PDA

View Full Version : "ZIOVANI- KIRIAKOS THE OFFICIAL THREAD"

Stormrider
14-09-2004, 02:09
parteeeeeeee.......
naxoume kati na leme....

"Μετάνιωσα για την ενέργεια μου. Στενοχωρήθηκα γιατί ξέρω πως δεν είμαι βρώμικος! Δεν έχω δει κόκκινη κάρτα στην καριέρα μου και ήταν η πρώτη φορά που τιμωρήθηκα... Κι αυτή από βίντεο! Εχω αντιμετωπίσει σπουδαία ονόματα και ποτέ δεν αντέδρασα έτσι... Ο Κλάιφερτ έβγαλε μόνος του τη φανέλα και μου την έδωσε μετά τον αγώνα με την Μπαρτσελόνα... Σε 16 ματς στο Champions League έχω τιμωρηθεί συνολικά με 4 κίτρινες... Το σίγουρο είναι ότι δεν ένιωθα καλά... Εβαλα σε κίνδυνο την ομάδα μου" είναι τα λόγια του Τρικαλινού αμυντικού, που συνεχίζει μιλώντας και για τον Τζιοβάνι:

"Είναι προικισμένος παίκτης, αλλά δεν είναι "καθαρές" οι κινήσεις του, όταν δέχεται πίεση από τον αμυντικό... Μιλάει και άσχημα και μάλιστα στα ελληνικά. Την επόμενη φορά θα τον αντιμετωπίσω το ίδιο δυνατά, αλλά καθαρά! Κι αν τον ρίξω κάτω, από μαρκάρισμα, θα του δώσω το χέρι να σηκωθεί".

Παραδέχεται πάντως, πως όταν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο, σκεφτόταν έντονα την ήττα με 3-0 στη Ριζούπολη, που στοίχισε τον τίτλο:

"Ηρθαν μπροστά μου όλες εκείνες οι εικόνες της Ριζούπολης που μας είχαν πληγώσει. Είναι αλήθεια ότι ήμουν τρελαμένος μετά το 3-0".

"Οι Ολυμπιακοί με πάνε"
Οι παίκτες των "ερυθρολεύκων" φαίνεται πως τον έχουν βάλει στο μάτι, καθώς ο Νέρι Καστίγιο σε συνέντευξη του είχε πει πως "ο Κυργιάκος θα ξαναπάρει πρωτάθλημα σε 7 χρόνια".

Ο άσος του Παναθηναϊκού δε δείχνει να παίρνει στα σοβαρά αυτή την δήλωση και τονίζει πως οι οπαδοί του Ολυμπιακού τον... γουστάρουν!

"Ας λέει ό,τι θέλει. Εγώ το έχω ξεπεράσει το σκηνικό της Λεωφόρου, αυτός όχι. Να σας πω και κάτι; Μου κάνει και τζάμπα διαφήμιση. Γιατί να με ενοχλεί; Νομίζετε ότι εγώ έχω προβλήματα με τους Ολυμπιακούς; Ισα ισα... Οι Ολυμπιακοί με χαιρετούν στο δρόμο και δείχνουν ότι με γουστάρουν! Δεν λέω για όσους είναι στη Θύρα 7. Εννοώ τους υπόλοιπους. Μπορεί να τους αρέσει το στυλ μου, το πάθος μου στο γήπεδο, μπορεί και τίποτα απ' αυτά. Ομως ξέρω ότι με πάνε" λέει χαρακτηριστικά.

"Εκμεταλλεύθηκαν τη φωτό με τον Αντζα"
Μία σκηνή που έμεινε επίσης χαραγμένη βαθοά στις μνήμες των φιλάθλων, όπως αυτή της Λεωφόρου με τον Τζιοβάνι, είναι αυτή με τον Παρασκευά Αντζα στο ντέρμπι της Ριζούπολης το Μάϊο του 2003.

Ο Κυργιάκος τονίζει πως αυτό που τον τρέλανε, ήταν το πως εκμεταλλεύθηκαν το θέμα οι εφημερίδες που είναι προσκείμενες στον Ολυμπιακό.

"Στην αρχή δεν έδωσα σημασία. Ξέρετε πότε με τσάντισε; Οταν είδα το πώς εκμεταλλεύτηκαν τη φωτογραφία οι δικές τους (εννοούσε αυτές που πρόσκεινται στον Ολυμπιακό) εφημερίδες. Εκεί τρελάθηκα! Και ίσως έμεινα τρελαμένος για πολύ καιρό αργότερα, ακόμα κι όταν γύρισα από τον τραυματισμό μου" είναι τα λόγια του.

dilwseis tou kirakou sto ethnosport

http://www.sportime.gr/html/ent/805/ent.35805.asp

freak brother
14-09-2004, 02:27
MPRAVO TOU

edw fainetai h diafora.. tou kurgiakou me alhtarades typou anatolakh..

Stormrider
14-09-2004, 02:32
otan o giannakopoulos paradexotan oti ekane theatro ton kraxate omws...
diaforetikes periptoseis alla...

giati bravo tou?

kai kati allo...
kolopaidi o kiriakos?
kolopaidi kai o anatolakis..
opios pezei vromika einai kolopaidi(alla afto einai to podosfairo,opios exei paixei mpala xerei!!!)

oi olympiakoi den ta exoune me ton kiriako...
me ton douro taxoune...

FIXXXER
14-09-2004, 02:40
MPRAVO TOU

Giati ton les alitara ton Anatolaki diladi? Giati oloi oi vazeloi ton anaferoun os kati xehoristo? Exeis dei pote ton Anatolaki na paizei antiathlitika (den ennoo sklira, allo to ena allo to allo)? Sumfono oti einai kafros, alla den exei ti nootropia tou alitara pou thelei na skisei ton antipalo opos itan o Ze Elias i opos o malakas o Kurgiakos. Oude mia sxesi o enas me ton allon kata ti gnomi mou...

Mpravo tou ston Kirgiako, na doume ti allo tha akousoume, o malakas nomizei oti oi Olumpiakoi ton goustaroun kiolas, anti na mathei bala o vlammenos klaiei san paidaki pou deixan ton Antza na ton kavalaei...

freak brother
14-09-2004, 02:43
MPRAVO TOU

Giati ton les alitara ton Anatolaki diladi? Giati oloi oi vazeloi ton anaferoun os kati xehoristo? Exeis dei pote ton Anatolaki na paizei antiathlitika (den ennoo sklira, allo to ena allo to allo)? Sumfono oti einai kafros, alla den exei ti nootropia tou alitara pou thelei na skisei ton antipalo opos itan o Ze Elias i opos o malakas o Kurgiakos. Oude mia sxesi o enas me ton allon kata ti gnomi mou...

Mpravo tou ston Kirgiako, na doume ti allo tha akousoume, o malakas nomizei oti oi Olumpiakoi ton goustaroun kiolas, anti na mathei bala o vlammenos klaiei san paidaki pou deixan ton Antza na ton kavalaei...

opios paradexetai dhmosiws kai zhtaei sugnwmh gia katw einai magkas..
o anatolakhs exei paei na stamathsei thn mpala apo mpolikous paixtes..
ante mhn arxhsw.. me ta klassika pleon takling tou apo pisw... me ta duo podia klp.. thymaste to paok - olumpiakos ?? tote me ton kafe karempe to idio paixnidi...

Stormrider
14-09-2004, 02:44
MPRAVO TOU

ntax...
o ze elias itan periptosi...
ton ze elias den ton pianei kaneis...
asxeta oti ton pigena san pexti giati ixere panta pote tha kanei tin malakia kai pws tha ferthei meta ,den tin plirone pote..
to mono kako me ze itan pws ana 2 paixnidia den epeze logo kartwn:P
katatala pextaras kata tin gnomi mou

karempe - ze elias den pernage tpt...

freak brother
14-09-2004, 02:54
MPRAVO TOU

ntax...
o ze elias itan periptosi...
ton ze elias den ton pianei kaneis...
asxeta oti ton pigena san pexti giati ixere panta pote tha kanei tin malakia kai pws tha ferthei meta ,den tin plirone pote..
to mono kako me ze itan pws ana 2 paixnidia den epeze logo kartwn:P
katatala pextaras kata tin gnomi mou

karempe - ze elias den pernage tpt...

evlepa xtes brazilianiko prwtathlima ... kai epaize o ze elias.. oxi solo to paixnidi vevaia giati vghke exw me kokkinh (!) dld duo kitrines.. LOL
exeplagein

Dunadan Ranger
14-09-2004, 03:09
anti na mathei bala o vlammenos klaiei san paidaki pou deixan ton Antza na ton kavalaei...

o gkoumas 3erei mpala?
pou eides na klapsei o kyriakos?

Stormrider
14-09-2004, 03:22
vasika...
den leei kai tpt gia na tou poume bravo...

an elege...
"ekana malakia,o dietitis eprepe na mou dwsei kokkini karta - kai na dwsei penalnti ston kologavro ,ara esti thatan 3-1 , kai thaxame to prathathlima gia 8i fora"

TOTE THA ITAN MAGKAS ALLA KAI SIXRONOS MALAKAS....

etsi gia dwsw aformi gia logomaxies kai na klidwthei to topic giati exei xilioisizitihei to thema..
exalou..
oloi xeroun poios adikithike se afto to mats...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dunadan Ranger
14-09-2004, 03:39
exalou..
oloi xeroun poios adikithike se afto to mats...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

safws...o douros

Magellan
14-09-2004, 09:42
Στενοχωρήθηκα γιατί ξέρω πως δεν είμαι βρώμικος

den xreiazetai na diabasw parakatw

warlord
14-09-2004, 09:52
Pros gavrous. Peite sygkekrimena ANTIATHLITIKA markarismata tou Kiriakou.

Anatolakhs: Ston teliko kypellou, ekane dolofoniko xtyphma ston Papadopoulo px. O kiriakos den exei kanei antistoixo.

Sas ponese poly to persyno telika.

Magellan
14-09-2004, 09:57
se ena filiko (oute kan episimo) sthn kypro me ta dio podia apo pisw st kentro tou gipedou
kai allo ena tetoio me tin Haiduk pros to telos tou agwna

ps oso kai na ponese htan ena , oxi 7

warlord
14-09-2004, 10:05
se ena filiko (oute kan episimo) sthn kypro me ta dio podia apo pisw st kentro tou gipedou
kai allo ena tetoio me tin Haiduk pros to telos tou agwna

An exeis th paramikrh epafh me podosfairo, tha ksereis oti OLOI oi center back tou kosmou kanoun tetoia markarismata... Kai h mhtera tereza na epaize dhladh, tha ta ekane ayta.
H fash me ton Papadopoulo einai entelos diaforetikh. Opos kai tou Georgatou. Milame gia en psyxro xtyphmata me skopo na ton sakatepsoun. TETOIA pes mou apo paixtes tou panathinaikou.

Ti 7 kai ti 17 mou les... O olympiakos kai to aigaleo na kerdizoun.

Magellan
14-09-2004, 10:09
diladi markarisma se kentro tou gipedou me ta dio podia apo pisw den ta 8ewreis antia8litika kai epikindina epeidi ginontai apo olous tous center back???

ok entaksi oti peis

o pana8inaikos exei tous pio "ka8arous" paixtes
ti na prwto8imi8oume
kalitzakh, kolitzidakh kiriako...

warlord
14-09-2004, 10:17
OXI ALLO KARVOUNO.

Th gnomh mou gia Kallitzakh klp thn eipa se allo topic.

nothingman
14-09-2004, 10:21
Πόσα χρόνια βλέπουμε τον Κυριάκο Α Εθνική και πόσα τον Ανατολάκη?
Σχετικά είναι όλα αυτά... αντικειμενικά, ο Ανατολάκης κάνει περισσότερα καφρομαρκαρίσματα, πολύ απλά γιατί ο Κυριάκος είναι καλύτερος αμυντικός
Ο Κυριάκος πάντως είναι μεγαλύτερο κωλόπαιδο :D

Raven Lord
14-09-2004, 11:21

ωωωω ναι!

όσο κι αν χτυπιούνται ότι δεν τους νοιάζει

pitchfork
14-09-2004, 11:36
Δεν θέλω να αναφερθώ στις βλακείες που έχουν γράψει διάφοροι από πάνω. Θέλω μόνο να πω για τον ανατολάκη ότι όντως "αληταράς" δεν είναι το κύριο χαρακτηριστικό του.
Πιο καλά θα μπορούσα να τον περιγράψω με τον χαρακτηρισμό "άχρηστος και ηλίθιος παίκτης"

Magellan
14-09-2004, 12:19
OXI ALLO KARVOUNO.

gia na teliwnoume
oso brwmikos einai o anatolakhs einai kai o kiriakos
den xreiazetai na prospa8eis na mas piseis oti o kiriakos einai to kalo paidi

auta

Stormrider
14-09-2004, 16:08

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Raven Lord
14-09-2004, 16:22
προφανώς, σε μερικούς άρεσε κιόλας
:twisted:

:P :P :P

Stormrider
14-09-2004, 16:24
re mlk...
einai mlkia einai afto pou lete pws mas piraxe to persino...
emena den me piraxe katholou pantos...
isa isa ...pigena sto tei kai elega stous vazelous...
bravo bravo...pirate kai eseis ena protathlima...
kai mou legan
kairos itan:P

pitchfork
14-09-2004, 16:49
Και για να μας το αποδείξεις ίσως να σταμάταγες να το αναφέρεις?

Dunadan Ranger
15-09-2004, 00:56
ps oso kai na ponese htan ena , oxi 7

elpizw na mhn anaferese sta gkol ths juve ets?

FIXXXER
15-09-2004, 03:40
Oxi ennoei mallon ta protathlimata pou epeidi sas ponese esas toso pasxizete na ta vgalete sike se kathe eukairia kai eno kanenas gauros de to anaferei, eseis olo ekei tin pate tin kouventa, bas kai sas akousei kanenas kai sas pistepsei...

O Anatolakis itan mazi me ton Eleutheropoulo stin kaluteri 11ada Champions League tou 1999 apo tin kritiki epitropi tis UEFA ki oxi apo to Derby i tin Hxo... needless to say more...

DrButcher
15-09-2004, 03:45
2004 - 1999 = 5 :|

FIXXXER
15-09-2004, 03:47
De nomizo oti milame gia tin torini apodosi tou paikti, milame genika gia tin axia tou. Tespa, oses selides kai na graftoun se auto to thread, simasia exei oti makari o Kirgiakos na paizei panta opos epaixe simera pou itan oli i amuna monos tou (fantasou na min itan ki autos posa tha eixe faei to sourotiri sas simera) se antithesi me ton Kiriako tis Leoforou pou eprepe kapoios na tou gamisei to spiti.

Zachary_Stevens
15-09-2004, 04:19
An itan toso paixtaras kai amyntikara den tha xreiazontan na kanei pousties tou styl rixnw mpounia ston giovanni gia na to dei3w poios eimai ktlp. Apla tha ton eixe svisei mesa sto gipedo kai paei kai teleiwse kai stin teliki o panathinaikos tha ton eixe poulhsei se megalh omada opws ekane me ton Giourka pou fanike oti to palikari katexei to topi kai ontws a3izei na pezei se mia megalyterh omada me diakriseis.To mono pou katafere gia mena itan na dei3ei oti kai kala ''an me ekane 1 fora rompa o antzas me tin mlkia tou egw tha gamisw enan opoiodipote pexti na to pe3w megalos tsaboukas stin edra moy''.2on o magkakos autos vazw 1000% kai to xeri moy stin fwtia oti prin to mats tou karaiskaki fetos tha einai "traumatias" 'h tha exei kartes gia na min pe3ei gi auto elege tis paparies typou oi olympiakoi me goustaroun gia na kateunasei ta pneumata,mipws tin glytwsei apo ton kosmo.Anywayz ampalloi pextes panta ypirxan opws o anatolakis kai o kyrgiakos,to thema einai pws polloi proponites tous edinan eukairies na deixnoun tin Ampalosynh tous anti na tous exoun pagko apo to na mathoun ligaki na markaroun.

Dunadan Ranger
15-09-2004, 04:48
An itan toso paixtaras kai amyntikara den tha xreiazontan na kanei pousties tou styl rixnw mpounia ston giovanni gia na to dei3w poios eimai ktlp. Apla tha ton eixe svisei mesa sto gipedo kai paei kai teleiwse kai stin teliki o panathinaikos tha ton eixe poulhsei se megalh omada opws ekane me ton Giourka pou fanike oti to palikari katexei to topi kai ontws a3izei na pezei se mia megalyterh omada me diakriseis.

ama emene ston pana8hnaiko o giourkas 8a htan ena yperektimhmeno skato ..twra pou efyge egine paikths die8nous klashs.

btw ...to 3ylo pou exei ri3ei tosa xronia o giourkas se gayrous paiktes to kanete ababa...o kyriakos sas ponese kai einai kolopaidi epeidh den ton ebgale e3w o douros e?

e re komple3 oi gayroi

e re alefas pou sas xreiazete...
ekei re na klaite epeidh den bgainei o douros sth stah na milhsei.

edit : DOURO GERA PARTOUS TA MYALA

SWKRATH GERA PARTOUS TA LEFTA

edit2: twra pou to eida kalytera...kai epeidh o giovanni pou einai megalh paiktoura enw o kyrgiakos einai ena matso xalia .....giati o giovanni paizei akoma sto gayro?
nta3 file me th logikh sou o kyrgiakos eprepe na paizei se mia omada me diakriseis...o tziovanni h paiktoura tosa xronia pou paizei se mia asimh omada malakas einai?
mh gineste monoi sas rentikola re

ManWhoSoldTheWorld
15-09-2004, 05:10
koula,polu kolopaido o kiriakos