Page 546 of 562 FirstFirst ... 46446496536544545546547548556 ... LastLast
Results 8,176 to 8,190 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #8176
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Έλαβα μόλις αυτό: http://www.cosmodata.gr/newsletterFi...131020172.html

    Δεν ξέρω αν έχει κάτι καλό, δεν το έψαξα, απλά παραθέτω.
    Life begins at 45°.

  2. #8177
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ονιμπότσα, ποια υλοποίηση της 1060 αγόρασες και πόσο ευχαριστημένος είσαι; Με ψήνει μια τέτοια αναβάθμιση, για να τραβήξει άνετα άλλα 5 χρόνια τα πάντα όλα extra full ultra το πισάκι μου.
    Life begins at 45°.

  3. #8178
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    1 - 0.


    Gigabyte Windforce OC 3GB. Έχει και μία ακόμη, με τον τίτλο extreme. Νομίζω ότι παίζει και μία strix με 6GB την οποία αν άντεχε το πορτοφόλι, μπορεί και να αγόραζα.

    Πολύ ικανοποιημένος γενικά, αν και δε μου αρέσει καθόλου το nVidia control panel και το σιχαμερό GeForce experience.

    Αν σε παίρνει για 1070, go for it. Εγώ επειδή δεν πρόκειται να πάω σε 4Κ οθόνη, έμεινα στην 1060. Τη βρήκα και σε τιμή σκότωμα, βέβαια.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  4. #8179
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε όχι, 400+ πάει πολύ. Ήδη τα 300κάτι είναι πολλά για την 6 GB και δεδομένου ότι σπανίως παίζω πλέον (απλά είμαι βλαμμένος και μου αρέσει να διατηρούμαι up to date). Αλλά σκέφτομαι μήπως η 3 GB "τελειώσει" γρήγορα. Ίσως αν πουλήσω την 760, χμ...
    Life begins at 45°.

  5. #8180
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Πόσο να τη δώσεις; 40€; 50€;

    Αν δεν ανέβεις σε 4Κ δε θα τελειώσει γρήγορα. Τόσο οι Pascal όσο και οι συχνότητες τους είναι υπέρ του δέοντος δυνατοί για άνθρωπο που δεν παίζει παιχνίδια.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #8181
    Senior Member zumorito's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    185

    Default

    Κακή περίοδος για αγορά gpu λόγω mining, όλες είναι πιο ακριβές από ό,τι αξίζουν (amd άφαντες). Εξαρτάται και τι μονιτορ έχεις, πχ για 1080p η 1070 είναι overkill οπότε καλύτερα 1050ti αλλιώς 1060 3gb ( που έιναι 20-25% καλύτερη)αν και η vram είναι περιοριστική σε κάποια σενάρια αλλά αφού είσαι μάλλον casual gamer μια χαρά θα σου έρθει.
    Αν θες να περιμένεις μέχρι καλοκαίρι που η nVidia θα βγάλει νέες κάρτες έχει καλώς, αλλιώς αν έχεις τα φράγκα 1060 3gb.
    Και εγώ σε τέτοια διλήμματα είμαι για αυτό. 1060 6gb υπερβολικά ακριβή στα 300 imho.

  7. #8182
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ισχύουν αυτά που λες και δυστυχώς αυτές οι mid-range nVidia είναι ψιλομονόδρομος, μιας και οι VEGA που βγήκαν είναι όλες ακριβές και στο hi-end κομμάτι.

    Εγώ την πήρα 200€, για αυτό και δεν κοίταξα καν την 1050ti και η μόνη που έβλεπα από απέναντι (AMD fan είμαι γενικώς) ήταν μια 570 strix στα 180€. Όμως για 20€ διαφορά, η 1060 είναι αρκετά (ως πολύ) καλύτερη.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  8. #8183
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Tι φάση εντωμεταξύ μαυτά τα οριζόντια/επιτραπέζια κουτιά? Δεν το είχαμε ξεπεράσει πριν από 25 χρόνια αυτό? Στέκονται και όρθια μήπως? Είναι μικρούλια? Τι δεν πιάνω?

  9. #8184
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by zumorito View Post
    Κακή περίοδος για αγορά gpu λόγω mining, όλες είναι πιο ακριβές από ό,τι αξίζουν (amd άφαντες). Εξαρτάται και τι μονιτορ έχεις, πχ για 1080p η 1070 είναι overkill οπότε καλύτερα 1050ti αλλιώς 1060 3gb ( που έιναι 20-25% καλύτερη)αν και η vram είναι περιοριστική σε κάποια σενάρια αλλά αφού είσαι μάλλον casual gamer μια χαρά θα σου έρθει.
    Αν θες να περιμένεις μέχρι καλοκαίρι που η nVidia θα βγάλει νέες κάρτες έχει καλώς, αλλιώς αν έχεις τα φράγκα 1060 3gb.
    Και εγώ σε τέτοια διλήμματα είμαι για αυτό. 1060 6gb υπερβολικά ακριβή στα 300 imho.
    Έχω 1920x1200px monitor, οπότε δεν κοιτάζω για 1440p και 4K. Είναι κάτι που δε θα με απασχολήσει για πολύ καιρό. Το να περιμένω να πέσουν οι τιμές και να χτυπήσω την 6 GB είναι μάλλον η καλύτερη ιδέα, απλά με έβαλε σε πειρασμό ο ονιμπότσας και σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα να παίξω το W3 με HairWorks enabled, να δω τι κάνει.

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Πόσο να τη δώσεις; 40€; 50€;
    EDIT επειδή το κοίταζα μόλις: Στο insomnia, πωλούνται δύο 760, μια στα 90€ και μια στα 130€. Τα 130€, οκ, όχι, αλλά θεωρώ ότι άνετα πωλείται γύρω στα 80€.
    Last edited by BLiTzER; 19-10-2017 at 14:41.
    Life begins at 45°.

  10. #8185

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Tι φάση εντωμεταξύ μαυτά τα οριζόντια/επιτραπέζια κουτιά? Δεν το είχαμε ξεπεράσει πριν από 25 χρόνια αυτό? Στέκονται και όρθια μήπως? Είναι μικρούλια? Τι δεν πιάνω?
    στέκονται και όρθια, είναι μικρούλια, έχουν συνήθως μέσα "προκατ" πισί για δουλειές γραφείου (οπότε δεν έχουν μέσα καμιά κτηνώδη κάρτα γραφικών ή πολλές PCI θύρες)
    tt0274518

  11. #8186
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default


  12. #8187
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default


  13. #8188
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Για πείτε λίγο. Κάτι τέτοιο θα μας βγάλει καμια δεκαριά χρόνια ακόμα ή να πάω σε κάτι καλύτερο? http://www.cosmodata.gr/product/3011...7-professional ή αυτό http://www.cosmodata.gr/product/3020...windows-10-pro. Είναι κάποιο "καλύτερο" από το άλλο?
    Σκέφτομαι μήπως της πάρω και καμιά οθόνη, οπότε ίσως χρειαστεί να ρίξουμε το μπάτζετ.

    Αν γειώσω την οθόνη, σκέφτομαι αυτόν http://www.cosmodata.gr/product/3023...7-professional.
    Μεταξύ intel core, pentium και amd, φημίζονται κάποιοι ως καλύτεροι? Θυμάμαι κάποτε δε συμπαθούσαμε τους pentium. i3 με i2 έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά αν δεν είσαι gamer ή γραφίστας?
    Last edited by Drumsick; 22-10-2017 at 10:31.

  14. #8189
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Από τα 3 που πόσταρες Drumsick, μόνο το ακριβότερο λέει πραγματικά κάτι. Δεν ξέρω πόσο παλιό είναι αυτό που έχετε τώρα, αλλά αν είναι δεκαετίας πάνω κάτω, ουσιαστική διαφορά δεν πρόκειται να δείτε.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #8190
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Για πείτε λίγο. Κάτι τέτοιο θα μας βγάλει καμια δεκαριά χρόνια ακόμα ή να πάω σε κάτι καλύτερο? http://www.cosmodata.gr/product/3011...7-professional ή αυτό http://www.cosmodata.gr/product/3020...windows-10-pro. Είναι κάποιο "καλύτερο" από το άλλο?
    Σκέφτομαι μήπως της πάρω και καμιά οθόνη, οπότε ίσως χρειαστεί να ρίξουμε το μπάτζετ.

    Αν γειώσω την οθόνη, σκέφτομαι αυτόν http://www.cosmodata.gr/product/3023...7-professional.
    Μεταξύ intel core, pentium και amd, φημίζονται κάποιοι ως καλύτεροι? Θυμάμαι κάποτε δε συμπαθούσαμε τους pentium. i3 με i2 έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά αν δεν είσαι gamer ή γραφίστας?
    γαμώ την παναγία μου. έκλεισα το tab. tl:dr.

    τα δυο πρώτα πισιά που έδωσες είναι ήδη δεκαετίας. πισί να σε βγάλει δέκα χρόνια με 100 ευρώ δεν θα βρεις. πάρε i3 me 4gb ram minimum. οι έλληνες βαράνε από 50 ευρώ καπέλο σε σχέση με το ebay, αλλά έχεις μια κάποια εγγύηση. αλλιώς http://www.ebay.co.uk/itm/Fast-HP-In...vyn_pv6YMWNdxA
    Last edited by antimusic; 23-10-2017 at 00:32.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 22:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 16-05-2008, 00:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 19:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 17-05-2006, 00:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 21:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •