Page 127 of 257 FirstFirst ... 2777117125126127128129137177227 ... LastLast
Results 1,891 to 1,905 of 3846

Thread: Game Οf Thrones

  1. #1891
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Επειδη παει και σε μενα
    Σκατά στα μούτρα ανεκδιήγητων που πραγματικά πιστεύουν ότι "τα ζήταγε η πουτάνα" και "έκανε νάζια", 12 αρνήσεις=ναι πάρε με μπροστά στο πτώμα του γιου μας, λυπάμαι τις γυναίκες που σας περιβάλλουν.
    για την συγκεκριμενη γυναικα στην συγκεκριμενη σκηνη που δεν τον αρχιζει στα μπουκετα-κλωτσες δε βαζει φωνες δε σηκωνεται να φυγει οταν βλεπει οτι παει να την ξεμοναχιασει ειναι αποδεδειγμενα υπερανωμαλαρα στα ορια του σαδομαζο , απανταει στα φιλια του αδερφου της κλπ το ειπα οτι δε φαινεται να μη το πολυθελει οχι ΓΕΝΙΚΑ για τις γυναικες που τους την πεφτουν βιαστες .
    Last edited by freak brother; 23-04-2014 at 16:20.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #1892
    Senior Member bhoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    286

    Default

    Quote Originally Posted by KoiliaSamprela View Post
    περί 4.02

    Spoiler
    Νομίζω κοιτάτε τον γάμο αντί για τα σοβαρά που είναι (για μένα) εδώ

    Είσαι ωραίος...αλλά βλέπεις μένει η τελευταία εντύπωση
    και φυσικά
    Spoiler
    εμείς οι Γραικοί ασχολούμαστε με τα γλέντια κι όχι με τα χιόνια

  3. #1893
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    Επειδη παει και σε μενα
    Spoiler
    Σκατά στα μούτρα ανεκδιήγητων που πραγματικά πιστεύουν ότι "τα ζήταγε η πουτάνα" και "έκανε νάζια", 12 αρνήσεις=ναι πάρε με μπροστά στο πτώμα του γιου μας, λυπάμαι τις γυναίκες που σας περιβάλλουν.
    για την συγκεκριμενη γυναικα στην συγκεκριμενη σκηνη που δεν τον αρχιζει στα μπουκετα-κλωτσες δε βαζει φωνες δε σηκωνεται να φυγει οταν βλεπει οτι παει να την ξεμοναχιασει ειναι αποδεδειγμενα υπερανωμαλαρα στα ορια του σαδομαζο , απανταει στα φιλια του αδερφου της κλπ το ειπα οτι δε φαινεται να μη το πολυθελει οχι ΓΕΝΙΚΑ για τις γυναικες που τους την πεφτουν βιαστες .
    Spoiler

    Ναι οκ την έχουν την ανωμαλία τους σαν ζευγάρι by default, αλλά θρηνεί τον γιο τους που μόλις πέθανε ffs, δεν την πέτυχε απλά στο δρόμο και της την έπεσε για να έχει το ψυχικό σθένος να αντιμετωπίσει τον κίνδυνο, πόσο μάλλον όταν ο κίνδυνος είναι ο πρώην (; ) εραστής της κι όχι ένας άγνωστος.

    Αυτό που μου ανάβει τα λαμπάκια δεν είναι η δικιά σου δεύτερη σκέψη που την εξέφρασες αρκετά ήπια και είναι ένας προβληματισμός που είχαμε όλοι πάνω κάτω, είναι όλη αυτή η κουλτούρα του άντρα θεατή που είναι οκ όταν βλέπει κώλους και βυζιά αλλά όταν ο γυναικείος χαρακτήρας αποκτήσει μια παραπάνω υπόσταση θέλει να την δει να τιμωρείται την πουτάνα.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  4. #1894
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Μιλαμε για τη γυναικα που μεχρι πριν λιγα επεισοδια εκανε τα παντα για να γυρισει κοντα της ο Τζειμι και δηλωνε πως ειναι η μοναδικη της αγαπη σε ολο το συμπαν απροκαλυπτα?

    Τελος παντων, αχρειαστη η σκηνη διπλα στο φερετρο, και οντως εκαναν μαλακια οι δημιουργοι του επεισοδιου.
    Οταν βεβαια δεν του καθοταν πριν το γαμο του Τζοφρι ηταν οντως απειρως μαλακισμενη προς τον Τζειμι.
    Του ελεγε να σκεφτει και ποσα περασε αυτη ΛΟΛ οταν του αλλου του εκοψαν το χερι και τον εσερναν στις λασπες επι κανα χρονο.

  5. #1895
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    Spoiler


    το πιο βασικό απ'όλα νομίζω πως είναι να προσεγγίσουμε τη συγκεκριμένη σκηνή (ή και όλα τα έργα τέχνης που χρησιμοποιούν ρεαλισμό for that matter) όντας 100% σε επαφή με το τι σημαίνει να είσαι άνθρωπος.
    Εξηγώ: σας έχει τύχει ποτέ να χάσετε (πολύ) στενό συγγενικό σας πρόσωπο και να θέλετε να γαμηθείτε σα σκυλιά τη μέρα που πέθανε? εμένα ναι. δηλαδή δε θυμάμαι ακριβώς αν ήταν την ίδια μέρα ή την επόμενη αλλά καμία σημασία δεν έχει αυτό, το ζουμί είναι ότι το σεξ μπορεί είναι μια ζωώδης εκτόνωση ή μια πράξη όσο πιο κοντινής επαφής γίνεται με κάποιον για τον οποίο έχεις έντονα συναισθήματα και σε μια φάση αβάσταχτης μαυρίλας λόγω συμφοράς μπορεί να λειτουργήσει είτε με τη μία του μορφή είτε με την άλλη είτε ως συνδυασμός αυτών των 2 ή 500 άλλων τρόπων με τους οποίους δουλεύει στον καθένα το σεξ ως ένας τρόπος να αισθανθείς έστω και 1% καλύτερα για να το πω πολύ απλοϊκά. αν θέλετε αναφορά κι από άλλα έργα τέχνης υπάρχει η περίφημη σκηνή απ'το monster's ball που η χάλε μπέρι πηδιέται κλαίγοντας και παρακαλάει τον μπίλι μποπ θόρτον "make me feel good", υπάρχει και στο watchmen μια αντίστοιχη σκηνή, γενικά αυτό το πράγμα παίζει και η φάση είναι whatever works: αν για μια μάνα που έχει χάσει το παιδί της ο τρόπος για να αισθανθεί έστω και λίγο καλύτερα γι'αυτό είναι να κάνει παρτούζες πάνω απ'το πτώμα του, τότε ας το κάνει και δεν μπορεί να της πει κανείς τίποτα γι'αυτό, εγώ αυτό πιστεύω. δλδ οκ ναι κι εγώ σκέφτηκα "όπα ρε, δίπλα στο πτώμα του παιδιού τους?" αλλά δεν έχει σημασία τι σκέφτηκα εγώ ή ο οποιοσδήποτε .
    ξαναλέω λοιπόν, βλέπουμε έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι είμαστε άνθρωποι (άρα μπορούμε να αποκρυπτογραφούμε αντιδράσεις ανθρώπων) και όχι κανόνες πολιτικής ορθότητας για να ξενερώσουμε. και τώρα αναφέρομαι και στο πέρι μη consensual. μία φορά την είδα τη σκηνή και κάθε φορά που η cersei έλεγε "όχι, δεν είναι σωστό" εμένα μου ήταν ξεκάθαρο ότι ναι μεν πιστεύει ότι δεν είναι σωστό αλλά και ότι έχει ανάγκη να το κάνει. καταρχάς αυτή τον φίλησε πρώτη ενώ τόσον καιρό που έχει επιστρέψει δεν το έχει ξανακάνει (και μου βγάζει και πολύ νόημα που το έκανε τότε - βλέπε παραπάνω). αν πραγματικά δεν ήθελε, θα αντιδρούσε αλλιώς και θα εξελισσόταν αλλιώς η σκηνή. αυτό δεν ήταν βιασμός. which brings me to the next subject: δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου το σούσουρο που έγινε στο ίντερνετ για τη σκηνή και καταλαβαίνω τι σκέφτεται κάποιος που φέρνει το point "βοηθά στην καλλιέργεια rape culture/no means yes" αλλά δε συμφωνώ ΚΑΘΟΛΟΥ ρε φίλε. και δεν εννοώ ότι διαφωνώ με το point. πιστεύω ότι είναι εν γένει λάθος να σκέφτεσαι έτσι όταν βλέπεις μια σειρά/ταινία κτλ κτλ. είναι fiction. ακόμα κι αν ο τζέιμι λάνιστερ ερμηνεύει το no ως yes στη συγκεκριμένη φάση αυτό δε σημαίνει τίποτα περισσότερο απ'το ότι ο τζέιμι λάνιστερ ερμηνεύει το no ως yes στη συγκεκριμένη φάση. δες τη γαμημένη σειρά και κράτα απ'αυτή τα συναισθήματα που σου προκαλεί το δράμα και μόλις τελειώσει το δράμα γύρνα στην πραγματική ζωή και μην τα μπερδεύεις, δεν καλλιεργείται τίποτα. η άλλη έγραψε άνοιχτη επιστολή στο σκορσέζε επειδή προωθεί σάπια καπιταλιστικά πρότυπα και υπερυλιστικό τρόπο ζωής. σόρι που η ταινία μου πραγματεύεται τη ζωή ενός κοκάκια χρηματιστή και που εσύ δεν ξέρεις πως να αντιμετωπίσεις ένα έργο τέχνης (θα της έλεγα αν ήμουν ο σκορσέζε). να το κάνω ακόμα πιο χοντρό (αναφέροντας και πάλι το watchmen επειδή γιατί όχι): υπάρχει μια σκηνή προς το τέλος του κόμικ που αφήνει να εννοηθεί ότι μια τύπισσα είναι κρυφά ερωτευμένη με τον άνθρωπο που τη βίασε και της κατέστρεψε τη ζωή. εγώ όταν είχα διαβάσει το κόμικ για πρώτη φορά στα 19 μου ανατρίχιασα στη συγκεκριμένη φάση επειδή είδα να παρουσιάζεται μπροστά μου μια κατάσταση που ενώ δε θα ήθελα ποτέ να τύχει σε μένα ή σε κοντινό μου πρόσωπο επειδή δε θα'ξερα τι σκατά να σκεφτώ, εντούτοις μου έγινε αντιληπτό ότι κάτι τέτοιο θα μπορούσε κάλλιστα να παίζει και ήταν πολύ πρωτόγνωρο και δυνατό. αν ο alan moore δεν ήταν ένας άνθρωπος που έχει ρουφήξει τη ζωή γύρω του με το μπουρί της σόμπας αλλά μια κότα που σκεφτόταν "όπα ρε, πολύ ακραία αυτή η φανταστική κατάσταση που περιγράφω. μήπως να την έκοβα επειδή μπορεί κάποιοι να σκεφτούν ότι ο βιασμός μπορεί να μην είναι πάντα ένα απαίσιο πράγμα αφού μπορεί να γενήσει ακόμα και έρωτα?" τότε εγώ όχι μόνο θα είχα χάσει την απόλαυση του έντονου συναισθήματος που μου γεννήθηκε διαβάζοντας τη σκηνή αλλά, σημαντικότερο, δε θα είχα στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μου πάρει αυτή την είκονα που μου είπε πράγματα για τη φύση του ανθρώπου τα οποία μπορεί να αργούσα να νιώσω ή να μην ένιωθα ποτέ επειδή είμαι στόκος. κι αυτό θα ήταν τεράστιο κρίμα.
    Last edited by adam; 23-04-2014 at 17:43.

  6. #1896
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    το θεμα ειναι οτι μπορει αυτη η σκηνη να ειχε ηθελημενα το σοκ φακτορ που θα κανε το μπουγιο στα ιντερνετς και μας να την υπεραναλυουμε... εβρι παμπλισιτι ιζ γκουντ παμπλισιτι κλπ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #1897
    Forever Failure geologiko_karoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Toundra
    Posts
    4,474

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    Μπορουμε να πουμε οτι η Καλισι ειναι μια fantasy Παπαρηγα ;


    Spoiler
    επίσης έχει στείλει τα παιδιά της να σπουδάσουν στο Κινγκς Λάντινγκ (αμερική)!

  8. #1898
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    ρε είσαι με τα καλά σου; βάλε έστω ένα σπόηλερ, τράβα στο book thread ή spgtss.
    Last edited by funishment; 24-04-2014 at 11:30.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  9. #1899
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Γιατί δυσκολεύεσαι τόσο να αντιληφθείς ότι στο συγκεκριμένο θρεντ δεν ενδιαφέρει απολύτως κανέναν το ότι έχεις διαβάσει τα βιβλία και ποια είναι η άποψή σου για τον Coldhands; Είναι απλά τα πράγματα, όσοι δεν έχουν διαβάσει έρχονται για να κάνουν τις υποθέσεις τους και να γουστάρουν, όσοι έχουν διαβάσει έρχονται και γελάνε με τις υποθέσεις των πρώτων και υπερβάλλουν εαυτόν να μην πουν την εξυπνάδα τους. Εσύ γιατί έτσι; Ήρθε κανείς στο σπίτι σου να σου πει τι χρώμα κουράδες βγάζει όταν φάει παντζάρια χωρίς να τον ρωτήσεις; Πολύ με προβληματίζεις.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  10. #1900
    Senior Member cloud's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    στη νύχτα των άλλων
    Posts
    5,276

    Default

    Υπάρχει θέμα για τα βιβλία, γιατί δε τα γράφεις εκεί; Να πάρε http://www.electricrequiem.com/forum...f-Ice-and-Fire

  11. #1901

    Default

    παιδιά σκάστε του το ιγκνοράκι όπως οι υπόλοιποι μας. και παρακαλώ μην τον κάνετε quote
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  12. #1902
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Απ τα λιγα που αντιλαμβανομαι γιατι δεν ανοιγω τα σποιλερς (και σιγουρα οχι τα δικα σου!) η μεγαλυτερη συνεισφορα που μπορεις να εχεις στη συζητηση για το τοπικ της ΣΕΙΡΑΣ (σειρα, η : αυτη που παιζεται στην τηλεοραση) ειναι να ΣΚΑΣΕΙΣ.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  13. #1903
    Радость простых мелодий Fireknight's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Øresund
    Posts
    2,439

    Default

    Afto pou eipe o alaiah genika, alla mexri tote, se periptwsh pou akoma den to exei katalavei o onibocho, mporei na grafei gia ta vivlia kai th metafora tous sthn TV sto parakatw thread. An ontws den to eixe katalavei, elpizw na einai arketa safes twra. Diaforetika, oniboche, ksanadiavase to post funishment, des oti exei dikio kai akolou8a tis odhgies tou mitsmann.
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    Υπάρχει θέμα για τα βιβλία, γιατί δε τα γράφεις εκεί; Να πάρε http://www.electricrequiem.com/forum...f-Ice-and-Fire
    the game is the game

  14. #1904
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Spoiler
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #1905
    Senior Member GraveMiasma's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    UK
    Posts
    964

    Default

    metraei h deyterh ?

Similar Threads

  1. Replies: 145
    Last Post: 22-02-2012, 20:15
  2. Sex game
    By {NightStalker} in forum General Discussion
    Replies: 152
    Last Post: 18-02-2012, 08:54
  3. THE GAME BOY ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ 10
    By Bullet in forum Literature
    Replies: 22
    Last Post: 25-04-2006, 17:19
  4. the Game - The Documentary
    By soulless9 in forum Albums
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2005, 17:31
  5. THE GAME OF SATAN (\m/)
    By When Black Roses Bloom in forum Fantasy & Strategy Games
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2004, 00:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •