Page 484 of 562 FirstFirst ... 384434474482483484485486494534 ... LastLast
Results 7,246 to 7,260 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #7246
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by zeo View Post
    Ψάχνω έναν file hoster για video streaming. Το youtube δε μου αρέσει, ούτε καν αισθητικά, ψάχνω κανά άλλο.
    http://vimeo.com/ ?

    σου παρέχει και τη δυνατότητα να ανεβάζεις μεγάλα σε διάρκεια βίντεο, σε αντίθεση με το youtube που σου ζητάει κινητά και τέτοια φαιδρά.

    Quote Originally Posted by zeo View Post
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις που έχεις χρησιμοποιήσει τα emails σου για να γραφτείς σε fora, blogs και όπου αλλού σου έχει ζητηθεί εγγραφή με email; Γίνεται ένα χάος, έχω χρησιμοποιήσει τα mails μου από εδώ κι εκεί στο δίκτυο, ένας θεός πια ξέρει που και θέλω αυτόν τον θεό να μου τα βρει και να μου τα τακτοποιήσει, όμορφα κι ωραία.
    Ήρθε η ώρα για ξεκαθαρίσματα.
    δεν γνωρίζω να υπάρχει εύκολος τρόπος γι' αυτό. εάν δε θυμάσαι, πηγαίνεις στο κάθε email σου και κάνεις search για το κάθε forum/blog που έχεις γραφτεί. και κάνεις την προσευχή σου να μην έχεις σβήσει τα registration email. στη χειρότερη πας σε κάθε forum/blog και πατάς την επιλογή ότι ξέχασες τον κωδικό σου, δοκιμάζεις όλα τα email σου και κάποιο θα πιάσει!

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  2. #7247
    Laura Palmer zeo's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    347

    Default

    Ναι, το vimeo είναι μία καλή λύση, γιατί μπορείς να κρατάς βίντεοζ για τον εαυτό σου, δεν είναι όλα φάτσα φόρα, όπως νομίζω στο youtube. Κι επίσης, μπορεί να σου σπάσει την εικόνα από τον ήχο [χάλια ποιοτικά, βέβαια].

    Πφφφ, το άλλο με καίει.
    Έχω γραφτεί σε 500 μαλακίες, κάτι σάιτς ας πούμε για δυσεύρετους υπότιτλους και δεν μπορώ να ψαχτώ χειροκίνητα, γιατί δεν τα θυμάμαι. Και μ'έχει πιάσει μία τύπου "ανασφάλεια" που δεν ξέρω που έχω δώσει χύμα τα μέιλ μου.


  3. #7248
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Συγχαρητηρια, η Αη Πι σου, επιλεχτοικε στην πολη σου.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  4. #7249
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Quote Originally Posted by zeo View Post
    Επίσης, πιο σημαντικό, ψάχνω έναν file hoster για audio streaming. Να μπορώ δηλαδή να ανεβάζω ένα ελαφρύ αρχείο, ένα track, για παράδειγμα, μία ηχογράφηση, κάτι σε ήχο τελοσπάντων και ο άλλος να μπορεί με ένα κλικ να το ακούσει, χωρίς να χρειαστεί να κατεβάζει .rar αρχεία στο σκληρό του [δεν μιλάμε δηλαδή για sendspace, zippyshare, 4shared και τέτοια που είναι για βαριά αρχεία και προϋποθέτουν κατέβασμα].
    Σκέφτομαι το soundcloud, αλλά δεν ξέρω τι παίζει με την παρτη του, καμία ιδέα;
    Το soundcloud ακριβώς είναι ιδανικό για αυτό που ζητάς, απλά δημιουργείς account και ανεβάζεις. Και με δυνατότητα embedding του εκάστοτε ηχητικού κομματιού σε άλλα sites. 2 ώρες συνολικά ηχητικού χρόνου έχεις με free account.
    Επίσης μόλις ανακάλυψα και το http://www.mixcloud.com/ το οποίο φαίνεται να μην έχει χρονικό όριο

  5. #7250
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Playstation 4/ Orbis σήμερα λοιπόν.

    Ανακοίνωση περίπου στα μεσάνυχτα, λογικά δε θα έχουμε κάποια έκπληξη και απλά θα επιβεβαιωθούν όσα ξέρουμε.
    Οι φήμες λένε για τιμές γύρω στα 300-350€.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #7251
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    εγω θελω να ανακοινωσουν κατι εντελως ασχετο με ps4 και να ξενερωσουν ολοι =p

  7. #7252
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Εγώ θέλω να πει riiiiiiidge raaaacer.

    Spoiler















    Last edited by SpiritCrusher; 21-02-2013 at 00:01.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #7253

  9. #7254
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  10. #7255

  11. #7256
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    lol

  12. #7257
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    0.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  13. #7258
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    0 για ποιο πραγμα;σε χαλασε κατι απο τα features/specs;γιατι εγω σε φαση shutupandtakemymoney ειμαι με οσα αποκαλυψαν,αρκει να μην το χαλασουν στην τιμη.

  14. #7259
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Που να αρχίσουμε;

    Ότι δεν ανέβηκε ο Kaz στη σκηνή;
    Ότι δεν είδαμε καν την κονσόλα;
    Ότι παίζει τόσο πολύ χαζό social integration που καταντάει αηδία; Πάτα share λέει και θα το ανεβάσει στο facebook. Γιατί να θέλω να δει πχ η ξαδέρφη μου το πως έλιωσα τα μυαλά ενός ζόμπι; Ακόμα χειρότερα γιατί να πρέπει να το δει το γκομενάκι που ψήνω; Γιατί να πρέπει ντε και καλά εξ'αρχής να μας αρέσουν τα social networks;

    Πάμε στα games:

    -Diablo 3. "Because pissing off just the PC players was not good enough for Blizzard"

    -Νέο Killyawn, είδαν νέο hardware και τι έκαναν; Τίποτα. Ανέβασαν λίγο το detail, θα έβαλαν και κανα ΑΑ και αυτό. Δεν φαινόταν και τόοοσο διαφορετικό από ότι ήταν το τελευταίο Killzone. Το δε gameplay ίδιο. Ήρθε η νέα γενιά και ακόμα αναλώνονται σε QTEs και corridor shooting. Νέο hardware με 8GB GDDR5, δεν χρειάζεται να περιορίζετε τον παίχτη σε 3 τ.μ. γιατί τώρα δεν έχετε πια έλλειψη resources. Πέρα βρέχει. Και αν τους το πεις απλά θα δείξουν πως όντως πέρα βρέχει γιατί πιο πιθανό να σκεφτούν τίποτα weather effects σαν feature παρά να πιάσουν το νόημα.

    Driveclub. Κοιτάχτε κάναμε στο cockpit να φαίνεται το αχνιστό εφφέ από τις κλανιές που θα ρίχνεις όταν οδηγάς στο δερμάτινο κάθισμα Recaro. Βάλαμε 1st person camera (άλλο αν ήδη το βλέπαμε στο Shift ενώ τα υπόλοιπα features στο Forza).
    - Και από gameplay features;
    - Απλά να βγεις 1ος! Α και social integration!

    Δεν ξανάγινε!

    - Square Enix: Έβγαλαν έναν ανδρόγυνο τύπο (που εξηγεί πολλά για 90% των χαρακτήρων των FF) να μας δείξει το video που μας είχαν δείξει τον περασμένο Ιούνιο στην Ε3. Δεν προσπάθησαν καν. Ωραίοι.

    - inFamous: E ok infamous. Ήταν που ήταν δύσκολο να ξεχωρίσεις το inFamous από το Prototype τώρα απλά έκλεψαν και τα τελευταία στοιχεία και μέχρι να εμφανιστεί στο τέλος το όνομα του παιχνιδιού δεν ξέραμε ποιο από τα 2 θα είναι (για τα πρακτικά εγω είχα πει Prototype, οπότε πήγα κουβά). Το ωραίο είναι ότι ο τυπάς μας τα έπρηξε για το πως στη σημερινή κοινωνία υπάρχουν παντού κάμερες που μας παρακολουθουν και πως το ολο στορι του παιχνιδιου ήταν ενάντια σε αυτό. Ξύπνα ζώο, βρίσκεσαι σε παρουσίαση κονσόλας που όλη την προηγούμενη ώρα μας έλεγε ότι θα είναι μια κάμερα μέσα στο ίδιο μας το σπίτι. Δηλαδή σοβαρά κανείς δεν τους έδειξε την ειρωνία στα κείμενα πριν βγουν;

    - David Cage (είναι τίτλος από μόνος του): Μας έδειξε ένα render ενός παππού (NEW GAME FEATURE: You talk with old guys) το οποίο ήταν ωραίο μεν, choppy και μέσα σε vacuum δε. Ας το βάλει να τρέξει με τέτοιο detail μέσα σε game environment σε real time και μετά ας έρθει να μας πει. Επίσης μας έδειξε τα polygon counts και πόσο χαρούμενος ήταν που ανέβηκαν για το Beyond: Two Souls που μας πηγαίνει στην επόμενη παρουσίαση...

    - Media Molecule: Και εδώ κυρίες και κύριοι έχουμε το 1ο 3D Drawing penis simulator. Εάν νομίζετε πως λιγότερο από το 90% των παιχτών θα ζωγραφίσουν κάτι διαφορετικό πέρα από 3D πούτσες παντού, τότε δεν ξέρετε τι σας γίνεται. Έχει και share, ενώ νομίζω πως κάτι πήρε το αυτί μου για Co-op μέσω social. Τίποτα δεν είναι καλυτερο από το να μπαίνεις στα Παλάτια που ζωγραφίζουν οι φίλοι σου και να αλλάζεις τους τρούλους με πούτσες. Coming in Holiday 2013.
    Και πάμε στην 2η ειρωνία: Βγήκαν μετα από Cage που εκθείαζε detail και polygons και έβγαλαν διάλογο για το πως υπαρχει το "the tyranny of the polygon" και ότι όλοι παλεύουν να βάλουν polygons αντί για σοβαρό gameplay.
    Diss στο ίδιο event από τον επόμενο presenter, 1η φορά βλέπω. Εννοείται πως κανείς από τη Sony δεν το είδε στα κείμενα για να το προσέξουν.

    - Watch dogs. Γραφικά BF3, gameplay Assassin's Creed με Hacking. Πέρα από τις υπερβολικά μεγάλες ομοιότητες (που δε θα έπρεπε), φαίνεται οκ. Το κρατάμε.

    - The Witness. Exclusive λεει. Αντε και γαμήσου Blow. Σαν game το βρίσκω υποσχόμενο.

    - Deep Down. Tech demo του Framework XT, πολύ νωρίς για να πει κανείς οτιδήποτε.

    - Destiny.

    - Knack. Puzzle game που είναι πιο ενδιαφέρον (και πιο game) από τα πιο πολλά πιο πάνω. Θα δούμε. Εικάζω πως θα καταλήξει μετριότητα καθαρά λόγω απειρίας. Σίγουρα θα χρησιμοποιεί πάρα πολλά PS4 features.

    Με τι μείναμε; Με σχεδόν τίποτα. Τραγελαφισμοί και μια από τα ίδια. Α και "innovation" και "experience" παντού Το βραβείο από τα αποπάνω στη Molecule γιατί κατάφερε το 2/2 με diss όταν άλλοι προσπαθούσαν να αποτύχουν σε 1.

    Πάμε στα λίγα θετικά:
    Start/Stop. Install while playing, το νέο Dual Shock (αν και λογικά πάλι χειρότερο από Χ360 controller), GPGPU support + Havok, Cross-game chat, Game Streaming.
    Last edited by SpiritCrusher; 21-02-2013 at 16:24.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  15. #7260
    Son of the Northstar Once_Emperor's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Planet Algol
    Posts
    1,820

    Default

    Quote Originally Posted by SpiritCrusher View Post
    - The Witness. Exclusive λεει. Αντε και γαμήσου Blow. Σαν game το βρίσκω υποσχόμενο.
    Απλά θα ντεμπουτάρει στο PS4 είπε. Εκτός αν μετά βγήκε και είπε κι άλλα...
    We revel in our time.

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 21:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 15-05-2008, 23:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 18:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 20:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •