Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: maiden malakasa (oi alloi sta arxidia mas)

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default maiden malakasa (oi alloi sta arxidia mas)

    oi nightfall vgainan 3. toso nwris de phgaina. oi slipknot ok but i will pass allwste tous eixa xanadei. oi rotting paizan prin apo maiden ara den epaize . hthela kalh siera.
    prwton
    eprep h skhnh na einai 20 ekatosta pio xamhlh. oi prwtes 5 grammes de vlepan to xrhsto tous. egw evlepa mono ta crash tou nicko

    deuteron. einai dunaton stis 2 grammes mprosta na exei to edafos klish kai na peftoun oloi panw mas? valte kati re kwlozwa ths didi

    pali kala pou eimai swma (arxidia exw parei deka kila)

    pame sta twen maiden

    o kaluteros hxos maiden kai sunaulias genikotera po uexw akousei pote

    o harris pio neos apo pote. epatha plaka

    o murray pio omorfos apo pote

    o adrian kalssikos theoulis

    o janick me meiwmenes karagiozies , deixnei oti thn katexei thn kithara. isws kalutera kai apo tous allous 2 parolo pou tous uperagapw

    to feeling pantws kai to desimo twn murray smith einai edw kai de tha fugei pote. tromera groovatoi tupoi. alla ta xerame auta

    kai pame sto sixama

    re megale ok exeis wraia fwnh. tragoudages swsta. alla
    an de sou aresei to neo album
    an variesai pou zeis
    an exeis spastei me thn ellada


    ANTE KAI GAMHSOU KAI TRAVA SPITAKI SOU
    gia to dickinson milaw. h apaxiwsh sth mapa tou kai i xinila kai i varemara spazan kokkala

    o nicko einai h adunamia mou alla shmera ekane arketa lathakia

    opws kai na exei to euxaristithika mwre alla htan polu pio katw apo to epos tou 2008


    epishs de vohthage to setlist. prwth fora oi maiden exoun deutero tragoudi mapa kai auto psuxrane to koino polu

    telika pragmatika to neo album de travaei live me tipota. vasika de travaei genikws

    de klaigomai, ta lefta pou edwsa de ta metaniwsa oute stigmh alla de mporw na mhn askhsw kritikh sta kakws keimena


    ps. poso flwrikh h shmerikh neolaia re

    palia pethanes mprosta. shmera apla tous psarwna kai proxwraga.epos
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2
    ΠOΡNOMETANAΣTHΣ
    Join Date
    May 2011
    Location
    solitude
    Posts
    470

    Default

    βαιρους τρομεροι αλλα πολυ λιγος κοσμος και παιξαν 45 λεπτα και νταλα μεσημερι ηταν χαλια φαση
    γκοτζιρα πολυ δυναμικοι ποθτανα ολα
    τα ιδια με μαστοντον
    νιγητφαλλ ενα σιχαμα, δεν ακουγοταν κανενα τραγουδι
    σλιπκνοτ δεν ειναι οσο καλοι οσο περιμενα, απλα το show αξιζε

    μειντεν τωρα
    φοβερο θεαμα και ηχος
    αλλα
    ο ντικινσον πεταξε μια μαλακιαρα με το alexander the great και γενικα οτι ελεγε ηταν μια αηδια
    τα νεα τραγουδια ηταν σα να παιζει αλλο συγκροτημα
    πολλα λαθη ο νικο
    μπερνι τα ειπες ολα

    ποναω

  3. #3
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    kai epeidh ta pairnw me tous xeroles kai tous mages tou plhktrologiou, esu poy moutzwses zwadi, pes mas pou diafwneis, mh stekesai mono krumenos pisw apo mia moutza. exeis apopsi? pes thn. mh kwloneis aderfaki mou. ela mila mas. pes ena geia. mh feugeis etsi.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #4
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Για να μουτζωσε μαλλον μαγκας του ποντικιου ηταν κι οχι του πληκτρολογιου

  5. #5
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    kai kati teleutaio

    exei akousei kanenas to running freee apo video ths teleutaias periodias? de kanoun plaualong me to koino? parahtan mikro

    kai sto deutero refrain o dickinson allaxe tous stixous kai kovw to dexi mou arxidi oti kati petax gia th klemmenh kithara. akouse kaneis? dipla mou gkarizan oloi (kai egw mazi tous opote den akousa kala)


    edit

    malaka poso mounopano. to tsekara sto youtube. playalong me to koino ekanan kanonika. kai to kommati enas apo tous logous pou gamaei einai kai auto. poso malakas eisai re dickinson pragmatika. ante gamhsou. ta phra sthn krana asxhma twra. etsi mou rxetai na katevw sto xenodoxeio sthn paralia na ton mpinelikwsw
    Last edited by BURNIN AMBITION; 18-06-2011 at 02:39.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  6. #6
    clitsaw-buttdrill korrupt3r's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    into specks of light
    Posts
    770

    Default

    slipknot γαμήσανε μανούλες αλλά το κοινό πολύ φλώρικο.

    γενικά ξενέρωσα. πήξαμε στα 15χρονα.

    virus γαμάτοι αλλά ότι είπε ο Φαϊρστορμ. κρίμα.
    μαστοντον καλοί αλλά δεν τρελάθηκα τελικά.
    nightfall γάμησετα. βγήκαν μετά οι μουνσπελ κ έδωσαν μάθημα στο είδος.
    Γκοτζίλα δύναμη αν κ μερικές λεπτομέρειες ήταν playback.
    In somewhat greater perspective of time
    You are practically non-existent




  7. #7
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Γενικότερα δεν μου αρεσε το live, ειδικα το πρωτο μισό παραηταν υποτονικό και δεν εφταιγε μονο ο Ντικινσον για αυτο αλλά και η επιλογή τραγουδιών.
    Εχω βαρεθει και εγω να ακουω συνεχεια το The Trooper ,αλλα τα νεα αλμπουμ δεν βοηθάνε στις συναυλίες ,πως να το κανουμε.....Σιγουρα σε κάποιους νεαρότερους έχουν κάτι να πουν οι νέες κυκλοφορίες των Maiden αλλά η μεγάλη μάζα θέλει πάντα τα παλιά....
    Καλός ο ήχος αλλά εγώ δεν είδα πολύ ενέργεια να βγαίνει (το κοινό μάρτυράς μου)

    Κατά τα λοιπά
    virus δεν μου αρεσουν έτσι κ αλλιώς,αλλά αδικούνται από την κάψα και τον ήλιο(όπως σχεδόν όλα τα συγκροτήματα)
    moonspell κακός ήχος,σχετικά καλοί και φιλοτιμοι αλλά μεχρι εκει
    nightfall αδιάφοροι
    mastodon-gojira επισης αδιάφοροι (σόρυ αλλά δεν είναι και του γουστου μου)
    slipknot πολύ ενέργεια και πανικός,δεν μου αρέσουν οι slipknot και ποτέ δεν ήμουν οπαδός τους αλλά οι τύποι "βαράνε" αλύπητα
    Ικανοποιητικότερη εμφάνιση που είδα στο φεστιβάλ ήταν αυτή των rotting christ,καλός ήχος ,δεμένο σύνολο, ωραία τραγούδια.Πολύ καλοί σε όλα τους...
    Τα δύο πρώτα σχήματα δεν τα πρόλαβα...
    Burnin ambition επειδή σε μούτζωσε κάποιος μην νομίζεις πως απλά σου πάει κόντρα.Πιθανόν να διαφωνεί ο άνθρωπας με όσα έγραψες.
    don't break the fucking circle

  8. #8
    To Defend Our Steel Ra Pariah's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    5,907

    Default

    Croissant, εξελίσσεσαι στον αγαπημένο μου reviewer!
    ALL YOU THE TRUTHFUL SPRATTLE WITH ME,
    LET'S SWEEP THE FALSE ONES AWAY!


  9. #9
    Senior Member mindscape's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Athens
    Posts
    119

    Default

    Κάποιος να πει 2-3 πράγματα για οτιδήποτε πέρα από τους Maiden? Κάποιοι τους έχουμε σιχαθεί... (χωρίς μούτζα βέβαια)

  10. #10
    Αγκαλίτσας Dr.Gonzo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,353

    Default

    Ενα κομματι πριν τελειωσουν οι Slipknot, εισοδος στο venue με ΕΠΙΚΟ ντου απο την ανατολικη πλευρα ...ξηλωνοντας απο τους μεντεσεδες ξυλινη πορτα τριων μετρων good times, ξανανιωσαμε.

    Slipknot πραγματι, πολυ δυνατοι και επαγγελματικοι, με την καλη εννοια, αλλα αυτη η φαση με την φορμα του μακαριτη onstage δεν ηταν "συγκινητικη", ηταν μακαβρια.
    Εμεινα με την εντυπωσις οτι εμπορευονται τα παντα, τα παντα ομως...

    Christ και Sakis ηταν ωραια! Ελειψε σιγουρα η μεσσαια, μελωδικη περιοδος απο το ρεπερτοριο, για χαρη της καινουριας "Skoteinator Titanas Ouroboros Apoksilosis" φασης αλλα καλα ηταν. Ηχος λιγο αζυγιστος (Μποκος δεν ακουγονταν) αλλα ωραιο περφορμανς απο Sakis με καλυτερη φυσικα στιγμη το φιναλε με το Non Serviam και καμια 30ρια φανς στην σκηνη να χτυπιονται σε παραταξη!

    Μεηντεν: Στην αρχη λιγο χλιαρος ηχος, μετα τσινισαν λιγο η ενταση και ολα ηταν καλυτερα.
    Ο Dickinson εκτος απο διπλωμα πιλοτου εχει πραγματι και διπλωμα εξυπνακια αλλα αυτο δεν επισκιασε την καταπληκτικη κατασταση της φωνης του. The man delivered, τελος.
    Χαρης ειναι 30 χρονια τερας, ατμομηχανη, ποιος ειμαι εγω να πω κατι λιγοτερο!
    Του McBrain τα λαθη δεν τα προσεξα αλλα το κατακλυσμιαιο μπυροκοιλι "10 μηνων εγγυος" νομιζω οτι με τραυματισε λιγο, με παρενοχλησε ρε παιδι μου ψυχολογικα, what has been seen... φαση
    O Adrian μπορει ναι, να ειναι πολυ καλος αλλα το υφος του απο τοτε που ξαναγυρισε μου βγαζει κατι αρνητικο. Ναι ναι, κατι το σνομπ.
    Αντιθετα ο Πολωνος με αφησε με την καλυτερη των εντυπωσεων, τα "καραγκιοζιλικια" δεν του στερησαν καθολου απο το γεγονος οτι ειναι τρομερη παιχτουρα και με τοναρα απιστευτη (στα lead προφανως σημεια του) που σε πορωνε και κοκκινιζε ο χαλυβας.

    Για τον Murray τι να πω ρε μαλακες;

    Να σχολιασω τον Murray, για μαλακα με περνατε;

    Ο ανθρωπος φοραγε και τζην πουκαμισακι γιατι ειχε ψυχρα.

    Και 5 λεπτα να εβγαινε μονος του στην σκηνη, χωρις κιθαρα, θα ειχαν γαμησει οι Maiden.


    Σε αλλα νεα, ναι με τα καινουρια κομματια παραλιγο να πιασουμε κουβεντα για τους καναπεδες του ΙΚΕΑ, δεν ειναι ασχημα το κομματια, αλλα οταν εχεις λαοθαλασσα κοσμου που περιμενει να σε επεφημισει, ναι, επιβαλλεται να παιξεις πολλα old classics!

    Και τωρα η ωρα για το flame μου....
    Spoiler
    Οι Metallica περσι ας πουμε, ποσο πιο λιγοι ηταν που βγηκανε με Creeping Death και στα καπακια Bellz και ανοιξε το χωραφι και σπαρταραγε σαν το μουνακι της Tori Black, ε;
    Last edited by Dr.Gonzo; 18-06-2011 at 11:28.

    Deafening, painstaking, BB King

  11. #11

    Default

    ροκ ε ντρολ.. άιρον μέιντεν..
    (andrian & steve θεουληδες.. janick & bruce απλα πιθηκια..)


  12. #12
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    είδαν κι άλλοι βαριεστημένο και εξυπνάκι dickinson (τι στο καλο ελεγε; ), γιατι γερμανια τον ειδα μια χαρα
    Vielen Dank für alles was mal war

  13. #13

    Default

    Τους Virus τους άκουσα φτάνοντας Μαλακάσα. Δεν είχα ξανακούσει, αλλά σίγουρα ο ήχος τους με κέρδισε οπότε θα τους τσεκάρω οπωσδήποτε. Το μπέρδεμα με Gojira μας έστειλει στη μεγάλη σκηνή να δούμε Moonspell. Οι Moonspell είναι από τις μπάντες που ακούω ευχάριστα, γενικά μ'άρεσε ό,τι παίξανε, οπότε μπαίνουν στα θετικά του sonisphere. Ίσως αδικήθηκαν από τον ήχο. Αυτό που με χάλασε είναι ότι 1-2 τραγούδια πριν το τέλος της κάθε μπάντας, η άλλη είχε ήδη ξεκινήσει. Σίγουρα αν δεν σου αρέσουν οι μεν, πας στους δε, μα από άποψη σεβασμού και μόνο δεν το θεωρώ σωστό. Oι Gojira βγάλανε απίστευτη ενέργεια (o drummer κοντός άλλα ΣΚΥΛΟΣ), ήταν ιδιαίτερα αγαπητοί στο κόσμο, αλλά fan δεν είμαι οπότε πήγα να δω Mastodon. Και εκεί μια από τα ίδια, αδιάφοροι μου φάνηκαν, ένα τραγούδι μ'άρεσε (1ο ή 2ο), ως εκεί. Στους Slipknot έγινε κακός χαμός -ο θεούλης φαλάκρας δίπλα μου δεν σταμάτησε να χτυπιέται ούτε στα διαλείμματα. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι μπάντα με φοβερό show, αλλά μέχρι εκεί. Μουσικά αδιάφοροι ως το κόκκαλο. Τέλος, τους Rotting Christ αν και πήγα να τους δω, με τόσο κόσμο προτίμησα να γυρίσω πίσω να έχω μια "καλή" θέση στους Maiden.

    Iron Maiden
    Το πρώτο Final Frontier γράφτηκε καθαρά για να ανοίγουν τις συναυλίες της περιοδίας. Δεν μου αρέσει, βαρετό και άψυχο, το παραπροπέρσινο Aces High (με churchill's speech να προηγείται) μακράν καλύτερο, και βάζει το κόσμο σε τρομερή ένταση. Με το El Dorado κάτι άρχισε να γίνεται και οι σφιγμοί άρχισαν να ανεβαίνουν. Το Coming Home είναι κομματάρα, ακούγεται απίστευτα live με τον κόσμο να συμμετέχει κλπ. Dance of Death λοιπόν, από τα αγαπημένα μου κομμάτια της Maiden's last era, γούσταρα. Τα 2 Minutes To Midnight, Fear of the Dark και The Trooper είναι τα κλασσικά α π ό λ υ τ α Iron Maiden τραγούδια που θα ακούσεις. Πόρωση και κουτουλίδι, pit και headbang Το τελευταίο από Final Frontier, το While The Wild Wind Blows, πολύ μεγάααααλο βρε παιδιά και ψιλομάπα. Θεωρώ ότι έχουν χώσει 3 διαφορετικά τραγούδια σε 1, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Απλά riffs, απ'αυτά που παίζατε τα 80s θέλει ο κόσμος. Anyway, το θεϊκό πια Iron Maiden παρά την όποια απλότητά του, όσες φορές και να το ακούσεις είναι άκρως ξεσηκωτικό και σε στέλνει στα αστέρια, ατελείωτη καύλα... Η καύλα συνεχίστηκε με τα ανυπέρβλητα Hallowed Be Thy Name -ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ-, The Number of the Beast και φυσικά Running Free.
    Σχετικά με τους Iron Maiden, ο Steve είναι Ο θεός ο ίδιος με το μπάσσο στα χέρια, παίζει με την εφηβική του πόρωση και αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο θα τον αγαπάμε πάντα Ο Bruce 55 χρονών όργωνε τη σκηνή σαν παιδάκι, ξελαρυγγιαζότανε με τη φωνάρα που έχει. Οι κιθαρίστες όλοι αγαπημένοι, μορφάρες, ο καθένας με το κομμάτι του: ο Gers με λιγότερα ακροβατικά και περισσότερο παίξιμο από το 2008, ο Murray ομόρφηνε επικίνδυνα ενώ ο Smith πάντα γαμάτος. Ο McBrain καλός, δεν παρατήρησα τα λάθη που αναφέρθηκαν, το παίξιμό του κολασμένο.

    Ντάξει, το live γάμησε!
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  14. #14
    ShamRock n' Roll Tyler_Durden's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    κάτω απ' το rhythm section
    Posts
    2,648

    Default

    δυο λόγια κι απο εδώ, πολύ συνοπτικά:

    Need: Δεν ήμουν ποτέ και κανένας οπαδός της μουσικής τους, αλλά χθες ήταν τιμιότατοι και είχαν πολύ καλή απόδοση και καλό ήχο όσο πρόλαβα να τους δω

    Virus: Δεν είχα ακούσει τίποτα πριν τους δω, και αν και πίστευα οτι δεν θα πιάσω τίποτα live γνωρίζοντας τη φύση της μουσικής τους, εν τούτοις, ήταν από εκείνες τις εμφανίσεις που κερδίζουν τον άσχετο ακροατή και προσωπικά πείστηκα να τους ψάξω. Ωστόσο δεν ξέρω κατα πόσο κόλλαγαν στο billing και την ώρα που έπαιξαν μέσα στο λιοπύρι. (Δηλ. ξέρω, καθόλου)

    Nightfall: Εμφάνιση επικεντρωμένη στο "Astron Black..." όχι όμως εξ'ολοκλήρου σε αυτό όπως ξέρω οτι έκαναν μέχρι τώρα. Ακούσαμε και lesbian και diva και πράγματα από το athenian echoes.Γενικά αξιοπρεπέστατη εμφάνιση επίσης στο καταμεσήμερο

    Moonspell: Από τις πολύ μεγάλες προσδοκίες μου για το φεστιβάλ και με δικαίωσαν 99%. Ο Φερνάντο είναι μορφάρα, ο ήχος τους με διαφορά ο καλύτερος της βραδιάς, και η απόδοσή τους τούμπανη. Το 1% που δεν τους δίνω είναι οτι δεν έπαιξαν everything invaded να μην μείνει αποκα'ί'δι για αποκα'ί'δι, αλλά και πάλι δεν έχω παράπονο

    Mastodon: Δεν είμαι αντικειμενικός σε αυτούς οπότε, ξέρετε εκ των προτέρων οτι θα πω πως γάμησαν. Πολύ καλύτερη εμφάνιση και ήχος από το 2007, και setlist που καταπίνει κόσμο. Ακόμη και τα live φωνητικά τους που είναι το αδυνατο σημείο τους, ήταν οκ χθες

    Gojira: Δεν τους είδα καθόλου και δεν έχω γνώμη. Το set τους ήταν στην μικρη σκηνή ανάμεσα και πάνω στα set των Mastodon και των Moonspell οπότε εκ των πραγμάτων δεν έπαιζε να τους δω.

    Slipknot: Είδα λίγο την εισαγωγή τους στη σκηνή και πήγα να ξαποστάσω γιατί περίμενε διπλή μάχη μετά, με RC και Maiden. Ποτέ δεν τους συμπάθησα τους μασκαράδες, και καταπάσα πιθανότητα ποτέ δε θα τους συμπαθήσω, αλλά σε όσους άρεσουν νομίζω οτι θα πέρασαν καλά χθες.

    Rotting Christ: Ο Σάκης στα ντουζένια του, η μπάντα πορωτικότατη, το set list ότι πρέπει για φεστιβάλ και γενικά άλλη μια απόδειξη για το πόσο άνετα στέκεται αυτή η μπάντα ανάμεσα σε μεγαθήρια του χώρου είτε εμπορικά είτε συνειδησιακά. Κλου της εμφάνισης φυσικά το οτι ανέβασαν τον Fernado των Moonspell επι σκηνής. Ήθελα να μπορούσα να δω όλο το σετ, αλλά η καλύτερη θέση στους Maiden φώναζε και θυσίασα μερικά κομμάτια τους στο τέλος.

    Iron Maiden: Για να μην μακρυγορήσω, η πιο "κάπως" εμφάνισή τους ανάμεσα στις άλλες 3 φορές που τους έχω δει. Όχι απο πλευράς απόδοσης που ήταν άψογοι, αλλά μάλλον από τον συνδυασμό setlist και κόσμου που για τον πανικό που έχω δει να δημιουργεί η μπάντα, χθες το live ήταν κάπως "υποτονικό" σε σχέση με τις εμφανίσεις τους από το 2005 και μετά στην Ελλάδα. Προσωπικά χάρηκα που είδα live το αποθημένο των 16 μου το wickerman όπως και την κομματάρα dance of death που δεν είχα ξαναδει live. Γενικά όμως δεν μπορώ να πω οτι τρελάθηκα χθες. Σχετικά με τον Μπρους, νομίζω οτι δεν περιμέναμε το 2011 να μάθουμε ποιος είναι, και αν σκεφτείς οτι σαν κοινό τα τελευταία 10 χρόνια έχουμε κάνει ένα σωρό μαλακίες (ροχάλες, κλεμμένες κιθάρες, καπνογόνα σε κλειστους χώρους κλπ) δεν έχει πολύ άδικο να σπάζεται, όμως ρε φίλε δεν γίνεται να ξυνίζεις τόσο για ένα μαλάκα ανάμεσα στους 17.000. Οι υπόλοιποι τι φταίνε; Τέσπα να σημειώσουμε οτι όλοι οι άλλοι επι σκηνής είναι λατρείες και πως όταν καλπάζει ο Αρχηγός από την μια άκρη της σκηνής ώς την άλλη με το μπάσο είναι απίστευτα πορωτικός.

    Γενικά χθες πάντως για μένα ήταν φεστιβάλ συνόλου και όχι maiden oriented σε εντυπώσεις όπως συνήθως παίζει με τους headliners. Για τη διοργάνωση να πουμε οτι αξίζει μια μεγαλοπρεπής μουτζα στους αφέντες του φεστιβάλ για τις 4 τουαλέτες σε όλο το χώρο και την απομάκρυνση των χημικών που είχαν μεχρι πέρυσι, όπως επίσης και για το γαμωκοτέτσι με το μπροστινό PL που είναι μια γελοιότητα και μισή αφού ο καθένας πηδάει μέσα, κόβει τον κόσμο στα 2, αφήνει κενό αναξιοποίητο και είναι ο πιο ΠΟΥΣΤΙΚΟΣ τρόπος να βγάλεις από την μυγα ξύγκι σε μια συναυλία.


    Στα κοινωνικά του ER, χάρηκα πολύ που γνώρισα από κοντά psychotron kai mr. maiden, ενώ φάνταγκε έχω μια υποψία οτι πέρασες μπροστά μου (αν φορούσες μπλούζα gojira και έχεις τατού την σφαίρα του αιθέρα των mastodon) αλλά λόγω αμφιβολιών δεν μίλησα
    Last edited by Tyler_Durden; 18-06-2011 at 13:33.
    Fred FlintSTONER: YabadabaDOOM !

  15. #15

    Default

    πείτε τι έπαιξαν οι Virus

Similar Threads

  1. Ozzy 25.9.2010 @ malakasa
    By Leech in forum Live Reports
    Replies: 15
    Last Post: 26-09-2010, 20:53
  2. Maiden Heaven - A Tribute to Iron Maiden
    By necropethamenos in forum Albums
    Replies: 20
    Last Post: 25-07-2008, 17:49
  3. Poe kai (gothic) alloi
    By Medusa in forum Literature
    Replies: 64
    Last Post: 04-04-2006, 16:02
  4. Malakasa
    By Kuolema in forum Live & Events Talk
    Replies: 38
    Last Post: 07-07-2005, 10:41
  5. kserw sta arxidia sas alla...
    By Jollyroger in forum Live Reports
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2004, 10:18

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •