Page 525 of 562 FirstFirst ... 25425475515523524525526527535 ... LastLast
Results 7,861 to 7,875 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #7861

    Default

    θέλω να ακούω μουσική απ'τα ηχεία μου και να έχω ΜΟΝΟ το Skype στο headset.

    γίνεται κάπως αυτό με απλή onboard κάρτα ήχου?
    tt0274518

  2. #7862
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Θα ρυθμίσεις default playback device στα windows τα ηχεία σου και στο skype->audio settings->speakers θα επιλέξεις το headset.
    Life begins at 45°.

  3. #7863
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Αν θες να ακούς στερεοφωνικά τη μουσική δε γίνεται αν δεν έχεις δεύτερη κάρτα ήχου, έστω και μια μικρή USB. Αλλιώς (με μια κάρτα ήχου δλδ) μπορείς μόνο να διαχωρίσεις τα δύο κανάλια και να ακούς την κάθε πηγή σου (μουσική/Skype) μονοφωνικά από την έξοδο που θα της ορίσεις (ηχεία/ακουστικά).

  4. #7864
    Senior Member Sotos_The_Tequiler's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Δύση
    Posts
    10,330

    Default

    είχα αυτό:
    300Mbps High Power Wireless USB Adapter TL-WN8200ND



    ΈΒγαλα τις κεραίες που είχε από τη μαμά του (5dBi)και έβαλα αυτές:

    1.
    2.4GHz 9dBi Directional Antenna TL-ANT2409A


    2.
    NETIS 2.4GHz 9dBi Indoor Omni-directional Antenna


    Μεγάλη διαφορά στην απόδοση και πλέον σαρώνω τη γειτονιά με πολύ καλύτερες προοπτικές
    κάνε ψαλίδι θα γίνει ζημιά!

  5. #7865
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    το dying light ειναι μεγαλο fail
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  6. #7866

    Default

    γιατί; ψηνόμουν να το ξεκινήσω

  7. #7867
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Παίζοντας ξανά το τελευταίο κανονικό Silent Hill (downpour), καταλήγω πως μέτριο Silent Hill = σοβαρότερο game απ'το 95% που κυκλοφορεί. Το ίδιο ισχύει και για τα soundtrack.

    Λεω να ξαναρχίσω τη σειρά απ'την αρχή.


  8. #7868
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Κατεβασα το Civilization: Beyond Earth σπασμενο δυο φορες. Την πρωτη φορα το βρηκα σε image, με αποτελεσμα να το κανω mount, install κτλ ενα σωρο κουραστικες αηδιες, και στο τελος μου ελεγε οτι λειπουν διαφορα dll αρχεια. Αφου δεν εβγαλα ακρη μετα απο γκουγκλαρισμα και περιγραφη παρομοιου προβληματος σε αλλους, κατεβασα δευτερο τορρεντ, το οποιο παιζει κανονικοτατα μετα απο απλη εγκατασταση exe αρχειου εγκαταστασης. Με ενα μικρο προβλημα. Ειναι στα ρωσικα. Θελει κανεις να μου βρει την καλυτερη λυση εκ των τριων:

    1. ΣΩΣΤΟ τορρεντ/download ωστε να παιζει το παιχνιδι χωρις προβληματα στα αγγλικα?
    2. Πλοηγηση στα διαφορα μενου του παιχνιδιου ωστε να μπορεσω να το μετατρεψω στα αγγλικα σε menu/gameplay (δυστυχως για το εισαγωγικο βιντεο δεν εχω ελπιδες)?
    3. Κατι αλλο?

  9. #7869
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κλείσε το παιχνίδι. Πήγαινε στο folder του, ψάξε το "Config.ini", ψάξε για "Language = whatever" και αντικατάστησέ το με "Language = en_US". Τρέξ'το ξανά.
    Life begins at 45°.

  10. #7870
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    https://www.elitedangerous.com

    Έχει κυκλοφορήσει κανονικά από Δεκέμβριο λέει, ενώ ήταν σε καμπάνια kickstarter. Έχει κανείς ιδία εμπειρία; Με το gaming έχω σχεδόν μηδενική σχέση πια, αλλά αυτό είναι το μόνο παιχνίδι που θα μπορούσε να με κάνει να κολλήσω πάλι, ως αρρωστάκι που έχει φάει τα νιάτα του με Elite και Frontier. Τα gameplay videos δείχνουν φανταστικά και είμαι έτοιμος να στάξω το 50άρικο.
    Επίσης, το αντίπαλο δέος https://robertsspaceindustries.com/about-the-game , από τον τύπο που είχε φτιάξει το Freelancer.

    Διαβάζω γενικά reviews και για τα δύο, η πλειοψηφία τους σε θετικό τόνο. Για πείτε τίποτα αν έχετε εμπειρία.

  11. #7871
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    Δεν εχω παιξει κανενα απο τα δυο αλλα απο οσα videακια και reviews εχω προσεξει μισοτελειωμενα τα ανεβαζουν P2W τα κατεβαζουν. Θα χαρω πραγματικα αν αλλαξε κατι γιατι το χρειαζομαστε ενα space sim που να μην ειναι βαρετο μεχρι αηδιας σαν το EVE.

  12. #7872
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Κατεβασα το Civilization: Beyond Earth σπασμενο δυο φορες. Την πρωτη φορα το βρηκα σε image, με αποτελεσμα να το κανω mount, install κτλ ενα σωρο κουραστικες αηδιες, και στο τελος μου ελεγε οτι λειπουν διαφορα dll αρχεια. Αφου δεν εβγαλα ακρη μετα απο γκουγκλαρισμα και περιγραφη παρομοιου προβληματος σε αλλους, κατεβασα δευτερο τορρεντ, το οποιο παιζει κανονικοτατα μετα απο απλη εγκατασταση exe αρχειου εγκαταστασης. Με ενα μικρο προβλημα. Ειναι στα ρωσικα. Θελει κανεις να μου βρει την καλυτερη λυση εκ των τριων:

    1. ΣΩΣΤΟ τορρεντ/download ωστε να παιζει το παιχνιδι χωρις προβληματα στα αγγλικα?
    2. Πλοηγηση στα διαφορα μενου του παιχνιδιου ωστε να μπορεσω να το μετατρεψω στα αγγλικα σε menu/gameplay (δυστυχως για το εισαγωγικο βιντεο δεν εχω ελπιδες)?
    3. Κατι αλλο?
    Spoiler
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  13. #7873
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Υπερσυντελικε δεν ξερω τι σημαινει αυτο. Δεν εχω βρει λυση στο προβλημα μου, αν θελει κανεις να βοηθησει πριν βαλω το μπλιτζερ να το φτιαξει με teamviewer, πειτε

  14. #7874
    Otaku
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κοιλάδα του Πεσαβάρ
    Posts
    696

    Default

    καταρχας γιατι πας να κανεις το .iso mount και δεν κανεις απλα extract καπου και απο κει install->crack

  15. #7875
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο mount, το προβλημα ειναι αφου εχω ηδη κανει πληρη εγκατασταση του παιχνιδιου, ΚΑΙ αντικατασταση των αρχειων με τα αρχεια απο το crack.

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 21:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 15-05-2008, 23:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 18:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 20:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •