Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Μια χαρά.

    Πρακτικά είναι μια εξέλιξη της φορμουλας που ξέραμε (και αγαπήσαμε) στο TF2. Δεν έχει καμιά τρελή καινοτομία, αλλά από όλους τους TF2 κλώνους είναι το μόνο που κατάφερε να κάνει κάτι πραγματικά καλό και να έχει τον δικό του χαρακτήρα. Και όπως το TF2 τότε, έχει το καλό πως μπορείς πολύ εύκολα να μπεις να παίξεις μερικά rounds για λίγο ή να λιώσεις για ώρες χωρίς να το καταλάβεις.

    Στηρίζουμε.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  2. #2
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default

    Μακραν το καλύτερο παιχνίδι που είχα παίξει στο playstation vita.Αν το χεις βρει σε καλή τιμή μην το σκέφτεσαι καν.Βέβαια δεν ξέρω τι δουλειά έχει γίνει στη μεταφορά του στο ps4 ε.

    Καποια στιγμή πρέπει να πιασω το uncharted 4...Δεν έχω καμία αμφιβολία πως θα πρόκειται για παιχνιδάρα μιας και δεν απογοητεύει ποτέ αυτή η εταιρία.

  3. #3
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereal View Post

    Καποια στιγμή πρέπει να πιασω το uncharted 4...Δεν έχω καμία αμφιβολία πως θα πρόκειται για παιχνιδάρα μιας και δεν απογοητεύει ποτέ αυτή η εταιρία.
    Είναι παιχνιδάρα (προφανώς), τέλεια γραφικά, gameplay πιο κοντά στη λογική του 3 και για τον επίλογο τα είπα πιο πάνω. Μόνο. Δάκρυα.

    Το Gravity Rush μάλλον θα το πάρω τώρα που το βρήκα φτηνό και θα το παίξω κατά τα Χριστούγεννα, έχω ήδη πολλά στην άκρη και τον Οκτώβριο βγαίνει και το Last Guardian

  4. #4
    Serpantinas
    Guest

    Default

    δωκετε κανα απντεητ για το gravity rush! το βρηκα φτηνο και μου κινησε την περιεργεια αλλα τ αφησα.

  5. #5
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Δεν ξέρω αν παρακολουθεί κανείς ή αν ενδιαφέρεται, η Behaviour έβγαλε ανακοίνωση για τα μέσα (μάλλον προς το τέλος το κόβω πλέον) του 2016, ότι βγάζει το Warhammer 40K: Eternal Crusade με κάποιο content ανοιχτό και το υπόλοιπο free to download, ενώ στις κονσόλες το release θα γίνει αργότερα. Το PvE στην αρχή θα είναι με Tyranids.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  6. #6
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ρε παλικάρια, έχω ένα θέμα απο τότε που έκανα format στο πι-τσί μου. Πάω να κάνω launch παιχνίδια απο το Steam και ενώ μου λεει "Game Launching" και το Steam δείχνει ότι έπαιξα σήμερα π.χ. τελευταία φορά, δεν γίνεται τίποτα. Έχετε καμία ιδέα?

    Με λίγο ψάξιμο που έκανα, είδα μερικές λύσεις, αλλά μιλάνε να αλλάξεις τα σέττινγκς του παιχνιδιού κλπ. Πού γίνεται τούτο?
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  7. #7
    For Science,You Monster. Ethereal's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    afk
    Posts
    1,427

    Default


  8. #8
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    μονο για κονσολες παλι...
    Last edited by babality; 21-10-2016 at 00:48.
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  9. #9
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default



    τι να πει κανεις γι'αυτα τα αριστουργηματα. νομιζω οι san diego ειναι οι καλυτεροι απτους ροκσταρς.
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  10. #10
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Ρε μανίτσες, τελευταία άρχησα να έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα γραφικών, μια αρχαία NVidia GTX 280. Προσφάτως, μετά απο ένα update στους drivers, άρχισε να κλωτσάει όταν κάνω κάτι το οποίο, φαινομενικά, την στρεσάρει. Παράδειγμα, ανοίγω το VLC να δώ ταινία, το βάζω φούλ-σκήν, κρασάρει η κάρτα, μπλέ οθόνη, dumping physical memory to C: και άλλα τέτοια φαιδρά. Βάζω να παίξω Dead Space π.χ. (όπου πρίν έπαιζε νορμάλ) μετά απο λίγο, κρασάρει, μπλέ οθόνη.

    Σε κάποια φόρουμς κλπ, λένε ότι το τελευταίο update έχει θέματα με memory leak απο την κάρτα, λόγω μαλακισμένου προγραμματισμού απο μέρους τους. Επίσης, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, κατέβασε και εγκατέστησε μαζί με τους drivers και το NVidia experience, ένα suite που και καλά σε κάνει register με τα παιχνίδια που έχεις κλπ κλπ.

    Για πείτε καμία ιδέα, γιατί το πρόγραμμα μας έχει πάει πίσω για αναβάθμηση μέχρι το Γενάρη, και περιμένουμε.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  11. #11
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε αν οφείλεται στους νέους drivers, βάλε τους παλιούς.
    Life begins at 45°.

  12. #12
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    545 σελιδες θρεντ γαμω το σπιτακι μου; Τελος παντων. Παιζω pillars of eternity ραητ ναου. Καθημερινα καιγομαι με team fortress εδω και 5 χρονια. Και μολις αγορασα steam link (εχω μια 60αρα games εκει αλλα ποτε δε θα φτασουν τα πειρατικα). Αγαπημενα games απειρα. Ενδεικτικα: Heroes III, Silver, AoE, Civilization 2-5, Morrowind, Deus Ex (H.R), Desperados, Torchlight2, και μπορω να γραφω μεχρι αύριο. Εχω καει με lord of the rings online και προσφατα με paladins. Στο team fortress εχω μια 700αρα ωρες στο steam αλλα δε τις μετραω για καψιμο γιατι παντα το διασκεδαζω. Αυτα για αρχη. Εχουμε να πουμε πολλα.

  13. #13
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    25 ετών;
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Member Rhino's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Savannah
    Posts
    71

    Default

    28.

  15. #15
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by Rhino View Post
    28.
    δώσε ινφο για λοτρο να δω αν συναντιέσαι με τον κολλητό μου
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 21:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 15-05-2008, 23:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 18:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 20:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •