Results 1 to 7 of 7

Thread: The Movies Cult community

  1. #1

    Default The Movies Cult community

    Greetings fellows

    Μιλάμε για τέχνη, είτε μιλάμε για μουσική, είτε για ταινίες, για οποιαδήποτε μορφή της, και τέχνη είναι οποιαδήποτε μορφή αυτών, όταν ο 'καλλιτέχνης' δημιουργεί από μέσα του.

    Είμαστε μια κοινότητα λοιπόν που ασχολούμαστε με την τέχνη και ειδικότερα με τον κινηματογράφο. Πολύ πρόσφατα δημιουργήσαμε την σελίδα μας, η οποία έχει βελτιωθεί από την πρώτη ημέρα λειτουργίας της, πριν ούτε 2 μήνες, και ανανεώνεται καθημερινά με πολλά νέα, reviews, previews, άρθρα και αφιερώματα, forums και πολλά πολλά άλλα.
    Τα fanzines και οι κοινότητες στον τομέα της μουσικής είναι πολλές και φαίνεται πως το electric requiem πέτυχε το στόχο του έπειτα από δύο χρόνια και μπράβο του (και όπως λέω πάντα, προέχουν πρώτα τα άτομα - σε ΟΤΙ κι αν μιλάμε - μετά το υλικό και μετά όλα τα υπόλοιπα, γι'αυτό δεν μπορώ να μιλήσω με απόλυτη σιγουριά για το ER γιατί δε γνωρίζω αρκετά άτομα).
    Μα στον χώρο του κινηματογράφου, πανελληνίως μιλάμε πάντα, αυτά είναι ελάχιστα και όσες προσπάθειες ξεκινούν αποτυγχάνουν ή δεν καλύπτουν παρά ένα μέρος από όσα θα μπορούσαν. Κάνουμε λοιπόν μια φιλότιμη προσπάθεια, και το πιθανότερο την πρώτη δυνατή (σε άτομα και υλικό) προσπάθεια - σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα - στον ελληνικό χώρο, να κάνουμε τη διαφορά, προσεγγίζοντας τις ταινίες με τελείως διαφορετικό τρόπο, υποκειμενικά, όπως θα πρέπει κανείς να λαμβάνει την τέχνη (και όχι δήθεν 'αντικειμενικά' όπως μας πλασάρουν οι 'κριτικοί') και με κάποιες αρχές και ιδέες που δεν είναι καινούριες σε μας. Και το λέω αυτό γιατί δεν βρεθήκαμε από το πουθενά. Η κοινότητά μας υπάρχει από τον Σεπτέμβριο του 2002 μέσα από το IRC (κανάλι #movies) και αργά και σταθερά, με φοβερή οργάνωση, με συζητήσεις, meetings, newsletters και γενικότερα πράγματα που ελάχιστοι άλλοι έχουν καταφέρει, φτάσαμε τώρα στην δική μας σελίδα.
    Δεν αποζητούμε πολλά άτομα, αλλά λίγα και καλά, που να γουστάρουν τη φάση, την παρέα, τη συμμετοχή και αλληλοενημέρωση. Και για πρώτη φορά επίσης, δίνονται τόσες πολλές δυνατότητες στα μέλη - πάντα μέσα από κάποιους κανόνες - για συμμετοχή σε όλες τις λειτουργίες του site, όπου δηλαδή υπάρχει διάθεση, γιατί να μην δοθεί λοιπόν και η αντίστοιχη ευκαιρία? Πολλά ακόμη μπορείτε να διαβάσετε στα F.A.Q. μας και στα forums μας.

    Όσοι πιστοί προσέλθετε λοιπόν, εύχομαι καλή μας επιτυχία καθώς ο δρόμος προς την κορυφή είναι δύσβατος, μα μπορεί να γίνει άκρως δημιουργικός και διασκεδαστικός με την κατάλληλη παρέα

    The Movies Cult

    Καλή επιτυχία και στο ER

    PS1: Χαιρετίσματα και στον amnesiac που γυροφέρνει κάπου εδώ στα forums
    PS2: Αλλά να παραπονεθώ κι εγώ γιατί το siteaki του φίλου (και co-webmaster στο Movies Cult) Scrollkeeper "The Forgotten Scroll" είναι το μόνο μη υπογραμμισμένο στο sticky? kiddin
    PS3: Καλά ρε, είμαι μέλος από το Φεβρουάριο του 2004 και τώρα κάνω το πρώτο μου post? Τς τς είμαι απαράδεκτος!


  2. #2
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    για το PS1: hahah
    για το PS2: είναι απλά visited link.
    για το PS3: μπορεί ναι, μπορεί όχι.
    για το Μούβιζ κάλτ, ίντερεστινγκ. καλή αρχή!




    ■■

  3. #3

    Default

    PS1: Hmmm.... do I miss something here? Τι ξέρετε και δε μου λέτε?
    PS2: Λες ε? Τότε πρέπει να χάζεψα κι εγώ...

    Tenk you tenk you


  4. #4
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    hello crusader, vale gia avatar tin tampela pou xeis eksw apo tin porta sou. ta spaei
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  5. #5

    Default

    Hehehe, thanx mate, αλλά έχω βάλει και καλύτερες (φαντάσου )

    Anyway, πάω ν'ακούσω Tom Waits και να θρηνήσω λίγο ακόμα

    Either you happily join our cult, or we melt your brain


  6. #6
    Grzegorz Brzęczyszczykiewicz MoRmEnGiL's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posts
    8,358

    Default

    random bump

    My morning sun is the drug that brings me near
    To the childhood I lost, replaced by fear


  7. #7

    Default

    Random rofl

    PS: Btw, το animation gif στο sig σου πάνω που έλεγα να το έβαζα avatar στο tmc


Similar Threads

  1. Road Movies
    By Lost_In_Cooperland in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 44
    Last Post: 30-07-2013, 11:09
  2. Upcoming Movies
    By Bullet in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 397
    Last Post: 07-06-2008, 14:41
  3. Songs from Movies
    By Mostos in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-2006, 14:54
  4. Most Underrated Movies
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 14
    Last Post: 21-05-2004, 15:28
  5. Bad Movies
    By no-celebration in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 56
    Last Post: 04-12-2003, 10:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •