Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Splinter Cell: Conviction

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Microsoft Windows:
    NA April 29, 2010
    EU April 30, 2010

    Να το αγοράσεις.

  2. #17
    YOLO Chillin Villain's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    14/f/cali
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Microsoft Windows:
    NA April 29, 2010
    EU April 30, 2010
    Ώχ όντως,χαζούλης. Αλλα ντ'άλλα νόμιζα.
    Quote Originally Posted by Phoebus View Post
    Να το αγοράσεις.
    Ανοικτή συνδρομή σε ΜΜΟ,λίγος χρονος γενικα,8αρι απο Gamespy,έχω ήδη ενα οριτζιναλ σπλιντερ,και 50Ε?


    TLDR: Όχι. Η πειρατεία σκοτώνει την μουσική κλπ,sure.
    hang all hope from the nearest tree


  3. #18
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    εχει βρεθει τροπος να παιξει το iso?

  4. #19
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Είναι με το καινούριο online-only σύστημα της Ubisoft, έτσι δεν είναι? Το Silent Hunter 5 είδα λίγο που είχε το ίδιο protection και για να προχωρήσεις το campaign ήθελε να κάνεις μόνος σου edit τα αρχεία του παιχνιδιού, αλλά αυτό ήταν πριν κανα μήνα και βάλε. Αυτό το διάστημα από ότι έχω διαβάσει δύο είναι τα σπασίματα που παίζουν για την νέα πλατφόρμα της Ubi.

    Καταρχήν, κυκλοφοράνε emulators που στήνουν εικονικό ubisoft server στο PC σου (οι καμμένοι έκατσαν και κατέγραψαν όλα τα requests και τις απαντήσεις), αλλά δεν το έχω βρει πουθενά γιατί δε ξέρω πώς λέγεται (δε σκοτώθηκα και να ψάχνω εδώ που τα λέμε). Το κακό είναι ότι πρόκειται για γενική λύση εξομοιωσης του protection, άρα υπάρχουν πιθανότητες για bugs σε μεμονωμένα παιχνίδια. Το καλό είναι πάλι ότι είναι γενική λύση, οπότε λίγο πολύ παίζουν όλα.

    Το άλλο είναι να "ξηλωθεί" τελείως το protection από το παιχνίδι. Αυτό σημαίνει ότι συνήθως δουλεύει καλύτερα, αλλά πρέπει να περιμένεις να βγει "πακεταρισμένο" release που να τα έχει όλα μέσα. Κυκλοφορεί τέτοιο release από Skidrow για το Assasin's Creed 2, οπότε αφού καταφεραν και το έσπασαν λογικά θα βγουν και τα άλλα σιγά σιγά (ειδικά αν μιλάμε για high profile τίτλους).

    TL;DR Ψάξε να βρεις έναν emulator για το Uplay μέχρι να βγει η φουλ-σπασμένη έκδοση.
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  5. #20
    Συνεργάτης Μόσπιτ Ingolemo's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    2,250

    Default

    ehm exei vgei hdh h full spasmenh ekdosh (skidrow).

    exei vgei kai multiplayer crack, alla den kserw poso kala douleuei.
    People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly...timey-wimey...stuff.

  6. #21
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Ε, τότε να το δοκιμάσω!

    Πλάκα πλάκα δεν έχω ασχοληθεί με κανένα της σειράς, και μου αρέσουν αυτά τα παιχνίδια τύπου "κρύβομαι και σκοτώνω κόσμο χωρίς να ξέρει από πού του ήρθε". Αξίζει από άποψη ισορροπίας stealth στοιχείων και καθαρού action και ποιο προτείνετε σαν καλύτερο; Πχ αν είναι κάτι σαν τα hitman ή το death to spies (αυτό με τον Ρώσο KGB που κυνηγάει ναζί στον Β παγκόσμιο, τσεκάρετε) με ψήνει.
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Μόλις το τελείωσα. Έπος. Και σε 2 ώρες υποτίθεται πως φεύγω για δουλειά. Ωραία...

  8. #23
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    ποσο κρατησε τελικα;
    btw κρακ σκετο δεν παιζει;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Το έπαιζα από τις 5 το απόγευμα. Μερικά σημεία ήταν τσιμπούκι και μου έσπασε τα νεύρα αλλά πιστεύω στο εύκολο επίπεδο θα είναι όσο λένε. Κρακ παίζει από skidrow και είναι ΟΚ. Το παιχνίδι έχει διάφορα bugs και μερικά mechanics δε δουλεύουν και τόσο καλά (ή δουλεύουν υπερβολικά καλά) και χαλάνε λιγάκι το παιχνίδι. Σε μία πίστα, δεν έγινε trigger ένα event και έπεσα από το κόσμο Πιστεύω με το πρώτο patch θα είμαστε κομπλέ για να διορθωθούν μερικά πράγματα και να γίνει ένα σχετικό balancing, ειδικά το mark&execute που είναι υπερβολικά δυνατό. Σε σύγκριση με τα άλλα SC θα έλεγα ότι είναι αρκετά διαφορετικό (το stealth gameplay μερικές φορές απλά δεν είναι εφικτό) αλλά το επίπεδο του παιχνιδιού είναι πολύ υψηλό. Ο Μιχάλης ο Σιδηροπλεύρης έχει τη πιο καβλωτική φωνή στην υφήλιο.

  10. #25
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    επαιξα τα 30-40 πρωτα λεπτα και ειμαι καπως ετσι

  11. #26
    Senior Member cynic's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    1,769

    Default

    To teliwsa proxtes sto 360.Poli kalo, kai mias kai den eixa asxoli8ei ektetamena me ta paliotera tou xbox1 , den to kana 5ores pou lene oi perisoteroi.Diladi kai sto normal pou to pexa, exei simia pou den pernane me tipota stealth kai 8elei shooting (kai arketes prospa8eies )
    8a bei kai coop prosexws afou fenete na xei poli prama ekei.

    Btw, eixa agorasei prosfata to chaos theory, kai sto 360 dixnei apisteuto apo grafika kai fotismous , para ta xronia tou.8a bei ki auto kapia stigmi afou to xa afisei 3o level apo oti 8imame.

  12. #27
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    το execute ειναι η καλυτερη μου ε.μαζι με το interrogate.

  13. #28
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Δεν είμαι κανένας φανατικός των action games και το τέλειωσα σε 2 απογεύματα σε normal δυσκολία. Στα θετικά το στόρυ, τα γραφικά κλπ production values. Αρνητικά η μικρή διάρκεια, goofy mechanics και υπερβολική "κονσολοποίηση". Σε καμία περίπτωση δεν το αγόραζα αυθεντικό και να έχω και το ηλίθιo always online DRM και μάλλον ούτε πρόκειται να ξανασχοληθώ, αν αρχίσει να γεμίζει ο δίσκος είναι από τα πρώτα που θα πάνε για uninstall.

    Επίσης, stealth game δεν είναι με την καμία. Τα παλιά δεν τα έχω τελειώσει, είχα παίξει όμως λίγο κάποιο από τα πιο πρόσφατα και είναι η μέρα με τη νύχτα. Όσο είναι stealth game το conviction επειδή απλά κρύβεσαι στα σκοτάδια, άλλο τόσο είναι το assasin's creed, το grad theft auto και το saboteur επειδή κρύβεσαι στις ταράτσες ή φεύγεις από το σημείο της καταδίωξης. Να πω την αλήθεια περίμενα κάτι σε πιο Hitman στυλ.

    Δεν με χάλασε, όπως δεν με χαλάει να παίξω και τα άλλα games που ανέφερα σαν παρόμοια, απλά να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη κύριοι της Ubisoft. Αυτά τα παρακάτω σαν γενικότερος προβληματισμός.
    Είναι κλασσική περίπτωση κλασσικής σειράς (ναι, επί 2) που γίνεται επιτυχία στο PC γιατί είναι σε δική του κατηγορία, μέχρι κάποιος executive να σκεφτεί "ώπα, αν το κάνω πιο action και βάλω κανένα aim assist για να παίζει και με gamepad μπορώ να μοσχοπουλήσω και στις κονσόλες".

    Δεν έχω τίποτα εναντίον των action games ή των κονσολών, ίσα ίσα, απλά μου τη δίνει που ενώ το PC έχει δυνατότητες να προσφέρει gameplay πέραν της πετατημένης οδού οι περισσότεροι όχι μόνο δεν το κάνουν, αλλά "νερώνουν" και προηγούμενες σειρές που είχαν κάποια επιτυχία καθαρά λόγω του ιδιαίτερου χαρακτήρα τους. Και μετά τι μας μένει; Άλλο ένα action game της σειράς, γαμάτο και με δε ξέρω γω τι παραγωγή, αλλά παρόλα αυτά της σειράς και έχοντας χάσει την πρωτοτυπία που έκανε το όνομα επιτυχημένο.

    Δηλαδή ποιο είναι το επόμενο βήμα, starcraft 2 στο ΧΒΟΧ με auto-focus στον κέρσορα για να μπορείς να κάνεις micro τις μονάδες με gamepad; Και φυσικά οι console users σε μια τέτοια περίπτωση θα ήταν στα ίδια ladder του battlenet με αυτούς που έχουν PC/Mac, οπότε για να μην έχουν άδικο πλεονέκτημα οι κονσόλες θα αποκτούσαν και όλοι οι υπόλοιποι auto-focusing cursor. Εν ολίγοις, απευθυνόμενος προς τις εταιρίες παραγωγής το μόνο που έχω να πω είναι σταματήσε να dumb down my games και πείτε τους να buy a fucking mouse. Δεν είναι όλες οι πλατφόρμες κατάλληλες για όλα τα είδη παιχνιδιών, τι να κάνουμε;
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  14. #29
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. Cell phones are safe
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 161
    Last Post: 29-06-2008, 20:36
  2. Frail Conviction demo: "Whispers In Sorrow"
    By Conviction in forum Self-Promotion
    Replies: 0
    Last Post: 08-10-2007, 16:44
  3. Splinter Cell - Double Agent
    By Phoebus in forum PC & Games
    Replies: 7
    Last Post: 11-12-2006, 20:43
  4. Splinter Cell III
    By dead in forum PC & Games
    Replies: 11
    Last Post: 26-03-2005, 06:06
  5. Splinter Cell : Pandora Tomorrow
    By Phoebus in forum PC & Games
    Replies: 34
    Last Post: 05-04-2004, 15:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •