Page 50 of 562 FirstFirst ... 40484950515260100150550 ... LastLast
Results 736 to 750 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #736
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    ας πει κάποιος που γνωρίζει αυτό please :
    ξέρει κανεις ποσο καιρό παίρνει για να απενεργοποιηθεί ένα account στο yahoo mail αν δεν χρησιμοποιείται?
    επίσης βρήκα μια 6200 LE geforce σε καλή τιμή,αμεταχείριστη,να τη χτυπήσω για να πάρει δρόμο η mx ή μπα?

  2. #737
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    gia osous endiaferonte, to final fantasy xii kikloforise gia ps2.Sxedon ena mina prin to retail.Apo ti lene ta forum einai i pressed gold ekdosi.De fenete gia beta...8a dixei.

    Final.Fantasy.XII.USA.PS2DVD.iNTERNAL-iND

  3. #738
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    On my hill..
    Posts
    1,110

    Default

    Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.Θέλω να κάνω αναβάθμιση.Σκεφτόμανε να πάρω motherboard και 2πύρηνο επεξεργαστή(AMD) τώρα και να αφήσω την κάρτα γραφικών για πιο μετά(θέλω να πάρω κάτι καλό).

    Αλλά θυμήθηκα πώς η κάρτα γραφικών μου (9600 XT)Είναι AGP.Οπότε πρέπει αναγκαστικά να αλλάξω και κάρτα γραφικών για να είναι συμβατή με τη motherboard που θα πάρω!Κάτι το οποίο είναι out of budget.

    Οπότε τώρα τι κάνω?Μαζεύω απο τώρα λεφτά και τα παίρνω όλα μαζί σε 1,5 χρόνο?

    Να αγοράσω τώρα μια motherboard και μια κάρτα γραφικών και αφήνω τον 2πύρηνο για πιο μετά?Αλλα όταν θα πάω να αγοράσω τότε 2πύρηνο θα είναι συμβατός με την motherboard?

    Ή μήπως να αγοράσω μια απο αυτές τις motherboard που έχουν ενσωματωμένη VGA?

    Ακούω γνώμες!
    From childhood's hour I have not been
    As others were; I have not seen
    As others saw; I could not bring
    My passions from a common spring.

    From the same source I have not taken
    My sorrow; I could not awaken
    My heart to joy at the same tone;
    And all I loved, I loved alone.

  4. #739
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ξέρει κανείς απο εδώ κανένα καλό (για Ευρώπη) web host ;
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #740
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher
    Ξέρει κανείς απο εδώ κανένα καλό (για Ευρώπη) web host ;
    Κατ' αρχήν θα αγνοήσεις όποιον web host προσφέρει 141231GB χώρου και bandwidth, καθώς σίγουρα κάνουν overselling και το site θα σέρνεται με 25kb/sec στην καλύτερη. Αυτό δηλαδή αποκλείει godaddy, netfirms, site5, κλπ.

    Μία λίστα συμβουλών θα βρεις και στο WHReviews.com. Από τους web hosts που προτείνει, αν δε θες ντε και καλά ευρωπαϊκή εταιρία, αρκετά γνωστή είναι η HostGator.

    Εν γένει, πρέπει να υπολογίσεις τις απαιτήσεις σου, λαμβάνοντας υπόψη πως είναι ελάχιστα τα sites που απαιτούν (τουλάχιστον για την εκκίνηση τους) πάνω από 250MB χώρο και 5GB/month bandwidth.

    Από εκεί και πέρα, η καλύτερη λύση είναι να ψάξεις για απόψεις σε φόρουμ όπως το WebHostingTalk.

    Εγώ χρησιμοποιώ την U2-Web (αγγλική εταιρία αλλά τα data centers είναι στις ΗΠΑ) και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος, ιδιαίτερα με την τεχνική τους υποστήριξη (σημαντικό προσόν σε web host).

    ΥΓ. Domain να αγοράσεις ξεχωριστά, από godaddy ή domains.gr αν θες ελληνικό domain.

    ΥΓ 2. Με κάποια επιφύλαξη, σύμφωνα με γνώμη φίλου, μπορώ να προτείνω και την Aventure Host.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  6. #741
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Τhanks για το info Deggi, βασικά το κοιτάζω γιατί ψάχνονται κάτι γνωστοί μου να ανεβάσουν κάπου EQDKP για το WoW. Συμφωνα με το site του EQDKP 20-30 ΜΒ χώρος, 2GB bandwidth είναι αρκετό. Απλά πρέπει να έχει MySQL, PHP 4.1.0 ή κάποιο πιο καινούριο και, προαιρετικά, zLib.


    To Ευρώπη το είπα γιατί, μιας και όλοι είναι από ευρωπαϊκές χώρες, τους ενδιαφέρει να τα πηγαίνει καλά με τους ISPs εδώ.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  7. #742
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    καλή φάση το firefox 2

    στην ουσία είναι το firefox με όσα features δεν είχε από αυτά που είχε το opera

    ότι πρέπει δηλαδή

  8. #743
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    = ναι το Opera είναι πολύ καλύτερο, αλλά βάζουμε firefox γιατί μοιάζει.

  9. #744
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    όχι ακριβώς

    δηλαδή το opera είχε λίγα "πραγματάκια" που δεν είχε το firefox

    plus όμως το opera δεν είχε πολλά "πραγματάκια" από αυτά που είχε το firefox

    πλέον η ψαλίδα μεγάλωσε περισσότερο,imo

    p.s. ο opera μου ήταν πάντα συμπαθής

  10. #745
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    χμμμ ναι... τι ακριβώς δεν έχει ο opera? έχει όλα τα βασικά ενσωματωμένα, πολύ καλές ταχύτητες, δεν είναι βαρύς, και οκ μάλλον λες ότι στον firefox μπορείς να βάλεις τα -ψιλοάχρηστα 90%- extentions κλπ... ε και στον Opera έχει Widgets και Java ότιθες.. αλλά αφού έχεις όοοοτι χρειάζεσαι στο βασικό browser τι να τα κάνεις?

  11. #746
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    extensions rule εδω που τα λεμε

  12. #747
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Χρησιμοποιώ Opera τους τελευταίους 9 μήνες (πιο πριν είχα Firefox) και οκ ο Firefox μοιάζει πιο σταθερός και έχει καλύτερο compatibility. Που και που ο Opera θα μου βγάλει κανένα message που θα λέει ότι το σάιτ είναι plug-in content ή θα κάνει κανένα loop ή δε θα δουλεύει σωστά (πχ. WoW talent calculators στο official site ) ενώ ο firefox θα τα έχει όλα μια χαρά. Αλλά ο opera μου φαίνεται πιο γρήγορος όταν φορτώνει μια σελίδα, με έχει βολέψει το Wand και έχω βρει και ένα skin που μου αρέσει αρκετά οπότε θα μείνω εδώ. Χοχο.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  13. #748
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    έχει ξεφύγει η dsl σήμερα,130kb/s από http

  14. #749
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    OFFICE DZ/015
    Posts
    1,860

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher
    Χρησιμοποιώ Opera τους τελευταίους 9 μήνες (πιο πριν είχα Firefox) και οκ ο Firefox μοιάζει πιο σταθερός και έχει καλύτερο compatibility. Που και που ο Opera θα μου βγάλει κανένα message που θα λέει ότι το σάιτ είναι plug-in content ή θα κάνει κανένα loop ή δε θα δουλεύει σωστά (πχ. WoW talent calculators στο official site ) ενώ ο firefox θα τα έχει όλα μια χαρά. Αλλά ο opera μου φαίνεται πιο γρήγορος όταν φορτώνει μια σελίδα, με έχει βολέψει το Wand και έχω βρει και ένα skin που μου αρέσει αρκετά οπότε θα μείνω εδώ. Χοχο.
    το θέμα plugins ,είναι ότι μερικά ίσως να πρέπει να τα κάνεις Install manually στο Opera (ενα απλό c/p στο folder /plugins είναι). Αλλά εγώ δεν είχα πρόβλημα.

  15. #750
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Όχι δε με κατάλαβες, μου βγάζει plug-in content msg σε σάιτ που εδώ και μήνες τα άνοιγε κανονικά. Με κανένα ρεσταρτ στρώνει και επανέρχεται. Κάτι τέτοια με τον Firefox δε μου έχουν τύχει ποτέ. Α, και μιας και λέμε για Plug-ins ωραίο το ότι έχει και ο Όπερα flashgot αλλά δε λειτουργεί και τόσο σωστά (όσο πχ του Firefox).
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 21:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 15-05-2008, 23:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 18:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 20:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •