Page 64 of 119 FirstFirst ... 1454626364656674114 ... LastLast
Results 946 to 960 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #946
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    oxi pros theou, egw den se vlepw san ton dragonlord no 2 alla oute kai ton dragonlord ton vlepw san ton kako demona panw apo ta kefalia mas. einai gegonos pws apogohteytika apo kapoies kiniseis tou (kati pou egine ekdhlo kai ston idio) alla mexri ekei, oute ton xerw ton an8rwpo gia na ton pw ta 1002.

    Oi kouventes pou kaname den htan syzhthsh, toulaxiston oxi opws to theteis. Apo thn allh pws na proseggiseis ena tetoio zhthma? Ginetai arage sto styl tou 'E dragonlord, ti les re man den kaneis mpan ton ikonoklast?'. Einai profanes pws den yparxei hremia stous tonous kai mallon exei hdh agkiksei ta akra kapoios gia na skeftei kai na energhsei etsi.

    To megalo zhthma kai kati pou mou ginetai antilhpto mesa apo diafores kouventes pou kanw aytes tis meres (entaxei allh douleia den eixame alla katalavainete, pezei kai ena neo mag sthn mesh), einai pws oi syntaktes den eixan mia koinh grammh plevshs. Ayto dimiourgise en telei ta provlimata. Oxi pws diaxwristikan se 2 stratopeda, alla sto thema antilipsewn pou leei o dragon, einai safes pws yparxoun diastaseis. Akoma kai metaxy tou neou team dld, min nomizete. Sto katw katw h swsth leitourgeia enos mag den paei na pei pws simpiptoun oi apopseis olonwn mas h kati tetoio, to anti8eto malista. To themito einai se tetoies periptwseis na ypaxei mia grammi toulaxiston ws pros tin mousiki katev8ynsh (oxi vash genres, alla ideologika), ola ta alla einai peritta (imo).

    Den thewrhsa pote mou pws to forum vlaptei to mag h kati tetoio, genikws to evlepa asteio san dikaiologia. Alla kai na to evlapte posos me endiaferei e. Allwste tha exana to noima se poly megalo va8mo. Einai gegonos pws panta kati eftege (vl. layout, vl. sigkekrimenoi users ktl). E se tetoies syzhthseis egw eixa metriopa8h stash kai symfwnw se osa les sthn deyterh paragrafo. Aplws paidia prepei na katalavete, egine ena mpaxalo, enas xamos kyriolektika kai ola ayta mesa se liges meres. Akraies antidraseis yphrxan apo pantou, pragma pou se merikes periptwseis apodeix8hke thlivero (sto ti eipw8ike metaxy filwn kai gnwstwn ktl). Pistevw (vasika eimai sigouros) pws oi sygkekrimenes apopseis ekfrazoun kai allous. Egw aplws apozhtw ena ygies perivalon (me ta panw tou kai ta katw tou) gia na leitourghsw kai na grapsw oti pistevw egw swsto. Ygies oxi apo thn apopsh synergatwn alla apo thn apopsh ekfrashs. Kati pou evriska sto er. Kai kati pou tha vrw elpizw sthn nea stegh.

    Telika skeftomai pws den eixe simasia pios exei dikio kai pios adiko. Ola ena paixnidi entipwsewn htan kai sinexizei na einai. Alla ftasame sta oria tis malakismenis kafrilas. An thelete mporeite na synexizete na krazete to mag & tous syntaktes alla den tha vgei pou8ena etsi? Sto katw katw, ti eixame ti xasame tha skefteste i perissoteroi kai einai kalo na mpainoume se tetoia logiki siga siga oloi (asxetws an merikoi eixan mpei hdh se aythn thn logiki alla thewrhsan skopimo na to kanoun thema, profanws gia logous aytoprovolis. Megala paidakia eimaste, allwste ta tei tha ginoun panepistimia se ligo kai tha eimaste oloi to idio exypnoi, e?)


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  2. #947

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Marillion
    Oi kouventes pou kaname den htan syzhthsh, toulaxiston oxi opws to theteis. Apo thn allh pws na proseggiseis ena tetoio zhthma? Ginetai arage sto styl tou 'E dragonlord, ti les re man den kaneis mpan ton ikonoklast?'. Einai profanes pws den yparxei hremia stous tonous kai mallon exei hdh agkiksei ta akra kapoios gia na skeftei kai na energhsei etsi.

    To megalo zhthma kai kati pou mou ginetai antilhpto mesa apo diafores kouventes pou kanw aytes tis meres (entaxei allh douleia den eixame alla katalavainete, pezei kai ena neo mag sthn mesh), einai pws oi syntaktes den eixan mia koinh grammh plevshs. Ayto dimiourgise en telei ta provlimata. Oxi pws diaxwristikan se 2 stratopeda, alla sto thema antilipsewn pou leei o dragon, einai safes pws yparxoun diastaseis. Akoma kai metaxy tou neou team dld, min nomizete. Sto katw katw h swsth leitourgeia enos mag den paei na pei pws simpiptoun oi apopseis olonwn mas h kati tetoio, to anti8eto malista. To themito einai se tetoies periptwseis na ypaxei mia grammi toulaxiston ws pros tin mousiki katev8ynsh (oxi vash genres, alla ideologika), ola ta alla einai peritta (imo).
    Γιεπ, δεν ήταν πολιτισμένη συζήτηση και δεν μπορούσε να ειπωθεί αυτό που λες, όπως κι εγώ δεν μπορούσα να πω "ε παιδιά, σταματήστε να με βρίζετε λίγο για να βρούμε γιατί βλέπει ο ικόνοκλαστ τα κρυφά φόρουμ".

    Όσο για το άλλο, αυτό ήταν εμφανές σε μένα όταν πήρα την απόφαση. Το χειρότερο δε δεν ήταν ότι ο καθένας είχε τη γνώμη του, αλλά ότι (εν μέρει επειδή έλειψα για αρκετούς μήνες, για το οποίο δεν αρνούμαι ότι έχω "ευθύνες" αλλά και πάλι δεν ρίχνω ευθύνες ούτε στους συντάκτες, για τους χ, ψ λόγους θέλαμε διαφορετικά πράγματα, ο πλήρης διαχωρισμός mag/er ήταν η μόνη λύση) δεν υπήρχε καμία διάθεση από αρκετούς συντάκτες να μπει κάποιος επικεφαλής όταν είχαν συνηθίσει να λειτουργούν μόνοι τους. Με τους συντάκτες εγώ δεν έχω γενικά πρόβλημα, και πάνω στα νεύρα αν ειπώθηκαν πέντε πράματα παραπάνω δεν πειράζει, το να θέλεις άλλα πράγματα και να έχεις δει αλλιώς τη φάση δεν είναι έγκλημα. Ο μόνος ο οποίος πιστεύω ότι φέρθηκε πραγματικά σιχαμένα ήταν ο atheist, ο οποίος εκεί που παλιότερα ήταν σε φάση "ο dragon αποφασίζει" κλπ και γενικότερα είχαμε μία ομαλή συνεργασία, λίγες μέρες αφού τον έβγαλα από admin (μαζί με tamagothi και dead) -για να μην πω ότι δεν τον είχε κάνει κανείς admin αλλά είχε χρίσει ο ίδιος τον εαυτό του όσο έλειπα επειδή είχα πει μπροστά του το password του dead- έκανε κανονικά στροφή 180 μοιρών και άρχισε να μου τα χώνει σε κάθε ευκαιρία και στο κάθε τι που έλεγα. Ε, οι περισσότεροι νέοι συντάκτες ήξεραν περισσότερο αυτόν από ό,τι εμένα, είναι κάπου λογικό κι όλας να βλέπεις περίεργα κάποιον που δεν πολυξέρεις να διεκδικεί τον τελευταίο λόγο σε ένα site που θεωρούσες παρατημένο και σε μεγάλο βαθμό δικό σου, πήραν θάρρος και έγινε μπουρδέλο η κατάσταση ενώ η απόφασή μου δεν ήταν κάτι φρικαλέο, ίσα ίσα που θα έλυνε όλα τα προβλήματα/παράπονα των συντακτών και το μόνο κόστος θα ήταν η αλλαγή url στο mag, το οποίο θα μπορούσε να γίνει πολύ ομαλά και να παρουσιαστεί σα να μην άλλαξε τίποτα. Πάντως ο atheist δεν ήταν ο λόγος που πήρα την απόφαση, όντως μαζί του δεν θα μπορούσα να συνεχίσω τη συνεργασία αλλά το ότι αρκετοί συντάκτες έβλεπαν εντελώς διαφορετικά τη φάση από όπως θα μπορούσα να τη δω εγώ θα μας έφερνε στο ίδιο αποτέλεσμα. Ίσως όχι τόσο γρήγορα και σίγουρα όχι τόσο άσχημα πάντως. Αυτό είναι το ρεζουμέ της όλης ιστορίας από μένα τώρα που ηρεμήσαμε λίγο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #948
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    dragon den yparxei logos na synexizoume tis proswpikes epi8eseis, eidika efoson grafeis pws rolo stin teliki sou apofasi den epexe o atheist. ta ypoloipa den xreiazontai re sy, o kosmos exei vgalei ta symperasmata tou (akoma kai aytoi pou den tous endiefere h olh istoria). Ayto fisika den to lew me ifaki i otidipote etsi? Vlepeis pws kai twra yparxei mia isoposa moirasmeni diastash apopsewn(mporei kai na min einai isoposi ntax), opote kalws h kakws twra ta garnitarume ligo parapanw.

    Sto thema ikonoklast pantws, afto den to egrapsa twra gia na sou petaxw to mpalaki se kamia periptwsh. Thelw na pistevw pws to megalitero pososto twn syntaktwn den su milhse xydaia h kati. Mporei na htan furious h otidhpote alla etsi fer8hkame oloi tis televtees meres.

    Ante spitia mas, grafw kai ma8ima tomea avrio kai tha patwsw


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  4. #949
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Θα ήθελα να κάνω μια απλή ερώτηση, τώρα που ησύχασε η θάλασσα, μέσα στα μάτια σας:

    Υποκειμενικά, πιστεύετε ότι άξιζε όλο αυτό το θέμα? Δεν μιλάω σαν γιούζερς, σαν συντάκτες κλπ, μιλάω σαν Ντράγκονλορντς, Άθειστς, Ικόνοκλαστς, Γουμπουρουμπούζ. Μου τριβελίζει το μυαλό αυτό το πράγμα τις τελευταίες 3-4 μέρες, όσο έχει κοινώς το συμβάν. Και επειδή, υπο πίεση δεν μπορώ να λειτουργίσω σωστά, και πρέπει να κάνω έναν απολογισμό στο κεφάλι μου, να αναμασίσω σαν μυρικαστικό την τροφή που μου δόθηκε και μετά να βγάλω ένα πόρισμα, μπορώ πλέον με σιγουρία να πώ, ότι η απάντηση στην ερώτηση του Δράκονλορδ, είναι ότι πέρνουμε πολύ στα σοβαρά κάποια πράγματα.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #950

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Γιε, τέσπα, δεν ήταν προσωπική επίθεση, νομίζω ότι το βλέπω όσο αντικειμενικά γίνεται και με το πλεονέκτημα της παρόδου μερικών ημερών. Δεν το έκανα το ποστ για προσωπική επίθεση, περισσότερο το έκανα για να ξεκαθαρίσω ποια είναι η άποψή μου για τους υπόλοιπους συντάκτες οι οποίοι έλεγαν ότι τους κατηγορώ και τέτοια. Εντάξει, το μεγαλύτερο ποσοστό συντακτών δε μου μίλησε χυδαία αλλά μπόλικοι μου μίλησαν αρκετά υποτιμητικά, το οποίο εγώ δεν έκανα. Αλλά όπως είπα, δε γαμιέται, ό,τι έγινε έγινε για μένα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #951

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by When_Black_Roses_Bloom
    Θα ήθελα να κάνω μια απλή ερώτηση, τώρα που ησύχασε η θάλασσα, μέσα στα μάτια σας:

    Υποκειμενικά, πιστεύετε ότι άξιζε όλο αυτό το θέμα? Δεν μιλάω σαν γιούζερς, σαν συντάκτες κλπ, μιλάω σαν Ντράγκονλορντς, Άθειστς, Ικόνοκλαστς, Γουμπουρουμπούζ. Μου τριβελίζει το μυαλό αυτό το πράγμα τις τελευταίες 3-4 μέρες, όσο έχει κοινώς το συμβάν. Και επειδή, υπο πίεση δεν μπορώ να λειτουργίσω σωστά, και πρέπει να κάνω έναν απολογισμό στο κεφάλι μου, να αναμασίσω σαν μυρικαστικό την τροφή που μου δόθηκε και μετά να βγάλω ένα πόρισμα, μπορώ πλέον με σιγουρία να πώ, ότι η απάντηση στην ερώτηση του Δράκονλορδ, είναι ότι πέρνουμε πολύ στα σοβαρά κάποια πράγματα.
    Σαφώς και δεν άξιζε, απλά από την πλευρά μου ήθελα να απαντάω στα πάντα για να μη μείνουν λάθος εντυπώσεις για την πάρτη μου. Κάποιοι σίγουρα θα μείνουν με τέτοιες, απλά δεν ήθελα ο λόγος να είναι ότι δεν τους το εξήγησα. Αν δεν θέλουν ή δεν μπορούν να καταλάβουν αυτά που λέω επειδή δεν ήμουν καλός στην έκθεση και δεν τα εξηγώ καλά, πάσο. Αν περνούσε από το χέρι μου το θέμα δεν θα είχε πάει ποτέ public, από τη στιγμή που πήγε, see above.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #952

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Για το irc, μπορεί να τα επιβεβαιώσει ο ubu roi αν θέλει ρωτώντας τον ikonoklast, logs δε συνηθίζω να κρατάω, άσε που από όταν έβαλα λίνουξ δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το πώς κρατάει logs το pidgin. Είπες ότι ίσως δεν κουράστηκα πολύ να μάθω τι γινόταν, κι εγώ σου απάντησα ότι όντως δεν κουράστηκα πολύ γιατί δεν περίμενα να ανακαλύψω και πολλά. Το ότι τσέκαρα ποιοι έχουν access στα hidden δείχνει ότι δεν μου ήταν αδιάφορο το θέμα, απλά οι υποψίες μου ήταν πως θα ήταν θέμα απροσεξίας ή κάτι τέτοιο από συντάκτη, όπως αυτό που αναφέρει ο griffith. Και όχι, δεν έκατσα να κάνω ανακρίσεις για να μάθω με ποιους μπορεί να μέθαγε ο κάθε συντάκτης, νομίζω ότι θα συμφωνήσεις πως είναι και πέραν των αρμοδιοτήτων μου και πέραν των δυνατοτήτων μου.
    Καθαρό μυαλό είπα κι εγώ ότι δεν είχα, αλλά αυτό κόλλαγε μόνο στο ότι δε στάθηκα ιδιαίτερα στην πιθανότητα να είχε κλαπεί ο κωδικός κάποιου συντάκτη, αλλά και πάλι όταν τα κρυφά φόρουμ είχαν μερικές μέρες ζωής ακόμα και ο ικόνοκλαστ (ή οποιοσδήποτε) είχε δει ό,τι μπορούσε να δει, δεν θεώρησα ότι ήταν αποκλειστικά δικό μου θέμα. Όποιος δεν έχει φυλάξει καλά τον κωδικό του, είναι υπεύθυνος να τον αλλάζει και γενικά να προστατεύει τον εαυτό του και το λογαριασμό του.
    Πάω για δουλειά, θέλω να γράψω ένα point ακόμα το μεσημέρι και τέλος.
    Loipon gennane kai ta kokoria sou pou leei kai o Mitsmann, oi Constructicon e3w apo thn estia mou phdh3an th sundesh kai de dunamai na apanthsw. Touto to etairiko marafeti den exei kan ellhnika kai fusika den exei ta logs mou. An h istoria den exei pe8anei otan mou to ftia3oun (elpizw na mhn einai san ton OTE edw h antistoixh Ollandikh, giati to forum 8a einai to mikrotero problhma mou), 8a apanthsw gia na katalabeis ki esu oti den eimai apla anal kai gkriniarhs. Oute oso tragikos oso leei o TELITSAS!

    Otan eida oti den exw internet skefthka oti me xakare o ikononiast xaxaxax
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #953

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ρε, ακόμα κι αν έχω πει/κάνει κάποια μαλακία δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ, αλάνθαστος δεν είμαι. Αυτό που με ενόχλησε είναι το στιλάκι "σου κάνω χάρη που δε μιλάω και το ξέρεις". Άμα έχει ψοφήσει η φάση τα λέμε κι εμεσέν άμα θέλεις.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #954

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Ας τα πούμε από δω γιατί δε σε έχω στο ΜΣΝ!

    Εντάξει οι Ολλανδοί είναι οτινάναι, έκοψαν τα καλώδια με τις μπουλντόζες και το έφτιαξαν μέσα στη μέρα. Αν ήμουν Ελλάδα θα τα λέγαμε σε κάνα μήνα. Κάτσε να συντάξω ποστ λαύρα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  10. #955
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by When_Black_Roses_Bloom
    Θα ήθελα να κάνω μια απλή ερώτηση, τώρα που ησύχασε η θάλασσα, μέσα στα μάτια σας:
    Υποκειμενικά, πιστεύετε ότι άξιζε όλο αυτό το θέμα? Δεν μιλάω σαν γιούζερς, σαν συντάκτες κλπ, μιλάω σαν Ντράγκονλορντς, Άθειστς, Ικόνοκλαστς, Γουμπουρουμπούζ. Μου τριβελίζει το μυαλό αυτό το πράγμα τις τελευταίες 3-4 μέρες, όσο έχει κοινώς το συμβάν. Και επειδή, υπο πίεση δεν μπορώ να λειτουργίσω σωστά, και πρέπει να κάνω έναν απολογισμό στο κεφάλι μου, να αναμασίσω σαν μυρικαστικό την τροφή που μου δόθηκε και μετά να βγάλω ένα πόρισμα, μπορώ πλέον με σιγουρία να πώ, ότι η απάντηση στην ερώτηση του Δράκονλορδ, είναι ότι πέρνουμε πολύ στα σοβαρά κάποια πράγματα.
    αν και δεν ξέρω αν έχω ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος, γιατί έκανα ένα αναγκαστικό άλμα 20 σελίδων (26-46), νομίζω ότι ο wbrb μιλάει ορθά. το er είναι ένας χώρος ελεύθερης έκφρασης και επικοινωνίας με κάποια άτομα που δεν μπορείς να έχεις επαφή irl ή δε θα είχες γνωρίσει ποτέ. δεν είναι χώρος "κοινωνικής καταξίωσης" ή κάτι τέτοιο και αν κάποιοι έχουν/είχαν τέτοιες προσδοκίες ή επιθυμίες, γιατί για χ-ψ λόγους είναι δυσαρεστημένοι με τη μίζερη ζωούλα τους, απλά ο μέσος χρήστης (sic) δεν ασχολείται ή στη χειρότερη σπάει λίγο πλάκα.

    όσο για το μαγκ, νομίζω οι περισσότεροι θα συμφωνούν, ότι υπήρχε δεν υπήρχε μικρή διαφορά έχει στη λειτουργία του forum. προσωπικά, πλην των συναυλιακών νέων που διάβαζα γιατί βαριόμουν να ψάξω άλλες σελίδες, και τις δισκοκριτικές 3-4 ατόμων που ξέρω ότι έχω σχετικά κοινά γούστα και - βεβαίως - τους λάμβανα υπόψη ούτως ή άλλος και πριν το μαγκ, δεν αφιέρωνα περισσότερο χρόνο. πιο χρήσιμο μου είναι να διαβάσω π.χ. από τον witchkiller ότι χύνει ακούγοντας bulldozer ή από το psychotron να μου λέει να τσεκάρω κάτι οπωσδήποτε (χωρίς να εξηγούν τους λόγους), παρά ολόκληρα κατεβατά.

    για το αν έπραξε σωστά ο dragonlord στα θέματα που προέκυψαν δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είχε σοβαρούς λόγους. το μόνο που θα επαναλάβω είναι το πόρισμα του wbrb τελικά...
    Rock or Nothing

  11. #956

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Λοιπόν, ξεκινάω με ντισκλέιμερ ότι όσα γράψω παρακάτω μπορεί να φανούν πιο έντονα απότι τα νιώθω, αλλά ψιλοβαριέμαι και εδώ δεν παίζει και κανά ΜΟΥΝΑΚΙ να ασχοληθώ, οπότε σας γαμάω το χρόνο.

    Επίσης η παρακάτω ανάλυση έχει νόημα μοναχά αν το χάκιν' και το (παρά) φίσιν' είναι μπανίσιμα (!) από μόνα τους και όχι "θα δούμε κατά περίπτωση". Αν είναι κατά περίπτωση, δεχόμαστε την κρίση του πάνσοφου αντμιν ή πάμε και κάνουμε το MetalBB 2 The Return. Προσωπικά επειδή βαριέμαι θα έκανα το πρώτο.

    Λοιπόν ο ικονογκαφ πόσταρε κάτι από τα κρυφά φόρα. Όταν ρωτήθηκε από μένα σχετικά επίμονα, δήλωσε ότι δεν του έδωσε κανένας άξες, το πήρε μοναχός του με κάποιο χακ. Το ίδιο απάντησε και σε δική σου ερώτηση στο αι αρ σι.

    Έχω τα εξής σχόλια:

    1. Δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω την ηθική διαφορά του να βουτήξεις ένα παςς του όποιου κάλκι επειδή αυτός έφυγε από το δωμάτιο και να κάνεις κάτι που δεν επιτρέπεται VS να κάνεις χακιά και να πάρεις το παςς για να κάνεις κάτι "κακό" (μεταξύ μας το δεύτερο κακό που έκανε με τον κάντίρού εγώ το διασκέδασα - αντίθετα το πρώτο για μένα ήταν χειρότερο γιατί εκτός από ΟΣΑ ΕΠΡΕΠΕ, βγήκαν στη φόρα και μερικά πράγματα που δεν είχαμε καμιά δουλειά να διαβάσουμε - ευτυχώς ο ικόνογκλατς ζήτησε τουλάχιστον συγγνώμη γι' αυτό).

    2. Ο ίδιος ο ΧΑΚΕΡ σου παρεδέχτηκε ότι έκανε χακιά. Ο Ντέγγι μπορεί να πιστοποιήσει ότι δε θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει κάποια τρύπα του φόρουμ, οπότε η χακιά αυτή δύσκολα θα ήταν κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανε. Και ερωτώ, γιατί ως αντμιν ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΚΑΡΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, δε σου φτάνει η παραδοχή κάποιου ότι στο χάκαρε; Τι σε νοιάζει αν ΙΣΩΣ προστατεύει έναν συντάκτη; Το confession είναι γερό χαρτί σε όλα τα δικαστήρια του κόσμου, εσύ ήθελες να είσαι σίγουρος για τη μοναδικά αλήθεια του σύμπαντος, παρόλο ότι ο δράστης στο παραδέχεται το "έγκλημα".

    Αυτά λοιπόν περνούσαν από το μυαλό του Odonian όσο γινόταν η γιορτή. Αλλά όπως θα μπορέσεις κι εσύ να υποστηρίξεις με το επόμενο σεντόνι που θα ποστάρεις, δεν είναι και εντελώς καθαρή η κατάσταση. Γι' αυτό και ο Odonian, επειδή δεν τολμά να το παίξει πάνσοφος δικαστής δεν ποστάρει.

    Κάνει λοιπόν την εξής πουστιά (και εδώ δικαιολογείται το "κατόπιν εορτής" σου - τώρα έμαθα). Πιάνει κουβέντα με τον ικονοξαφτς στο ΜΣΝ (παίζει να είναι πρώτες φορές που μιλάμε τώρα με τον σαματά) και όσο εκείνος του κάνει ανάλυση της ετυμολογίας της λέξης τσιπρενλούμπεν, χρησιμοποιεί μια τρύπα των ΒΙΣΤΑ που δεν ξέρει και ο ίδιος ο μπιλ και καβατζώνει το λογκ, ναι το ίδιο λογκ που έχεις ποστάρει γι' αυτό 17,4 φορές για να στηρίξεις τα λεγόμενά σου.

    Πέρα από το γεγονός ότι το ύφος σου εκεί μέσα δεν είναι καθόλου αντμιν που υποπτέυεται (ΕΣΤΩ) τον άλλο ότι του γαμάει το φόρουμ (περισσότερο σα να ψάχνεις έναν γερό σύμμαχο στο τόπικ είναι), εγώ θέλω να εστιάσω σε αυτό:

    [παραπάνω ο αντμίν έχει πει ότι θα κάνει έντιτ το ποστ και ζητάει από τον ΧΑΚΕΡ να μην το ξαναποστάρει]

    [18:11] <Dragonlord> mporw na exw ligo gamhmeno xrono?
    [18:11] <Dragonlord> dwse mou mexri to vrady estw
    01[18:11] <mpoem> den agxwsa kanena.
    01[18:12] <mpoem> sou eipa, kane me ban aftomata an to 8eleis.
    [18:12] <Dragonlord> to kanw edit, mhn arxiseis na to spamareis
    01[18:12] <mpoem> dhmokratia exoume!
    [18:12] <Dragonlord> kai 3anamilame
    01[18:12] <mpoem> aneta to spamarw.
    [18:12] <Dragonlord> einai hli8io na se kanw ban
    01[18:12] <mpoem> kai psotarw kai to log.
    01[18:12] <mpoem> e, sou ekshghsa.
    01[18:12] <mpoem> to postarw kai san psychomaverick, Candiru, karharias, Mitsmann.
    01[18:12] <mpoem> kane o,ti 8es.
    01[18:12] <mpoem> xwris kamia dia8esh kakias, alh8eia.
    [18:12] <Dragonlord> einai TOSO dyskolo na mou dwseis pente wres as poyme?

    Την προσοχή σας: Όχι το σπαμάρω με φέικ ακάουντς. Με συγκεκριμένα γιούζερ ακάουντς που σαφέστατα λέει πως έχει. Προσέχει και την ορθογραφία ο αθεόφοβος, να είναι ίδια με τα κανονικά νίκνειμς

    Συμπέρασμα 1: Αν ήθελες να ψαχτείς πώς βρήκε πρόσβαση φίλε αντμίν, για μένα υπήρχαν σαφέστατες ενδείξεις ότι έχει κάνει την πουστιά που έκανε. Αν κρίνω δε και από τον φιλικό τόνο που μιλάτε στο λογκ, ακόμα και μια απλή ερώτηση να έκανες θα σου απαντούσε το παλικάρι, πολλά να τονε πούμε, αλλά τα λέει χύμα. Πιστεύω ότι μέσα σου τον δικαιολογούσες γιατί έλεγες "καλά τους τα έχωσε", αλλά δεν είναι η δουλεία του αντμίν αυτό ε.

    Συμπέρασμα 2: Σε αυτή την αντιπαράθεση μπορώ να σταθώ πίσω από απόψεις (πχ πιστεύω ότι καλώς παίρνει πούλο το μαγκ για όλους - και τι πλάκα που το ίδιο πιστεύουν και οι δυο βασικοί αντίπαλοι/χωσιματίες στο τόπικ!), αλλά από άτομα; Τους βασικούς πρωταγωνιστές της ιστορίας αυτής, I wouldn't touch them with a 10 foot pole.

    PS: Ελπίζω να μη σε πειράζει που πόσταρα το λογκ. Δεν κάνω κάτι διαφορετικό από αυτό που έκανε ο ικονοκρατς εξάλλου, δείχνω ότι άλλα είπες εδώ και άλλα σε εκείνον.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  12. #957
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Anywhere but here and not today.
    Posts
    858
    Live for ever.
    ~

  13. #958
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    +10 σελίδες.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  14. #959
    Senior Member FANTASMA's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,988

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Οντονιαν, επειδη ποσταρεις πιο αμφιλεγομενα και ηλιθια κι απο μενα, με σαφη ελλειψη συνοχης και επιχειρηματα που δεν εχω καταλαβει τι πανε να αποδειξουν, μπορεις να μου κανεις σαφες με ποιον εισαι, ποιος σε πηδαει κτλ. Πραγματιακ δεν εχω καταλαβει ομως. Το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι πηγαν καποιοι εκει, και μετα πηγαμε εμεις και αυτοι ειπαν οτι δεν ειναι πεναλτυ και πρεπει να κρατησει κι αλλο, κι εμεις ειπαμε και τελικα ο διαιτητης και το πιο σημαντικο.
    The rest is just

  15. #960

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Εγώ είμαι με την αναμπουμπούλα φίλε φάντασμα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •