαστε 16!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    back and forth, forever
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul
    Άτιμε μπρόκολε, δεν διαβάζεις τα reports μου? Δεν βλέπεις ότι όσους φεύγουν πριν το τέλος του live τους βάζω στο σημάδι? Αν επαναληφθεί, δεν σε σώζει ούτε ο Mitsman!
    Is it any wonder that my joke’s an iron and the joke’s on you

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    on the wings...
    Posts
    690

    Default

    Quote Originally Posted by regularpaul
    jolly, εχω ηδη απολογηθει για την απουσια μου Αν δεν ειχα υψηλο πυρετο θα ειμαστε 16!
    ntaks alpws den vlepeis kathe mera jam me japanese kai slavika brutal death fwnhtika (stelios apo kopsokefalous) se oti nanai kommati
    Hell Toupee

  12. #12
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Mε λίγη καθυστέρηση έλαβα κάποιες (αρτίστικες) φωτογραφίες των Sugah Gallore μιας και υπήρξε ενδιαφέρον για την μπάντα:






Similar Threads

  1. Οι Sugah Galore Ξανα Τσάμπα! @ Guru
    By Spinalonga Records in forum Live & Events Talk
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-2009, 14:40
  2. Replies: 1
    Last Post: 09-03-2007, 15:21
  3. Eye In Tyme#4-Boomstate,Scab Level,Sugah Galore
    By chrysa! in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 25-01-2006, 22:52
  4. Misuse/Liquidust/Sugah Galore/Three Way Plane 27/10 An Club
    By Kveldssanger in forum Live Reports
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-2005, 22:26
  5. 3WayPlane,Sugah Galore,Liquidust,Misuse@An Club
    By zouglau in forum Live & Events Talk
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-2005, 20:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •