Page 28 of 562 FirstFirst ... 1826272829303878128528 ... LastLast
Results 406 to 420 of 8424

Thread: PC & Games Offtopic thread

  1. #406
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    In a long , slow collision..
    Posts
    1,036

    Default

    Osoi dn peisthkate akoma oti to oblivion apla tha gamaei deite ayta ta screenshots....
    http://www.elderscrolls.com/art/obliv_x ... ens_01.htm
    Sad..So Sad..A Host of Sorrows..And You are One of Them..

    Dream a little dream of me...

    I'll laugh until my head comes off.

  2. #407

  3. #408
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    The Skater Gnome EQ stories.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  4. #409
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Απίστευτο.

    Ο Σπύρος (Γκαγκάδης) ανακάλυψε το forum του guild μου στο WoW και ποστάρει και εκεί τις μαλακίες του...
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  5. #410
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    'Εξι θα είναι τελικά οι εκδόσεις των Windows Vista που θα κυκλοφορήσουν στο δεύτερο μισό του 2006 με δύο εκδόσεις να αφορούν επιχειρήσεις, τρείς εκδόσεις για απλούς χρήστες και μια έκδοση για αναπτυσσόμενες αγορές. Αναλυτικά οι εκδόσεις είναι οι εξής :

    Vista Home Basic : Για όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν τον υπολογιστή τους για πλοήγηση στο Internet και τις υπηρεσίες του όπως το email καθώς και να δημιουργήσουν/επεξεργαστούν απλά έγγραφα. Θα περιλαμβάνει ακόμα προγράμματα προστασίας και ασφάλειας καθώς και μενού ελέγχου που θα επιτρέπει στους γονείς να θέσουν όρια στη χρήση του υπολογιστή.

    Vista Home Premium : Περιλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά της Home Basic έκδοσης με την προσθήκη του νέου γραφικού περιβάλλοντος με την ονομασία Aero. Ακόμα υπάρχει δυνατότητα λειτουργίας ως Media Center που επιτρέπει τη μετάδοση video και ήχου στο Xbox 360, υποστήριξη Tablet PC καθώς και εφαρμογή εγγραφής DVD. Σχετικά με τα DVD θα περιλαμβάνεται και εφαρμογή DVD authoring για τη δημιουργία των δικών σας ταινιών με την εύκολη προσθήκη μενού.

    Vista Business : Η βασική έκδοση για εταιρείες ανεξαρτήτου μεγέθους που θα περιλαμβάνει το γραφικό περιβάλλον Aero καθώς και τις τεχνολογίες Windows Flip και Flip 3D Desktop που κάνουν πιο εύκολη και εντυπωσιακή την πλοήγηση και εναλλαγή των εφαρμογών που τρέχουν στο νέο λειτουργικό. Ακόμα θα παρέχονται διάφορα εργαλεία για καλύτερη διαχείριση των υπολογιστών μιας εταιρείας.

    Vista Enterprise : Περιλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά της έκδοσης Business αλλά με αυξημένη κωδικοποίηση ενώ το σύστημα BitLocker θα αποτρέπει την ανάγνωση των δεδομένων σε ένα κλεμμένο υπολογιστή. Ακόμα θα υπάρχει υποστήριξη εφαρμογών Unix που θα "τρέχουν" χωρίς καμία αλλαγή.

    Vista Ultimate : Απλά η καλύτερη έκδοση των Windows Vista και σίγουρα η πιο ακριβή αφού θα περιλαμβάνει όλα τα χαρακτηριστικά των εκδόσεων Home και Business.

    Vista Starter : Η πιο απλή έκδοση που θα περιέχει τα απολύτως απαραίτητα και θα κυκλοφορήσει μόνο σε αναδυόμενες αγορές.

    'Ολες οι εκδόσεις εκτός των Vista Starter θα κυκλοφορήσουν και για 64bit συστήματα. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε την επίσημη ανακοίνωση της Microsoft.

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    bghke neo beta tou msn 8 (windows live messenger)
    me mia prwth matia fenetai poly kalytero

  7. #412
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    Nέα Έκθεση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής που καταγράφει το ρυθμό διείσδυσης της ευρυζωνικής πρόσβασης στις χώρες-μέλη και αναφέρεται στο τελευταίο τρίμηνο του 2005, φέρνει την Ελλάδα τελευταία με 1%. Παρά το γεγονός ότι ήδη έχει καταγραφεί σε προηγούμενες εκθέσεις η θέση της χώρας μας στους ψηφιακούς «ουραγούς» της ΕΕ, δεν παρουσιάζεται η αναμενόμενη δυναμική ανάπτυξης που θα έπρεπε να υπάρχει για να καλυφθεί το «χαμένο έδαφος».

    Την ίδια ώρα, το περιεχόμενο της Έκθεσης καταγράφει τη ραγδαία ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας στο σύνολο της ΕΕ με 53.000.000 συνδέσεις εκ των οποίων 20.000.000 έχουν γίνει το 2005. Η διείσδυση των ευρυζωνικών συνδέσεων στον πληθυσμό της Ευρώπης των 25 έχει φθάσει στο 11,5%, ενώ ένα χρόνο πριν, τον Οκτώβριο του 2004 ήταν στο 7,3%.

    H Έκθεση αναφέρει χαρακτηριστικά:

    «Σή

  8. #413

  9. #414

    Default

    Λοιπόν, πριν μερικές μέρες έστησα επιτέλους το νέο μου pc. Μετά από αρκετές γκαντεμιές, πατάω χαρούμενος το πάγουερ για να ανοίξει και μόλις φορτώνει τα win, ιδού η μεγαλύτερη. Ένα πράσινο ματσούκι στο κέντρο σχεδόν της οθόνης. Γαμώ το κέρατό μου.

    Αφού μου πέρασε η σύγχυση, λέω, εντάξει μωρέ εγγύηση 0 pix έχει, θα μου την αλλάξουνε. Αμ δε, πήρα τηλ. στον εδώ αντιπρόσωπο της Eizo και αφού του είπα το prob, μου πετάει το εξής "Καμένο pixel εννοούμε όταν είναι μαύρο, αν είναι μπλε, κόκκινο, γουατέβερ και φωτίζει λίγο παραπάνω (σ.σ ΈΛΕΟΣ) δε θεωρείται πρόβλημα". Γαμώ το σύμπαν ολάκερο, τα νεύρα μου τσατάλια αλλά λέω οκ και το κλείνω.

    Με τα ελάχιστα που ξέρω, το pixel δεν αποτελείται από 3 στοιχεία που το ένα δίνει το πράσινο, το άλλο το κόκκινο και το άλλο το μπλε χρώμα; Ε, αν τα δυο από αυτά είναι καμένα (στη δική μου περίπτωση τα μπλε και κόκκινο) δεν θεωρείται πρόβλημα ρε πούστη μου; Η εγγύηση δεν επεξηγεί το τι εννοεί η εταιρεία καμένο pixel. Εγώ αντιθέτως το θεωρώ καμένο. Σήμερα θα ξαναπάρω τηλ. και αν μου αραδιάσει τις ίδιες παπαριές δε σκέφτομαι να το αφήσω. Εσείς πιστεύεται ότι αν το ψάξω μέσω της Eizo ή του Κέντρου Προστασίας Καταναλωτή θα βγεί κάτι ή θα χάσω απλά το χρόνο μου;

  10. #415
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Έχουν δίκιο, δεν είναι καμμένα pixel αυτό που περιγράφεις. Καμμένο pixel είναι αυτό που μένει μάυρο, δε φωτίζεται, δεν έχει δλδ κανένα απο τα RGB χρώματα.
    Επίσης το ένα καμμένο pixel είναι μια απειροελάχιστη περιοχή που δεν γίνεται αντιληπτή με την πρώτη ματιά και όχι το ματσούκι που περιγράφεις, γι' αυτό και μερικές εταιρείες δε δίνουν εγγύηση 0 pixel αλλά δικαιολογούν 2-3.
    Βέβαια το monitor σου έχει πρόβλημα, αν δεν οφείλεται στην κάρτα γραφικών ή ξέρωγω που, να το πας να το κοιτάξουν.

  11. #416
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Lack of Luck
    Posts
    1,864

    Default

    nai distixws dead pixels ennooun ta maura pixels

    yparxoun 3 eidwn, dead pixels, lit pixels kai colored pixels (i diki sou periptwsh)

    an eisai tixeros kai kaei kai to prasino tote mporeis na tin allakseis..

    megali malakia na exeis kameno pixel apo tin arxi tis othonis sou.. gi'auto kalo prin pareis TFT othoni na tous bazeis na stin anoigoun na tin deis

    "The island gives you what you need" - Locke


  12. #417

    Default

    Σκατά δηλαδή. Άρα τώρα πρέπει να ελπίζω να καεί πριν το εξάμηνο. Η βλακία είναι ότι είμαι επαρχία και την οθόνη την παρήγγειλα οπότε δε μπορούσα να την ελέγξω από πριν.

  13. #418
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

  14. #419
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    xm,gia na mhn anoigw neo topic as ta grapsw edw
    tis teleutaies meres to pc mou kollaei arketa se fash na mou 8ymizei to pc opws htan me 512mb ram akoma xeirotera kai 256...
    exw 1giga btw
    ekana scan me ola ta anti virus spy ad ktl ktl brhke kati psila ta sbise ok alla pali ta idia
    sta processes de blepw kati na trwei toso mhnmh h cpu gia na styrizetai mia tetoia ka8ysterish sto systhma omws to lampaki tou sklhrou anabosbinei synexws les kai trexei kati
    wtf, kammia idea?

    p.s. bebaia tou gamaw th pisth dld paizw fm exw firefox foobar h winamp emule msn ktl na trexoun mazi alla giauto ebala ena giga gia na ta shkwnei (kai ta shkwne kairo twra mia xara kai bale)

  15. #420
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    κάνα αξιόλογο rpg βγήκε όσο δεν πρόσεχα;

Similar Threads

  1. Μια σημείωση για το offtopic thread
    By Dragonlord in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2010, 21:38
  2. Black metal offtopic thread (synexeia tou Leviathan k allwn)
    By NihilistikOrder in forum Music Discussion
    Replies: 20
    Last Post: 15-05-2008, 23:27
  3. The pure nostalgia thread - cancelled games
    By Marillion in forum PC & Games
    Replies: 19
    Last Post: 23-02-2008, 18:00
  4. Politics offtopic thread
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 102
    Last Post: 16-05-2006, 23:28
  5. MMO Games...
    By sereg in forum PC & Games
    Replies: 10
    Last Post: 15-05-2005, 20:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •