Page 562 of 562 FirstFirst ... 62462512552560561562
Results 8,416 to 8,424 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #8416
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    νομίζω πρέπει το κινητό να έχει nfc. αλλιώς quickpay ή κάτι τέτοιο. έχω το ίδιο θέμα.
    Rock or Nothing

  2. #8417
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Τα έχω όλα και είναι όλα ενεργοποιημένα. Τα τσέκαρε και υπάλληλος σε μαγαζί. Στο γοογλε βρήκα πως κάποια μοντέλα της μάρκας μου έχουν κάποιο σχετικό θέμα μετά το τελευταίο update αλλά έχει να κάνει με κάτι συγκεκριμένο που στους αλλους ήταν απενεργοποιημένο ενώ στο δικό μου είναι οκ και αυτό. Επίσης είναι και το κινητό των γονιών που είναι παλιό και δεν γίνεται να χρησιμοποιηθεί. Φυσικά κάνεις δε μπήκε στο κόπο να ενημερώσει σχετικά από πριν τις αιτήσεις για τη μαλακία. Οπότε ναι, δε ψάχνω λύση, απλά απάντηση αν υπάρχει άλλος τρόπος χρήσης της....
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  3. #8418
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    viva quickpay ή αντίστοιχη υπηρεσία. από pos δε νομίζω να γίνεται. βέβαια έχω pos 4 χρόνια και δεν ξέρω πώς λειτουργεί
    Rock or Nothing

  4. #8419
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Ναι το βασικό είναι να βγάλω άκρη για των γονιών που καμμιά εφαρμογή δε κάνει αφού είναι παλιό μοντέλο.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  5. #8420
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Nα σας πω, αν αγοράσω PC χωρίς λειτουργικό, υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που να έχει τα Windows 10 και θα μπορούσε να με βοηθήσει με την εγκατάσταση? Ή να μου πει βήμα βήμα τέλος πάντων τι κατεβάζω από που και τι διαδικασία ακολουθώ μετά. Τα έχω κι εγώ σε ένα στικάκι από προ 4ετίας, αλλά δεν ξέρω αν είναι οκ.
    Last edited by Drumsick; 16-06-2022 at 21:24.

  6. #8421
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    https://www.microsoft.com/el-gr/soft...load/windows10

    Αν θέλεις τα 10 οπωσδήποτε, μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ. Δεν θα είναι activated, αλλά προχθές αγόρασα κλειδί για έναν φίλο με 6€, αν τόσο πολύ σε καίει να τα έχεις ενεργοποιημένα για κάποιον λόγο. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή, βάζεις απ' το λινκ παραπάνω να κατέβει ένα tool της Μ$, από εκείκατεβαίνουν τα 10, του λες να ΜΗΝ τα περάσει πάνω απ' αυτά που έχεις στο pc απ' το οποίο κατεβάζεις, αλλά να τα περάσει σε στικάκι και γίνεται. Είναι τυφλοσούρτης, μην το φοβάσαι καθόλου.

    Μετά στην εγκατάσταση ισχύει πάνω κάτω το ίδιο, βάζεις το στικάκι στο pc, ξεκινάς και διαβάζοντας από εκεί, θα αρχίσει αυτομάτως η εγκατάσταση. Αν κάτι σε δυσκολέψει εδώ είμαστε, στείλε στο viber ακόμα και screenshots και θα την κάνουμε τη δουλειά
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  7. #8422
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Υπονοεις πως είναι καλύτερο να βάλω τα 11? Είπα 10 γιατί αυτά έχω τώρα και δε μ'αρεσουν οι αλλαγές, αλλά αν τα 11 έχουν κάποια πλεονεκτήματα, να τα ακούσω. Επίσης, δεδομένου πως στο laptop είχε γίνει "νόμιμα" η αναβάθμιση από 7 σε 10, σκεφτόμουν πως ίσως γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτό το key.
    Last edited by Drumsick; 17-06-2022 at 14:46.

  8. #8423
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    παίζουν κάποιες μαλακίες ρυθμίσεις στο BIOS σε κάποια λάπτοπ που πρέπει να γίνουν για να διαβάσει εγκατάσταση από στικάκι. καλό είναι να έχει προηγηθεί έρευνα ή να υπάρχει δίπλα σου διαθέσιμος υπολογιστής με πρόσβαση στο δίκτυο ώστε να μπορείς να αναζητάς λύση για κάθε θέμα που μπορεί να προκύψει.

    Γενικά δεν είναι κάτι δύσκολο, αλλά μπορεί να τύχει κάτι και να σου βγάλει την παναγία

    επίσης, για να φτιάξεις bootable stick αν έχεις κατεβάσει windows image το rufus είναι φίλος σου. ψάξε όμως και σε αυτό τις ρυθμίσεις πριν σετάρεις το στικάκι.
    Rock or Nothing

  9. #8424
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Drumsick View Post
    Υπονοεις πως είναι καλύτερο να βάλω τα 11? Είπα 10 γιατί αυτά έχω τώρα και δε μ'αρεσουν οι αλλαγές, αλλά αν τα 11 έχουν κάποια πλεονεκτήματα, να τα ακούσω. Επίσης, δεδομένου πως στο laptop είχε γίνει "νόμιμα" η αναβάθμιση από 7 σε 10, πως ίσως γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτό το key.
    σε καμία περίπτωση, ειδικά αν πρόκειται για laptop. Μιλάμε για απίστευτο battery drain.

    Γίνεται να το χρησιμοποιήσεις, ναι.

    Τρέξε το regedit και πήγαινε LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, MICROSOFT και πάτησε Ctrl+F. Θα ανοίξει ένα search box, στο οποίο βάζεις ProductKey και θα σου δώσει 3-4 αποτελέσματα. Εσύ κάνε copy paste κάπου το ProductId και voila.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 22:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 16-05-2008, 00:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 19:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 17-05-2006, 00:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 21:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •