Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Comicdom Con 2008

  1. #16
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    thumasai mipws pio vgike kalutero elliniko komik?
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    μόνο σε μένα φάνηκε κάπως... μικρή; θα προτιμούσα πάντως περισσότερα ανεξάρτητα σταντς και λιγότερο χώρο απ'τα μεγαλοκομιξάδικα (που είναι έτσι κι αλλιώς γνωστά).

  3. #18
    Senior Member ~ladykiller~'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    a hole in the wall
    Posts
    4,499

    Default

    enw proetimastika na katsw sta vravia, perimenontas eniosa mia varemara ke pira tin fili mou na pame gia kafe sto agapimeno steki sta e3arxia.
    kali i ek8esi alla kolonaki.. mprrrrrr

    satan was a lez

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by LokiTricksterGod
    μόνο σε μένα φάνηκε κάπως... μικρή; θα προτιμούσα πάντως περισσότερα ανεξάρτητα σταντς και λιγότερο χώρο απ'τα μεγαλοκομιξάδικα (που είναι έτσι κι αλλιώς γνωστά).
    Μικρή δεν ήταν, ας απαντήσει ο Χελμ αν ήθελε περισσότερο χώρο για τους φανζινάδες. Είναι convention, όχι σαν τις γιορτές της Βαβέλ. Άλλη λογική.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #20

    Default

    Οι φανζιναδες θέλουν air-condition όχι μεγαλύτερο δωμάτιο. Χωράμε μια χαρά εκεί που είμαστε και ευχαριστούμε που μας έχετε. Το convention είναι εμπορικό φαιρ οχι έκθεση πρωτίστως για να βάλουμε περισσότερα φανζιν από ότι επίσημες εκδώσεις. Υπάρχει και θα συνεχίσει να υπάρχει το con για τον 'κάτω όροφο' και εμείς σαν καρκινάκι καλοήθες να είμαστε προσκολλημένοι στο αυτί του. Η άνθηση του σημαίνει και την δικιά μας

    εγώ έχω να πω: το ωραιότερο con ως τώρα.

  6. #21

    Default

    Χελμ επειδή έφαγα κι εγώ τον πούτσο με την ζέστη, δεσμεύομαι ότι του χρόνου στην ανάγκη θα αλλάξω ο ίδιος τα ερκοντίσα του χώρου. Ντροπή ολόκληρη ένωση να μην έχει καλύτερο κλιματισμό!

    Γκρίνια.

    Κι εγώ νομίζω ότι ήταν πολύ καλά φέτο. Αν έχεις να πεις πράματα να φκιάσουμε, ξέρεις ότι είμαστε σκληρόπετσοι μεταλλάδες οπότε ρίξε μου ένα mail.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,455

    Default

    δεν έχω μέτρο σύγκρισης καθώς δεν πήγα με τις άλλες και δεν είχα υπόψη τον εμπορικό χαρακτήρα. απλά μου κακοφάνηκε που μαγαζιά ήδη γνωστά καταλάμβαναν τον περισσότερο χώρο (τώρα που το σκέφτομαι αυτό είναι το 'φυσιολογικό' βέβαια). δεν ήταν καθόλου άσχημη φάση πάντως.

    edit: "στις άλλες" προφανώς, αλλά ήταν ενδιαφέρον slip of tongue και το αφήνω.

  8. #23

    Default

    Προφυλάξεις!

    Η λογική είναι ότι όποιος έχει μαγαζί πληρώνει για booth και όποιος είναι ανεξάρτητος παραγωγός (self-published καταστάσεις) πάει πάνω στα τραπεζάκια των φανζινάδων δωρεάν. Αν κατάλαβα καλά και εννοείς αυτό με το "ανεξάρτητα" που λες δλδ.

    Αν εννοείς κάποια πιο "χωμένα" μαγαζιά ή κάτι τέτοιο, τότε απλά δεν επέλεξαν να αγοράσουν χώρο, δε γίνεται να τον πάρουν τσάμπα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

Similar Threads

  1. e3egersh 2008
    By ~ladykiller~ in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 221
    Last Post: 31-08-2009, 09:09
  2. 2008
    By iskra in forum Music Discussion
    Replies: 122
    Last Post: 08-10-2008, 14:05
  3. Eldritch 11-12-2008, Thessaloniki & 14-12-2008, Athens
    By Jim Dandy Mangrum in forum Live & Events Talk
    Replies: 17
    Last Post: 03-10-2008, 12:18
  4. LAIV 2008
    By necropethamenos in forum AnorimoI
    Replies: 6
    Last Post: 07-04-2008, 16:50
  5. Comicdom
    By nikodimos in forum Comics/Cartoons
    Replies: 9
    Last Post: 27-07-2007, 17:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •